Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: 30 milionët Shkëlzenit ja ka dhënë Miri i Xhikes

September 16, 2015 14:38

Izet Haxhia i përgjigjet Berishës: 30 milionët Shkëlzenit ja ka dhënë Miri i Xhikes

Pas mesazhit që ish kryeministri Sali Berisha i ka dërguar ambasadorit të OSBE në Tiranë, ku përmendet edhe Izet Haxhia, ky i fundit ka dërguar në redaksinë e DITA-s një përgjigje për Berishën.

Kjo përgjigje e përforcon dhe konkretizon me emra e fakte deklaratën e mëparshme të Haxhisë mbi sjelljet e Shkëlzen Berishës.

Ja çfarë thotë teksti i këtij mesazhi.

“Po të të kisha përballë, mundësia më e madhe është që nuk do të flisja. Nuk ia vlen. Por disa pyetje, (kam shumë, por po veçoj disa) po t’i shkruaj:

Së pari, unë atë që kam thënë për të birin kanë qenë plotësisht të vërteta. Kam qenë dëshmitar vetë në distancë kur Zeni ka marrë 30 milionë lireta nga Miri i Xhikes tek stadiumi “Qemal Stafa”. Plus do të shtoja edhe diçka tjetër për Zenin; çfarë e lidhte Zenin e “vogël” me Fitim Gërxhalliun e firmës “Gjallica”? E pyes babë Saliun: A kishte dijeni që Zeni shoqërohej me Fitimin? Apo nuk e pa as Fitimin kur ishte i ftuar personal i Zenit në festimet e 28 Nëntorit në darkën që jepnit ju o Salë Mashtruesi. Po qe se edhe këtë e quan gënjeshtër, të hapen arshivat e TVSH dhe shifni kronikën se më ke shoqërohej Zeni jot i dashur.

Ka pas nuhatje për lekët ai Zeni jot që kur ishte i vogël, Sali, nuk duhet ta mohosh. E nisi me trafikantë droge e pronare firmash piramidale dhe e bitisi me trafikantë armësh. Por për këtë punën e trafikut të armëve nuk dua ta fajësoj shumë, se për këtë ai kishte përvojen tate kur u shite armë gjyshërve të dashur të Zenit tat, tek serbet e Bosnjës.

Por vazhdoj me pyetjet e mia:

zeni-1024x689Përse jetën e ke ndërtuar mbi mashtrimet? Përse i paudhë nuk ndenje në partinë tënde, siç deklarove para nesh në 11 dhjetor të ’90-s, por erdhe e grabite partinë që krijuan studentët? Përse, krijesë e gatuar në kuzhinat e errëta e antishqiptare, vrave shpresën e shqiptarëve të vuajtur që të besuan aq shumë në ato fillime të viteve ‘90? Përse e ktheve PD-në në një parti të krimit dhe e mbushe me spiunë e antishqiptarë?

Nuk u bëre njëherë burrë. Rrin duke shpif e denoncu si ato plakat e liga të lagjes. Nëse unë jam vrasës, e qenkam dënuar sipas denoncimit që më paske bërë në ambasadën amerikane, zanati jot i vjetër i denoncuesit; dil e kërko hapjen e çështjes “Hajdari” tek miqtë e tu prokurorë. Të shofim cili është vrasësi apo hjeksi, unë apo ti?

Thua për mue që po të denoncoj ty në media ngaqë pres të më ulin dënimin këta që janë në pushtet apo kundërshtarët e tu. Më ngatërron me veten! Unë në jetën time nuk kam bërë, as nuk bëj kompromise me askënd e për asgjë, as me këta që ti i quan kundërshtarë, por që janë pjellë e një barku politik që të ka lindur edhe ty; si ti nuk mund të jetë askush, por që janë në marrëveshje të heshtur me ty e krimet e tua. Ke bërë shumë zullume. Unë nuk të urrej siç më urren ti mua, por të mëshiroj. Unë të kam luftue vetëm me të vërteta. Kisha një lutje të fundit për ty: Lere të qetë këtë vend! Meqë nuk ka burra që të dënojnë për krimet e tua, kthehu në qoshen tënde se ke plot. Jam gati të bëj burg për krimet e tua. Veç mos i bjer në qafë më atij populli!”

September 16, 2015 14:38
Komento

46 Komente

 1. Bin September 16, 14:45

  Bravo Izet

  Reply to this comment
  • Recycle September 16, 14:54

   recycle 😉

   Reply to this comment
   • Neutrino September 16, 15:35

    Mund te kesh shume te drejte ne te gjitha pikat, por kullat, sidomos ato shqiptare nuk kane pasur hale. Ndersa pergjimi ishte i pashmangshem se te gjithe flinin ne nje dhome ose derrasat kishin vrima dhe carje te mjaftuesheme per te pare. Megjithate, mesazhi per perversitetin e vicidolsit eshte i qarte.

    Reply to this comment
  • Kur do behemi? September 16, 15:42

   Ore po si nuk u bem njehere njerez ne mer vlla? Shiko me se merret bota e qyteteruar dhe shiko me se merremi ne..bahh milet I keq

   http://www.gomom.info/queste-persone-sono-meravigliosi-43164

   Reply to this comment
  • DIELLI mbi KORAB September 16, 20:34

   Izeti ka gjak te paster shqiptari.
   Burr TRIM dhe i Beses.
   Ai pranon gabimet qe ka bere por nuk kerkon meshir.
   Ai tregon te verteten per te qene ne qetsi me ndergjegjen dhe shpirtin e tij.Dhe pse dikur ai ishte shum njeri agresiv e don token qe e lindi dhe njerzve vertet te ndershem dhe atdhetar ai u perulet me respekt.
   Izeti ishte ne sherbim te Saliut dhe u keqperdor disa here nga ai.
   Me mire vone se sa kurre -thote nje shprehje e urt.
   Dhe kjo gje ka ndodh dhe me Izet Haxhin.
   Te pabesit dhe te paudhit Sali Berisha me mire vone me ja nxjerr ne shesh horlliqet dhe krimet qe ka ba,sesa me i mbajt te fshehta

   Reply to this comment
 2. Kusaxhe September 16, 14:52

  Ky eshte burre , Po drejtesia Ku eshte ? Kur do te kete drejtesi ky vend

  Reply to this comment
 3. peoples September 16, 15:02

  Une besoj tek mr Haxhia.Ku eshte drejtesia per kete monster?PO prokurori Dhalla?Po kryeministri fjale shume,po sherbimi sekret? He pra levizni.Ky edhe burgun duhet ta beje ne nje vend krejtesisht te izoluar se bie ere,,,dhe te infecton,te ze kolera .

  Reply to this comment
  • Eri September 17, 08:49

   Me te degjuar e kam qe Zeni ne adoleshence rrinte ne vend te pare ne makinen e Artur Grorit dhe e ndihmonte ate per te kaluar valixhet ne Rinas pa kontroll. Duke qene se Turi ishte kusheri i Mirit, per te cilin u be bedel, eshte mjaftueshem i besueshem informacioni qe Zeni ka marre para’ droge nga Miri i Xhikes.

   Reply to this comment
 4. tom September 16, 16:05

  Me kenaqin!
  Si tregimet e xha Temes,kur isha i vogel.

  Reply to this comment
 5. Miku September 16, 15:09

  Izet respekte.

  Reply to this comment
 6. Fari Balliu September 16, 15:13

  Lufte malokesh ne distance! Ky vend ka marre fund,se per kete malokun e madh ska nevoje per deshmi te tilla,por te lihet i lire dhe ta shikojne denimin qe do ti japi populli.Mirepo komunistat nuke e lene te lire sepse po u iku Ai,mbeten pa pasuri.

