Itali/ Regjistrohen rreth 35 mijë raste të reja dhe 692 viktima nga COVID-19 brenda ditës së sotme

November 21, 2020 18:51

Itali/ Regjistrohen rreth 35 mijë raste të reja dhe 692 viktima nga COVID-19 brenda ditës së sotme

Në 24 orët e fundit në Itali janë konfirmuar 34,767  raste të reja me koronavirus, nga 237,225 teste të bëra. Numri total i të infektuarve në vend, që nga fillimi i pandemisë e deri më tani ka shkuar në 1,380,531.

Po ashtu brenda ditës, si pasojë e Covid-19, humbën jetën edhe 692 qytetarë të tjerë e humbën jetën si pasojë e koronavirusit. Në total, bilanci i viktimave shkon në 49,261.

Nga ana tjetër, 19,502 e fituan betejën me sëmundjen për sot. Kurse, në njësinë e kujdesit intensiv u shtuan edhe 10 pacientë, duke bërë që numri i të shtruarve të shkojë në 3,758 .

h.b/dita

November 21, 2020 18:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim