Izet Haxhia dorëzon kërkesën për rihapjen e dosjes “Hajdari”

May 17, 2018 11:51

Izet Haxhia dorëzon kërkesën për rihapjen e dosjes “Hajdari”

 

Izet Haxhia, që është i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit pas ekstradimit ka dorëzuar kërkesën për rihapjen e kësaj dosjeje.

Kërkesa është dorëzuar sot.

Hapja e dosjes “Hajdari” ka qenë dhe një kërkesë e hershme nga ish-truproja e Sali Berishës, që pa nisur procesi i ekstradimit.

Izet Haxhia ka deklaruar se kërkon të rigjykohet pasi “procesi ndaj meje ka qenë i pa drejtë dhe në mungesë”.

Kërkesa e Haxhisë do të hidhet në short nga gjykata.

a.s/dita

May 17, 2018 11:51
Komento

5 Komente

 1. MH May 17, 17:59

  Marrja nga drejtesia me seriozitet i rishikimit te ceshtjes Hajdari nga Izet Haxhia na jep gezim dhe shprese per pallimin e Berishes nen hekura burimi i te gjithe te zezave qe shtjellohen keto dite dhe per gjithe kohen e tranzicionit.Me kete merre fund furnizimi me oksigjen per ne vathin e SHQUP-it.

  Reply to this comment
 2. Fatmiri May 17, 18:22

  Dy personazhe te rendesishem per drejtesine Shqiptare , Izet Haxhia dhe “ceshtja”Xhafa. Tashti drejtesia eshte ne ”provim”;ne se e mer kete provim atehere do te bindemi qe ne Shqiperi eshte vendosur Drejtesi!

  Reply to this comment
 3. Mark .U.K May 17, 18:43

  Tash po shkon si puna e dhise pa brirer(shyta) me nxierr briret e po lene veshet.Ka plot krime qe ka bere ky karaduza.

  Reply to this comment
 4. Lil Toronto May 17, 18:59

  PSE, ME KETO GJYGJTARE DO HAPET DOSJA HAJDARI? ATO NUK E KANE KALUAR AKOMA PROCESIN E VETINGUT.

  Reply to this comment
 5. Poshte diktatura May 17, 20:07

  Kërkesa e Haxhisë do të hidhet në short nga gjykata?

  Mos more. Jeni toca apo beni vete?
  Po si ore na u hidhkan kerkesat me short?
  Ku i keni kopjuar keto traplleqe?

  Kerkesat prashtrohen, shqyrtohen dhe me pas merret vendimi. Kjo eshte metodika e punes kudo ne administrsta. Perse na u dashka bere perjashtim per gjykatat. Jane te mbytur deri ne fyt me pune dhe po u shkon djersa curk apo cfare?

  Pastaj c’jane keto denime tak-fak pa i mundesuar te akuzuarit te jape shpjegime para nje trupi te pavarur gjykues? Nese s’ka qene mundesia per ta futur brenda, tani ai tashme eshte vetedorezuar dhe do te ishte ne interes te tij, te familkjareve, te gjithe opinionit te dale ne shesh e verteta.

  KERKESA DUHET PRANUAR DHE KETE S’E LOT AS TOPI !
  IZETI DUHET RIGJYKUAR NGA DREJTESIA, DHE JO NGA PADREJTESIA !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim