Kush e goditi Edi Ramën në janar 1997? Dëshmia e Izet Haxhisë një vit më parë

Mira Kazhani January 23, 2016 19:15

Kush e goditi Edi Ramën në janar 1997? Dëshmia e Izet Haxhisë një vit më parë

Nikollë Lesi, ish-botues i gazetës Koha Jonë ka shkruar kujtimet e tij, ku ndër të tjera përmend edhe rrahjen e Edi Ramës, 19 vjet më parë.

Disa portale kanë botuar sot këto kujtime shoqëruar me foto.

“Sapo kishim mbaruar gazetën dhe po e dërgonim në shtypshkronjë, kur na njoftuan se kanë goditur Edi Ramën dhe ndodhej në gjendje kritike në Spitalin 2. Me Ben Blushin dhe Martin Lekën vrapuam tek krevati ku dergjej Rama i larë në gjak” – shkruan Lesi.

Pas botimeve të sotme ka reaguar edhe ish-Presidenti i ngjarjeve tragjike të 97-s, Berisha.

Ky e ka quajtur rrahjen e Edi Ramës “krim pasioni”.

Kjo temë është hapur edhe një vit më parë në shkurtin e 2015-s gjatë disa replikave në një seancë të Parlamentit.

Replikat erdhën pas një interviste të Ramës në mediat italiane, ku ai tha që u godit nga SHIK-u në janar 1997 ndërsa ishte duke kryesuar përgatitjet e një peticioni për largimin e Berishës.

Edhe një vit më parë Berisha e quajti rrahjen e kryeministrit të sotëm, atëherë piktor kritik i sapokthyer nga Franca, “krim pasioni”.

DITA intervistoi atë kohë të akuzuarin për ngjarjen, ish-truprojen e Berishës, Izet Haxhia.

Në linjë telefonike ai u pyet nga gazetarja Mira Kazhani për ngjarjen.

Ja biseda e botuar në DITA në 20 shkurt 2015:

Mira Kazhani: Izet, në Tiranë është kthyer në vëmendja plagosja e Edi Ramës në vitin 1997. Gjatë një interviste për një televizion italian, ka qenë vetë Rama që e ka sjellë ndërmend. Nga foltorja e parlamentit Berisha ka reaguar duke thënë se rrahja ka qenë krim pasioni. Jeni ju në dijeni çfarë ka ngjarë atëherë? Kush po thotë të vërtetën, Edi Rama apo Sali Berisha?

Lajmi në Koha Jonë, 19 vjet më parë

Lajmi në Koha Jonë, 19 vjet më parë

Izet Haxhia: Në 1996 Rama ishte nga publicistët më të ashpër të Berishës. Shkruante vazhdimisht për Saliun duke e akuzuar si Kalin e Trojës në Lëvizjen e Dhjetorit. Në fakt Berisha që në fillimet e Lëvizjes nuk e ka dashur afër Ramën, kishte një lloj alergjie ndaj atij, nuk e donte afër në asnjë rrethanë. Lajmin e rrahjes së tij barbare unë e kam mësuar fillimisht përmes një prokurori që ka qenë dikur shoqërues i Alfred Serreqit. Emrin e ka Azem. Mund të pyetet edhe ai, se është marrë me këtë çështje.

Mira Kazhani: Çfarë të tha prokurori?

Izet Haxhia: Më tha se Rama më akuzonte mua për masakrimin e tij. Unë i thashë që nuk ishte e vërtetë dhe se nuk kisha dorë në atë ngjarje. E kam thënë dhe në intervistën e parë me ju, që unë jam akuzuar padrejtësisht për këtë. Rama është rrahur nga 4 pjesëtarë të grupit operativ të SHIK me drejtues Arjan Çengon. Në këtë grup prej 4 anëtarësh ka qenë një person nga Tropoja, një nga Mirdita dhe dy të tjerë nga Dibra. Gjithçka po ju them më është pohuar nga kryesuesi i këtij grupi, Arjan Çengo. Ma ka thënë me gojën e vet, besoj në pranverën e 1997-s.

Mira Kazhani: Çfarë ju ka pohuar konkretisht, pse është goditur Rama?

Izet Haxhia: Kur e kam pyetur për arsyen e rrahjes së Ramës, më ka thënë se e kanë bërë me urdhër të shefit të tyre, Gazidedes. Kush e ka njohur Gazideden, e di që ai nuk bëntë asgjë pa urdhër të Berishës.

Mira Kazhani: Është tentuar eleminimi fizik i Ramës apo urdhri ishte vetëm për ta rrahur dhe frikësuar?

Izet Haxhia: Leva nuk dihet si të kap. Për fat ai shpëtoi.

Mira Kazhani: Si funksiononte kjo? Jepeshin urdhra me gojë për të rrahur njerëz? Dua të di, kështu funksiononte me të gjithë kundërshtarët?

Kopertina e Ditës, 20 shkurt 2015

Kopertina e Ditës, 20 shkurt 2015

Izet Haxhia: Nuk ka qenë vetëm Rama, ka patur edhe raste të tjera. Po këta persona në 1997 kanë zënë pritë një javë rresht në Qafë Koshovicë për të vrarë Skënder Gjinushin që ndodhej në Vlorë. Po ky grup ka patur urdhër për të bastisur shtëpinë e Arben Imamit dhe për ta masakruar atë me urdhër të shefit të madh, Berishës. Kjo ka ndodhur kur Arben Imami ishte kthyer nga revoltat e jugut. Kam qenë unë që i kam penguar ata persona dhe sot mund të them që Arben Imami më ka borxh jetën. Janë edhe disa të tjerë që i kam ndihmuar, sot s’po i përmend.

Mira Kazhani: Po pse Berisha ka përmendur krim pasioni? A bëni ndonjë lidhje ju?

Izet Haxhia (qesh): Po si duket, Berisha e ngatërron me heroin e tij pas vdekjes, Hajdarin, që kryente përdhunime të femrave të cilat i shkonin për ndihmë në kërkim të punësimit. Njoh personalisht dy femra nga Tropoja që kanë qenë viktima të përdhunimit të Hajdarit. Ndoshta e ngatërron me këshilltarin e tij të atëhershëm Genc Pollon, që përdorte zyrat e Presidencës si dhoma pasioni me ndonjë këshilltare ekonomike të Berishës.

Por për këtë që më pyetët një gjë jua garantoj pa asnjë mëdyshje. Edi Rama është rrahur nga pjesëtarë të SHIK me urdhër të Gazidedes e të Berishës.

Mira Kazhani January 23, 2016 19:15
Komento

108 Komente

 1. dealfa February 20, 11:38

  Ka vetem nje nazi-fashist shqiptar dhe ai quhet Saliserb Berishvici ! Sllav -barbar …!!!

  Reply to this comment
  • vucicdol February 20, 17:01

   Krimineli berish i vitit 97 vazhdoi krimet e tija dekada me rradhe. Kurse PS ne tere historine ngeli si nje pale breke per te fshir b.then berisha. Rama ater ka pasur pak trimeri pas sulmit, kurse sot s’i ka ngelur hic trimeri as burrni. Ka mashtru per cdo premtim dhe po e mban berishen me kujdes sic i premtoi. Besoj ju kujtohet kur Rama i thoshte Berishes “dua qe te kesh nje pension te gjate e te qete qe te shohesh ndryshimin e Shqiperise”. I vetmi premtim qe po mban Rama eshte pra kujdesi per pensionin e qete te berishes. Sic i thone fjales cte mbjellesh do korresh.

   Reply to this comment
   • raimond vlonjati January 25, 04:31

    Po mire ju nuk duhet ta pranoni si te mireqene variantin qe jep izet Haxhia , se duhen degjuar te dyja palet

    Nderkaq kjo gazetarja mund te shkoje dhe te intervistoje , ate personin avokat qe permend Izeti

    Por natyrisht, kush ka dy fije tru ne koke, nuk mund ti besoje Izetit 100% ,
    se Izeti esht ne konflikt interesi me Salen, –

    -Ndaj deshmi e tij duhet pranuar me rezerve , jo o burra ta pranojme meqense ky akuzon Salen

    Ju ketu keni interes te gjeni te verteten, apo te shani Salen ?

