Izet Haxhia: Berisha hipokrit, ndihmoi Karaxhiçin dhe Milosheviçin me armë

August 30, 2016 17:05

Izet Haxhia: Berisha hipokrit, ndihmoi Karaxhiçin dhe Milosheviçin me armë

Ka reaguar Izet Haxhia pas kërkesës së Berishës për hetimin e krimeve serbe në Kosovë.

Komenti i plotë:

Na paska kerkuar ”patrioti ”i madh, dhandrri i serbise e i biri biologjik i partizanit serb që u strehua në kullen e tij në viçidol në vjeshten e vitit 1943 ,të denohen krimet serbe në kosove e të krijohet nje komision i posaçem në OKB per hetimin e tyre. A ka hipokrizi më te madhe se të degjosh nje deklarate të tille nga ai që ndoqi e persekutoi ,burgosi e zhduku me shikun e tij famekeq ,luftetare e patriote, pjestare të berthamave të para të rezistences kunder pushtuesit serb të strehuar në atdheun meme, që u futi arme me ane të shikut në shtepite ku banonin, ku i spiunoi po me ane te shikut e bashpuntorve shqiptare në kosove tek patronet e tij serbe.

Flet per krime e genocid ndaj shqiptarve ai që u be arteria kryesore e makines vrasese të miloshevicit, duke e furnizuar me nafte e arme. Harroi ky i paftyre se nen petkun e trafikimit të armeve relike në Norvegji, dergoi tonelata armatim per paramilitaret e vellait të tij biologjik Radovan karaxhiç per të vrare civilet në Bosnje. Harroi që me ane të firmes se partise se tij ”Shqiponja ”ndertoi në cdo km në veri nga nje karburant që dergonte nafte pa nderprerje per vellain e tij, vrasesin e shqiptarve miloshevicin. Harroi kur takohej fshehurazi në Krans Montana me ministrin e jashtem serb dhe nga ana tjeter per tu dukur si ”patriot ”i madh dilte e deklaronte se duhej bombarduar beogradi. O Tempera o Mores.

Çfare hipokrizie që na degjojne veshet keto 26 vjet nga ky njeri. Dhe duke menduar se ka akoma patriote budallenj që i besojne ”patriotizmit ”të ketij bastardi, në Kosove e Shqipri ,kur flamurin e nacionalizmit e marrin sharltane të tipit Kreshnik spahiu që ushqehet me parate e nje terroristi si Gülen, mendoj se dita e arritjes se aspirates tone per bashkim kombetare eshte akoma e larget.

August 30, 2016 17:05
Komento

6 Komente

 1. TLN August 30, 18:05

  Drejtesi per Remzi Hoxhen.

  Reply to this comment
 2. Arben August 30, 19:00

  ESHTE E AFERT DITA IZET, ESHTE E AFERT.

  Reply to this comment
 3. fejzo August 30, 22:51

  Po akoma me kete pleh merret gazeta. Berisha pa dyshim ka shume mekate qe dihen por te thuhet se e furnizoi Serbine me arme kjo vertete eshte idiotike. Serbia kishte dhe ka armatim jo vetem per Bosne, Kosove por per nje pjese te madhe te Europes.Ajo edhe sot eshte eksportuesi me i madh i armeve nSiri,Irak,Iran etj. Sa per partizanin serb qe strehohej ne Vicidoll kete vetem fantazia e semuer e keti dallkauku mund te pjell.

  Reply to this comment
 4. Agimi August 31, 03:57

  Izet djali,
  Cfare di per Remzi Hoxhen.
  Gimi

  Reply to this comment
 5. Dielli August 31, 11:06

  Fejzo o bire,nemos je vete berisha qe komenton duke dashtun me mbulue mutin me shurre,po per kontrabanden e naftes me milloshevic-karaxhicin kaqe shpejt e harrove?Nuke mbulohet dielli me shoshe sikurse po deklarini ju me paturpesi,o pjelle e qofte largut.Nese do te funksiononte drejtesia ne Shqiperi sot berisha dhe ju ne mos qofsh ti vete berisha por sizia e dije,do te ishit pas hekurave,pra ne burgun e sigurise se larte si autore, urdherues e baskshepuntore me krimin dhe korrupsionit.
  Te mbulosh krimet mostruoze e superkorrupsionet e berishes nuke eshte pa dije por bashkepunim me te.
  Doni apo nuke doni ju dhe sojzezet qe i trasheguat pushtetet,ju dhe ato qe ju bene avokatine duke ju marre nen sqetul me fuqine e pushteteve,shume shpejt do te vendoseni ne bangen e akuzes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*