VIDEO / Izet Haxhia: Bomba te VEFA, historia e killerit Anton Gjergji

May 14, 2018 21:46

VIDEO / Izet Haxhia: Bomba te VEFA, historia e killerit Anton Gjergji

 

VIJON NGA KËTU

“Berisha kanë qenë palë në historinë e Tropojës. Njerëz që kanë qenë rreth tij, dhe që sot janë sërish afër tij, kanë qenë sponsorë të komandos që vranë Haklajt. Në krye të kësaj komandoje ka qenë Anton Gjergji.

Dua të sqaroj diçka që opinioni nuk e din. Nëse e mbani mend bombën tek VEFA. U akuzua një e ashtuquajtura “Hakmarrja për Drejtësi”. Nuk i njoh e as nuk di dhe s’e di çfarë kanë bërë ata, por një gjë e di me siguri: Që dy gjëra për të cilat janë akuzuar, s’i kanë bërë ajo bandë, bombën tek VEFA dhe vrasjen e Bujar Kaloshit.

Atë ditë që ka shpërthy bomba tek VEFA kam qenë në zyrën e Agim Shehut. Kemi shku që të dy në vendngjarje. Pas dy ditësh u vu në lëvizje shteti. Berisha ka qenë në Dajt. Shkoi dhe e mori helikopteri dhe e çoi në Presidencë. I thashë kështu-kështu dhe ai e priti shumë qetë, “E di, e di”, më tha. Pas rreth 3-4 ditësh vjen një miku im i komisariatit numër 3, një polic i vjetër dhe profesionist. Ai thotë që “unë e di kush e ka vënë bombën tek VEFA”. Polici më tha mua që ta transmetoja tek Berisha. Atë bombë e ka vu, vëllai i Il Mulletit. Vëllai Il Mulletit ka qenë bashkëpronar i firmës Shqiponja, ortak me Tritan Shehin, me Anton Gjergjin.

Historia e Anton Gjergjit është interesante…” – rrëfen Haxhia në këtë pjesë të katërt të intervistës nga Kusadasi i Turqisë për DITA.

Në fund përlotet, dhe nuk e vazhdon më intervistën.

 

Ndiqeni:

 Fund – Kusadasi, Turqi, 9 Shtator 2014. Botuar në DITA nga 15 deri në 18 shtator 2014

May 14, 2018 21:46
Komento

104 Komente

 1. Rrufeja shqiptare September 15, 11:34

  1. Sali berishoviq dhe qetnikja qelbesire serbe liri-sllobodanka si deh kok kishku i tyre homoseksualci cotine Lulziana Bashoviqi me instruksione te sakta nga UDBja kane bere plaqkitjen e BSH-se ne menyre te vazhduershme me vite e vite….te gjitha keto para nji pjes i kan futur ne xhepat e tyre ndersa pjese te madhe te ektyre parav e nepermjet kanalevet te ndrushme kane perfundu ne bankart e Qipros dhe nga aty jane transferuar ne Serbi/Beograd i dhe Moskvë/Rusi te shefat e tyre te UDBse serbe dhe GRU/KGB-se Ruse… domethene me vite e vite ne kete menyra jane plaqkituar Shqipetaret dhe ato paar ui jane dhene armiqve te perbetuar te shqiptarev Serbve qetnik dhe Rusve ….
  Ketu eshet krejt e qart ..Fatmir Haklaj ka ardh per te gjurmuar vrasjen e Shkëlqim Haklajt….dhe gjate asaj periudhe sa ka qen aty ai ka ardh te të dhënat dhe deri në konkludim te sakt ne bazë të bisedave dhe kasetës qe i eshte dhene se porosities i vrasjes se vllaut te tij Shkelqim Haklajt eshte Sali berishoviqi….dhe eshte parkuar para PD me nji makine me targa vlore duke pritur rastin per ta vrar Berishen……mirpo berisha dinak e dergon zagarin etij trashallekun dhe kopukun azem hajdari per ti qeru hesapet me njerzit qe prisnin per ta vrar……………dhe e qet per te vrar azemin…kurva plake Sali brerisha ..krejt e qart….
  1.
  2. Kjo kurv plakë kjo shk…..re e UDBse e quajtur Sale berishoviq dhe ajo tjetra k…. qetnike e UDBse Slobodanka -alias Liri berisha (e bullatoviqve te malit te zi-Miomir Bullatoviq dore e djatht e vrasdesiot barabar et shqiptarve Milosheviqit dhe eminence gri e rrjetti te UDBse qetnike serbe) porttretizojn rete e zeza mbi popullin zemerbardh e te shkret shqiptar….qe i plaqkiten dhe i vran pameshirshem tash e 24 vite..Ky qift zuzar i fliqt i UDBse bashk me gjithe djemt e vajzatb e tyre si dhe familjen e ngusht berisha ….duhet te vriten si qaushwesku me gruan e tij ne rumani…pushkatim te menjihershem dhe te pameshirshen te te gjjithve …..pa marr parasysh moshen dhe gjinin…berishoviqet duhet te zhduken nga faqja e dheut..menjiher..menjiher
  https://www.youtube.com/watch?v=XsRQP7TifME
  https://www.youtube.com/watch?v=UOEwizw3TL4
  Shkau i shkines kriminali qetnik Sala berishoviq dhe qelbesira… shkin liri-slobodanka si dhe azeminja hajdareviq e trasha ..sklave e zagaro i tyre me rrjetin e tyre te UDBse …çebabtorja/pika strategjke e spiunazhuit kane arganizu ne menyre djallzore (sipas instruksioneve te UDbse vrasjen e trimit Kosovar Ilir Konushevci…..pra familja e ilir konushevcit dhe tere Kosova gjakun e djalit et tyre trim Ilirr konushevci duhet ta kerkoj nga Sala plaka liri-slobondaka dhe familja e azemine hajdareviqit………..alias azem hajdariviq
  Shqipërinë e kallen e plaqkiten dhe e vran dy qelbesira plaka te UDBse qetnike serbe Nexhmije Hoxha dhe liri-slobodanka…..dy monstra te fliqta coftina e ma qelbesire se grate shkavellqe…sala plakë dhe lavirja homoseksuale Enverja Hoxhoviq …qelbesira qetnike si jane plaqkiten e vrane..tere shqiperin
  …………………

  Reply to this comment
  • Tradita September 15, 15:59

   Ne tetor Rama shkon ne Serbi, te ka mbetur ora tek koha e Enverit.

   Reply to this comment
   • Partia Demokratike duhet te largoj Berishen dhe Bashen September 15, 18:37

    Berisha doli jasht kontrrollit te Ramiz Alise dhe u vu krejtsisht ne sherbim te Serbise nepermjet Elez Biberajt.
    Ai shkatrroi Tiranen dhe gjithe Shqiperine.
    Izet Haxhia per mua eshte Burre TRIM dhe mbrojtes i se vertetes.
    Gazetarja Mira Kazhani eshte personaliteti i vitin 2014.
    Faleminderit Gazeta Dita.

    Reply to this comment
    • DRENICA E KUQE September 15, 20:15

     Kjo interviste ekskluzive duhet t’i shperbleje nga shteti shqiptar gazeten DITA dhe gazetaren Mira Kazhani! Tash, duhet te veproje shteti ligjor: Ta burgose menjehere Sali Serbin me qenin e tij besnik serb Lulzim Bashen. Elez Biberaj eshte bere “biber” edhe ne Prishtine, e mesonte Ibrahim Rugoven qysh duhet mbrojtur Serbine e qysh duhet share UÇK.
     Njerzit si Sala, Luli e Biberaj i skuqe vetem plumbi!

     DRENICA E KUQE

     Reply to this comment
     • Nero May 15, 11:49

      Te lumte ajo goje o Drenica e Kuqe!
      Dhashte Zoti e behet ashtu si thua!

      Sa per DITA-n
      Shkruani per drejteshkrimin e Shqipes o Thano, por perdorni anglikanizma sa po na e shpifni:
      Po cfare jane keto fjale or gazetare?

      Killer—po ku vajti fjala vrases ore njerez qe ma quani veten SHQIPETARE?

      Cfare po ibeni gjuhes se SHQIPES or njerez?

  • ilir September 15, 16:40

   hmmmmmmm,paska nderruar lekuren se zakonin nuk besoj se e ka harruar.Ky njeri vepron ne baze te instiktit.

   Reply to this comment
 2. Butcher September 15, 11:44

  Ne 14 shtator 1998 ne krye te protestuesve ishte ky Izet Haxhia i mbuluar me kollane fishekesh e me kallash ne dore si ” Rambo “, qe u pa qarte ne filmimet e kohes. Tani qe po tregon shume histori, po per kete aksion te tij te armatosur a ka per te shpjeguar gje te gazetarja Mira? Ishte ne grusht shteti te armatosur apo ishte i futur nga qeveria per te bere show para kamerave me arme prane autoblindave? Donte te rrezonte Berishen apo donte te hipte Berishen ne pushtet. Per kete 14 shtator do ishte mire te shpjegohej ky Izeti apo ” Zani i PD ” si kishte qejf ta quanin.

  Reply to this comment
  • ilir September 15, 16:13

   nuk besoj qe ky njeri eshte penduar por kerkon t’ia hedhe dhe kete radhe pa u lagur.Edi Rama nuk duhet ta amnistoje kete plehre!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
   • besa September 15, 20:13

    O komentuesi me pseudonimin Butcher. Nuk eshte Izeti ai ne foto me arme ne 14 shtator. Eshte Dem Dollapi

    Reply to this comment
 3. turi September 15, 12:20

  Ooooo o zoteee sa kenaqwsi po ndjeje qw keti qwnit po i dalin te pa larat sheshit. Ku jeni ju qe e mbeshtesni,po u them ju qe keni 1 fije dinjiteti,jo atyre shqipfolse si Sali UDB. E moret veshe o sy lesh qe pa Ramizin nuk bente para Saliu

  Reply to this comment
 4. turi September 15, 12:23

  Po FEVZIU VETE QWNI I SALIUT E PYETI RAMIZIN DHE RAMIZI SI DHELPER QE QE I THASH QE KOMUNISTAT CA GJERA I MARIN NE VARE. PO ISHALLA I DALIN DHE FEVZI QENIT TE PA LARAT QE ESHTE SPIUN DHE KREDITE E BUTA QE KA MARE NE BANKE TI JAPE DIREKT MBRAPA. NDRYSHE SI FARA E TI TE VEJE TE FULLANI DHE TA SHOQEROIN DHE SANDRI ME ZENIN. SA I AXHITUAR JAM AQ DHE I LUMTURUAR JAM KUR I DALIN LAKRAT KETI QENI TE UDB. SALI BERISHOVICIT

  Reply to this comment
 5. dine September 15, 12:28

  Ore e keni pare qe ky Dine Abazi m.gj.th ishte mjeku kryesor i Hysni Kapos edhe sot e kesaj dite eshte kreu i urdhrit te mjekeve prej 20 vitesh.Eshte bere si Blater tek FIFA

  Reply to this comment
 6. Agimi September 15, 12:29

  Sali Berishen e ka caktuar vetem amerika me marveshje me Ramiz Aline dhe Ilir Enver Hoxha .TE TJERAT JANE TE PAVERTETA http://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  Reply to this comment
  • Tartufi September 15, 21:38

   @Agim
   Pershendetje nga miku tend i viteve 80te
   Ky eshte nje popull hajvan nga me te medhenjte e kesaj bote.akoma nuk e kane mare vesh kush eshte armiku i tyre i vertete qe i bie verdalle?????

   Reply to this comment
 7. labi September 15, 12:31

  Respekte Izet Haxhia per guximin qe po tregon, duke treguar fytyren e vertete gjakatare dhe te pabese te ish kryeministrit.

  Reply to this comment
 8. GJELA September 15, 12:46

  BERISH ME BANDEN E TIJ NE DATEN 26/2/1996 SHKONE NE SPITALIN USHTARAK RRETH ORES 9.30 MINUTA DHE NE PRANI TE GAZETAREVE E GRUPIT TE TIJ TE SHOQERIMIT PYET DIREKT ISH TITULLARIN E ATIJ SPITALI NE ATE KOHE ILIR KALON DUKE IU DREJTUAR SI I SHQETESUAR SE SA VIKTIMA KA DHE SA TE PLAGOSUR JANE.ILIRI E SHIKON ME HEBI DHE I THOTE QE:NUK KEMI ASNJE TE VRARE E ASNJE TE PLAGOSUR QE TE KETE ARDHUR TANI!SALIU DUKE TRUFULLUAR I RIDREJTOHET PERSERI :SI NUK KA ASNJE TE PLAGOSUR E VIKTIME ,CTHUA MOR ILIR I THOTE!DREJTORI I SPITALIT I VENE NE POZITE E PERSERITE SE S’KA ASNJE TE VRARE APO TE PLAGOSUR.NE MOMENT SALIU PYET GRUPIN E TIJ SE SA ESHTE ORA DHE DIKUSH IU PERGJEGJ SE ESHTE 9.30 MINIUTA.DIKUSH NGA GRUPI I TIJ I SHOQERIMIT I THA NA KE SJELLE RRETH 20 MINUTA PERPARA E AKOMA S’KA SHPERTHYER AJO.MIRE MIRE IU DREJTUA AI ILIRIT DHE NE QOFTE SE KA NDONJE NDODHI TE TILLE MERR MASAT E MENJEHERESHE PER TU ARDHUR NE NDIHME NJEREZVE DHE U LARGUA MR BISHTE NE SHALE.PAS RRETH 20 MINUTASH SHPERTHEU BOMBA TEK VEFA.KJO KA QENE ANEKDODA QE NGRITEN NJEREZIT FILL PAS SHPERTHIMIT TEK VEFA§

  Reply to this comment
  • Kopenhagen September 15, 13:19

   O palle,
   e para e punes, meso te shkruash shqip.
   E dyta, nuk ka patur ndonjehere drejtor te SU me emrin Ilir Kalo.
   Ilir Kalo eshte i biri i Isuf Kalos, dhe eshte shume i ri per te patur ate post ne vitin ´96.
   Ndoshta ke dashur te thuash Ilir Kajo.
   Na mbyti analfabetizmi funksional.
   Nje dreq Berisha, me keq akoma keta qe bejne si antiBerishe me idiotesira.

   Reply to this comment
 9. renato September 15, 12:56

  Bishe e pashpirt dhe injorante. Mu neverit me tregimin per Edi Ramen. Jam i bindur qe edhe kundershtarit me te madh te Edit do i thyhej zemra po te kishte dy pare shkolle dhe kulture nga keto barbarizma. Kushedi sa intelektuale e te rinj tiranas kane marre ne qafe keto monstra. Me kujothet nje ngjarje qe e tregonin shpesh asokohe ku nja dy tre syresh kishin ndaluar nje studente te re dhe simpatike tek gjuhet e huaja dhe i kishin vizatuar nje rreth me shkumes, dhe nuk e linin te dilte jashte rrethit. Duhet te ndahemi perfundimisht nga ajo kohe. Kush nuk e ka kuptuar kete do te perjashtoje vetveten nga koha e re qe po vjen, dhe nuk do te ndalet.

  Reply to this comment
  • Bela September 16, 00:14

   Jam shume dakord, ky e ka treguar veten nje idiot, injorant qe me petkun e pushtetit mund te bente cdo gje.
   Edi Rama mund te kete qene dhe akoma mund te jete qen bir qeni por per momentin qe tregon ky kafsha i ka rene me qafe kur ai ishte ne pune te vet.
   Te duket vetja se nuk ke bere mekate, une nuk e di por komentuesit thone qe ke vrare shokun e dhomes kur ishe student. Dhe vetem per ato shuplaka e shqelma te padrejte qe ke dhene shpirti te vafte ne hell. Nuk ti fal njeri cfaredo kohe te vije. Nuk e di se sa te verteta jane theniet e tij por me ben pershtypje disa data i mban mend shume mire por disa ngjarje dhe njerez nuk i kujton dot mire.
   Vetem nga paraqitja te jep direkt pershtypjen e nje dhunuesi qe i pelqen vetja dhe i duket sikur universi rrotullohet rreth tij. Kafshe me fytyre njeriu.

   Reply to this comment
 10. salihi u ep hak September 15, 13:06

  Salih Bac po rreh telalli
  Do llaskuca i ka nxane halli
  Po perpiqen me tkap per K….
  Ti u thue se eshte zotni
  Mos ma prekni o faqezi
  Sesht i luftes kriminel
  nuk e futi ncdo burdel
  Jam i bjeshkeve katunar
  Punet i kryej rene e mare
  Sblej prej jush kurgja npazar
  Ntreg po delni me zarar
  Ntreg po dilni si eshte ma se keqi
  u fali zoti me u hanger dreqi
  Ndere txhamise ka ngordh Izeti
  Kurr per te smkerset haleti
  E kam pase si qen mas veti
  Dikur iku e duel nsokaqe
  Ngrumuj plehu tuj ba konaqe
  I kapi zhegu e ken terbu
  Njerzt e vendit tuj i kafshu
  Spatem qare pa i faru
  Do jan ike e larg jan shku
  Kishim menden me i nguju
  Tash e dijne qe kan gabu
  se eshte jeta tuj i pervllu
  jam salihu qe u ep hak
  qysh ta lypni u baj konak

  Reply to this comment
 11. labinot September 15, 13:11

  Po pse e shpetove,mor hajvan!Na iku jeta me keta hajvaner!Sa te pendohen Izet Haxhia,Sali Lusha,Azem Hajdari,kaluan 50 vjet.Sali Berisha mbreteron akoma.Ky Dine Abazi sikur eshte kryetar i urdherit te mjekeve.A eshte e vertete kjo qe thote Izeti?

  Reply to this comment
 12. durrsaku September 15, 14:02

  agim je idhulli im , i kam lexuar te 2 vellimet e tua x hamit melin , tronditese , shoket me kishin keshilluar ti lexoja , jam mahnitur dhe tronditur shume kur kam marre vesh tragjedine e ketyre djemeve patriota , isha ne gjirokaster kete vere e kerkova ta shifja dhe shtepine e hamitit nuk e njhnin !!!??? njf shume shoke te armeve te hamitit ne padova , itali flasin me respekt x ate , kurse sa x ty z agim te inkurajoj qe te botosh akoma ngjarje dhe te verteta ne menyre qe populli yne te kete mundesi te njihet me te gjita padrejtesite qe i kane bere , pershendetje dhe fat ..

  Reply to this comment
 13. Mahmuti September 15, 14:37

  Bemat e shoqeruesve si puna Izet Haxhia me kompani , nuk kane te mbaruar , historite e tyre ishin aq te frikeshme , sa njeriu mendon si ka mundesi qe keta nuk e kane patur frike Berishen. Por me vone u kuptua qe keta Bodygard ishin perlyer deri atje sa Berisha nuk ju thoshte dot asgje. Kontrabanda e te gjtha llojeve udhehiqej nga keta njerez , dhe konkurenca per pasurim te paligjshem solli konflikte deri ne vrasje dhe eleminime te njeri tjetrit. Kush i pati kembet e lehta si puna Izetit , shpetoj, ai qe ndenji ne shqiperi u eliminuan njeri pas tjetrit. Kjo eshte me pak fjale , shqiperia deri ne vitin 2013 ////

  Reply to this comment
  • Lori July 2, 16:29

   Mahmut te lumte i ke rene pikes .
   Kjo ka qene te gjithe kondrabandues e perfhunues femrash kane qene plehrat e shpifurs .
   Ata qe vdiqen e merizuan ca hale me pak i farofte zoti ishalla

   Reply to this comment
 14. Rrumi September 15, 14:41

  Ketij Dine Abazit i ka dale emri si pronar i madh andej nga jugu , bregu detit deri mbi Vonoj e Qeparo , jane konkurent edhe me Kocon

  Reply to this comment
 15. kolonel September 15, 14:43

  O “Ryfeja shqiptare” ke lane pa permend dhe agjentin tjeter te UDB-se Hashim Thaqiqin I rekrutuar ne France gjoja nga sherbimet francize, por ne fact serbe te UDB-se. Mos harro lidhjet shume te ngushta franko-serbe, armatosjen e serbise per pyshtimin e shqiprise, dekospirimet e planeve te NATOS tek Serbia. Sali Berisha u caktu nga agjenti serb Ramis Alia, I ati nje serbe I shnerruar ne shqiptar I ardhur ne Shkoder gjoja nga Mali I Zi, qe me katapulte u njit me ndimen e agjenteve serb Popovicit e Mugoshes ne majat e byrose bashkepuntore te fshehte me agjenten tjeter serbe Nexhmie Xhuglini I ati serb I ardhur si maqedonas ne Tirane pjese e agjentures serbe qe Zogu I lejonte si shperblim per armatosjen dhe ndihmen ushtarake qe Serbia I dha ne 1924n. Cia e njihnte agjentin serb Berishoviqin, por si nje agjensi aleate per shume kohe gjate dergimit te diversanteve dhe per faktin qe Serbia nuk do nderhynte direct ushtarakisht per te mbrojtur interest e saj per nje paqe ne ballkan, lejoje ngritjen e agjentit serb ne krye te shtetit shqiptar, fundi I fundit nuk kishim pase prap nje agjent serb Ramiz Aline ne krye, c’far ndryshonte, shqiperia ngelej prape nje krahine serbe ku sklleverit shqiptar punonin per serbine, pra kishte dy krahina serbe me skllever shqiptare injorante.

  Reply to this comment
 16. kolonel September 15, 14:55

  Ju kujtoni se Nexhmie Xhuglini ra ne dashuri me Enver Roten, dhe la te fejuarin Qemal Stafen per te cilin u kujdes sherbemi secret serb ta qeronte duke I lene te lire rrugen Nexhmies e te kishte si te justifikonte ngjitjen pas Enverit, gjoja s’km c’far te bej se I fejuari m’u vra dhe po gjej burre tjeter, dhe rastesisht agjentet serb Mugosha e Popovici zbythen gjithe te tjeret qe u kishin rane lesht per bolshevizmin e vune Enverin ne krye, sic beri Ramizi me Salen, Sala me Bashen, dhe pse kut u fejua me Qemalin Nexhmia, jo more jo por ajo ishte objective I vene agjentes serbe, medoemos duhej kapor Qemali, ashtu si Jovanka Titos. Pse a nuk u kujdes UDB-ja serbe qe te eleminoje gjithe rivalet e mundshem te agjentit te tyre Thaqiqit per t’i hapur rrugen ketij te vije ne pushtet qe krahina serbe te udhehiqej nga Serbia e te punonin sklleverit shqiptare. A nuk e vrau Serbia Konushevcin ne Tirane nepermjet agjentures se vet Berishoviqit?

  Reply to this comment
 17. enea September 15, 14:57

  Cfare idioti, ngacmonte me fjale Edi Ramen, sepse mbante ne brez nje pistolete. Ik ore hajvan i ndyre Tropoje. Ti je nje ndyresire bashke me Berishen.

  Reply to this comment
 18. tropojani September 15, 15:00

  nje tufe cunash shqiptare me i mashtru dhe i vra nje komunist i shpifur…

  eshte ende fatkeqsi qe ka ende idiote qe i shkojne pas ketij derri te vicidollit…

  Reply to this comment
 19. askushi September 15, 15:01

  Bravo IZET…………………..por……..
  Tashme del e qarte thenia e frojdit qe kulturen femija e merr ne moshen 3-4 vjecare,pra ca gjera i ke kuptuar me shume vonese,dhe del qarte qe ti dhe si shume SHQIPTARE jeni perdorur keqazi……keto gjera per shume njerez diheshin ashi qare,per publikun eshte mire te thuhen me vone,sesa kurre.
  Ne 80% te kesaj interviste JU KENI THENE TE DREJTEN,20% qe ngelet,eshte pozicioni qe ju keni pasur mbi informatat qe mund te kene qene dhe te gabuara.
  gjithashtu del e qarte se Klanet Hoxha,Alia,Kapo,Shehu,jane ata qe kane qeverisur dhe do te qeverisin kete vend,me ushtaret e tyre Berishovic,Nano-vic,Meta-vic,Rama-vic……..dhe me ndihmen e “vellezerve”amerikane,jane keto dhurata dhe pasoja,per popullin shqiptar ne keto 70 vjet.
  Askush te mos enderroje,qe Shqiperia do te behet nje dite,sepse eshte nje TERM i se kaluares,tashme bota po perballet me nje sistem tjeter ate te NRWO,New World Order,ku dhe klanet qe sot drejtojne Albanian,e ndiejne veten ushtare te pafuqishem te kesaj KRYQEZATE BOTERORE.
  TRIM dhe i ZGJUAR do te thote ti paraprish gjerave,dhe jo te tregohen FABULA se cfare ka ndodhur,ajo cfar eshte BERE nuk C”behet me……….
  Zgjohuni Shqipetare nga gjumi,sepse Klasa politike eshte lidhur me krushqi me njeri tjetrin deri ne 2 breza,pa bere as 0.1% PERJASHTIM,jeni JU,qe duhet te kerkoni te DREJTAT TUAJA,mos prisni as nga RAMA,e as nga Hajdutet e tjere,e as nga MEDIA te ciles i eshte lidhur FYTI keqazi.
  ZGJOHUNI e shikoni,merrni e gezoni ate qe ju takon,per ju dhe familjet tuaja.
  ZGJOHUNI mos rrini me FRYT I INJORANCES O SHQIPTARE::::::

  Reply to this comment
 20. kolonel September 15, 15:03

  O Kopenhagen nga cfare shpelle ke zbrit ti? Do keshe qene me ndonje shpelle maje mali sa inercia te ka cu deri ne Hollande. Ke kush arushe e ke mesu shqipen? Se ai tjetri ka bo gabim shtypi jo drejtshkrimi. Ai ka shkruajt me gishta po ti mund ti keshe me kthetra duret me dhonje me maje.

  Reply to this comment
  • Kopenhagen September 15, 16:48

   O kolonel (rrapush po te them me mire)
   Po mbaj gaveten o trap zalli, dhe mos shkruaj hajvanlleqe.
   I thua edhe vetes kolonel.
   Ti mundesh te jesh ndonje kolonel i stalles se derrave, se ata qe dilnin kolonele ne kohen kur kishim ushtri, i kishin topet prej celiku.
   Injorant, Kopenhaga eshte kryeqyteti i Danimarkes, dhe jo i Hollandes.
   Qeke kaq idiot, sa rri dhe merresh me korigjimin qe i bej dikujt (ka te ngjare te jesh vetvetja me nje nofke tjeter), por nuk je ne gjendje te shkruash pa gabime gjuhen tende (nese nuk je pakice minoritare si nga LGTB, ose gabel). Me sa duuket ta paska ngrene dhia abetaren.

   Reply to this comment
 21. Sokol September 15, 15:08

  E lexova intervisten dhe mu duk interesante. Do te kisha vetem nje pyetje, Pse tani vendose te rëfehesh??? Gjithe ky pendim nuk me duket i sinqete, ka diçka qe nuk shkone ketu!!!

  Reply to this comment
 22. Tarrasi i Shkolles se Kuqe September 15, 15:39

  Sipas mendimit tim, ky Izeti duhet falenderu per guximin qe ka marre, (pasi pak njerez do e bejshin nje gje te tille, nga gjithe ata persona qe ka pase mbrapa Sali Krimineli). Edhe nga menyra si flet, flet troc, pa ekuivoke, pa perdor gjuhen e trupit, dhe duke e shikuar bashkebiseduesen ne sy, duket se ai thote te verteten, pa llogaritur qe ne fund te bisedes, nuk pergjigjet dot sepse ngasherohet, preket, dhe qan. Dihet kur qan burri, hapet toka, thote nje fjale e vjeter. Megjithese tregon gomarlleqet e veta, idiotesite e veta, nga mungesa e kultures, ose me mire me thene, nga kultura fisnore kanunore tropojane (kulture rurale), kur bjen malesori ne qytet, me makine, dhe me pare, dihet si vepron. Keshtu thonim qytetaret ne qytetet e tyre, ne kohet te qofte largut, qe kishte shtet, dhe jo me ne kohe te ketij keshyshi te Ramiz Alise, bythqirit spiun serb, qe dhe e shkaterroj fare rendin dhe shtetin. Ky person, duhet ruajtur si nje thesar, me i madh se ai qe i ka mbetur BSH, i cili u vjell nga Full hajnat me skemat e tyre te servirura nga krimineli Sali qeni, per te destabilizuar vendin sipas skenarit grek, sepse me vendosjen e nje prokurori te ri ne vend te llall bozes, ky person duhet te pyetet dhe te denoncoje nga fillimi krimet qe ka bere Klika e degjeneruar e Familjes Berisha. Atehere dhe vetem atehere, ky njeri duhet te gjykohet me seance te pershpejtuar dhe me ulje te theksuar denimi per masakrat qe ka bere ne kurriz te ketij populli, gjithmone nqs eshte e vertete qe nuk ka vrare njeri. Kete deklarim te fundit te tij duhet ta marrim me rezerve, sepse pak shanse ka qe ai mos ta kete ndy doren, kur e kane ndy njerez shume me legena dhe te paafte se ai. Pershendejte te vecanta gazetes Dita dhe gazetares per marrjen e kesaj interviste.

  Reply to this comment
 23. BJORN September 15, 15:51

  Te gjitha keto gjera dihen kush i ka bere pak a shume dhe ketu me duket nuk ka asgje interesante ne kete interviste,pervec permendjes se disa emrave te shoqeruar pafakte.Ky ka vetem llafe dhe asnje fakt se ka qene mbushes topi,per qef te Saliut.Ne qofte se don te flase te flasi tamam.

  Reply to this comment
  • gjykimi September 15, 20:52

   il pentito falso…..me nji hipokrizi te tepruar…..gjera qe shqiptaret i dinin me kohe…..sa doja ti thoja qe intervisten ta vazhdoja une…

   Reply to this comment
 24. korabi September 15, 16:06

  Mbahu more burr mos u dorzo jeta ka te papritura , I sherbeve tradhetareve por ty nuk te paska ndryshuar dote njeri , me mir vone se kur … Tregove se sa larte e mban koken dhe sa lartg pames je …

  Reply to this comment
 25. elb September 15, 16:25

  Respekte z. Izet Haxhia!
  Je nje shqiptar i vertete!

  Falenderojme dhe “vellezerit” anglo-amerikane qe bene te mundur sjelljen e murtajes se zeze, per 70 vjet ne trojet Shqiptare, nga “dashuria e madhe” qe kane per Shqiperine dhe shqiptaret.
  Se fundmi kemi peshqesh dhe terrorizmin islamik ne keto troje me ushtaret amerikane hoxhallare.

  Reply to this comment
 26. orli September 15, 16:30

  Askushi!jam plotesisht dakord me ty por dhe me Izetin i cili jep nje interviste mese te sinqerte edhe me gabimet e moshes e te influencuar nga sherri i berishes.Ai Edi Rames ka dashur ti kerkoj falje dhe atehere por Edi mendoj unè ka kujtuar se po i kerkon falje nga frika o ku di une dhe duhet te kete marre zemer dhe ofenduar dhe ka marre ate pergjigje aspak te mire por te merituar(trim eshte ai qe fal e me trim ai qe kerkon falje)por mos te harrojme se edhe Edi ka qene i ri atehere.Jam i bindur qe Izeti nuk ka thene prape shume gjera per sali serbin,ndoshta pret dhe reagimin e tij qe ta degjeneroje fare(ashtu siç i tha dhe xenit me ore dhe me emrin e personit)shumica e atyre qe shkruajne keq per Izetin mendoj se jane ushtaret qe i lepishin prapanicen Izetit prej autoritetit qe ju impononte por dhe per interes,ka nga ata qe i ka lenduar dhe ju jap te drejte por ata jane shumè pak.Sikur ti dali dikush me emer dhe te perballet me Izetin jam i bindur qe me fakte dhe argumente e hedh nokaut.Vet respekti qe ka krijuar aty ku jeton tregon per virtyte te larta te tij!!ta prifte zoti mbare Izet ne jeten tende e te familjes.

  Reply to this comment
 27. tomsojeri September 15, 16:55

  O Shqiptar !! Ne cfar mocali ke hecur ,ke jetuar e po jeton !! Cfar qeniesh mund te pjell ky vend qe te duan ta nxjerin nga kjo gjendje ku jan mesuar te jetojn ! Udheheqin e drejtojn ,kriminela,bandit e vrases te ritur ne nje xhungel te eger me “dhuntin”e rall qe ushqehen duke ngren brenda lloit njeri tjetrin ! Specie e rall ,e neveriteshme e percar nder shekuj qe sna do askush sepse sduam njeri tjetrin ! Kur lexoj kte intervist ku esht nje veshtrim si nga brim e celsit per ate cka duket ,me dhemb zemra ,me ze paniku (“e shaja cdo dit ,e zura nga kemisha dhe ja grisa”)thot ky ,njeriu me i afert i kryeministrit ,qe reh ,peshtyn, e esht ne dijeni te vepres e te “gjelles”qe gatuan kryekrimineli,kryebanditi dhe tradhtari i madh i shqiptareve ! Shikoni kush drejton dhe si drejton Shqiprin !Ju genjen mendja se do permbyset kjo band qe ka kapur shtetin ?Mendoni se edhe Edi Rama sikur te jet “engjeli shpetimtar”e ka forcen ta bej kte gje ? Sa boshlliqe e sa pikpytje ka akoma per pas asaj kohe qe flet ky bodigarg i eger e i “penduar”tashme pas 15 vjetesh ! Un nuk cuditem aspak perse tu deshen 15 vjet te hapesh gojen sepse ti me mir se kushdo e njeh Sali Berishen ,di deri ku arinte “dora e tij e gjat” Ky esht cmimi qe po paguan besnikerin ndaj gjarperit qe i shpetove edhe jeten !Jeni nje tuf horrash ,kapadaij qe pushteti ndaj te dobtit ju ju fal krenari ,ju fal gezim e ju jep jet ! Beni tek te tjeret ate qe nuk doni tju a bejn juve dhe familjes tuaj !Nese vertet je ber fetar ,ashtu si thua ,ksaj i thon te paguash gjynafe sepse more persiper te mbrosh armikun e ter shqiptareve ,gjynafqarin e kombit……………..

  Reply to this comment
 28. artan September 15, 17:26

  Shume mire Izet, ke njohur zotin. Ke ende mundesi te shpetosh shpirtin nga mekatet e asaj kohe fashiste. E di sa njerez kane vuajtur prej teje e gjithe llojit tend. Tregoi te gjitha, ndihmoi njerezit e zotit te largojne te keqen qe ka 20 vjet qe nuk ju hiqet nga koka. Izet eja ne Tirane dhe rrefeji te gjitha para nje prokurori. Mund te behesh njeriu qe shpetoi Shqiperine nga Berisha dhe raca e vrasesve e grabitesve injorante. Ec ne kete rruge Izet

  Reply to this comment
 29. anonim September 15, 17:32

  Asnje pyetje se pse u vu ne krye te grushtit te shteti kur e dinte qe Hajdarin nuk e kishte vrare qeveria e asaj kohe. Pse keshtu GAZETARE ?????

  Reply to this comment
  • daja September 15, 19:46

   Po e ka thene, qe i kishte mend mbrasht nga Saliu, aq mendoja, thote. C’do ti te thote me shume se kaq?

   Reply to this comment
 30. turi September 15, 17:37

  BOBO SA KEQ AKOMA KA NJEREZ QW DUAN BERISHEN NE SHQIPERI?CUDI!PER ATE ZOTE CUDI!

  Reply to this comment
 31. turi September 15, 17:39

  Po berisha w zuri prape die ne goje hakmarjen per drejtesi. PSE?Se e mendoi qe do flitej sot per hakmarjen e syve qe ti plasin Sali Berishes dhe Fatos Nanos. Te 2 qente e shqiperise.

  Reply to this comment
 32. ti September 15, 17:42

  Izeti duhet falenderuar për këto që tregon. Këto fakte tregojnë fytyrën e vërtetë të berishovicit. Pasi i ka shërbyer atij si bodigard.

  Reply to this comment
 33. Sherbyesit e mafies se saliut September 15, 17:45

  Te pergezoj Izet Haxhia!
  Dua t’i kujtoj kujdo qe te kritikon. gjykon apo dhe ofendon figuren tende , se kush nuk eshte pa mekat , le te hedhi gurin i pari!
  Izeti, me ndershmeri, sinqeritet dhe shume thjeshtesi i pranon ”mekatet”e tij dhe nese do ishte njeri i keq, sot do ishte i pasur ashtu sic jane te gjithe mafiozet e saliut dhe nuk do vuante shpirterisht larg atdheut dhe i ndare nga familja e tij e shtrenjte!
  Izet Haxhia, dua te te kujtoj se lotet jane shenje force dhe jo dobesi!
  Nderime dhe mbare ta sjellte Zoti ty dhe familjes tende!
  Falenderoj Mira Kazhanin dhe stafin e Gazetes Dita, qe na e beri te mundur ta degjonim mikun Izet Haxhia!

  Reply to this comment
  • ateediune September 16, 02:36

   Ky Izeti eshte nje rrace vampiresh ne shumim e siper, prandaj sa me pak vampire si ky me mire do jet. Vampiret si Saliu, Izeti dhe kompani duhen djegur te gjalle qe mos tu mbetet nam dhe nishan. Ky Izete nuk thote asgje nga ato qe ne i dime tashme. Izeti ka qen eshte dhe do te jete njeriu i Sales. Ai flet per Fatmir Haklain, por pse nuk thote troce qe Fatmiri ate nate qe vrau Hazemin shkoje per te vrare Berishen po i bie rrotull rotull gjoja sikur Fatmiri dontet te takonte dike tek PD, Dhe ky Izet qe i rinte Saliut 24 ore ne 24 ore nga mbrapa ate dite e kaloje me grupin qe vinte nga Tropoja per te ekzekutuar Saliun. Izeti ka qene personi i kamufluar tek tropojanet qe e urrenin dhe donin te vrisin Berishen, dhe ne nje fragment Izeti ngre alibin qe gjoja ka qene mbesa e Berishes qe e ka pare nga dritarja Fatmir Haklain dhe njoftuar Berishen etj etj dokra si keto. Izet me pak fjale je gje e trashe, perpiqesh te dridhesh dhe te perdridhesh por ngaterohesh me kembet e tua prandaj mos fol me, pale gjoja te digjet barku shume per Tropojanet ty. Kush te shtyti Izet ty, bashke me kete gazetarken qe ngrihet dhe na vete ne Turqi per te folur me Izet Haxhine e penduar gjoja.qe te na japesh kete interviste ne keto dite te errta qe po kalon Shqiperia apo e ke ndjere qe po te fershellen plumbi dhe ty afer apo keshtu te ka dhene urdher Sala. Se ti Izet deri sa te vdesesh vetem Sala do therresesh. Prandaj ti Izet edhe plumbin e ke pak.

   Reply to this comment
 34. Peco September 15, 18:23

  Ngjarjet historike plotesohen duke qemtuar te gjitha burimet e mundshme, arkivore apo mbi bazen e deshmive te personazheve qe fati I ka vendosur ne kontekse historike. Izet Haxhia eshte nje prej ketyre personazheve dhe deshmia e tij hedh drite mbi zbardhjen e shume ngjarjeve deri me sot te pazbardhura. Keshtu, sot mund te themi plotesisht se Azemin e vrau Fatmir Haklaj, se jashte godines se PD e nxorri Saliu,, se Azemi eshte marre me tregeti droge, mund te themi se ne ditet e para te themelimit te PD Saliu mbante lidhje te vazhdueshme me Ramiz Aline, etj.etj. Ne kete kuptim deshmia e Izetit eshte shume e vlefshme edhe sepse ajo eshte e plotesuar me fakte, ngjarje dhe emra konkrete. Sa I perket karakterit te Izetit, ajo eshte pasqyrim I kushteve familjare dhe krahinore. Nese I leme menjane sjelljet e tij brutale, intervista e tij eshte nder me te cmuarat. Historia eshte si mozaik I cili plotesohet me cdo burim te mundshem. Plotesimi I metejshem I historise do te behet nga arkivat te cilat hapen me ligj pas 50 vjetesh. Me shume rendesi eshte ne deshmine e tij plotesimi I figures se Sali Berishes, nje ish-komunist tipik, patjeter I lidhur me sherbimet serbe dhe qe per te mbajtur pushtetin I perdori te gjitha mjetet (perfshire vrasjet politike apo ordinere). Ne kanun thuhet se “fytyren e baltosur cdokush e ka vete ne dore qe ta pastroje apo ta baltose me shume. Ne kete kuptim, Izeti eshte perpjekur ta pastroje disi fyturen e vet.

  Reply to this comment
  • Bela September 16, 00:48

   Ore nuk e kuptoj pse ajo Fatmira Hajdari kerkon te beje hero Azemin, e kerkon ta lidhe vrasjen e tij me luften per clirimin e Kosoves? Valle nuk ka ajo ndonje informacion rreth trafikut to droges qe ishte futur i shoqi. Apo ishte e bindur se ai i kishte thene do vritej shpejt se luftonte per drejtesi dhe ata qe do ta vrisnin ishin te padrejte. Gjithe keto shkrime e nxjerrin karakterin e tropojaneve shume te keq vrasin njeri tjertin, percajne, te trashe nga mendja dhe sa zbriten ne Tirane dhe moren pushtet e kthyen jo vetem Tiranen por gjithe Shqiperine ne Tropoje e tropojane.Une nuk njof tropojane apo tropojane, por nga shkrimet ata e pershkruajne vete njeri tjetrin.
   O my Dear God eshte fatkeqesi qe Shqiperia ka kaluar ne gjithe keto peripeci dhe nuk e di a do te rregullohet ndonjehere. Jane bere shqiptaret si ato egersirat qe i kane mbajtur ne kafaz per nje kohe te gjate dhe mezi presin te hapet dera te ikin sa me shpejt te jete e mundur, duan te ikin nje minute a me pare nga vendi i tyre, duke perfshire dhe veten time.
   Thank God une jame stailizuar atje ku mendoj se ka vertet demokraci.Por vertet do doja qe te rregullohej Shqiperia dhe te jetoja ne vendin tim.

