Itali, shqiptari  masakron me shishe të thyer italianin

November 30, 2014 11:08

Itali, shqiptari  masakron me shishe të thyer italianin

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së premtes në qytezën e Albengas, (afër Xhenovas) në Itali, ku një i ri shqiptar, nën efektin e pijes dhe lëndëve narkotike, ka tentuar të vrasë një mikun e tij italian. Bëhet fjalë për 19-vjeçarin me inicialet M. T., i cili gjatë një zënke me në një lokal nate, e ka goditur disa herë me tehun e një shishe të thyer. Sipas policisë italiane, i riu në efektin e alkoolit dhe drogës, rreth mesnatës ishte parë rrugëve të qytetit duke ndjekur nga pas italianin, të cilin më parë e kishte goditur në qafë dhe në trup, duke i shkaktuar plagë të rënda. Ai ka vazhduar ta ndjekë objektivin deri në qendër të qytezës, por italiani i plagosur ka arritur të fshihet në një lokal. Klientët të alarmuar nga gjendja e tij, i gjakosur dhe pothuajse pa ndjenja, kanë telefonuar policinë. Shqiptari akuzohet për plagosje dhe vrasje të mbetur në tentativë, ndërsa italiani rreth 30 vjeçar, është dërguar menjëherë në spitalin e qytetit, në gjendje kritike për jetën për shkak të plagëve të shumta.

November 30, 2014 11:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim