Izet Haxhia: Po përballem me një prokurori indiferente

August 28, 2018 17:11

Izet Haxhia: Po përballem me një prokurori indiferente

Izet Haxhia shprehet nga paraburgimi 302 se prokuroria është shfaqur indiferente ndaj akuzave të artikuluara publikisht ndaj tij.

Ish trupoja e ish kryeministrit Sali Berisha thotë për Report Tv se që nga momenti i ardhjes në Shqipëri, përparësi për të ka vetëm procesi i pastrimit të emrit nga akuza e vrasjes dhe rrëfimi i vërtetë i shumë ngjarjeve për të cilat është në dijeni.

“Unë mbetem i fokusuar tek procesi. Erdha në Shqipëri për të treguar të vërtetën dhe për të treguar rreth krimeve monstruoze që mbajnë firmën e Sali Berishës dhe personave të tjerë rrreth tij” thotë ai.

I pyetur nëse gjatë këtyre katër muajve është marrë në pyetje nga ndonjë prokuror rreth asaj që ka deklaruar, Izet Haxhia jep këtë përgjigje: “Nëse në Shqipëri ka mbetur ndonjë prokuror i guximshëm, për të gjitha krimet e denoncuara nga unë dhe ato të pa denoncuara ende, le të marrë mundimin dhe të vijë e të më takojë. Adresën time se ku jam, tashmë e dinë”.

Haxhia bën të ditur se duke nisur nga sot, zëri i tij zyrtar në komunikimin me autoritetet e drejtësisë dhe publikun do të jetë vetëm avokati Bashkim Nikolla.

 “Të gjitha mesazhet e publikuara deri më tani në Facebook nga e dashura ime (Erjona Parruca) kanë qenë me kërkesën dhe aprovimin tim. Ajo u sulmua në mënyrë të padrejtë. Ajo mbetet një njeri i shtrenjtë për mua dhe dua të vijojë jetën e qetë, larg problemeve që mund t’i sjellë lidhja me mua. Erjona gëzon respektin dhe mbrojtjen time.

Ka plot gjëra të tjera të bukura për të ndarë me njëri-tjetrin. Pavarësisht pështjellimeve dhe keqkuptimeve që kanë ndodhur ditët e fundit, ne mbetemi të dashuruar më fort se kurrë, paçka se jemi larg njëri-tjetrit. Jam i vendosur ta çoj deri në fund këtë betejë që kam nisur, me çdo çmim”, shprehet më tutje Haxhia.

s.a/dita

August 28, 2018 17:11
Komento

15 Komente

 1. MH August 28, 17:43

  Je pa eksperience.
  Ishte dasht qe te thirrnin vete prokuroria e Shqiperise pa te vije ketu ku gjindesh.Keto merhum gjithe jeten e kane kalue qyl me padrejtesi me fjalen ne goje drejtesi.

  Reply to this comment
  • Gezim August 28, 18:31

   Nuk e di se sa eshte perfshire izeti ne vrasjen e Azemit dhe nuk kuptoj perse saliu do akuzonte Izetin nese izeti eshte i pafajshem per ate ngjarje.
   Cfare perfitimi do kishte saliu duke akuzuar izetin si pjesemarres ne vrasje???

   Reply to this comment
   • Vezhguesi August 29, 05:36

    Je ose kaqol ose idiot!

    Cfare perfitimi kishte Sala? Ore idiot! ti je i vetmi qe beson Sali berishen.
    Pergjigjen po ta jap une, Per te mbuluar vrasjen qe ksihte organizuar vete

    Reply to this comment
 2. !!!!!! August 28, 18:24

  Cfare thote njeri nuk e thote tjetri.Sa te habitshem jeni.Ajo e dashura jote thote shkrova pa miratimin dhe dijenin e te dashurit.Ti thua ka pasur miratimin tim.Cili po genjen????!!! Meqe eshte e semure rende sipas saj pse nuk i thua te shkuara!Ti as pastron veten se je deri ne fyt e as nuk i hyn ferra ne kembe kujt prej teje.Te perdoren dhe te hodhen…Fatkeqesi

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA August 28, 18:34

  From: Alban Dega
  Date: August 19, 2018 at 3:21:39 PM EDT

  Nuk jeni vetem

  IZET HAXHIA VERSUS SALI BERISHA !

  – E verteta, faktet dhe motivet jane ne anen e Izetit !

  – Ligji, e verteta dhe Zoti vet me te!

  – Kurajo, durim, qetesi e… dashurine e paske me bollek nga kjo sokolesha jote e zemres!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pa Banden e Gangstereve te tij Sali Berisha eshte nje Kapobande pa ushtare, nje gjeneral pa ushtri, nje cifligar pa bujkerober, nje skllavopronar pa skllever !
  Sali Berisha nuk nxjerr fjala nga goja pa rre. Kjo eshte pika e dobet e tij qe njihet dhe shihet per dite nga cdo Shqiptar !
  Ne denoncimet publike te Izetit ka te verteta qe pak kush i di.
  Kurajo qytetare e Izetit per te demaskuar keqazi me fakte konkrete e me te dhena e data te sakta dhe e verteta eshte arma e tij, per clirimin i tij nga akuzat dhe shpifjet, nga rrenat dhe sajimet e nje vrasesi serial, per cka ka fakte pa fund qe nga 1990 e deri sot .
  E verteta dhe Zoti jane e do te jene me Izetin.
  Hapi i pare vendimtar dhe kryesor eshte te rrenoje akuzat e stisura ndaj tij dhe te rifitoje lirine !
  Per kete ndihma kryesore Jane faktet e motivet e verteta te kesaj vrasjen te shekullit, sic e ka quantum vete regjixori saj Sali Berisha, dora vete.
  Te tjerat vijne pas!
  Kush ka me vete te verteten ka me vete Zotin !
  Nuk ka nevoje as per perkrahes te rreme, as per deshmitare te shpifur, as per kenge vrastare Sirenash, e as per mbeshtetje me thike pas shpine Kasandrash !
  Izet Haxhia te mos harroje per asnje cast se perballe ka nje Kuceder me nente krere, me nje ushtri avokatesh e kamikazesh gjakftofte, nje Mafia milioneresh, nje lukuni shpifesish e mashtruesish patologjike, ka nje shtet paralel teper gjaksor e te zhytur ne krime te perbindshme ….
  Por, ka perballe edhe vrasesin e Arben Bricit dhe tre viktimave te 2 prillit 1991 me arme serbe nga mercenare shqipfoles te Beogradit ! Ka nje analize fantastike te Gjek Celes !
  Ka perballe vrasesin e Remzi Hoxhes te mbytur ne tortura e me kufoma te zhdukur !
  Ka vrasesin e 10 000 viktimave te 1997 -es!
  Ka vrasesin e vetedeklaruar qysh tri- kater dite perpara me gojen e Sali Betishes per ekzekutimin e Azem Hajdarit dikur ta kishte e organizuar ai vete !
  Ka rivrasjen e Azem Hajdarit per se vdekuri me 14 shtator 1998 duke perdorur arkivolin me kufomen e tij te perdorur si jeniceret turq topuzat per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit Popullor dhe RTSH-se ne nje grusht 24 karat shteti ne bashkepunim me UDB-ne dhe Asfaline greke ne kulmin e gazepit dhe genocidit serb kunder 2 milione shqiptareve te Kosoves, per cka Sali Berisha qe ate Shtator te Zi ala Augusto Pinochet duhet te ishte perjete ne burg !
  Gjithcka ishte ne flagrance e ne Driten e Diellit e kamerat televizive !
  Ky eshte fakt absolut, qe nuk mund ta mohoje askush !
  Fakt i kryer ! Fact acompli!
  Pra ekziston fakti!
  Motivi eshte edhe me i qarte se kristali ne driten e Diellit !
  Qe te vrasesin nje njeri te zakonshem, e jo me nje nje líder politik nje deputet, nhe figure historike duhet te kesh nje aresye, nje motiv madhor !
  A ka ne kete Bote aresye me madhore se aresyeja shteterore !
  A ka motiv, perfitim ne te madh per nje kuceder, nje perbindesh te etur, te pangime per pushtet e shtet si Sali Berisha !?
  Sigurisht e pa asnje medyshje jo !
  Qe ate dite ne mbremje kam shkruar per gazeten Shekulli se
  “ Sali Berisha per karrike e per pushtet vrau Arbenin ( Brocin ) dhe Azemin… por vret edhe Shkelzenin “, sic nuk e pranoi as ne shtepi dhe as ta takonte per dy- tri vite pasi u martua me kusheriren e tij, sepse i prishi reputaciónin e sterprishur qysh prej 94-es me vrasjen e zhdukjen e Remzi Hoxhes dhe shkeljen flagrante e te hapur te Embargos Nderkombetare te naftes e armeve ndaj Serbise, me vjedhjen masive te votave te 26 Majit 1996, me piramidat vrastare te
  1997-es .
  A nuk ishte parulla e Partise se tij ne ato zgjedhje vjedhje “ Me ne fitojne te gjithe! “ e njejta parulle qe perdornin Sudja e Alimuca, Gjalica e Gjenerali, dreqi dhe i biri i tij Sali Berisha !
  Cdo tollovi politike ne Shqiperi ne ate kohe to be or not to be per Shqiperine e Kosoven i leverdiste Sali Berishes per marrjen e pushtetit dhe Shtetit ne duart e veta dhe Sllobodan Milishevicit per zgjidhjen perfundimtare ala naziste te ceshtjes se Kosoves !
  Ndaj ata i kombinuan, i nderthuren dhe i mobilizuan falangat e tyre per grushtin e shtetit te 14 shtatorit 1998
  Nga ana tjeter cfare do te fitonte Izet Haxhia nga vrasja e Azem
  Hajdarit !?
  Leshin e Currit prej Bajram Currit !
  Ky eshte argumenti kryesor politik, jurídik dhe ligjor per vrasjen e Azem Hajdarit !
  Pas Sali Berishes njeriu me i interesar per motive kanunore dhe gjakmarrese per vrasjen e Azem Hajdarit ishte Fatmir Haklaj dhe familja e tij qe i kishin vrare vellain, te biri dhe pjestarin e saj Shkelqim Haklajn dhe vellain e se shoqes se Fatmirit ne Qafen e Luzhes duke hapur golgoten e bene zjarri Malesise se Gjakoves me 175 te vrare e te sakatuar per jete !
  Edhe aty eshte dora dhe urdheri me zerin e figuren e Sali Berishes qysh ne qershor 1997 kur urdheroi“ E dua gjalle a vdekje ate djale ne Tirane “ pikerisht per Shkelqimin !
  Si mercenar dhe allcak qe ishte Azemi u perfshi dhe organizoi atentatin e Qafes se Luzhes per llogari e ne zbatim te urdherit te Mareshallit te Beogradit, Sali Berisha !
  Ngado qe ta kthesh e ngado qe ta shikosh Sali Berisha eshte regjizori i vrasjes se Azem Hajdarit !
  Fatmir Haklaj ishte vetem autori fizik i vrasjes se Azem Hajdarit qe me nje finokeri dhe sherr tipik Berishe is nxori ne prite Mareshalli i Beogradit Sali Berisha !
  Ndaj edhe nje Avokat Brake e jo nje Avokat i zoti si ai qe ka zgjedhe Izeti e ka fare te lehte te cliroje Izetin nga nje akuze me kembe ne qiell e te coje ne burg regjizorin e vertete te vrasjes se Azem Hajdarit !
  Ndaj gjakftohtesi e mencuri, pergatitje serioze ne cdo fjale qe nxjerr nga goja avokati dhe vete!
  Kurajo, durim, qetesi e… dashurine e paske me bollek nga kjo sokolesha jote e zemres!
  Mbi te gjitha e mbi kedo ka te verteten… vete Zotin !

  Reply to this comment
  • TURP PER USA + BE ..QE TOLEROJNE SALI & LUL KRIMINELIN August 28, 19:40

   Mesazh dashamires me zotin Dega !
   .
   Zoteri e vlersojme kontributin tuaj ne demaskimin e Kucedres te Lugut te Zi te Viqidolit.
   .Edhe nje njeri me intelekt mesatar e kupton qe qofte Izeti qofte Salibisha jane aktore ne kete maskarade pothuaj 30 vjecare.
   .Ato qe ka thene deri tani Izet Haxhia nuk jane vetem per Berishen por me shume jane per ustallaret e tij ne Amerike qe ti i di kush jane dhe i bie llamarinave si komentues ordiner duke perseritur pambarim refrenin

   OBOBONARRAFISALA..BOLL

   pse Izeti ka shkelur ne derrase te kalbur..ose me ndryshe pse Amerika e Alban Deges nuk prononcohet per aktet terroriste te Berishes dhe vete kunder Amerikes..
   .
   ose me ndryshe pse A Dega nuk mbron dinjitetin e Amerikes kur Berisha the ne 6 mars 2018 se e perzura si pule ambasadorin e Presidentit amerikan?
   Pra ta nderojme berishen se qenka me forte se amerika apo kjo e fundit po e perdor si Pinoceti per te shpartalluar te majten shqiptare qe eshte rreth 80% e popullit
   .PSE AMERIKA ZYRTARE ESHTE INDEFERENTE ME KRIMET E SALISATANAIT ?/
   ..
   SPJEGIMI:

   SI E PRUNE SERBET DHE LOBI SERB I AMERIKES SERBERISHEN NE PUSHTET
   Ish-badiguardi i Sali Berishës gjatë presidencës së tij në 1992-1997, Izet Haxhia, ka filluar të flasë duke shpjeguar shumë zhvillime të rendësishme që nuk janë perceptuar nga publiku gjatë asaj periudhe.

   Në një postim të gjatë në profilin e tij në Facebook, Haxhia shpjegon se kanë qenë serbët dhe lobi sërbo-amerikan tepër i fuqishem në atë atë që sponsorizuan Berishën dhe njerëzit e tij në fillimet e ngjitjes në krye të shtetit duke i siguruar mbështetje diplomatike dhe pjesëmarrje në konferenca të rendësishme ndërkombëtare.

   Ja çfarë shkruan Izet Haxhia: “Vizita e Berishes në USA në vitin 1992 u organizua dhe u përgatit nga shefi i CIA-s për Balkanin Jug-Lindor Dejvid Philips. Ky person njihet për lidhje te fuqishme me lobin serb në Amerikë bashkë me Zv. Sekretarin e Departmentit të Jashtëm Lorenc Igellberger, i cili kishte intersa ekonomike në Serbi me firmen Zastava. Zonjës Berisha ju dhurua një çek prej 10 mijë dollarësh nga ana e Philips. Kur u vendosëm në hotel në Crans Montana, tek suita e Berishes erdhi një përson që nuk e njihja dhe që Berisha nuk e prezantoi. Ka qendruar për rreth tre orë në suiten e tij. Në këtë takim ka qënë vetëm Berisha dhe gruaja e tij. Të nesërmen në sallën ku mbahej forumi mori fjalën edhe përsoni që në darkë kishte darkuar me Berishen. Nga prezantimi që ju bë nga moderatori forumit Carteron mësova se ishte ministri i jashtem Serb i Jugosllavise së mbetur. Mbiemri me sa me kujohet ishte Ivanoviç”.

   Haxhia e përforcon edhe më tej argumentin e tij se Berisha është ngritur nga serbët në pushtet duke thënë se Ivanoviç është parë në tribunën e mitungut të fitores së 22 marsit 1992. “Interesant është fakti se PD vërtet u krijua në shtepinë Gramoz Pashkos, por drejtuesit e ardhshëm që do të merrnin postet drejtuese dolën nga shtëpia e profesor Bujar Hoxhes, një shqiptar me origjinë nga Kosova, rezident i sigurimit të shtetit e shërbimit sekret serb. Ky njeri kishte një pushtet të fuqishëm tek Berisha. Nga ky person u futën në PD klanet e Dibrës me Gazideden e Zhulalin që ishin të lidhura me sherbimin sekret maqedonas”, – vijon ai duke shtuar se edhe ngjarjet e vitit ’97 u organizuan nga qarqet anti-shqiptare.

   Ai zbardh gjithashtu edhe dërgimin e naftës shqiptare ne Jugosllavi, ndërkohë që OKB i kishte vendosur embargo gjatë luftës së Bosnjes.

   “Perveç dërgimit të karburantit makines së luftës së Milosheviçit është bërë edhe dërgimi i armëve serbëve të Bosnjes. Kjo është bërë e kamufluar si trafik i armësh relike në drejtim të Norvegjisë, por në të vërtetë shkonin armë për serbët e Bosnjes. Nëermjetës në të gjithë këtë tafik ka qenë gjenerali Boban, që ka takuar disa herë Berishën tek Vila nr.4”, – përbyll Haxhia.

   Berisha ishte përfolur vazhdimisht se është mbështetur nga serbët dhe lobi sërb ne Amerikë për ardhjen në pushtet, por kjo është një akuzë e fortë e bërë nga një ndër njerëzit që e kanë shoqëruar kudo kreun e PD-së në levizjet e tij brenda dhe jashtë vendit në atë kohë.

   Skandali, një i huaj në Këshillin e Sigurisë Kombëtare
   Sali Berisha arriti deri aty, sa t’i besojë një qytetari të huaj sekretet e Sigurisë Kombëtare. Tashmë është e njohur për të gjithë një foto e vitit 2006, ku shfaqet biznesmeni serbo­boshnjak Damir Fazlliç në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Republikës së Shqipërisë. Nuk u sqarua kurrë çfarë kërkonte ky personazh në atë mbledhje, në çfarë cilësie ndodhej një shtetas i huaj, aq më tepër një i akuzuar për përfshirje në afera kriminale në disa vende të Ballkanit, me lidhje të forta farefisnie dhe biznesi me një nga kokat më të errëta të shërbimeve sekrete e mafies serbe, Jovica Stanishiç.

   Fazlliç është fotografuar në mars 2006, një vit pasi PD kishte ardhur në pushtet, në krah të Tom Ridge, i kontraktuar si këshilltar i qeverisë së atëhershme shqiptare dhe kryeministrit Sali Berisha për çështje të sigurisë. Para “mikut tim” (kështu deklaroi publikisht Berisha gjatë një seance në parlament më 7 tetor 2008 për Damir Fazlliç­in) raportojnë njëri pas tjetrit, të gjithë ministrat më të rëndësishëm të qeverisë shqiptare.

   vijon..

   Reply to this comment
   • ALBAN DEGA August 28, 21:34

    JE SHUME I VONUAR … POR
    ME MIRE VONE SE KURRE !

    – Nga Alban Dega, Nju Jork

    Te gjitha keto qe i shkruan ti duke iu referuar Izetit, botuesi i gazetes “ Albanian Herald” atdhetari me i madh i shqiptareve te Amerikes Gjok Martini kolegu im nga Kosova Luz Thaqi dhe une si kryeredaktor i saj i kemi shkruar ne kete gazete shoqeruar edhe me foto cisterna nafte te Berishes dhe “ Shqiponjes “ ala serbe te Tritan Shehut e Milloshit.
    Po ashtu edhe per takimin e fshehte jo me kryediplomatin por me kryekasapin e Beogradit Sllobodan Millishevic e Kuro Gligorovin ne Oher … e cdo zezone te tij ne vitet 1995- 1997 i ke ne faqet e asaj gazete.
    Ndaj, mos na bej prokurorin e gjoja heshtjes sone. Nuk kemi heshtur per asnje cast as ketu ne SHBA.
    Mbaj mend qe mijera shqiptare edhe amerikane me kane duartrokitur kur ne Marsin e vitit 1998 kam folur kunder barbarise serbe dhe alemán es serbi- ruse, si shkaktari i zgologites Shqiptare ne Kosove e treva te tjera shqiptare ne Maqedoni, Mal i Zi, Cameri e Luginen e Presheves e deri ne Nishin shqiptar te shfarosur krejtesisht !
    Po ashtu edhe perqafimet e pergezimet e kongresmeneve amerikane Tom Lantosh e Banjamin Gilman si dhe te ish- kongresmenit Xhozef Dioguardi, fill pas atij fjallimi….,
    Ti me quan Alban Amerikani, duke menduar se po me fyen.
    Gabohesh rende ! Une e kam per nder qe jam amerikan!
    E kam per nder qe jam amerikan ashtu sikurse edhe qe jam shqiptar.
    Pse !? Jam bir i nje populli e kombi 95 per qind proamerikan !
    I vetmi ne gjithe Linfjen ish- komuniste qe dolí ne rruget e demokracise me thirrjen lapidare :
    E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
    Jam nip e bir i nje familjeje qe ka ruajtur vullnetarisht oficere te misionit anglo- amerikan ne Qafe te Gracit te Shoshanit bashke me Kadri Sokolin, gjyshin e Elez Biberajt, kumaren e shtepise e sivellain e gjyshit tim.
    Vetem Zoti i ka shpetuar nga ciflat e bombave te aeroplaneve luftarake naziste te ardhur nga Gjakova ne veren e vitit 1944 !
    E kam per nder qe jam nipi i Imamit Elez Hoxhe Berishes dhe bijve te tij Tahir, Sulejman e Sherif Hoxha qe me urdher te misióneve anglo- amerikane me baze ne Dobrej hodhen ne ere dekovilin e minieres se kromit ne Kam … e qe ne vitin 1960 gjyshi im per fije te flokut shpetoi nga burgu se e quante SHBA-ne, Shtetet e Bekueme te Amerikes !
    E kam per nder dhe me vullnetin tim te lire e vetdije te plote jam betuar se nese bie nevoja edhe do te rrok armet per ta mbrojtur lirine dhe demokracine amerikane, njesoj sikur do ta beja edhe per Shqiperine .
    Ndaj kurre mos paragjyko pa e ditur te verteten. Nuk te fajesoj per kete!
    E mos harro se si cdo vend tjeter edhe SHBA, edhe ne Administrate, edhe ne agjencite ligjzbatuese e kudo ka njerez te mire qe perbejne shumicen dermuese, por ka edhe njerez te keqinj. Ka edhe nga ata qe kane bere role e sherbime te dyfishta!
    Por jo per kohe te gjate sepse jane zbuluar e ndeshkuar ne menyre shembullore!
    Por as te miret, as te keqinjt nuk jane Amerika…
    As Presidenti i SHBA-se, qe ka ne dore butonat e armeve berthamore qe brenda disa minutave mund te rrenojne Boten nuk eshte Amerika!
    Amerika eshte “ NE POPULLI , ME POPULLIN E PER POPULLIN” qe eshte thelbi i Kushtetutes amerikane mbi te cilen nuk mund te dale askush!
    Ndaj mos ngaterro nje a dy a dhjete dru te shtember me krejt pyellin!

    Reply to this comment
 4. Shoku August 28, 19:26

  PO Izet ! E thot populli. E po e tha populli eshte postulat.
  ” Kur ka vetetime e bubullima te shpeshta ,pse jo edhe te fuqishme, ose nuk bie shi fare,ose disa pika te rralla” Edhe ju bubullite e vetetite shume,po me sa shohim nuk do te ket shi fare. Nje paralajmerim te tille e dha dashnorja jote para dy-tri ditesh.

  Reply to this comment
 5. Alban Dega August 28, 19:59

  GJYQI I VERTETE I SHEKULLIT !

  DY DUAR PER NJE KOKE, POR
  DUHEN EDHE MEND ME OKE!

  Kurre mos e nevlereso armikun !
  Never ever ! Kurre Asnjehere, thone amerikanet !
  Gjyqi i Izet Haxhise per te cliruar veten nga nje akuze e rreme dhe e sajuar keq nga Sali Berisha pa asnje prove, dhe jo farsa gjyqesore per vrasjen e Azem Hajdarit eshte gjyqi i shekullit !
  Izet Haxhia eshte arshiva e gjalle e 8 vjet
  sundimi te korruptuar dhe kapur kembe e koke nga Sali Berisha !
  Sic e kam shkruar e thene tash e 26 vjet, as Chinchizkhani me barbaret e tij, as Sllobodan Miloshevici me paramilitaret e cetniket e tij nuk do ia kishin bere Shqiperise ate qe ia bere Sali Karaxhici dhe “Banda e Gangstereve “ politike, biologjike, oligarkike dhe mediatike te tij !
  E zhberi, e rrenoi deri nen themele 13 here shtetin shqiptar ne 13 vjetet e sundimit te tij ala Luigji i 14-te “ Ligji jam une “, shpirti, zemra dhe shtylla e sundimit te tij me emrin Salikraci !
  E di dhe e kam pare me qindra here qe shume kamikaze e zhurmuesin te Berishes ne media, te quajne si te pabese, tradhetar, i shitur tek ai e tek ky, por shumezojini me zero.
  I pabesi, tradhetari, bárbari, kryekusari,
  kryevrasesi serial, rrenimtari, atdheshitesi i Shqiperise dhe kombit shqiptar ne teresi eshte pikerisht Sali Berisha.
  Cdo denoncim i krimeve dhe zezonave te tij antishqiptare eshte akt bese e besnikerie ndaj atdheut e kombit tone, eshte detyrim jo vetem moral por edhe ligjor, nje akt patriotik ne sherbim te Shqiperise dhe shqiptareve si komb!

