Iu refuzua viza amerikane, kreu i Krimeve të Rënda rrezikon shkarkimin

June 20, 2019 17:32

Iu refuzua viza amerikane, kreu i Krimeve të Rënda rrezikon shkarkimin

Kandidon për në Gjykatë Kushtetuese, por vettingu zbulon se në 2014 Ambasada e SHBA-ve në Tiranë i ka refuzuar vizën gjyqtarit të Krimeve të Rënda, Luan Hasneziri.

Hasneziri rrezikon të penalizohet për këtë fakt pasi ai se ka shënuar në formularin e dekriminalizimit me argumentin se nuk ka pasur detyrim.

Për Hasnezirin vettingu është kryer në dy kolona për pasurinë dhe figurën, nga ku ka rezultuar se sipas Inspektoratit të Deklarimit të Pasurive ai kishte probleme me pasurinë me deklarim të pasaktë.

Po ashtu KPK ka nxjerr në pah se si për krijimin e apartamentit prej 135 m2 dhe një automjeti gjyqtari Hasneziri ka pasur mungesë burimi dhe të dhëna të pasakta ndër vite, përfshi dhe tre adresa banimi.

Edhe drejtoria e informacionit të klasifikuar DSIK ka sjellë raport se Hasneziri është i papërshtatshëm për të vazhduar detyrën e gjyqtarit.

 

l.h/ dita

June 20, 2019 17:32
Komento

8 Komente

 1. ... June 20, 17:34

  Pyetje: E perse refuzimi i vizes amerikane qeka kriter per gjyqtaret shqiptare?

  Reply to this comment
  • ????? June 20, 18:52

   Arsyeja e refuzimit te vizes amerikane perputhet me disa kritere nje nga ato eshte dyshimi per aktivitet kriminal sic mund te jete pasurimi ne menyre te paligjshem . ose aktivitet terrorist kunder interesave amerikane ..

   Reply to this comment
   • Nga larg June 21, 01:02

    As e njoh kete gjyqtar e as me njeh. Ky mund te jete nje engjell ose nje demon. Pak rendesi ka..
    Por me duket gabim qe te vendoset mosdhenja e vizes amerikane si kriter. Ashtu gjysma e shqiptareve duhet te perzihen nga puna. Sa e sa njerez te ndershem jane paraqitur ne Ambasade, kane paguar vetem per tu kthyer mbrapsht pa vize dhe me nje leter te daktilografuar, me keq se ato te trakteve te kohes se luftes. Harroji kriteret I dashur – kriteri eshte si ka fjetur konsulli dhe a u zgjua me humor te mire

    Reply to this comment
 2. Vehipi June 20, 18:31

  Po ky o njerez qenka Luan Hasani qe ka vrare e prere ne Gjykaten e Vlores me Ilirjan Deshall e kompani. Me i korruptuar s’behej. Perse qenka kthyer ne Hasnezir tani?!!! Pa germoni mire nje here…

  Reply to this comment
 3. mirel June 20, 21:35

  Epo gallate qe behet ketu nuk mund te kete ne asnje vend te botes. Kreu i krimeve te renda eshte kriminel.
  Vari ujkut delet e dhite shqiptare ne qafe

  Reply to this comment
 4. alphade June 20, 21:46

  Pelivanet e sistemit gjyqesor ! NO PASARAN ! Kot e kane !
  Edhe trinomi: Berisha- Meta- Basha, pa perfshire ketu
  fallxhoren, NO PASARAN ! Ditet i kane te numuruara:
  SPAK-u dhe BHK po vijne “trimfalisht” dhe se shpejti
  do te trokasin ne dyert e ketyre hajnave,krimineleve,ma-
  fiozeve. Kot e keni nuk shpetoni as vete dhe as pasurine
  tuaj te plackitur !!! Haku do te shkoje te i zoti ! Sepse JU,
  s’jeni te zotet e HAKUT…..!!!! Vetem kaq !!!

  Reply to this comment
 5. Messerschmitt June 21, 08:04

  Hasnezir mbetje gerrrrko Turko anadollako serbeciki …

  Reply to this comment
 6. Luli June 22, 21:57

  Fukarenjve u hiqet viza se nuk plocojn kushtet kurse gjykatsave politikanve nuk ju a heq kot por per zullumet qe bej lirojn kriminela vjedhin leknqas bojn keshtu ce amerika nuk te fal

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim