Italianët “dashurohen” me Shqipërinë, 5.7 përqind erdhën këtu me pushime

September 5, 2018 12:35

Italianët “dashurohen” me Shqipërinë, 5.7 përqind erdhën këtu me pushime

Gazeta italiane “Il Messaggero” e ka vlerësuar Shqipërinë si një prej destinacioneve më popullore gjatë verës së 2018-s.

Duke u bazuar tek të dhënat e portaleve të hoteleve dhe fluturimeve, “Il Messaggero” ka arritur në konkluzionin se 5.7% e italianëve e kanë zgjedhur Shqipërinë si destinacion për të kaluar pushimet.

Sipas kësaj mediaje italiane, turistët e zgjedhin vendin e “shqiponjave” për një sërë arsyesh si; raporti i shkëlqyer cilësi-çmim, atraksionet turistike të vendit (3390 të tilla), pozicioni gjeografik i favorshëm i Shqipërisë që është pranë të gjitha baseneve të Mesdheut, etj.

s.a/dita

September 5, 2018 12:35
Komento

3 Komente

 1. Dulla September 5, 12:54

  Normale. Pensionin e italise e hane ne shqiperi. Kurva, po plot……

  Reply to this comment
 2. MH September 5, 14:15

  Dielli dhe deti asht njisoj si aty ne Itali,si ketu ne Shqiperi.Bukuria natyrore ketu asht si ne peralla.Shto dhe kostoja e leverdishme po strategjike per te kalue pushimet me kaq bereqet me cmimet e tregut shqiptare.

  Reply to this comment
 3. insistoj; se krimi ekonomik me i madh ne shqiperi, behet ne sektorin e TURIZMIT bregdetar .. September 5, 18:16

  jane cmime te lira, sepse pronaret e plazheve, (KRIMINELA kushtetues), nje fije floku e kane “investimin”, per turistet italiane, sepse hapsirat e bregdetit, jane pushtuar forcerisht nga klasa e…zorzopeve shqiptar, qe s’i paguajne asnje leke shtetit ( perjashtuar nen dore, vetem per xhepat e shtetareve) . vec kesaj, “italianet” jane shqipetar, me citadinance italiane, ose cifte te perziera shiptare-italiane, qe vijne ketu… te prinderit e vete .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*