  Reply to this comment
  • Lleshi September 16, 15:58

   Ju minjte e qenefit dhe te gjirizeve , ish balliste , legaliste dhe kuislinge qe nuk late rast pa kuisur , sa kohe qe Salehu ishte i plotfuqishem dhe mashtrues i sukseshem ne pushtet , iu ngjitet si muti pas kepuce si ushtaret e tij te antikomunizmit ! Kur populli shqiptar e hodhi ne plehra kete antishqiptar te eger , juve me vrap shkuat ta akuzoni si komunist !

   U mbyt gjemia me federale
   o burra shpejto kush mund te dale

   Na ngordhi Sala i rane thonjte
   po vrapojne laviret t;i heqin patkonjte

   Eshte ceshtje geni , s’eshte fat i jetes
   ju s’jeni njerez , vec lecka e kuletes !

   Reply to this comment
  • K.H September 16, 21:35

   Ore pleher ore kok tul po ti re pleher shif se cfar shkruan po kujt te ropve te tu i thua malok more te ropet e shpis si pas gjatesis njeri eshte malsor nga puka e ndersa tjetri eshte malesor nga tropoja more karabush.

   Reply to this comment
 7. METEH September 16, 15:16

  Ju lumt o IZET HAXHIA.Per çdo dite po e spastron vehten & po e baltos me te drejte kriminelin e ketij vendi.Thirrja juaj eshte e drejt,por ai nuk largohet nga politika sa te jete gjalle.Pse?-Ka frik nga zullumet 25 vjeçare qe ka bere.-Se eshte betuar te kthei ne pushtet PD-ne me çdo çmim.-Se ka mbeshtetje nga lobistet e perbotshem per te qendruar aty deri sa te vdes komunisti i fundit,pa llogaritur veten e tij si komunist-ANTIKOMUNIST-hipokrit i terbuar.Izet,je trim qe shkruan per te e nuk ke psuar gje,pasi ju e dini se ai te vret naten e te qan diten.Çdo shqiptar e ka nje “KUJTIM” prej ketij dallkauku.Me 1996 me urdher te tij u futa dhe une ne biruc 24 ore pse hezitoja te firmosja per vjedhjen e votave,ku tre falangist te tij me arme e shkop gome na tmerruan ne ora 01-oo te nates.Dhe kryepolici tij u be deputet,beri bisnes te madh ne nje qytet myzeqar,e kryetarit te QV ju fal dyqan tregetie ku punon dhe sot,ndersa ne nuk na jepet as statusi ushtarakut te refuzuar prej tij dhe injoruar nga qeveria e votuar prej nesh tash-25 vjet.

  Reply to this comment
 8. Profesori September 16, 15:25

  Izeti, malesor i vertete. Njeri i drejte, burre i guximshem e me integritet. Te gjitha keto qe thote Izeti, populli i zgjuar i di, por tani ato jane te verteta te patjetrsueshme. Respekt Izet.

  Reply to this comment
  • ben tirona1 October 12, 16:53

   Populli!!!!!
   Heh mor popull,sa debil ke qene,je dhe do te mbetesh!
   Ai vend ska bere para se ka popull debil.
   Kijani nenen atij populli dhe vazhdoni e flisni ne emrin e tij.
   Sapo me doli viza per ne Usa.Shpetova nga debilizmi shqiptar dhe komentuesit,popull,debile,qe i lepijne ne kete rast bythen se majtes dhe pse trangull vazhdojne te hane,si ne kohen e Enver Hoxhes dhe ne kohen e Edi Hoxhes,Sali Hoxhes,Izet idiotet dhe turmes qe i vete nga prapa se u dritherua pellgu.

   Reply to this comment
 9. Artur September 16, 15:31

  pune legeni qe leh nga larg, le te vije dhe te shkoje ne gjykate meqe eshte burre i mire dhe pa faj.

  Reply to this comment
  • pilo September 16, 17:26

   O Arturckë! ku ne çfare gjykate te paraqitet? Po ato bien era mut saliu te gjitha dhe i ruan Nishani qe mos te pastrohen.

   Reply to this comment
  • nazim September 16, 19:29

   Tek cila gjykate mor kelysh i sali berishes, tek ata qe ka emeruar saliu si prokuror dhe i ka blere qe nga thonjte e kembeve tek cacka e kokes.

   Reply to this comment
 10. Arben September 16, 15:32

  RESPEKTE

  Reply to this comment
 11. Zonja Milo September 16, 15:36

  Bravo Izet Haxhia,ti je nje burre i vertete shqiptar dhe trim i ketij vendi,qe po ia nxjer ne shesh krimet felliqesires dhe kryekriminelit Sali Berisha. Edhe ne qofte se ke bere ndonje krim ne kohen e famkeqit Sali ,besoj se Zoti te ka falur.E para se ke qen nen urdherat e dikujt tjeter dhe ishe i detyruar ti bindeshe,por me kryesorja ti i ke pranuar ato boterisht dhe ke hequr d’ore prej tyre.Kjo eshte arsyeja pse Zoti te fal. Ti Izet Po i ben nje sherbim te madh ketij populli duke i hapur syt se cfar njeriu kane pasur si drejtus partie ,kryeminister,apo president.Kete gje ne e kemi ditur nga llafet dhe veprat e tij ,por ti si prove e gjalle e se vertetes ja corre masken para gjithe botes!–Edhe nje here bravo dhe Zoti qofte me ty!

  Reply to this comment
 12. Kosova September 16, 15:37

  ta beft Zoti hallall o Izet LEGJENDA fjal Burrash po fol
  o Isa Boletini i Shqipris,e lum familja qe te ka
  Rrespekte

  Reply to this comment
 13. shqiptari September 16, 15:41

  po nuk eshte aq trime ky o izet djali po si antishqiptare i betuare u sherbeu me devotshmeri armiqve te betuare te shqiperis dhe poshtersisi me te madhe te kombite shqiptare AMERIKES SE PABES AJO ESHTE MBROJTESJA E KETIJ ANTISHQIPTARI DHE NUK KA PER TA GJETURE GJE SE AMERIKA ME SERBINE KA PLANE TE TJERA NE DEME TE SHQIPERISE ME FAMILJARETE E KETIJE PRANDAJE KOLE I PRISHE RELATATE ME KETE MUT PO GJITHSESI TREGO TE VERTETEN PER SHTATORIN E ZI QE MORI NE QAFE HERONJTE E KOMBITE SHQIPTARE HAKLAJT E SHQIPERIS

  Reply to this comment
 14. ne emer te popullit September 16, 15:42

  A ka ne Shqipri nje Media te lire dhe te pavarur.Kete pyetje e kisha per Ju bashkkombas shqiptare me qellimin qe keto Akuza do te thoja nga me te renda te bere njehere, nje ish Kryeministri dhe njeheresh President te beheshin publike me qellim qe te shihnim se cfare ka ndodhur ne kohen e rrumpall Berishes.Kush nga keto Media do ta merrte persiper kete pune

  Reply to this comment
 15. keti September 16, 15:43

  ….ky vend esht komplet tallava, si ka mundesi qe Izet haxhia denoncimin e tij e ben me data, me emra e mbiemra dhe asgje nuk ndodh. le te dali nje perfaqsues i prokuroris apo gjykates e te thot se a ka nje baz ligjore qe ky milet i shashtisur dhe i udhehequr nga ky njeri me profil te thekur si kriminel nga sa thuhet te duroj akoma palacolliqet e tij? a duhet te jete ai njeri i lire nese kto jane te verteta? …..dhe sa e sa pyetje te tjera qe do ishin normale ne nje vernd normal. Ky vend perfendumisht esht i pjerdhur e merret vetem me spektakle bajate dhe jo me hallet e verteta qe thjesht xhirojn si thashetheme me nje got DHALL perpara. Berishes i lumte palla se DHALLA ne fund te fundit DHALL eshte thjesht kos me uje.

  Reply to this comment
 16. Djal Tirone re September 16, 15:57

  ore ky vetem gam gam gam gam gam gam gam gam gam dhe gam di te beje, zoteri nese ke vertet gje dhe I ke me fakte atehere ik ne gjykate, ne rast te kunder mos na trego perrala me mbret se te tilla kemi degjuar qe te vegjel per te gjiteh politikanet shqiptare, por asnje skemi pare te marri ate qe meriton.

  Reply to this comment
 17. Bashkim September 16, 15:58

  e verteta dihet o IZET por SALIU si ujk i vjeter qe eshte i rregullon qjerat te uroj shendet dhe shkruaj sa me shume per bemat e sss SALI

  Reply to this comment
 18. F.Ruzhdiu September 16, 16:18

  Ala me blla,blla,blla,blla, kur gjyqet duhej te fillonin me kohe?shkriheni kete parlament, ai eshte fallco.

  Reply to this comment
 19. skifteri September 16, 16:20

  Perse P.D-ja I merr per prova te provuara akuzat kunder S.Tahirit per lidhje me trafikun e droges akuza te nje ishe oficeri te policise qe u arratis familerisht jashte atdheut ne kushte te dyshimta te pa vertetuara ligjrisht por te mbeshtetura nga banda e droges se Saliut ,kur perball kemi akuza te ishe tuperojes personale , Tropojanit 100 karat Izet Haxhija ku deklaron me ndershmeri per lidhjen e Sali Berishes dhe djalit tije Zenit me krimin e organizuar ,per lidhje me kriminel ,me drogagji ,biznesmen ,me shitje armesh e municionesh te marre nga depot e ushtrise shqiptare te trafikuara jashte vendit dhe parat I ka future ne gjepin e tije familjare ,jo ne arken e shtetit .Keto jane kuza direkte me fakte te provuara kur Zeni merr 30 miljon lireta nga Miri i XHikes te stadium Qemal Stafa,shete arme Srebeve Malazez dhe merret me biznesmen qe vjedhin popullin etj,Vetem akuzat e nje gjarperi helmues te forte si S.Berisha se bashku me rrethin e tije te P.D-isteve munde me trillue akuza te tilla kunder nje djali te ri vetem 24 muaj ne krye te Ministrise Brendshme qe po punon me te gjitha forcat dhe mundesit kunder droges dhe krimit qe mbolli S.Berishoviçi.Por askush ne bote,qe e njehe S.Tahirin drejteperdrejt ose terthorazi mundet me i besue keto AKUZA te Saliut ,Mulit dhe Lulit.!!!..Sulmi i Saliut ,Mulit dhe Lulit kunder ministrise se Brndeshme dhe veçanrisht Sajmirit eshte tendcioz e çpifarak i nivelit te ulte ne mjerim ,karshi denancimeve te IZET HAXHISE si deshmitar i dores se pare per lidhjen e S.Berishes dhe djalit tije me drogen dhe krimin,si kryeminister çpifarak i shqiptarve ne udhen e tije te erret te paterjotizmit e revulicionarizimit te “demokratizimit” te shqiperise.Mjer shqiperia ne duart kujte ra keto 24 vjet.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 20. demo September 16, 16:22

  Te uroj Izet Haxhia,dhe me akuzat te merret prokuroria.Litari po i ngushtohet bishes ne gryke,pse nga ngerci shkroi leter c`fajesimi perfaqesise se OSBE.Ai qe nuk sheh,nuk degjon,nuk reagon as per hunden e thyer te Edi Rames,eshte Edi Rama.

  Reply to this comment
 21. Sab September 16, 16:22

  Bravo Izet, je burre trim, dhe tani me ne fund po e perdor trimerine tende ne te mire te vendit tend.
  Kam nje propozim per gazeten “Dita”, PSE nuk beni nje sondazh me pyetjen per popullin; Duhet te denohet sali berisha per krimet e tij. Dhe te shikojme rezultatin.

  Reply to this comment
 22. ILIR META ISHTE IDIOT DHE I TILLE DO NGELET...POR PLOT ME LEKE September 16, 17:26

  e mer izet mer izet..paske qene arkive i gjalle o burri i dheut!!!po sali bej berishe lopcari nga vicidoli..hyri si me dhune ne levizjen e dhjetorit…dhe kjo qe thote izeti eshte mese e sakte..kam qene presente ato dite historike ne qytetin studenti…qe nga fillimi dhe kush ishte i pari dhe kush u fut kur gjerat u bene ..e dime te gjithe…nje gje te jetuar personalisht doja qe te permendja..persa i perket berishe bej lopcar vicidolit…ne momentin kur duhej te hiqnim emrein e U.T ENVER HOXHA…une dhe nje shoku im S.T(INIZIALET )…shohim te ngjitetr ne nej prej atyre diteve ne qytetin studenti berishe kokarin..dhe i themi tekstualisht..PROFESOR BASHKOHUNI ME NE…PER HEQJEN E EMRIT..TE UNIVERSITETIT…JO NA THOTE KY PARDESYBARDHE…UNE JAM KARDIOLOG ..NUK MERREM ME PEOLITIKE…e pra ishte shkurt 91…kjo eshte histori dhe ndoshta ska rendesi…(eshte me se e vertete kjo qe ju thashe..betohem per koken e tim biri…)por te mendosh qe ky bir kurve e mbajti shqiperine peng per mese 25 vjet!!!dhe eshte si efekti Hiroshima….budallalleqet dhe krimet qe ka bere ky …do duhet kohe te zhduken…ta futesh ne burg eshte pak…por hajt leje se te prekesh mutin ..bie ere dora…a nje gje vec..duhet te zhduket teresisht nga skena politike..as gek as mek…te kthehet ne vidicol..te ruaje lopet

  Reply to this comment
 23. Itali September 16, 18:14

  Gazeta dita para se te publikoni letren e nje zotrie qe eshte denuar nga gjykata shqiptare ti beni 1 pytje pse skthehet ne shqiperi? Por mero bazes intereson te Akuzoi berrishen dhe familjen e tij pa fakte nga 1 zoteri i arratisur nga shqiperi. Un nuk Po mbroj Salen apo zenin Por duhen fakte jo llafe. Po gazetat kur do u vije dita qe te mbajne pergjesi per shpifjet qe publikojne.

  Reply to this comment
 24. shqiptari September 16, 19:05

  nuk ka vend te botes qe nje njeri me kaq shume rekorde kriminale si cuni i shpifur i shiqeres se vicidollit te mod denohej ne nje vend ku politikanet gjithe diten pohojne se duhet te zbatojme standarte europiane. Rama merr rrogen qyl!

  Nuk ka vend ne bote ku nje prokuror te mos filloje ndjekjen penale ndaj tij – LLALLA merr rrogen qyl!

  Reply to this comment
 25. rudi September 16, 19:06

  DERRI I EGER I PLAGOSUR BEHET ME I RREZIKSHEM THOTE POPULLI NDAJ DUHET KUJDES DO ZOTI CAN PJELLAT E TIJ . GJENI KUSH MUND TE JETE DERRI?

  Reply to this comment
 26. Jani September 16, 19:13

  Jam nga jugu, jugu fare i shqiperise. Sa here qe lexoj shkrimet e Izetit me shtohet dy here respekti per vellezerit tane nga veriu. I kthejellet si uji i jonit dhe i organizuar ne mendime shume me teper se ata qe e mbajne veten per politikane “kalibri”. Bravo Izet.

  Reply to this comment
 27. ditrih September 16, 19:37

  Te pakten doli nje qytetar(kriminel????,ndoshta)por qe e po denoncon hapur me data dhe me fakte z.Sali tradhtar i kombit Berisha ne gazeta apo llafe pazarit kjo pak ka rendesi!I takon gjykates te korruptuar e te shitur shqiptare(qe fusin brenda njerezit per kupona e budalleqe te tilla)te hetojne e te nxjerrin te verteten ne drite!Boll me ka ardhur koha qe ata qe kane lare duart me

  Reply to this comment
 28. ditrih September 16, 19:38

  Ata qe kane lare duart me gjak te paguajne per krimet e tyre!!!!

