“Iu luta autorëve, aman mos na qëlloni!”

June 8, 2014 08:34

“Iu luta autorëve, aman mos na qëlloni!”

Autorët ‘gabuan’ shënjestrën në atentatin e mbrëmjes së premte në Bahçallëk të Shkodrës, duke lënë të vrarë kushëririn e objektivit dhe plagosur atë vetë dhe një tjetër të afërm. Nezir Shega i shpëtoi vdekjes, pasi viktima Enver Barbullushi rezulton të ketë mbërthyer autorin kryesor për ta penguar që të qëllonte me breshëri të dytë në lokalin ku ndodhej edhe i biri Samet Barbullushi, teksa një person i dytë ka dalë nga makina “Golf” dhe e ka qëlluar me pistoletë në kokë për vdekje 52-vjeçarin. Sipas skenës së krimit të ndërtuar nga policia, autorët kanë qenë 4 persona që udhëtonin me makinë, të maskuar…

Shkrimin e plotë mund ta lexoni sot në versionin print të gazetës DITA.

June 8, 2014 08:34
Komento

1 Koment

 1. Preza June 8, 19:12

  Kjo eshte nje vrasje e organizuar mire, e paramenduar.
  Autoret duhet te kapen dhe te marrin denimin maksimal. Por çeshtja eshte se akoma nuk po kemi nje kthese serioze ne drejtim te rritjes se sigurise ne vend.
  Po kryhet nje pune rutine me çfare kap dita, por po mungojne reformat e medha te cilat do te realizonin kthesen e madhe e te shumepritur ne siguri.
  Jeta e shqipetarit eshte e shtrenjte dhe shteti detyren e pare ka sigurimin e jetes se tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*