    Reply to this comment
    • Arbeni October 5, 15:48

     Me ngjan se te njoh ty..Po qe ai që mendoje une dhe jeton në USA je nje shemtaraq në trup po se po,por edhe në mendje.E ke parasysh ate foton që ke hedhur vite me pare ne rrjetet sociale te viteve 2004-2005 ku kishe dale në nje pishine apo det nuk e mbaj mend mire.I ngjaje shume kuazimodos..Pra ti nuk je vlonjat,je i ardhur,sepse në vlonjatet nuk jemi si ty.Persa i perket Izetit mendoj se thote te verteten.Pse?Sepse shumë mire mund te thosh e degjova por nuk e kam bër une,ndersa ai permend me emra ata qelbesira kriminele te regjimit te tij.Prandaj qepe dhe hiqe mbiemrin Vlonjati se nuk e meriton.Fuck off

     Reply to this comment
  • Tosum Baci January 25, 12:02

   po te jete serb eshte mire por eshte hitler e shkuar hitlerit , si ka mundesi qe ata qe i kane ndenjur prane nuk e kuptojne qe person psiqik. Po nejse mjer shqiperia qe pati ne krye nje njeri te tille qe pas Enverit ky radhitet per demet qe i shkaktoj sistemit ne shqiperi , askush sot nuk gjen dot cfare ti rregullosh me perpara ketij vendi, qe asgje nuk ka ne vij nga shkaterrimi qe ju be per 23 vite , si ne oborrine shtepise se Saliut ashtu e ka trajtuar shqiperine ciflig

   Reply to this comment
 2. Idriz Gjembi February 20, 11:38

  Nje deshmi e qarte dhe e sakte e nje te penduari kurajoz…. Nuk kuptoj se Cfare pret kjo maxhorance spurdhjake dhe ne shumice per te nxjerre para drejtesise ata qe dikur pergatitetn por edhe sot por pergatisin te njejtat skenare krimi.

  Reply to this comment
  • Festim February 20, 12:16

   Po ku e ke mazhorancen mik?Ps ka vetm 67 deputet. apo nuk e di? Dhe nga ata…ka plote miq te Nano-Saliut.

   Reply to this comment
   • tani February 20, 14:01

    Festim nuk ka asnje deputete te Nanos ne PS tani si ske turp justifikon Ramen me kto mashtrime. Por ti mik numeron 67 deputete a thua se Meta eshte ne opozite. Kshu pra se i dhate Metes gjysmen e pushtetit dhe tani skeni b.th as ti kerkoni votat. Rama deshi te bente koalicion me Meten, dhe e beri sic donte. Deshi te spastronte PS dhe e spastroi sic donte e ka mbushur me anonime. Tani ska asnji justifikim por eshte e gjithe pergjegjesia e tij. Turp te kete se keto qe po ben tani as nuk i permendi ne fushate. Kurse premtimet i morri era.

    Reply to this comment
  • akrepi February 20, 14:08

   Mazhoranca me LSI i ka lidhur duart kesaj qeverie faji eshte i votuseve shqiptar qe duke ditur qe lsi ishte ne kualicion me Berishen dhe qe e pane te gjith me ze e figure ilir floririn si vidhte dhe prape fioj 17 deputet qe eshte percaktuse per formimin e mazhorances

   Reply to this comment
   • tani February 20, 16:43

    S’eshte faji i votuesve. Apo e harrove qe tre muaj me rradhe para zgjedhjeve dilte Rama kudo ne krah me Ilir Meten dhe thoshte qe do ishin si nje parti. Edhe diten e votimeve doli me Meten dhe Moniken ne krah. Apo e kane fajin votuesit qe bente Rama keshtu? Fajin e ka Edi Rama qe i nenshtrohej Saliut kur ishte ne opozite, dhe vazhdon ti nenshtrohet edhe tani qe eshte KM. Po vazhdoi keshtu Ramen e pret sic ju be Tahirit por jo gjasme kesaj rradhe.

    Reply to this comment
  • Epiriiiii. Une..... Ti dhe Aqif Kopertoni February 21, 02:45

   Lerini Komentet boshe, PS dhe Rama jane pA byth, shkurt Muhabeti jane te Tredhur

   Reply to this comment
 3. dardan February 20, 12:21

  Bravo IZET HAXHIAJ se po ia cjerr masken nji ”dordoleci” me emrin e njohur ”SALI TRITOLI”kohet e fundit.

  Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" February 20, 12:37

  Ose jepi me emra, ose mos hidh benzine zjarrit, per te krijuar me shume tym.
  Qe Izet Haxhija di shume gjera, kjo nuk diskutohet, por ky Izeti, perseri po ben bllofin, kerkon te rehabilitohet, pa dhe emrat konkrete.
  Ne e dime qe kriminelet hane njeri tjetrin, keshtu o Izet, fillo futja ish kolegeve, se sje as i pari dhe as i fundit.
  Merr shembull nga ish krimineli sot demoshkerdhat Qaniu, qe po mundohet i shkreti, tja fuse atij rregjimi qe e polli dhe e ngopi.

  Reply to this comment
 5. janicaci February 20, 12:38

  nuk e di se per cfar arsye me prishet komenti?

  Reply to this comment
  • dhori February 20, 19:19

   Mendoj se nuk prishet komenti, por ju shpejtoni ne klikime. Prisni deri sa me titra e kuqe te njoftoheni se komenti ka kaluar tek moderatori.

   Reply to this comment
 6. ben February 20, 13:05

  Azem Shima,eshte nje i vetequajtur prokuror,idiot komplet dhe sigurisht hajdut klasi.Ka pas punuar edhe ne Rinas,si shef krimesh.

  Reply to this comment
 7. SHURRAN KOSTRECI February 20, 13:12

  PASKE NJOHURI TE THELLA ZOTI PELLUMB ZAIMI

  Sikur te na tregoje historine e ketij vrasesi e gangsteri profesionist gjate mbrojtjes qe i ke bere ne vitin 2002, mund te pastrosh ndergjegjen tende te komentuesit te gjtihe gjendur ne faqet e DITA-s !

  Dt. e regjistrimit: 26.05.1999
  Të pandehurit: palet , palet
  Akuza: 1.Rebelim,Dezertim i kuadrit komandues,Shperdorim Armatimi,Shperdorim i detyres nga ushtaraku 2.Rebelim
  Baza Ligjore: Neni 32/2 , (Neni 34/2) , (Neni 62/1)
  Statusi i dosjes: Pas Shkallës së Parë
  Gjyqtari: Bujar Krasniqi
  Pretendimi i Prokurorit:
  Deklarimin fajtor te pandehurit Xhait Xhaferri per v.penale Neni 32/3, 34/2, 62/2, 70/2 K.P.Ushtarak dhe denimin e tij perfundimisht ne baze te N.55 te K.Penal mbi caktimin e denimeve per disa vepra penale, te denohet me pesembedhjete vjet burgim Te deklarohet fajtor i pandehuri Arjan Çenga per v.penale Neni 32/3 te K.P.Ushtarak denimin e tij me dhjete vjet burgim
  Pretendimi i Avokatit:
  Av.Q.Gjonaj te deklarohet i pafajshem i pandehuri Xhait Xhaferri Av.Pellumb Zaimi te deklarohet i pafajshem i pandehuri Arjan Çenga
  Nr. i vendimit: 142
  Dt. e vendimit: 03.06.2002
  Men. Perfundimit: Perfunduar
  Dispozitivi:
  – Deklarimin fajtor te pandehurit Xhahit Fuat Xhaferri, per vepren penale te “Rebelimit” ne kushtet e gjendjes se jashtezakonshme, parashikuar nga Neni 32/3 I K.P.Ushtarak dhe denimin e tij me 10 (dhjete) vjet burgim, ne mungese – Deklarimin fajtor te pandehurit Xhahit Fuat Xhaferri, per vepren penale te “Dezertimit te kuadrit komandues” ne kushtet e gjendjes se jashtezakonshme, parashikuar nga Neni 34/2 I K.P.Ushtarak dhe denimin e tij me 5 (pese) vjet burgim, ne mungese. – Deklarimin fajtor te pandehurit Xhahit Fuat Xhaferri, per vepren penale te “Shperdorimit te armatimit” ne kushtet e gjendjes se jashtezakonshme, parashikuar nga Neni 62/2 I K.P.Ushtarak dhe denimin e tij me 5 (pese) vjet burgim, ne mungese. – Deklarimin fajtor te pandehurit Xhahit Fuat Xhaferri, per vepren penale te “Shperdorimit te detyres nga ushtaraku” ne kushtet e gjendjes se jashtezakonshme, parashikuar nga Neni 70/2 I K.P.Ushtarak dhe denimin e tij me 5 (pese) vjet burgim, ne mungese. – 6. – Perfundimisht, ne baze te Nenit 55 te K.Penal denohet me 12 (dymbedhjete) vjet burgim, ne mungese. – Deklarimin fajtor te pandehurit Arjan Xhaferr Çenga, per vepren penale te “Rebelimit”, ne kushtet e gjendjes se jashtezakonshme, parashikuar nga Neni 32/3 I K.P.Ushtarak dhe denimin e tij me 10 (dhjete) vjet burgim, ne mungese. – Vuajtja e denimit, per te dy te pandehurit fillon nga dita e ekzekutimit te ketij vendimi. – Shpenzimet gjyqesore I ngarkohen te pandehurve. – Kunder ketij vendimi lejohet ankim ne Gjykaten Ushtarake te Apelit Tirane, branda 10 diteve. Ky afat fillon nga e nesermja e shpalljes se ketij vendimi. – U shpall ne Tirane, sot me date 03.Qershor 2002.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi February 20, 20:56

   Shurran Kostrec Kastraveci ? Ngatërron adresë zotni. Nuk kam qënê ndonjëhere dhe nuk jam avokat. Në kohën që flet ti thashemexhi kam qënë në Komandën e Forcave Ajrore të R. Sh dhe mund të pyesësh! Mund të vish të takohesh dhe me mua po të jesh nga ata burra. Por nuk je nga ai soj. Ja nr. celularit 0695404383. Nuk kishin ndryshim spiunët nga ty. Edhe ata një pseudonim të shurrosur mbanin dhe trillonin! Motamo si ty! Hë ta mban o katran? Mos akuzo dhe nja tre pëllumb zaimi në usa , dy në kanada dhe nja gjashtë të tjerë këtu! Kukuvajkë!

   Reply to this comment
   • SHURRAN KOSTRECI February 20, 22:15

    deri sa pergjigjesh me kete stil rrugaçi. Aq me shume me bind se je i perlyeri jo vetem ne kete mesele, qe ndryshon surratin ne çda nderrim stinesh.
    Je po ti qe ke mbrojtur Meron e Guri Bazes ne te njejten periudhe ne se nuk gaboj.

    Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi February 20, 23:32

     Ti gabon në të gjitha or mjeran llafazan! Të thashë që nuk je nga ai soj o shurran. Megjithate numrin e ke o fantazist i sëmurë. Po të kisha mundësi dëgjoje pseudonims,- Mero Bazen do ta mbroja! Por nuk jam avokat o malukat! Ti nuk meriton as të të përgjigjesh or frikacak. Si pseudonims do të vdesësh!

     Reply to this comment
     • SHURRAN KOSTRECI February 21, 10:48

      I RE TELLALLIT ZOTI TRULESH

      Vazhdo me hijen e vetelavderimit tend prej shulaku, e varfera Shqiperi nga kush duhej te mbrohej me dekada te tera !

      Nuk arrin te kuptosh, edhe pse me vend te prenotuar ne ndonje skute te humbur tek varri i bamit, qe je bere qesharak me “filozofimet” tuaja per lesh brekesh pa ushkur te lidhura nyje per te mos trembur dervishet e teqeve te Kavajes qe ke theritur ne ndihme.

      Kush te fut lemerine qe merr persiper te mbrosh gjithe Pellumb Zaimet e kesaj bote nese nuk je ti ai qe mbrojti ne gjyqe kriminelet e fundviteve nentedhjete ?

      Pas ndonje gote rakie te boshatisur, si duket gerthitjet tuaja kafshore kane arritur deri ne Bradalesh, se te erdhen ne ndihme edhe dava skermbythjesh te rena ne Babrune ku kalove rinine tende duke dhene leksione masturbimi kadeteve nga gjithe vendi.

      Nuk u tremba nga pistoletat qe me vune ne shenjester ne USA dhe plot kater reparte kufiri te armatosura deri ne dhembe, e do trembem nga ti psikopat rrugesh i arratisur nga spitali pese.

   • bradasheshi February 20, 22:41

    @Pellumb Zaimi
    Mos u merr me keto legena.
    Si i themi nga Elbasani: vari hebet ketij trapi.

    Reply to this comment
 8. bukurie February 20, 13:12

  Per nje shpulle te strazimirit,prokuroria veproi menjeher, e shum mir ka bo,po gjithe kto akuza qe ka ber e po bon Izeti,prokuroria rri bon sehir se ka thrit njiher kte njeri,per krimet qe ka bo.

  Reply to this comment
  • Hetuesi February 20, 14:26

   Se si mbahet akoma ky Monster , kete nje Zot e di.
   Me gjithe keto vrasje, rrahje, hakmarrje, nje politike Çerekshekullore konfliktualiteti dhe agresiviteti, dhune shteterore, te hapur dhe te fshehur…
   DHE DEL AKOMA E MBAN KONFERENCA E LEKSIONE PER DEMOKRACINE!….
   Pa pike turpi del e thote monstruozitete, aluçinacione dhe enderra që i sheh Naten, del e i thote Diten…
   Tani na nxori nje term te ri per Jurisprudenzen:
   R r a h j e
   n g a
   P a s i o n i….
   Ky Birbo, katerciperisht i fandaksur dhe Paranojak, me nje mentalitet Feudali na i
   quan normale vrasjet me arme Zjarri ne mes te Dites, para syve te nje Populli te
   tere, shkaterron provat, mbron vrasesit dhe vazhdon te llomotise si ti dojë
   “Tezja”….
   Akuzohet si pronar i njemakine 110 milion leke dhe pa pike turpi thote ma ka blere
   Partia Demokratike!….
   Mban nje Apartament lluksoz me paisje nga me te shtrenjtat dhe thote ma ka dhene
   Partia!…
   Nuk paska nje burre apo nje grua ajo mender Parti qe ti thote:
   – Ore ti Feudal, paguan ti kuota per Partine apo paguan Partia per ty?…
   Partine e Shiqeres e ke zotrote kete Parti?…
   Mban pas bythe nje skuader te tere me badiguarde dhe Partia paguan per kete
   Bythko ta ruaj se mos hakmerren Viktimat e tij!…
   Hajt te befsha Naften mu në Parti e mu në Sali dhe mu në Demoshkerdhatine qe na
   mbron!…
   Ky Feudal Kriminel eshte per ti bere Nje Gjyq mbarë popullor, ta mbyllesh ne nje
   Kafaz Hekuri, ta vendosesh ne Sheshin Skenderbej, dhe te shkoje i madh e i vogel
   Populli ta peshtyje!….Ppppptyyyy….Kriminel dhe Feudal i ndyrë!…
   Kur te denohet une marr persiper ti saldoj nje Kafaz Hekuri, 2 ×3metra dhe Nje
   meter te larte…qe te mos ngrihet ne kembe, por te dekompozohet ashtu si nje
   Kermë e ndyre…., qe te mbahet mend ne shekuj si nje Monster e Krimit….

   Reply to this comment
   • Lleshi February 20, 14:40

    Ti saldo falas kafazin , se une marr persiper me u semur me bronkopneumoni , vetem per ate dite , qe te nxjerr gelboqen me te madhe dhe me te ndyre dhe t’ia hedh ne surrat sa t’i mbuloje gjithe surratin ! Edhe une falas do ta bej !

    Reply to this comment
 9. kukulla February 20, 13:25

  monstra e vuçidolit

  Reply to this comment
 10. beni February 20, 13:39

  Salliii Berisha ne litar. Qen i zgjebosur Kriminel i ndyre

  Reply to this comment
 11. Ben February 20, 13:53

  Shqiptare,mos u beni budallenj e frikacake dhe e lejoni akoma te ulurije hiena Sali Rahmadan Berisha. Ky dallkaku komunisto-islamik.

  Reply to this comment
  • LSI February 20, 20:38

   Jo mor zoteri i nderuar! Nuk jemi as budallenj e as frikacak! Frikacak eshte ai qe e di kush e ka rrahur,dhe nuk ben asgje per te marre hak.Mos me thuaj qe nuk e ben per qytetari!Nuk ka mendere! Dhe perderisa nuk ke mendere per veten tende,nuk mund te kesh per popullin tend.Pastaj ,le te mos flasim per aleancat.Dava …….

   Reply to this comment
 12. . February 20, 14:12

  ————————————

  “SALI TRITOLI”

  “PD TERRORRI”

  “SHQIPERINE E VODHI”

  —————————————————————————

  Reply to this comment
 13. Jäger February 20, 14:15

  Kete e ka rrahur,Nanon e futi ne burg ,shume te tjereve u ka sjelle fatkeqesi ne shtepi, si nuk pati byth njeri tja numeroje te tera keto ne sy.

  Reply to this comment
  • fanatiku February 21, 07:50

   O enverist gjuetari “hunter” i brockullave, po Fatos Nano vodhi ndihmat italiane per femijet e vobekte si komunist i papare more i paudhe gjuetari. E vetmja gje e mire qe ka bere Saliu ishte qe rasi brenda enveristin Fatos Nano, por me pas filloi te bente biznes me te kur doli nga burgu per te shitur tek talebanet e Botes se Trete Armatimin e Enverit bashke me Hashim Thacin nen petkun e Luftes Patriotitke te Kosoves. Dhe kjo TRESHE famoze beri pare te madhe dhe kur Azem Hajdari me kolonel Krasniqin deshen t’i futen neper kembe i hoqen qafe. Aq shume i ju embelsua biznesi Saliut me Fatosin sa nuk e hapi gojen kur ky pijnaci patollogjik shtypi nje kalimtar ne autostrade dhe e hodhi ne kanal te gjalle me gjithe Blendi Klosin duke ja mbathur si frikacake nga vendi i krimit. Edhe ky mjeran qe u trajtua si qen rruge nga Fatos Nano dhe Blendi Klosi dhe gjithe politika jone kombetare ishte nje njeri, nje shqyptar njesoj sic ishte Edi Rama kur e masakruan bandat e Sali Komunistit.

   Reply to this comment
 14. ortodoksi February 20, 14:17

  Nje litar ishte gati qe ne 97,por e mbrojten socialistat.Nuk rrojne dot pa te sharat e Saliut,Edhe kur i rreh Saliu per vdekje,dora e tij flete trendafili u behet,pale kur i vret si ne 21 dhjetor!Shkojne si meshqerrat ne thertore,a thua shkojne ne parajse.Nuk po del nje si Zani Caushi ta votojme,sado krime te kete bere,me i pafajshem se Saliu eshte.

  Reply to this comment
 15. LORA February 20, 14:35

  Nuk kam nevoje te m’a tregoje Izet Haxhia qe Edi Ramen e masakroi dora e zgjatur e brekedhjerit te historise ,me protagonistin me te spikatur sali lushen.
  Ky sali lusha e ka thene me gojen e tij,ne nje interviste tek ”Gazeta Shqiptare” qe eshte gardiani I arkives se PD-se.E kam lexuar disa vite me pare,,,per te kuptuar qarte se nga ky njeri kalojne shumica e krimeve qe ka urdheruar dr.tritoli.
  Ka ardhur koha qe Izeti ose te flase me emra te shquar ,ose te heshte.Jane 24 vjet terror dhe perdhosje dhe krime lemeritese mbi njerzit me te mire te vendit,,,,,nga shefi I partise kusaro-bandite PD,tash e dy vjet shqup-se.
  Per ata qe nuk e dine dua te kujtoj sot masakrimin e tmerrshem qe ju be gazetarit Bardhok Lala,ne maj 1996,,,,,ne ditet e vjedhjes makabre te zgjedhjeve parlamentare.Masakruesit e hodhen ne breg tek Liqeni,ku e gjeten ca fshatare qe e shpetuan.Eshte mire qe
  fotot-dokument te masakrimit te Bardhokut te sillen rishtas per lexuesin,e interesuar per njohjen e te vertetave perveluese te krimeve pa ane e fund te mortjemadhit brekedhjere. Qysh atehere nuk kam degjuar te flitet per Bardhok Lalen,asgjekundi.
  Po Zamir Dulen e masakruar ne naten e shen-bartolomeut te marsit 1997,kur u dogj redaksia e gazetes ”Koha Jone”.Sot Zamiri eshte nje invalid ,I degdisur ne nje fshat te Korces ,ne harrese te plote.
  Po Remzi Hoxhes se masakruar me vdekje ne skutat e Vainit,Lezhe,te cilit nuk po I gjendet varri edhe pas 20 vjetve te zhdukjes se tij,,,cfare mund te themi per familjaret e tij qe ishin te vegjel kur humben Babane e sot qe jane bere burra nuk kane nje varr ku te prehet Remziu dhe te nderohet si nje Dehmor I vertete??????
  Izet,nese e do Popullin Shqiptar dhe nese do te besh dicka te mire per emrin qe do t’i lesh femijeve te tu,,,fol me emra. NUK KA ME KOHE PER TE PRITUR.

  Reply to this comment
 16. i ri February 20, 14:54

  Ja keshtu po pasurohet akoma me shume biografia e demokratit te madh shqiptar Sali Pashe Vicidolit me fakte jo me fjale kuturu ,pra a ka ndonje dallim midis keti plehu Zogut dhe Esat Pashd Toptanit ,?Ky esht Eromaloku qe do te na coje ne Europe,,,,,!

  Reply to this comment
 17. orli February 20, 14:56

  Moj Lora!per mendimin tim emrat Izeti nuk duhet ti tregoj gazetarve dhe gazetave(sa per tu shitur)por emrat duhet t’ja thote drejtesise(e cila deri tani ne keto momente nuk ekziston)me kurajon qe ka Izeti dhe ate qe po tregon se nuk e njef friken jam i bindur se po ju kerkua nga nje drejtesi e paanshme dhe emrat do ti thote!puna eshte se sa te interesuar jane keta qe kane pushtetin per ti dhene sali udb-es denimin qe meriton!!vetem 21 Janari dhe Gerdeci jane te mjaftueshem per ti humbur çelesat e burgut sales me familjen e tij gjysemserbe..

  Reply to this comment
 18. Mark uk February 20, 14:58

  Dukeni niveli qe keni ju dhe ata palo deputetsh te majt kur merreni me brrockullat e nje vrasesi.Dihet se cfar nuk flet nje prson per nje person e beri te njohur,po ky donte qe Berisha te kantrodhohej prej tij.Per ket e flaken ne rruge si nje njeri i pa vler.

  Reply to this comment
  • korçari January 24, 14:16

   Si gjithnje je Nr 1 Ne idiotesi kuptohet o Mark Uku.Natura ka nevoje dhe per qenie te panevojshme ,thjesht per te marre ajer…

   Reply to this comment
 19. .............. February 20, 15:30

  I pa vlere eshte ai qe mbron berishen qe e zhyti popullin shqiptare ne krim dhe mjerim pa fund. Te mbrosh berishen eshte te mos duash atdheun tend dhe popullin shqiptare. Berisha punoi vetem per te miren e tij personale dhe si I tille ska vlere per ne.
  Puna qe Ben per njerezit dhe kombin tend te jep ose te ule vlerat. Berisha e vrau popullin shqiptare prandaj eshte kriminel dhe pa vlere.

  Reply to this comment
 20. Mentor February 20, 15:41

  Faleminderit Izet Haxhia

  Bravo,une si qytetare te respektoj,per kurajon dhe guzimin si dhe per vertetesine e fakteve te pa kundershtueshme.
  Bravo.Reflektimi eshte burreri.

  Reply to this comment
  • Krutani February 20, 18:22

   Mentor edhe une e respektoj Izetin dhe i them bravo i qofte per kurajon qe ka treguar me keto intervista. Pyetja eshte ca po ben Kryeprokurori i Berishes? Asgje! Drejtesia eshte e Berishes. Kurse Rama eshte nje femij i lumtur qe ka ne duart e tij vetem lodrat qe i kane lejuar Berisha dhe Meta. Rama=Impotent. Perfundimi Berisha do vazhdoj te drejtoj kete fare shteti dhe do te vdesi duke ngrene miliardat e vjedhura.

   Reply to this comment
 21. i ri February 20, 16:05

  A e sheh more bishti sales euro malok mark muti ,ku je sa i ‘pa vlere ‘qe eshte per malokerine tende e te Saliut ky Edi Rama ,sot drejton me sukses nje qeveri se eshte puntor e kerkon shtet ligjor ,nuk eshte tribal e klanor si ti e ai mut muti Sali ,prandaj edhe ti mos ha shume aty ku je monster e peshtire anti shqiptare

  Reply to this comment
 22. saliu February 20, 16:14

  dhe amerika ri e veshtrone dhe thure plane po me bijete e ketije buri te beje masaka me te mdha ne te ardhmene dhe izeti nuk ka ndermen te behete haseme me gjithe tropojen dhe te zhdukete si fis qe te tregoi emra se te gjithe tropojane nen mbikqyrjene e repte serbe nene urdhrate e amerikes kane qene

  Reply to this comment
 23. salem February 20, 16:23

  A do vije ndonjehere dita qe ta shoh prapa hekurave per te gjitha c’ka bere krimineli Berisha?
  Une vet s’e besoj se socialistet jane “te bute”,po gjarperit i duhet shtypur koka.

  Reply to this comment
 24. ARDIAN February 20, 16:27

  SA POPULL I TRASHE PASKEMI QENE SA ME SHUM RREHEMI AQ ME SHUM NA PELQEN ,NUK KEMI OPSION ME ZGJEDHUR KUDO QE TE FUSESH DOREN PLEHRA QET, SHTETI KA FUNKSINUAR SI CETE BANDITESH

  Reply to this comment
 25. titi February 20, 16:32

  Bravo Izet haxhia, Pastro shpirtin tat. ne fund te fundit ti as ke vra e as ke pre, as ke vjedhe e as poshtru, Ke rrahe dikend me merite apo pa merite, tjeter pune eshte ajo.
  Fol, trego per kete cancer te Tropojes sate e time. E vendosi Tropojen ne harten e krimeve te botes, Kujto filmin “Taken” …. tropojane nuk kane ba ashtu e as bajne sic tregohet ne film, por opinion nderkombetare me kete film I jepte goditje vdekjeprurese Tropojes, kam qene me pushime (si cdo njeri tjeter ) pothuajse ne fundin e botes, dhe aty I njiohnin tropojanet nga filmi Taken. kishte mbledhe injorantet e I mbante pas.

  Reply to this comment
 26. KingBardhyl February 20, 16:46

  Rames nuk ja mban b.tha te veje ne vend drejtesine per veten e vet e jo me te beje drejtesi per popullin e thjeshte.

  Reply to this comment
 27. Skifteri February 20, 17:07

  ***…deponimi i izet haxhise eshte hape pozitiv ,nje kembane alearmi per drejtesine shqiptare te kalbur ne krime, qe e falenderoi kjo eshte vetem nje gervishtje e lehte ne trupin e pergjakur te atdheut shkaktuar nga krimineli S.B. Sot ne Shqipri ka prokuror,gjyqtare,juriste dhe avokat sekser , klane mafioze te policise te çiftelise ,sot jane pa medyshje pjestar te unazes krimit ne shqipri, si ne te kaluaren dhe sot .Keto ngjarje kriminale te kryerjes dhe organizimit te S.B i dine me ME DETEJE dhe me shume se Izeti Haxhia keto skena makabre krimi 24 vjet me hollesi ,qe vazhdon dhe sot kriminalizimi pa funde ne v.2015 .pa u ndeshkua keto keto pjesmarres nuk do te kete shtet te se drejtes do mbeten krime te pa ndeshkuara qe mbajne penga tere sistemin e drejtesise te lidhur ne ngjarje makabre krimi ,bashke me SALIUN [email protected]@@@@@@@@@@

  Reply to this comment
 28. Lori February 20, 17:09

  Kryekrimin “Burre shteti” dhe perse jo edhe “Yllin ne ngjitje” fabrika qe i prodhoi sikur ti kishte perdorur jo ndaj nje populli por ta kishte emertuar Drejtor njerin e nendrejtor te dytin ne burgun me famekeq “Guantanamo” jo vetem qe do kishte bere kariere por do te qe nje nga personazhet me te spikatur per Spilbergun! Kjo eshte dhurata me e shtrenjte qe na dhane miqte per demokracine si greket me kalin e trojes!Edi Rama ka firmosur prane kesaj fabrike qe nuk do ta ndeshkoje deri sa te jete ne pushtet.Nje nga aresyet se perse Skender Gjinushi nuk beri kariere ne qeveri eshte pikerisht urdheri qe i eshte dhene Rames per mos ndeshkimin e kryekrimit,pasi po te ishte kualicion qeveritar z.Gjinushi do te kerkonte çuarrjen perpara drejtesise te dy njerezve me te perfolur ne kete vend Sali Ram Berisha dhe Ilir Meta!Ky i fundit eshte futur ne kualicion vetem per te qene garant i ndonje tentimi per te çuar kryekrimin perpara hekurave e ne kete rast ai prish kualicionin dhe bie qeveria RAMA .

  Reply to this comment
 29. Orli February 20, 17:14

  Mark uki!e verteta eshte se Izeti nuk ka dashur ta kete ne kontroll sali serbin por ss te gjithe i ka kontrolluar me perjashtim te Izetit qe nuk ka patur mundesi sepse Izeti nuk ka vjedhur dhe bere pislliqe(perjashto ate qe mund te kete qene i dhunshem edhe kjo per llogari te ss) e verteta eshte se Izetin e kane patur frike nga ss e deri poshte per te vetmen arsye se ua ka ditur te gjitha horlliqet dhe vet ka qene i paster.

  Reply to this comment
 30. perla February 20, 17:34

  SALI BOLL HENGRE 50 VJET, 25 NE ATE KOHE DHE 25 NE DEMOKRACI,NE DEMOKRACI I VURE TE GJITHE NE SHERBIMIN E FAMILJES DHE GJITHE POPULLIN E CARMATOSE NGA ANA MENDORE,EKEBERE TE FLASI ME VETE.PRANDAJ NGA QEVERIA KERKOJM TE VIHET DREJTESIA,SE POPULLI NUK HA BARRE,POR I KA DITUR TE GJITHA KRIMET E BERISHES,PRANDAJ KERKOJM DREJTESI,QE KA MUNGUAR PREJ VITESH,DHE PO I MUNGON.

  Reply to this comment
 31. blackwater February 20, 17:38

  GAZETA DITA, NUMER 1 NE TREG…GJITHMON TE PARET NE INVESTIGATIM.

  Reply to this comment
 32. Andrea February 20, 17:39

  ” Po si duket, Berisha e ngatërron me heroin e tij pas vdekjes, Hajdarin, që kryente përdhunime të femrave të cilat i shkonin për ndihmë në kërkim të punësimit. Njoh personalisht dy femra nga Tropoja që kanë qenë viktima të përdhunimit të Hajdarit. Ndoshta e ngatërron me këshilltarin e tij të atëhershëm Genc Pollon, që përdorte zyrat e Presidencës si dhoma pasioni me ndonjë këshilltare ekonomike të Berishës.”
  Eh, keto keshilltaret… Ma merr mendja se sot eshte deputete e “nderuar” ndoshta PAMELA…. Po i hiqen petet lakrorit avash-avash…..

  Reply to this comment
 33. 23 Qershori 2013 February 20, 17:42

  Te lumte Izet Haxhia, respekte per keto te verteta. Nuk ka lum qe te patroje ndyresite e Berishes dhe kokpalareve te tij qe e shoqeronin per te masakruar gjithe popullin. MALLKIM brez pas brezi per kete vemje te ndyre qe ju ngjit trupit te Shqiperise ne kohen me te mire.

  Reply to this comment
 34. Lavdie February 20, 18:00

  Boll mo e shate Saliun. Se nuk ju ka lezet. Ju qe e shani kur vjene koha SHKONI dhe VOTONI per Sale, Bashe &Co pe perse leke te qelbura qe ju dergon neper shtepia me postieret e vet.

  Prandaj I thone nje fjale sa banale,po aq edhe filozophike: ” o fol e mba, o dhit e ha ”
  Ne se e shani dhe nuk e VOTONI, atij I duhet te haje gate zen tuaj.
  Ne se e shani dhe e VOTONI, ju duhet te hani vete ate qe gatuat.

  Besoj se me kuptuat….

  Reply to this comment
 35. I.Troplini February 20, 18:02

  Edhe kali i kuq, e ka nje huq,

  te rrihesh dhe te torturohesh ne menyre barbare, per hir te bindjeve tua politike dhe angazhimit personal ne ceshtje te rendesishme jetike per vendin,,,,te dalesh fitues mbi te keqen, ne zgjedhje te lira me nje shumice marramendese votash dhe te tregosh nje durim te tille me agresorin tend, ate qe u mundua te “te beje fytyren si sholla e kepuces” dhe te te marre dinjitetin, te shohesh fytyren e tij te ngerdhnjeshur tek zgerdhihet duke folur per krimin ndaj teje,,,,,,e gjitha kjo nuk eshte pjese e mentalitetit tone shqiptar. Edhe me i arsimuari mes nesh, me i kulturuari ne pamje te pare,,,po te kish pasur kete mundesi qe ka Rama sot,,, do te kish mprehur thikat dhe do kish fryre trompetat e luftes,,,,,,O sot, o kurre.
  Do kish hequr qafe, jo vetem Llallet dhe Nishanjllinjte por edhe cilindo guralec shqiptar ne administrate, qe i dilte perpara vrullit te hakmarrjes.
  Ky do te ishte skenari Vucidolas, i hakmarrjes pa organizate por i organizimit per rrumpalle, do te ishte guri i radhes ne murin e larte te bajraktarizmit si forme demode e bashkejeteses.
  Per fat te mire, Edi Rama nuk eshte nga Vucidoli. Ai nuk ka formatin e njeriut frikacak dhe te te pabesit dhe bukeshkalit, qe ka kundershtari i tij. Menyra e tij e mendimit dhe botekuptimi i tij, nuk perputhen me eren e fekales se shpelles ku akoma jeton kendershtari.
  Nuk do te ishte trimeri, perkundrazi,,,,ti ktheje Berishes leven me leve.
  Trimeri dhe zgjuarsi shtetformuese, do te ishte berja e nje reforme ne drejtesi qe do ti jepte fund kesaj “Perandorie lepiresish gellbazash”, sic kemi sot ne organet e sistemit te drejtesise.Nje reforme e tille, nenkuptonte qe nje prokuror i vertete, nuk pret urdhra nga lart per te ndjekur viktimen e radhes por qe ne perfaqesim te ligjit, hap ceshtjen penale, ku deshmitare apo bashkepunetore te penduar si Izet Haxhia mund te japin deshmine tyre ne kornizen e nje shteti funksional.
  Ata qe quajne mungese trimerie, mosreagimin personal te Kryeministrit karshi kundershtarit te tij, jetojne akoma ne qenefet e Sali Berishes dhe boten e tij prej te semuri psiqik.
  Nese nje mosreagim i tille personal, nder ne shqiptaret vlen si HUQ I KEQ, atehere, personalisht do zgjidhja gjithmone, ate KALIN E KUQ, edhe pse me HUQ:!!!

  Reply to this comment
 36. Beni February 20, 18:35

  Duket sikur ska mbetur krim i Saliut (dhe femijeve te tij) pa u zbardhur. Por nuk besoj fare qe te jet kshu. Per mua Izet Haxhia di Shum me Shum krime dhe fakte qe nuk i thot. Dhe kuptohet pse nuk i thot. Izeti e kupton qe ne Shqiperi nuk ka drejtesi se ajo eshte peng i Saliut. Drejtesia sot drejtohet nga te besuarit e Saliut dhe femijeve te tij. Edi Rama….paska qene me pak se nje hic njeri.
  Izet Haxhia ty te them BRAVO per te vertetat qe ke treguar. Ruaj veten se Saliu eshte hakmarres!

  Reply to this comment
 37. lomi February 20, 18:50

  Sal qeni je me fat Te madh se akoma nuk po del nje Avni Rustemi qe te shpetoj ai popull.

  Reply to this comment
 38. rudi February 20, 19:20

  TROPLINI KE FOL NJE TE VERTETE PO NJERZIT JAN SHUM TE IRITUAR ME SALEN DHE PADREJTESISHT AKUZOJNE RAMEN DUKE HARUAR QE NE SE DUAM NJE HERE NDESHKIMIN E SALIUT RAMA DO 100 HERE POR CDO GJE DO KOHEN E VET NDAJ TE PERGEZOJ PER KOMENTIN DHE TE BESOJ PLOTESISH QE RAMA ATE PO BEN ME RESPEKT RUDI

  Reply to this comment
 39. Drenicak February 20, 19:27

  Edi Rama po sillet sikur me qen nje OJQ .
  Edhe qka duhet me ndodh qe te burgoset ai kriminel.

  Reply to this comment
 40. vjollca February 20, 19:33

  Troplini , fakti qe Edi Rama nuk ka reaguar e nuk ka denoncuar aktet e dhunes , nuk me duket as shenje superioriteti , tolerance e as “huq ” i kalit te kuq. Me shume me duket nje pajtim e frike nga ana e tij per mos shkuar deri ne fund gjerave . Edi Rama do demostroje se do te beje vertet shtet kur te beje seriozisht reformat ne drejtesi . Po a i leverdis kjo socialisteve apo jane dhe ata te implikuar ne korrupsion si “kundershtaret ” e tyre ?!

  Reply to this comment
 41. Sali Berisha February 20, 19:55

  Te dashur miq, mue skeni cme bani. Folni sa te doni nate e dite, edhe ti Izet, ti di une prapesite e tua, do te dalesh i lare…jo mor jo, ti ke punue per mue, por une i kam krahet e ngrohte. Kam njerez kudo, atje ku ju se merrni me mend. Prokuroria sguxon te bej asnje gje kunder meje, familjes e miqve te mij. Juve derdellisni sa te doni, ju ka pague Edvin Kristaq Rama ju, me me sha mue. Une kam Ameriken e madhe qe me mbeshtet. Kam 300 trima, tani jane bere 250 se 50 me kane hik, po sprish pune, edhe me aq une bej kerdine. Keshtu qe juve flisni e shani kot. Une do rrij ne parlament edhe 30 vjet te tjera. Do te mbroj pasurine e Gites, Zenit e Lirise teme. Une jam i forte, notoj me qindra kilometra, hip malit te dajtit dhe i zbres per nje ore. Jam i forte, nuk do vdes shpejt. Mos u bani merak per mue. Edhe Edvinit mire ja kane ba, ashtu i do mushka drut. Une do coj ne kembe te madh e te vogel ta permbys ate mut…sepse nuk mund te rrije me ai kaposh mbi mue. Kam Griden une qe do me ndihmoje ti ngre paturet kur te me bien.

  Reply to this comment
 42. Bocari February 20, 20:15

  Po ti e paske patur gjakun uje more zoti Kryeminister. Po kaq ndjenje e mrekullueshme qenka te jesh kryetari i turmes, sa te ben te harrosh dhimbjet dhe poshterimet qe te kane shkaktuar.
  Mjer kush verbohet nga shkelqimi i parase dhe i madheshtise, se u ktheka ne nje qenie pa vlere, pa karakter, pa burreri. Ne fund te fundit si ana e zeze e Berishizmit si ana pa ngjyre e Ripjelljes me ngjallin te njejten ndjenje; neveri.

  Reply to this comment
 43. kampaçurreta February 20, 20:32

  A E DINE SHQIPETARET SE KOMANDOT E KATERSHE TE GAZIDEDES KANE PATUR TE DREJTEN E ARESTIMIT KRYEMINISTRIT ME URDHER VERBAL TE SALI BERISHES, GJENI KU JANE DHE TE KERKOJUNI TE VERTETEN,ATA JANE GRUPET E PARA NE BOTE TE ISISSIT.

  Reply to this comment
 44. Torollaku Rilindas February 20, 20:37

  Ju thoni cfare te doni e po deshet mos e publikoni, por komentuesit ketu duhet ta kuptojne qe intervistat e Izet Haxhise NUK JANE FAKTE, jane vetem llafet e dikujt qe i ka degjuar nga dikush tjeter, qe i pat thene nje tjeter.

  Reply to this comment
 45. kliton kurti veleshnja February 20, 20:46

  avash avash duhet kaluar ne emra te pervecem ,e kam njohur izet haxhine nga afer dhe nuk eshte i perzier me pislliqe

  Reply to this comment
 46. drejtesi February 20, 20:47

  Ky popull nuk do rilinde po nuk u shfaros rraca e Sali kafshes. Edhe dheu do ta nxjerre jashte kryekafsherine Sali Berisha!!!

  Reply to this comment
 47. lomi February 20, 21:22

  Sala eshte putana e fundit e politikes shqiptare qe i kane ngele breket neper ferra.Harram atij populli nuk ka force ta heqe qafe dhe une atje ku do vsrrosin do bej detyren time do ti ve nje roje “nderi” mdi varr Te mos lejoj asnje ti vendosin lule.

  Reply to this comment
 48. Luciano92 February 20, 21:34

  Varje me litar Sali Berishes ..!!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi February 20, 22:24

   Izet Haxhia po bën dëshmitarin potencial të krimeve të sali berishës. Nuk di të them kush është por po tregohet burrëror dhe po e mbush dita-ditës dosjen e kryekriminelit shqiptar! Shpresoj të mbetet deri në fund burrëror dhe tropojan i vërtetë! Sa për ndëshkimin e sali berishës dëgjojeni o miqtë e mij komentues,- nuk e besoj! Jo nuk e besoj. Në prapaskenë loja zhvillohet ndryshe nga ajo që shohim! Nderime Mira Kazhani e vogël sa filxhani por me penë e kokë të madhe shpërthyese si vullkani ! Tung!

   Reply to this comment
 49. Arben February 21, 00:16

  RROFTE PARTIA KOMUNISTE.

  Reply to this comment
 50. komiti i maleve February 21, 00:20

  more po kaq e madhe paska qene kjo tropoja sa ka 25 vjet dhe nuk i mbarojne as emrat as historite .

  Reply to this comment
  • fanatiku February 21, 08:04

   Mjaftojne vetem 2 apo 3 AZGANE
   qe t’i besh Shqypnise DAMLLANE
   sic i beri Enver Monstra HATANE
   me do debila fanatik PARTIZANE

   se sic e shkruan e Noli i Madh:

   me jep do KOSOVARE
   qe t’i ve Botes ZJARRE

   Reply to this comment
 51. persekutuar-denuar February 21, 00:32

  askush nuk do ta hetoj dhe denoj kete derr.
  o Shtet ne Shqiperi o Berishe ne politike.
  Te dyja nuk rrine

  Reply to this comment
 52. Sali kafsha February 21, 03:39

  Ju thoni te shkoje ne Prokurori, po a e dini ju o popull se Sali kafsha sa lek ka paguar me e heq qafe Izet Haxhine por nuk e gjen dot? Nese ai do vije ne Shqiperi do vritet si Trebicka, Oldashi, etj., e askush nuk do gjeje fajtorin. Sala eshte mjeshter me humb gjurmet. Njeri shume me haqe eshte ai burre…nje e mijta ta ze e ka boll ai e familja e tij. As varr mos paste per te, halje, e qelbi dynjane.

  Reply to this comment
 53. shqip hesapi February 21, 06:58

  Edi Rama te ruaje karriken deri ne 2017 eshte mire,por si duken bathet do t’ia fuse me shpejt Saliu.Edi Rama njeriu me gjak shurre dhe kete e ka ditur Saliu,prandaj nuk la gje pa i thene.Edi Rama shit cgje te tijen vetem per te qene K/Min.Turp per shqiptare te tille.Nuk nxis per lufte apo hakmarrje por vetem sipas ligjeve.

  Reply to this comment
 54. fanatiku February 21, 07:58

  Po Edi Rama i tha Saliut:

  BUJRUM O BOS!

  kur ndryshoi bashke me te Kushtetuten ne terrin e nates, nga e cila pollen edhe “Nishanet” e Presidences albaneze.

  Po Edi Rama i tha Saliut:

  TE RONI VETE!

  ne Gerdec kur firma e tij private Saliu&Son po grabiste si magjyp hindie Armatimin e Ushtrise shqyptare qe groposi te gjalle 26 njerez mjerane dhe prishi prona private dhe biznese dhe kur BABAI i Kombit Bamir Topi ja kishte futur me gjume dhe deklaroi se nuk e dinte se ku bie ne harten e Botes Gerdeci.

  Prandaj edhe ketu lind pytje tjeter llogjike:

  PSE NUK FLET EDI RAMA VETE PER NDESHKIMIN E SALI KRIMINELIT?

  Reply to this comment
 55. Sala. February 21, 08:23

  Une jam Sala,kur shkoj prapa bej perpara,se kete vend me shume andrralla,e mbajta vetem me perralla.Dua te jem krejt i sinqerte,jam terroristi dora vete,krimin e quaj veper pasioni se populli eshte rrota, une jam timoni.Veten e ve mbi kedo tjeter se kam qene komunist i eger, kam qene ushtar besnik i Dulles,pastaj demokrat i shurres, kam jetuar me merakun, t’i mbaja Dulles uturakun.Jam Sala qe vij prej shpelles,qe humba lopen prapa ferres,prandaj arrita ne krye te kupoles, bera shtetrrumpallen e pordhes.Kam genjyer e kam shpifur, ç’kishte vendi e kam shitur,kam genjyer,kam mashtruar,çdo gje mbi toke kam shkaterruar,kam qare e kam qeshur,pasi kam vrare e kam vjedhur,jam sjelle me hipokrizi,qe te kem para e pasuri,pasi u zhyta ne mes te territ, kuptova se shkoj drejt ferrit,por edhe ne boten tjeter,do te jem po ai terroristi i vjeter,njerezve do t’u kall friken,do te perdor helmin e thiken,sepse nuk çlirohem nga urrejtja,kur shoh dyshen Rama-Meta.

  Reply to this comment
 56. METEH February 21, 08:23

  O Sali i papare,Pse akoma ti je gjalle?Eh ti horr duhesh vrare,Por Avniu s’eshte me gjalle.Po te isha djal i ri,Do te beja shkrump e hi,Per shqiprin qe dogje ti,Dhe prap tash po na fut lemerin.I papare ne Europe,Nuk heq dore nga pushteti,Se je vrases i papare,Kete e di i gjith mileti.Ti gjith naten nuk fle gjume,Veç mendon per prapesira,Si ta shkaterrosh kete vend,Me porosi nga UDB-ja.Si nuk tu mbyll ajo goje,A mos ka nderruar vend,Po te fliste ajo poshte..,Do te leshoje vetem FENDËËË.Do i merrje erë veç ti,Bashke me shoqen Liri,Me prejardhje prej Serbie,Nuk te vret por te ben hije.

  Reply to this comment
 57. padrino February 21, 08:54

  Salija, nuk ka faj, fajin e kanë ata që nuk e ndëshkojnë për krimet që ka bërë kundër Shqipërisë, dhe Shqiptarëve , gjatë këtyre 24vjeteve anarshi, piktori mavi premtoi para 23qershorit të 2013tës se po të vinte në pushtet, do çonte drejtësinë në vend, po ç’e do gjer tani premtime boshe, justifikohet jo më bllokon nishanlliu, jo smë like florini ,jo po do bëjmë integrimin e plotë cazata të tjera. Salija me 71deputet zgjodhi niashanllinë president, e dhallë shëllirën prekuror, plus visho kajtazin në shik , e shumë të tjera. Ndërsa vinçja ngeli duke u qarë sikur është në opozitë, dhe jo në maxhorancë që ka 85deputet, edvini dhe të filozofojë nuk është i aftë , stonon , na mburet me bunkartin, shtëpinë e gjetheve, e falënderon vishon, ke bythë o vinçe , çoe saliun dhe bashën para drejtësisë, për këtë të votuan dhe të mbështetën, shumica e 1000milion votuesve më 23qershor, jo të shesësh dëngla, dhe të japësh mend.

  Reply to this comment
 58. pro.... February 21, 09:21

  -…Rama ka lene nje shprehje LAPIDAR nuk keni pare asgje akoma…
  {Berisha do kerkoje vete te denohet,po te kete mend dhe te kerkoje gjykim te shkurtuar per mungese kohe-shlyerje…dhe per “pasion”}.me vjen mire qe tropoja po e pastron imazhin .

  Reply to this comment
 59. "Horri i Bulevardit" February 21, 11:17

  pse je kaq i nxehur ore lumemadh, mbasi ngordhi kali, na dolet te gjithe kalores dhe po na cani meret me bemat tuaja antikomuniste.
  Shko or po sje nastraleshi se ashtu me dukesh, shko pije kafene me zogistin , se llafosuni per “antikomunizmin” tuaj, me ate rast, futini nga nje lexim veprash nga xhaxhi, se nastraleshi i ka me shumince.

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" February 21, 12:49

   Kete replike ja kushtova atij SHURRANIT te kastraveceve, ne repliken e tij me te nderuarin Pellumb Zaimi.

   Reply to this comment
   • SHURRAN KOSTRECI February 21, 14:52

    TI JE VETEM HORRICE

    Ca kohe me pare te kam treguar ku mund te behesh e pasur me boshllekun gjitheperfshires qe ke, si duket ke ngelur shterpe nga konsumimi. Mos u emociono, mjafton te hapesh gojen-bythen dhe e ke me shumice ate per te cilin po perpelitesh. Je e te njetit jashteqitje, nuk jam iluzionuar as edhe kur ke thene fjale te mira ne komentet e mia, te pa kerkuara nga une.

    Reply to this comment
    • "Horri i Bulevardit" February 21, 15:41

     E shoh qe e paske shuar etjen me shurre o shurrtar, qenke bere bilbil edhe saliu para se te shkoje ne koncertin parlamentar, pi shurren qe ka vjedhur ne kohen e Enverit, per te birbiluar papushim ne parlament, ashti sic di vetem ai.
     Edhe binjaket nuk e kane ngjashmerine 100%, por tek ty me saliun, eshte sikur ju ka pjelle sheqerja, ne te njejten sekonde.

     Reply to this comment
 60. tomsojeri February 21, 11:28

  O popull ! Lereni Edin e mos prisni ti dal zot vetes ! Ca doni ma ca prisni ma !Mos doni te shkoj vet ky kriminel ne gojotin ?? Nje kriminel ,mafjoz i eger e jeton mes gjak shqiptaresh qe i dhunoi egersisht per interesa personale dhe antikombetare e cirret akoma para jush ,si e duroni!!!! Cfar prisni!!! Dilni ne protesta ,behuni nje her burra e kerkoni te pergjigjet para drejtesis per kto akuza monstruoze e rrenqethse !Kto rahje e krime kan emer po emri i madh e i perbashket esht popull,sepse jan ata qe juve perfaqesuan e juve ju duhet te vini nderin ne vend ! Prisni pra sa te ver dor Zoti e pastaj familja , ti ngrej nje monument aty ne qender te Tiranes qe tju perqesh edhe i vdekur …….

  Reply to this comment
 61. ardi-mamurrzaku February 21, 11:57

  Ndoshta gabohem qe nuk eshte e lehte qe berisha te arrestohet?!
  une nuk e di çpret sh.Rama,shkatrroje kete ndyrsire qe me doren e shtetit ka bo trimni.
  jane 7 milion shqiptare qe nuk duan ta shikojne me ate pleher.
  çpret hidhu ne aksion,lene europen,leri kershillat e saj qe akoma s’ka ardhur koha,perkundrazi hekuri rrihet kur eshte i nxehte.????!!!!

  Reply to this comment
 62. lashi February 21, 12:41

  Dhe ky popull i shkon akoma nga mbrapa nuk di ç’të them jam i shkuar ky prokuror ky parlament pse nuk i shqyrton me kriminel nuk bëhet

  Reply to this comment
 63. February 21, 14:12

  Histori me : na ishte nje here para 17 vjetesh ……….Na e bete Izet Haxhine sikur me qene wikipwdia.

  Reply to this comment
 64. Njeriu January 23, 20:39

  Ik ore Izet se je plehre edhe ti si shefat e tu, mbete duke share Sali e Azem duke mos permendur qe edhe ti ke qene pjese e afert e atij strumullari. Je njeri qe i je vene ne sherbim te ndonje klani te caktuar sic ke bere gjithmone

  Ngordhi kali te dhjefsha kalin

  Reply to this comment
 65. metlaj January 23, 23:11

  qe BErisha duhet te gjykohet dhe ndeshkohet me gjithe zbztusve te tij te cilet pak ndodhen ne shqiperi dhe shumica neper shtete te ndryshme me aktivitet ekonomik neper lekeve te krimit dhe korupsionit te perkrahur nga struktura shteterore te ketyre vendeve te cilet nuk duan zhvillimin e shqiperise
  Keta personna bene aktivizimin per here te dyte teBErishes por e pane qe poulli nuk e pranonte ateher detyruan te dilte hapur dyftyresia e ILIRIT te cilit ju shperblue me dore te lire korruptive
  ne zgjedhjete fundit u pa se KALI i trojes se PS ME EMRIN EDI nuk e kryente detyren e shkaterimin e PS pa ndihmen eilirit nuk kthyer parlamentin per PD si aneks i PDSE qofte me lirin e fjales jashte limiteve te kohes se foljes nga perfaqesuesit ePD Duke qene qe perfiguren e EDI RAMES kan dhee opinionin time po shkruaj vete mendimin e ri se tere makinacionet e me pareshme jane kuptuar nga votuesit tani mundohen ta paraqesin ate qe njer per sakrificat per idet etija u ndeshkua deri afer vdekjes

  Reply to this comment
 66. alphade January 23, 23:28

  Kryekrimineli i Shqiperise i te gjitha kohrave pa asnje fije dyshimi eshte Saliserb Milloshevici!!!

  Reply to this comment
 67. kris 1 January 24, 01:58

  i kerkoj falje Edit.Nuk e dija qe agjentet e Saliut e kane goditur ne koke.I uroj sherim te shpejte per te miren e PS dhe te rilindjes.

  Reply to this comment
 68. genti January 24, 12:27

  Rrofte gjinekologu mashkullor SALI RAM BERISHA i ka tredhur te gjithe.Jemi ne pritje te nje tjetri gjinekolog qe te tredhe BERISHEN.

  Reply to this comment
 69. genti January 24, 15:37

  Rrofte gjinekologu mashkullor SALI RAM BERISHA se i trodhi te gjithe.kür do ma gjeni nje gjinekolog qe ta tredhe Salen.Nuk prish pune te jete edhe pa parti, mjafton qe te tridhet. Se mos kujton ndo nje te dridhet Jo jo,Te TRIDHET.

  Reply to this comment
 70. tomsojeri January 24, 18:45

  kur lexoj komente qe permendin drejtesin e kan akoma mendimin se ajo egziston ne kte shtet ku degjenerimi , paturpesia, cinizmi dhe kurajo qe kan ter kjo “mbreteri”e krimit te padukshem qe duhet te luftoj krimin e qe ky popull te ndjej se ka shtet ,vertet esht per te qeshur e per te qar !! Per ke drejtesi flisni !!!!! A keni provuar te bini ne kthetrat e atyre qe perfaqsojn ate ????
  A keni par cfar klase kan krijuar ata ne kte komb rempalle ? Nuk di , krijimin e nje shteti serioz, e zgjedhin gjykatesit dhe ministria drejtesis apo fillon nga politika dhe politikanet qe zgjedh ky popull !!!! Kush e kontrollon kte drejtesi te kalbur deri ne rrenj ?Kush mban pergjegjesi qe ajo jo vetem nuk funksionon, por “vret” “pin gjak” shqiptaresh ,ben pazare me krimin dhe mbjell varferi e pasiguri ……..Kush pra mban pergjegjesi per kta “alien” qe qarkullojn mes nesh e kan ne dor fate shqiptaresh ? Sa koh ju dashka nje kryeministri me ter kabinetin e tij dhe fuqin e votes te pastroj shtetin nga ky llum ? Kush po thot te godas me leva ish udheheqes kriminela qe e cuan kte komb ne kte dit !!! Jo or miq , mos i hani justifikimet se ktu mungon vullneti , mungon kurajo qe e ka burimin ne parapazare e “fole” te qelbur qe cburreron e anashkalon premtime !!!!!
  I nderuar Pellumb Zaimi vazhdoj te lexoj me respekt komentet sepse ato i lexoj prej shum kohesh dhe ju cmoj sepse nga te gjith ne je i vetmi qe ke kurajon e del hapur e pa anonimitet ne kte glob !
  Pak me lart shof nje “tomsojer” tjeter qe ka zgjedhur nuckun tim dhe nuk di pse !!!!

  Reply to this comment
 71. shqipe January 24, 20:53

  Thyej ligjin zotni Rama(!)
  Ne do te besh drejtesi(!)
  Ky “Cikllop” do vene ne pranga
  se cdo vakt ha nje njeri….

  Reply to this comment
 72. Bardhok Baca January 25, 12:43

  Qeni Leh dhe ujku pirdh i thone kesaj.Kush po jua ve ne pulle se e vertetuat.Nuk ka nevoje dihet qe e kane rrahur me urdher te Berishes, e cfare pastaj.Thoni mire qe se ka pas mendjen t’ji tridhte se per zotin do ishin tu kenu si tenore gjith cunat e bukur te politikes hahahaha.Tos qorrit i hoqi nje koqe thone por ai e deshi me shume pas kesaj, hej si eshte kjo dynja.Beji nenen te te thote babe.

  Reply to this comment
 73. ILIR January 25, 17:51

  Shoqerues trim dhe inteligjent si Izet Haxhia Shqiperia as ka pasur dhe as ka per te pasur!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*