  Reply to this comment
 29. anna September 16, 19:52

  Ah more Izet pse si kishe keto mend e kete kuroje ne vitet qe i sherbeje me devotshmeri e perkushtimit gjarperit me shtate koka sale rame berisha …
  Jam larg shume larg e kur lexoj keto bema te ketij katili te vicidollit me dhimbset vendi dhe populli im per sa fatkeq ka qene ne te tere historine e tij mijravjecare.
  Nuk e di se sa do funksionoje por duhet neper online gjithe shqiptaret te nenshkruajne nje pedicion per denimin e sale kermes me company dhe ti futen edi rame shurraqit kembet ne nje kepuce se,nese nuk con salen e compani ne burg te jape doreheqen….sa i peshtire eshte bere kur thote nuk e denoj une salen….legen e genjeshtar…
  do ta hap nje web pikerisht per kete referendum online mbare shqipetar …

  Reply to this comment
 30. redon September 16, 19:54

  Saliu dhe kelyshi i tij i kane lyer duart me gjak, sa vrasje ke bere o Sali, numeroi, vendin e shite e shkaterrove me miniera, bujqesi pa uje, vetem shitje tokash ,diploma false, pa vlere, etj etj TE ERDHI FUNDI SALI, ME NE FUND TE KEMI EDHE NE PARLAMENTsepse deri tani e ke shkaterruar alla malokshe me ato pislleqet e tuaja qe nxjerr nga goja dhe me zhelet e partneres

  Reply to this comment
 31. dagllas September 16, 20:43

  paska tropoja, akoma burra…..tu rit nera or cun

  Reply to this comment
 32. i ri September 16, 20:50

  Luli,,,, ,PO KERKON DEKRIMINALIZIM,,de,,krimbi,,,,,minalizimin e kini brenda halese o qenef kryetari,ti je vene aty te ruash te paster halene e ndyre te kryetarit real,qe ka qelbur Shqiperine.

  Reply to this comment
 33. zhozituta September 16, 21:16

  Dhalla eshte prokuror apo prokaror i pergjithshem!?!?!?

  Reply to this comment
 34. askushi September 16, 23:46

  Tropoja ka pasur gjithmon burra dhe nje prej tyre eshte edhe Izet Haxhia, repsekte!

  Reply to this comment
 35. cun tirone n'ali dem September 17, 00:54

  O izet kot me te pyt ,pse nuk i the kto gjona kur ishe shefi i truprojave te sales apo kishe frike mos njelshe pa buke,se per te vra dro s’te vriste dot njeri se ishe vete vrases.Apo kur ta hoqi kocken nga goja bab salia u bone keq.Sa njerez ke myt n’dru per salen mer cun,kujto se kaq kollaj pastrohet ndergjegja?!!Kur ishe kaq patriot pse nuk i dole ne krah familjes se respektuar e te nderuar Haklaj qe e shujtet ti e ish pronari jot.A i kishe ene Haklajt tropojanet e tu sic kishe ne sale,me nje ndryshim te se.Haklajt ishin ne te drejte e sala jot ishte ne te kot.Gjaksore jeni si ti ,si sala e si ca te tjere si puna juaj.Burrat e vertete e tropojes i shujtet me pabesi.Kot nuk thon,me thuaj me ke rri te them se kush je.si hasa,si kasa,si muti,si kaka.Ja keshtu jeni ti e salja.

  Reply to this comment
 36. loshi October 12, 18:40

  Ky eshte nje buke shkelur qe vetem hedh shashka me uje dhe ben zhurme kot se nuk ja var njeri, ky do te dali pa lagur dhe perdor karten e te penduarit duke treguar histori oxhaku kur ky vete eshte deri ne fyt me horlliqet qe ka bo bashke me Azemin e te tjere tropojane po normal qe te vdekurit nuk flasin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim