Izet Haxhia: Berisha është bashkëfajtor për Srebrenicën

July 10, 2015 15:25

Izet Haxhia: Berisha është bashkëfajtor për Srebrenicën

Lidhur me fjalimin që mbajti dje në parlament nga ish-Kryeministri Berisha për masakrën e Srebrenicës, ka reaguar me indinjatë nga Turqia edhe ish-truproja e tij, Izet Haxhia.

Për DITA, Haxhia tha: “Si ka gojë e flet ai për atë maskër?

Si duket ngaqë i kanë rënë pendët e patriotit don me u dukur si antiserb.

Po të gjithë shqiptarët e dinë të vërtetën dhe nuk mund të harrojnë naftën që u çonte serbëve, plus kontrabanën e armëve me të cilën furnizonte serbët e Bosnjës.

Nga do që ta marrësh Berisha është fajtor dhe ai ka kontributin e tij në atë masakër të tmerrshme të 20 viteve më parë kundër myslimanëve të Bosnjës…

Po 97-n kush e bëri dhe kush është arkitekti i asaj masakre kundër shqiptarëve?

Meqë ngrihet e flet e ka një merak.

Si duket meqë është Ramazan, don të lajë gjynahet që ka bërë”, përfundon prononcimin e tij Izet Haxhia.

July 10, 2015 15:25
Komento

22 Komente

 1. Arben July 10, 15:35

  Tamam! Bile mendoj se serbet nuk kane aspak faj per kete masaker! Fajin e ka Saliu 100%! Madje edhe Milosevicit idete per te krijuar Serbine e madhe ia dha Saliu!
  Rrofte PS&LSI&Company..!!!!!!

  Reply to this comment
  • Sadiu July 11, 09:04

   O Arben, eshte e vertete se ju partizanet e Saliut e keni trurin e vogel te paralizuar, por s’mund te mohoni kontrabanden e karburantit me ish Jugosllavine e Millosheviqit.

   Reply to this comment
   • Arben July 11, 17:43

    Sadi, Saliu eshte kriminel dhe abuziv per shume gjera .. eshte me se e sakte por nafta e shume trafiqe e pislleqe tjera jane nga mafia perendimore qe ndez konflikte historikisht per te sunduar mbi ne “inferioret”! Prandaj dokrrat e budallalleqet qe permendin keta shejtoret ne pushtet per Saliun duke i veshur atij gjera me teper se sa ai kishte takat jane spekulative! Vete fakti qe ju kane hipnotizuar juve militanteve te majte .. propaganda socialiste .. tregon se ketu ka shume naivitet dhe shume njerez e hane sapunin per djathe! Kjo eshte e keqja….

    Reply to this comment
 2. Olci July 10, 15:48

  Ore Zoti Haxhia dhe ne qe jemi lexues e kuptojme qe serbi yne ka dore ne te gjitha te zezat qe kemi hequr. Problemi eshte se car pret ky qafgjati jone qe ta fusi brenda. Te ne è ha gjithmone i fundit.
  As ka per tu ba asgja per te kthyer drejtesine aty ku duhet. Vetem propagande degjojme nga mengjezi deri ne darke por ndonje gje konkrete? Harrojeni.
  Redaksia e Dites duhet te merret dite per dite me problemin madhor te se drejtes e jo me deklarime te tilla qe jane ba boze per te gjithe se è fundja nuk ndreqin asgje. Te shkoni te informoheni pse nuk leviz gjethja. Ore dihet qe jane te lyer te gjithe po prape duhen ngacmu shushunjat se te lene thate…

  Reply to this comment
  • Pilo Lala July 10, 18:50

   Ky qafgjati nuk eshte as Gjykates, as Prokuror, as President.
   Sali hunda i kryente te gjitha funksionet kur ishte ne fuqi, ky zbaton ligjet.

   Reply to this comment
  • berishicccc July 10, 22:16

   Vetem Enver Hoxha dhe Sali Berisha i benin te gjitha vete,,,me prokurori,me shik,,e me gjykata,,, ky shalgjati dhe qafgjati,,,i ka me ligje,, nuk arreston dhe denon kryeministri,,,,

   Reply to this comment
 3. stop hipokrizise kozmike ! July 10, 15:57

  eshte pertej cdo llogjike njerzore qe fituesit e 21 + 23 qershorit ti ngreje ne kembe per nje minute zi ai

  -qevrau ne 21 janari
  -qe zhduku remzi hoxhen
  -qe zhduku fisin e haklajve
  -qe vrau 4 veta ne 1997
  …..etj etj.

  per dijeni te lexuesve ka nje raport te cuditshem PS-PD kur socjalistet marrin pushtetin.

  ndodh fenomeni i barazimit te 4 te vrareve ne 21 janar 2011 me shpullat e strazimirit.

  me e tmerrshmja.

  kur u vra deputeti Fatmir Xhindi nga gestapo e votimeve te berishes… me zor parlamenti mbajti dy minuta heshtje

  kur u vra ne Sokol Olldashi u be varrim madheshtor..perse ky deformim psiqik .

  kam thene dikur:

  berisha eshte kriminel por jo fajtor:

  fajtoret jane:
  1””””””””””””””impotenca e PS
  2””””””””””””””hipokrizia e euroatllantikasve.

  vetem me cfare ka deponuar Izet HAXHIA me e vogla do ishte burgim i perjetshem per saliserbin……kush ta beje Edi rama apo lista gazmore e krimineleve qe ka donalld lu
  .

  Reply to this comment
 4. metlaj July 10, 16:00

  Zoti IZET u befte lanet se e heq veten dhe mysylman i ndershem dhe patriot por veprimet e bera ne ate kohe per te cilat ai ka qene ne dijeni dhe antare i grupeve teroriste dhe ikorupsionit mire qe shteti shqiptare nuk ekzistonte se i okupuar nga serbet dhe saliu po faktoret nderkombetare pse nuk i informoje si dhe zoterinjte atdhetare te vertet jugas qe ne kete periudh dhe me vone i jane kundervene klikave shoviniste greke po keshtu qe ka dhe verior te betuar si shqipetare TE shkruash qofshin dhe te vertea pas nje kohe te gjate qe ke prite per perfitime duhet ne rradhe te pare te percaktosh ndeshkimin tende per veprimet qe ke bere dhe pastaj ndeshkimin e te tjerve I lutem gazetes dita bolle me IZETIn por te ndihmoj figurat qe duan te modernizojne partite politke te te gjitha kraheve dhe qeverine si dhe ndeshkimin moral dhe juridik te atyre qe bene qe ky popull te vuaj

  Reply to this comment
 5. shqyptari July 10, 16:03

  Saliu duhet te kerkoje me pare falje per krimet e komunizmit dhe te Partise se tij te Punes, si Sekretar Partie mjaft aktiv ne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes dhe si nje servil i Sigurimit qe ka kerkuar varjen ne Litar te Hysen Shoshorit. Pasi te kete kerkuar falje per krimet e komunizmit dhe te bandave gjakatare te Enver Hoxhes qe mbushen lumenj me gjak njeriu ne vendin tone, bande totalisht mafiozo-gjakatare ku ka bere pjese edhe Sali Komunisti, atehere mund te qaje sa te doje me lote krokodili per myslimanet e Srebrenices qe i vrane dhe i masakruan komunistet e Jugosllavise dhe Serbise ne prani te kaskave blu hollandeze qe benin sehir si serbet e Arkanit, Mikut te Saliut u prisnin fytin me hanxhare dhe thika kasapi mjeraneve nga Bosnja.

  Reply to this comment
 6. Krietari partise LSIF July 10, 16:42

  E nderuara redaksi,
  Pas 25 vjetesh baderdi te meresh me thenje te nje ‘imzot’ Haxhi per mulla Omarin Sali nuk mjafton e nuk perben informacion!
  Ke shansin e vetem qe te besh informacion ndryshe nga tere te perditeshmet leter higjenike e pushtetareve te radhes.E informacioni nuk eshte tellall apo rubrike komentatoresh te pa pune qe luajne nuse dajash me injorancen e njeri tjetrit pa thene ASGJE por -UDHERREFYES:
  SHQIPETARET GJYSMA JASHTE E GJYSMA BRENDA NUK PERFAQESOHEN NE NJE SHTET QE NUK EGZISTON AS SI NJE SHTET I BALLKANIT,KY PARLAMENT I WIKILLIKS NUK PERFAQESON POPULLIN SI DO DELET!??? Respekt nga kryetari i LISF-Lidhja Socialiste Integrim Feudalizem

  Reply to this comment
 7. CANI July 10, 17:28

  Izet Haxhia shpiune serrb bashkfajsine per masakren e Srebrenices e kane ushtria e SFOR se ne duarte e tyre u be kjo masaker .