  Reply to this comment
 6. Mark .U.K August 28, 20:03

  Kur ta thot Alban Dega je i sigurt se je i fituem.Pse nuk e merr avukat si operativ sigurimi ka kene.Vertet nese prokororia do punoj drejt,ju do u shtohen edhe 25 vite te tjera per cfar ke ber.Nuk ti harrojn njerzit ca ke ba.

  Reply to this comment
  • vagabondi August 28, 20:55

   Pse do t’i shtohen edhe vitet e Salehut? Keshtu funksionon atu ne Albanistan?

   Reply to this comment
  • prizem August 28, 21:02

   @Mark.U.K
   Izetit edhe mund ti shtohen 25 bjere te tjera burgimi por ajo qe ty s’ta nxe goja eshte se mund te kete shok dhome babain tend shpirteror Salikriminelkufomen qe po qelb dynjane me kermkundermimin e tij te perditshem.

   Reply to this comment
 7. I.I August 28, 20:23

  Kur Izeti te dale (po e nxorren) para publikut atehere do marrin fund e keto perralla te shkrume ne emer te tij. E keni pa e degju Izetin diku te flase para ndoj gazetari a gazetarje? Izeti nuk lidh dot dy fjali, ket e din mire ato qe e njofin. Por do ta mesojn edhe ato qe nuk e njofin. Per ket arsy Izetin nuk e keni pa e degju me goje te vet te flase. Nuk i meson dot permendsh ato qe shkruhen per te.

  Reply to this comment
  • lugovernori August 28, 21:53

   derisa berishes i bien nga amerika prokurore per te mbuluar vrasjen e Trebickes nga mafia me kollare dhe grupi ciftelia dhe Izeti natyrisht qe ka frike..

   derisa ambasdori amerikan kur ndegjoi gjeneralin Luan Hoxha qe i tha se me kercenuar
   Xen Berisha ( komentuesi II) me jete dhe i dha incizimin ku i thuaj Mbylle se do ta pesosh si Trebicka nuk ka nevoje per koment….
   .
   Ambasadori ne vend te trokiste ne prokurori u zgerlaq para shefave te tij berishiste dhe coi ne azil gjeneralin dhe terroristi Xen i beri kaken dhe vetingut te donald Luleshit si i jati qe i tha NY-Time LETER HIGJENIKE….
   .
   Kam besim se do dali ndonje “hundlesh” nga fisi i Haklajve apo Haxhive..mulosmaneve etj per te egzekutuar Bin Ladenin e viqidolit..

   ..
   Izetin me shume e tradheton Ed Juventusi dhe rruga elbasanit se sa eshte “frike “nga berisha apo gjykata indeferente
   .
   Izeti nuk duhet te nxitohet por ti hedhe ndonje gelbaze atyre qe pretendojne per demokraci ne shqiperi

   Reply to this comment
 8. info analitike September 5, 20:15

  Shoke tani po qe u be terkuze kjo puna e Ibretit:
  https://sot.com.al/politike/miku-i-ngushte-shperthen-ne-akuza-te-forta-kunder-izet-haxhise-si-u-be-e-mundur-rihapja-e
  Kjo telenovele me sa duket do te jete me e gjate se “Dallas” apo “Beautiful”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim