Italia në panik, kërcënim me thikë e thirrje “Allahu Akbar”

October 13, 2017 10:05

Italia në panik, kërcënim me thikë e thirrje “Allahu Akbar”

Një ngjarje e ndodhur në një diskotekë në Firenze të Italisë ku një shqiptar 31 vjeç dhe një maroken me thikë në dorë kanë bërë thirrje “Allahu Akbar” ka terrorizuar banorët.

Për fat nuk pati të lënduar dhe ndërhyrja e rojeve të diskotekës ishte e menjëhershme, por jashtë lokalit ata shkatërruan disa makina që ndodheshin aty raportojnë mediat italiane, shkruan Dita.

Në kohën kur situata u duk se u qetësua, dyshja u rikthyen sërish me të njëjtën thirrje. Roja i diskotekës tha se marokeni i vendosi atij thikën në fyt dhe e shtriu përtokë.

Nga përleshja shqiptari dhe marokeni kanë pësuar plagë dhe janë nisur ne spital ku i ndaloi edhe policia.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.

October 13, 2017 10:05
Komento

2 Komente

  1. Mark .U.K October 13, 14:21

    Ky nuk ashte shqiptar,po per fat keq flet shqip.

    Reply to this comment
  2. katarakti October 13, 21:13

    Shqiptari aleat me marokenin kunder italianeve, ne vendin e te cileve kane shkuar per te nxjerre buken e gojes. Kjo ngjarje deshmon trushpelarjen qe kjo fe e mykur, islamizmi, u ben ndjekesve te tyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*