  Reply to this comment
 8. Barist ne Vicitol July 10, 17:44

  Ka ndonje komentues te tipit bole si Arbeni qe po zevendeson malokun bajge Mark uk, e kerkon te beje ironi si klluf qe eshte me Srebrenicen, kur dihet boterisht dhe e pranuar nga vete Krimineli Sali, qe ka furnizuar me karburant regjimin e Miloshevicit, per te bere masskren be Bosnje e me vone ne Kosove. Kinezi Lu dhe Ambasadoret perendimore perse nuk kerkojne arrestimin dhe gjykimin e Adolf Berishes si krimine, mik i Miloshevicit, i Arkandit etj kriminrle. T U R P.

  Reply to this comment
 9. Mark uk July 10, 18:39

  O Izet:Po pse nuk folur kur i shkoje si zagari mbas te zote.Kush e ka pyet Berishen per thyerjen e embargos.Nuk ju fajsoj se karaduza,karaduz mbetet.Burrat nuk flasin keq per armiqt e tyre,po vetem flasim mire e veprojn me vepra.Me habisin disa injorant qe marrin per baze fjalt e nje burgaxhiut qe tan jeten vetem me pune te poshtra eshte marr.

  Reply to this comment
  • shqyptari July 11, 06:47

   E harrove Safet Zhulalin qe i coi minahedheset bullgare ne Serbi tek Millosheviqi ne Kohe embargo, ne fillim te demokracise komuniste te Sali Berishes o Marku nga Tropoja? Sot akoma Ministri Zhulali i Saliut eshte WANTED nga Interpoli dhe Prokuroria bullgare po e kerkon akoma per te dhene spjegime se shqyptaret dru me pre nuk kane guximin t’i thone qe ka shkuar ne Boten tjeter me ndihmen e komunisteve te Sali Berishes. Mos u be si GARIB ne DITA se behesh krejt i pabesueshem.

   Reply to this comment
 10. berishicccc July 10, 22:35

  (PER mark uk). ME HABISIN DISA INJORANTE QE MARRIN PER BAZE FJALT E NJE BURGAXHIU QE TAN JETEN VETEM ME PUN TE POSHTRA ESHTE MARR,,,,, DHE KY JE TI O mark uk,,,SHPELLAR I PA GDHENDUR

  Reply to this comment
 11. luani July 10, 22:55

  Ju lutem mos u merrni shume MARKUN se i ka dy djemt ne burg ne ITALI e kam fjalen per dy te famshmit SKIFTERA pa llogarit ate te voglin sokolin e mjaces kto jan shkodra loce

  Reply to this comment
  • ben tironsi July 11, 04:08

   Zoti Izet, keto qe thoni ju sjane te reja por ju si beni dem Saliut duke folur por duke ardhur ne atdhe dhe ta denoncosh po ske byth mme mbajt dhe burg apo te dalesh para gjyqit te marresh pafajsin atehere mos lodh veten dhe ne .Sala merriton te varet pra ndihmo qe ti vije dita sa me pare po je fisnik ose dhite me i mut nenshtroju fatit.

   Reply to this comment
 12. k July 11, 07:19

  JENI TË DY PRODHIME TË SË NJËJTIT QENEF.

  Reply to this comment
 13. Mark uk July 11, 07:48

  berishiccc:Ju flm per repliken,ndonse je shume larg realitetit.Do ju pyes shoqerisht pse nuk vini emrin tuaj,se nuk ka njeri pa emer.Ju ndoshta nuk dini emrin e babajt tuaj e kjo nuk ju fajson ju.Sa per tu shuar kurreshtjen,jetoj ne U.K tesh 18 vite.Une shtyj kohen me kto komente se nuk ma ndien as per Berishen as per Edver Ramen.Se fundi i fundit si me nda nje .ute pergjys jane.

  Reply to this comment
  • KORCARI July 11, 12:42

   O @mark.uk, qe ti je nje Berishian i thekur e dine te gjithe,prandaj mos u mundo kot te na mbushesh mendjen se nuk do t’ja dish pers SALI MUTIN.

   Reply to this comment
 14. Mark uk July 11, 07:53

  Luani:Ju kam thene edhe nje here,ik ne turqi e te pastrohet vendi nga mbeturinat e ndyra qe la turku para 600 vitesh.Ateher do themi se jemi Europian.
  ,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*