   Reply to this comment
 35. bbb September 15, 18:54

  Nga gjithe intervista e Izet Haxhise dalin keto konkluzione:
  1. Saliu dhe Azemi ishin misionaret e Ramiz Alise per te sjelle “demokracine” dhe ky qe fati i zi se ne dore te kujt e la Ramzi shtetin pas 1991it…
  2. Azem Hajdari ihste nje spiun i sigurimit, dhe me pas doli nga kontrolli dhe u be trafikant droeg e armesh, terrorist, vrases, kriminel, dmth fytyra me e qelbur e post komunizmit e thene ndryshe horri i horrave. Ti hiqet urgjentisht varri nga varrezat e deshmorve se eshte skandal
  3. Saliu dhe Azemi kishin inate personale me famljen Haklaj. Duke perdor pushtetin politik, policine dhe SHIKun ata eleminuan tere burrta e familjen Haklaj dhe per kete duhet te japin llogari penale per dosjen e TROPOJES…
  4, Djemte familjes Haklaj kane qene te detyruar te futen ne lufte me plera si Saliu dhe Azemi, dmth ihsin viktima te situates
  5. Dyhet rihapur dosja Tropoja dhe dosja Azem Hajdari edhe si prove qe prokuroria de shteti do vendosin ndonje here drejtsi ne Shqiperi.
  6. Izet Haxhia per gjithe informacionet qe di dhe mund te jape, te amnistohet dhe te riintegrohet ne Shqiperi se njerez me karakter dhe dinjitet qe nuk ka frike te flasin te verteten, i gjen rrale sot…

  Reply to this comment
 36. DINI September 15, 19:23

  KY QEKA NJE NJERI PRIMITIV NGA SHPELLAT E TROPOJES KESHTU DO TE NGELET GJITH JETEN VLLAU BERISHES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 37. ardi-mamurrzaku September 15, 19:29

  gazetarja ka ron mrena me izetin,hahaahaahhahaaa.
  Persa i perket informacioneve ka dhene goxha informacione.tani çdo shqiptare e ka idene rreth berishes dhe te gjithe klanit tij.
  Ate te Edi Rames dhe mund ta kurseje(sdo ta fale),sido qe te jete,eshte nje ngjarje qe ka ndodhur dhe tregove te verteten.

  Reply to this comment
 38. Malesori emigrant ne Itali September 15, 19:48

  Zotin Izet Haxhia nuk e kam njoft me pare , eshte hera e pare qe mu dha rasti ta njoh
  nepermjet kesaj interviste . Zoti Izet pasi lexova intervisten ndjeva shume keqardhje per ty
  por qenke me te vertet shume guximtar dhe burr trim qe ja the Sali PLEHIT ne sy se kush mostra eshte dhe ta kuptojne te gjithe Shqiptaret se kush eshte Saliu
  Kam lexuar edhe intervisten e Jaho Mulosmanit qe Saliu e paska denuar pa te drejte per te fshehur hordheqet e veta , se keshtu eshte mesuar gjithmone qe nga viti 91 ,keshtu ka vepruar edhe atehere me vrasjet e 2 Prillit ne Shkoder .
  Por dua ti them familjes se Azem Hajdarit ja kush qenka shkaktari i vrasjes se djalit te tyre qe del e derdh lot krokodili tek varri i tij.
  Pra Saliu duhet te jete ne vendin e Jaho Mulosmanit
  Respekt per Izet Haxhin e Jaho Mulosmanin.

  Reply to this comment
 39. Rahim September 15, 19:50

  Izeti di edhe me shume ngasa thote, megjithate ai do pergezuar per guximin qe ka treguar per te hedhur drite mbi disa nga te vertetat qe diheshin dhe nuk diheshin nga opinioni. Ndoshta nje dite do i thote ato qe di para ndonje prokurori kur drejtesia te zgjohet per te bere detyren. Policia dhe prokuroria i dinte shume nga keto qe thote Izeti ne interviste dhe nuk ka bere asgje as per te shmangur ndonje nga vrasjet e Tropojes. Ai thote te verteten edhe per vendosjen e autobombes tek vefa dhe vrasjen e drejtorit te burgjeve. Mendoj se ai i di keto te verteta nga i njejti person qe i di edhe une (i cili ishte shef ne shik), por nuk ia permend emrin as une nuk po ia permend. e verteta eshte se policia prishi pune se arrestoi A.Bashen sepse e njohu kete me ane te shoferit te drejtorit te vrare dhe e futi brenda. Sikleti qe shume i madh se po zbulohej e verteta dhe prandaj per disa jave u zbulua kjo Hakmarrja per drejtesi, megjithate A.Basha ngeli brenda perseri dhe per vit te ri e nxoren per tja mbyllur gojen disa kohe me vone duke e vrare ne nje lokal.

  Reply to this comment
 40. TOMORRI September 15, 20:05

  Keto qe tregon zoteria i dinte llumi.
  Tani po i marrim vesh dhe ne populli.
  Me qe nuk eshte dimer te piqnim geshtenja e te numronim kriminelet e permendur ne kete interviste disa ditore po e kalojme me birre e me nja aaaaa nga vulgariteti i ketyre bishave.
  Miku po zbraz barkun por vetem per te vdekur po marrim informacion.
  Berisha eshte shenja po me cpo lexojme jua ka ngulur te gjitheve.
  Me popullin tone burri i shtetit duhet te jete dhe kriminel.
  Keni ndonje dyshim mbas kesaj telenovele Tropojane kush eshte i tille.

  Reply to this comment
 41. Endri September 15, 20:13

  Zoti te nimofte e te dhont forc. Te rrojn femijet e car te kesh per zemer. Trim ke qene trim je e trim ngelsh. Mu personalish nuk me intereson politika. Po ne syt e tuj shof 1 burr Fisnik e zemermadh ta kuptoj hallin se kam ardh 18 vjeç ne kurbet. Rrespekte.

  Reply to this comment
 42. Renato VL September 15, 20:18

  Per Izet Haxhine kam pasur urrejtje ne vitet 95-99. Jo se ishte tropojan se une nuk i ndaj shqiptaret ne krahina. E verteta eshte se Izeti dhe ca te tjere afer Sali Berishes ishin vegla qe shtypnin shqiptaret per interesa personale te Saliut. Me vjen mire qe Izeti sot eshte penduar per rolin qe ka pasur. E kam ndjekur intervisten e gjate te Izetit dhe i them bravo per kurajon qe ka pasur per te thene gjithe keto te verteta me peshe. Shoh ketu qe komentuesit merren me Dine Abazin dhe jo me te vertetat e renda qe tregon Izeti. Per te ardhur keq se Dinja ne fund te fundit e paska nxjerr inatin duke i rene Saliut me cante. Izeti flet per fate njerzish, nje pjese qe nuk rrojne me se jane nen dhe, dhe te tjere qe kane vuajtur dhe vuajne akoma por qe te dy palet jane viktima te drejtperdrejta te intrigave te Sali Berishes. Izeti flet per Bomba dhe vrasje qe jane ber me urdher te Sali Berishes dhe per interesa te tija dhe fajin ja ka vene Hakmarrjes per Drejtesi qe e shpiku vete. Po keshtu edhe per krime te tjera ka akuzuar te tjere. Vrau gjysmen e Tropojes me intriga… Ka shpifur per Edi Ramen…Dje shpifi per djalin e Rames dhe ata te Arta Dades…Dhe avazi vazhdon… Te gjithe keta jene njerez si ne po qe kane vuajtur dhe vuajne prej Sali Berishes vetem se i ka kundershtare politike. Ne nje shtet normal Prokuroria, policia dhe gjithe sistemi i drejtesis do organizohej te zbardhte gjithe sa thote Izeti. Zoti Haxhia ke fituar respektin tim me kete interviste, panvarsishte se e pranon qe ke ber faje.

  Reply to this comment
 43. Abc September 15, 20:43

  Ky Berisha shume njerezve u paska borxh por a mendon ai se borxhi paguhet atje ku dhemb me shume(gje te cilen ja uroj me gjithe zemer)

  Reply to this comment
 44. Pelikani September 15, 20:58

  kjo intervista me ka prekur. Cdo njeri ka te drejte te pendohet ne jete dhe ky dukshem eshte i penduar per cfare ka bere. Ndonjehere njeriu jeton vec per kete. Ka mall per atdheun dhe do vec te kthehetne tok te vet. Izet haxhija mund te kete bere 1001 te zeza… Por sot po kerkon ne menyren e tij falje. Dhe ato lotet ne fund jane gjeja me e bukur e intervistes. Ska burre ne dhe ti bej ball mallit per atdhe…

  Reply to this comment
 45. anja September 15, 21:12

  O Izet djali po ca na bone që si le Haklajt me e shfarros Berishën , po ai ju la dhe ju Tropojaneve në sherre , ej zot prej një të luajti menc vuan ai popull dhe ky i shkreti ska të drejtë të kthehet në vend të vetin .

  Reply to this comment
 46. Une... ti... ne te gjithe... September 15, 21:28

  Izet haxhia duhet te ekstradohet ne shqiperi si nje deshmimtar I nje ceshtje me karakter historik kombetar: hapja dhe rihetimi I dosjes tropoja ne menyre qe historise se kombit te mos I shitet muti per mjalte, – rasti I Iizetit jep shancin qe ne shqiperi retrospektivisht te vihet nje zone pastertie ne jeten e perbashket dhe duke filluar prej andej te hidhen themelet e shqiperise se re duke shperbere sa me shume te jete e mundur nga maskarada e ndertuar mbi shtetin shqiptar.

  Maskaralliqet qe kane bere keta te shkalluar po I vuajne gjith shqiptaret ne menyra te ndryshme te prekardhura mga rrenimi I ekonomise por te gjithe se bashku nen stigmen qe keta kellira I kane lene karakterit te popullit neper bote.
  Izeti duhet falur 100% me kusht qe ti zbrazi te gjitha ato qe di dhe ti behet e qarte se nese genjen apo fsheh dhe me vone zbulohet te pret denimi maksimal.

  Dikush ne kete forum permendi rendin e ri botror. Ne esence ky rend peban dominimin e kapitalizmit ku me ane te tregetise se imponuar dhe forces ushtarake te varferit dhe vendet e varfera zbatojne urdherat e te pasurve she vendeve te pasura. Garipat e demokracise shqiptare e kane kuptuar shume mire se cfare do te thote ky rend I ri boteror dhe pergjate gjithe ketij cerek shekulli kane punuar dhe luftuar me mish e shpirt duke perdorur te gjitha mjetet dhe rruget qe kane mundur per ta pozicionuar veten ne krahun e duhur te rendit te ri boteror,- dhe pozicioni I duhur eshte te kalosh nga ana e atyre “qe kane” ( praktikisht rendi I ri botror eshte nje ndarje midis te pasurve dhe te varferve). Gjate punes dhe luftes se tyre 25 vjecare garipat e demokracise shqiptare vrane njeritjetrin dhe shume here me shume te pafajshem dhe qellimisht shkaterruan shoqerine dhe ekonomine shqiptare per te vjedhur dhe xhvatur ne menyre qe te sigurojne vendin e tyre ne rendin e ri boteror.
  Izet haxia duhet te merret ne mbrojtje nga vet populli dhe jo nga shteti I garipave nese duam qe ti cojme gjerat ne vend. Kjo pasi Garipat nuk kane ngyjyre politike dhe I perkasin te gjithe krahut tjeter ne kete rend te ri boteror. Ata jane te ndryshe vete para nesh dhe te lidhur ngusht ne interesa larg seve tane dhe nese rasti I izet haxhise rrezon njeri te tjeret do te bien mbas tije, dhe per kete ata do bejne cdo gje per ta mposhtur kete rrezik: nga pagesa marramendese tek izeti per ti mbyllur gojen deri tek eleminimi fizik I tij per te zhdukur cdo prove.

  Raste si ky jane raste per te cilat protestat dhe levizja e masave kane vlera te vecanta per nje shqiperi te denje dhe te paster nga myku shekullor qe e ka mbytur vendin.

  Ne kemi ndjekur nga pas klasen politike si delet e corrodiduara ndjekin ujkun per mebi 70 vjet dhe nuk e kemi pyetur veten per shpresat qe kemi ngjallur.

  Ne kemi besuar pa kontrolluar klasen politike dhe jemi bere preh e tyre e pa meshiruar per mese nje shekull te tere.

  Ne jemi percare me njeri tjetrin per hire te simpatise emuacionale ndaj politikaneve te ndryshem per gjithe kohen e kapitalizmit.

  Ne I vume zjarrin vendit ne 97 dhe 98 dhe ne mendje patem njerin krah ose tjetrin dhe I mbajtem te zgjedhurit tane si heronj dhe perendi te derguar nga qielli per te shpetuar ate qe ne mbajme te shtrenjte nga krahu tjeter qe u kunder nesh me te njejtin flamur.

  Ne te gjitha keto ekskaitime ne dolem te gjithe te humbur dhe politikanet tane qafira te fituar.

  Ka ardhur koha qe ne te ngrihemi fuqishem per te verteten e vogel qe ofron haxhia kunder atyre, politikaneve te majte dhe te djathte dhe ti perplasim kembet deri sa fjalet e ketij njeriu te fliten te pa influencuara. Nje levizje popullore per ceshtjen e izet haxhise eshte super e rendesishme per mbare kombiin shqiptar. Nese ne organizohemi dhe mblidhemi te demonstrojme seriozitetin tone me kete ceshtje ne mund te fitojme gjithe ate qe menduam se patem humbur. Vrasja e azem hajdarit nuk eshte me ceshtje e azemit, saliut, nanos apo izetit. Ajo eshte nje ceshtje e pambyllur e cila presupozon koken e gjarperit. Nese ne nuk organizohemi dhe marrim kete ceshtje ne doren per te zbardhur te verteten, por ia leme kete te vertete ne dore klases se gjarperinjve ne spo bejme gje tjeter vec se po biem te fleme duke mbuluare jastekun tone kete te vertet dhe bashke me te nen koken tone edhe koken e stermadhuar te gjarperit klasik.

  Nese ke influence qofte edhe tek nje njeri perdore prr nje levizje popullore.

  Reply to this comment
 47. labinot September 15, 22:01

  Pas Izet Haxhise,ka mbetur vetem Liria,te veje te kallzoje te shoqin ne prokurori.Ata te dy jane si cifti Makbeth.Le te veje ta ngreje shtepine e jetimeve ne Gerdec,sa te beje Rama reformen ne drejtesi.

  Reply to this comment
 48. Sandri September 15, 22:07

  Izet Haxhia? – Nje kafshe me fytyre njeriu!

  Reply to this comment
 49. toni14 September 15, 22:11

  Kamë nje pytje per zotin hagjia si i duket nese dikush sillet me fmin e tijë siç eshte sjelur ai me tjeret pse qendroj deri ne fund afer berishes kur e dinte fare mir se ai vetem shkatrim dhe kaos sjell behu burr dhe pendohu se nuk është turp e sa për femijë mos ke frik se Edi Rama është duke riber shqiperin qe te ket siguri gjdo njeri dhe te ruhet shteti shqiptar kjo është burrnija e trimeria e madhe e jo tradhtit e sali ……..

  Reply to this comment
 50. realisti September 15, 22:34

  Vlera e intervistes qendron ne faktin se ne cdo rradhe te saje na kujton se sa keq e kemi ndertuar shtetin ne Shqiptaret. Se sa te pa zotet jemi per te zgjedhur drejtuesit e shteit. Se si ata qe kemi zgjedhur nuk jane munduar te krijojne kollonat qe do mbajne peshen e shtetit. Drejtesia eshte nje nga kollonat mbajtese te shtetit. Izeti dhe shefi i tije ne kohen kur ishin ne pushtet nuk kujtoheshin per domosdoshmerine e drejtesise sepse ishin nga ana tjeter e banges se te akuzuarve. Sot vetem Izeti kujtohet se vendit i nevoitet drejtesia e pa kapur nga pollitika dhe kjo sepse ndohdet ne bangon e te akuzuarve ndrsa Berisha akoma nuk e ndjen te domosdoshme. Keshtu mesaduket qenka jeta kur je maje kalit nuk te bie nder mend per ate qe ecen me kembe bile as per ZOTIN. Kur bie fjala vjen ne burg atehere kujtohesh per drejtesine si ate njerezore (fillon e kritikon veten per bemat e dikurshme me te cilat kernoheshe ) si ate hyjnore (fillon e behesh fetar dhe fal 5 vakte namaz). Nuk e di se cfar duhet te ndodhi qe ne shqipetaret te gjthe, pa perjashtim te djathte apo te majte, qofshim ne pozite apo opozite ta kuptojme se pa derjtesi te pavarur shteti nuk funksionon dhe nuk na sherben. Se te rref badigardi i kryeministrit te rradhes dhe s’ke se ku te ankohesh. Nuk besoj se e rrezuam sistemin e luftes se klasave per te promovuar sistemin e luftes se klaneve.

  Reply to this comment
 51. tani-deutschland September 15, 23:50

  Kembanat bien per ata qe kane veshe thote populli.
  Izet Haxhija foli per ata qe sduan te degjojne e te besojne qe Ramiz alia eshte e keqja me e madhe e ketij kombi qe solli ne jeten politike keto ndyresira si Sali Berisha ,Azem Hajdarera e co.
  Kjo ka qene arsyeja qe shumica e njerzve te ekuilibruar dhe emancipuar lane Shqiperine dhe qe sot sú ben zemra te vijne me atje per te jetuar pasi ai vend eshte zhyer aq shume sa eshte bere si mocal qe bie ere te qelbur.

  Respekt per gazetaren dhe punen e saj te vyer.

  Respekt per Izet Haxhine e vitit 2014 dhe per pendesen e tij te sinqerte.

  C´fare ai ka bere ai s´mund ta c´beje me por meqe kerkon falje per te kaluaren e tij Berishjane, une i heq kapelen si dhe per qytetarine e fituar me se fundmi ne vend te huaj.

  Reply to this comment
 52. Fabjan September 16, 00:01

  Urojm te jesh nje dite pran familjes. E tille ishte koha dhune vrasje saliu do futur ne burg

  Reply to this comment
 53. Rea September 16, 00:20

  Izet Haxhia nje kokerr tespie e plakut Berisha,injorante dhe hipokrit.EDI RAMA kryeminister sot dhe president neser,per ate bluzen qe i ke grisur dhe ato sharjet jo te falur ti kerkosh por te te vij turp,idjot

  Reply to this comment
 54. fati September 16, 00:51

  Kisha degju histori per izetin dhe kisha mendu qe vertet ishte kriminel,I keq dhe tipik si ata tropojanet qe bejne be per berishen,por tani qe erdhi tek publiku shqipetar me ane te kesaj interviste jo vetem qe I ka bere nder gjithe kombit shqipetar me keto fakte por dhe I ka bere nje nder te madh vetes,ka ngritur dinjitetin e tij,burrerine e tij dhe karakterin e malesorit trim.izet haxhia kthehu ne shqiperi sfidoje prokurorin dhe gjykaten e I gjith populli do te te mbroje , me mire te hapesh nje beteje ne vendin tend se sa larg atdheut e me nje liri te cunguar.zoti te dhashte shnet e force se je trim e malesor.

  Reply to this comment
 55. Damiano Damiani September 16, 01:14

  Merre me mend: “Drejtesia ” e emeruar dhe e komanduar nga Sali Berisha trillon ” Hakmarrjen per Drejtesi “, denon njerezit me burgim te perjetshem per krime te kryer nga tjeterkush dhe per te cilat vete Sali Berisha e dinte. Keta njerez te pafajshem enden akoma dyerve te gjykatave prej 18 vitesh dhe vete drejtesia shqiptare, e caktuar dhe e kapur nga krimineli Sali Berisha nuk iu jep pafajesine. Ketu duhet nje revolucion qe t’i vare per koqesh, duke filluar me Saliun dhe te tjeret me radhe.

  Reply to this comment
 56. THE WOLF September 16, 03:59

  po ca tha ndonje te re qe se dime ne shqipetaret per kohen e vrasjes se hajdarit e per haklajt. une kam qene i vogel ne ate kohe, por keto qe tha ky kam kohe qe i kam degjuar dhe e paska mesuar permendesh emisionin xhungel me titull ‘Dosja e Shekullit”. ky me duket se ka qene ne demostrata per vrasjen e azemit dhe din se shume veta kane ca postesh kane dhe thote me duket se edi rama ehte kryeminister po ca thua mor aman se na plaset. ramiz alia ishte koka e ekzekutimeve ne shqiperi sa hoqi qafe dhe mehmet shehun. ndersa sali berisha hoqi qafe azem hajdarin. i pari i shtetit ishte Ramiz Alia pas tij vinte Leka Zogu dhe pastaj vinte Fatos Nano dhe ne fund ishte Sali Berisha. Po pse sthote ky njeri meqe berisha ju tunde dosjet atyre te tyreve dhe ti ke naj dosje qe sflisje ne ate kohe apo te pelqenin leket qe merrnit me armet qe shisnit ne kosove. po ti doje ta haje ne dy krahet. vrasesi i Leka Zogut “haklajt” Vrasesi i Ramiz Alise ‘Gazidede’, Vrasesi i Salis Izet Haxhia dhe Vrasesi i Nanos Anton gjergji. Ky shkoj deri ne fund por u vra se mbaroj detyren dhe nuk e dinte cfare e priste por ti e kuptove se Saliu donte ta fuste dhe ike se ishe budallepsur pas tij. Dhe prap te bene presion qe te tradhetosh salen legenin qe e kishe idhull po ste dha kurr post deputeti ahhahaa. po kush do ta hape qeshtjen e Jaho mulosmanit e ngeeli n burg vetem ti mundet ta baje kete gje dhe me kete te laje dhe emrin tend pak. por jeni trapa se spo ua ven njeri veshin dhe bravo qe i paske mesuar mire emisionet

  Reply to this comment
 57. Ani September 16, 05:19

  Pas dhënies së adresës në gmail dhe mbajtjes se laptopit mbi prehër gjatë intervistës, në episodin e sotëm rrogëtarja e gazetës vendosi një rekord të ri amatorizimi gazetaresk me fytyrën e çuditur se s’e kishte dëgjuar ndonjëherë emrin Anton Gjergji, duke na treguar injorancën më të thellë në çështjet me të cilat ka vendosur të merret, por edhe synimet e vërteta të atyre që e kanë nxjerrë të merret me këtë punë. Qëllimi i serisë së intervistave nuk janë të vërtetat, zbardhja e dosjes Tropoja, por nxirrja me çdo kusht e Saliut.
  Është një humbje e madhe që nga kjo intervistë nuk dolën gjëra më të dobishme dhe meqë u shtrua pyetja, me të tillë rrogëtarë dhe pronarë dosja Tropoja s’ka për tu zbardhur kurrë.

  Reply to this comment
  • ggeku September 16, 07:38

   Plotesisht dakord. Ishte komplet e papergatitur per nje interviste te tille, nuk kishte informacion. Minimalisht mund te kerkosh ne internet dhe te marresh te dhena per ngjarje dhe persona te cilet nuk i kishte degjuar asnjehere. Intervista ishte me shume si monolog.

   Reply to this comment
 58. Horri i Bulevardit September 16, 05:46

  Ky Izeti, ne fakt kerkon qe ta fale opinioni publik, por ky harron, qe ne krah te Sali Berishes, ky beri Cubin.
  Jane pikerisht kategoria e cubave, si ky Izet Haxhija, qe futen sherrin ndermjet shqiptareve veri-jug.
  Kjo kategori cubash, qe sot kerkojne te shfajsohen, jane cubat qe neperkemben popullin e Tropojes, duke u etiketuar masivisht, si maloke te pabese.
  Vazhdon historia e gjithperfshirjes, si ne vitin 90-91-92, kur ish persekutoret komunisto-spiune te ish sigurimit famekeq te shtetit, kerkonin te benin gjithe shqiptaret, si bashkefajtore, per krimet e komunizmit.
  Edhe sot metoda e barazise per krimet e berishizmit, soji i izeteve, kerkon tja hedhe kohes, rregjimit.
  Jo, krimet si ne diktaturen komuniste, si ne diktaturen neokomuniste, kane emra, jane persona qe duke patur mbeshtetjen e diktaturave, shantazhuan, vrane dhe vodhen nje popull.
  Ti Izet Haxhija vertet dukesh se je penduar, por po te jesh burre dhe te tregosh se vertet je penduar, denoncoje Sali Berishen, si nje diktator i ndyre, atje ne gjykaten europiane te te drejtave te njeriut, ske nevoje te shkosh ne Strazburg, zyren e kesaj gjykate e ke edhe ne Stamboll dhe Ankara, denoncoje Sali Berishen atje, ti di shume afera kriminale te familjes Berisha, se ke qene numri nje, ke qene zbatuesi kryesor.
  Shfajsimi kerkon mendere zotri Haxhija.

  Reply to this comment
  • Sallakja September 16, 08:16

   E fillove mire, por humbe rruges.
   Ne Shqiptaret, nuk arritem dot te denojme komunizmin.
   E ky ishte gabimi fatal.
   Te tjerat jane derivate. Nuk eshte nevoja te flase ky
   Dyzet Haxhia per te kuptuae se cfare ndodhi ne Shqiperi.

   Reply to this comment
 59. labinot September 16, 06:08

  Izet Haxhine e ka fal opinioni per kete rrefim nga brenda te familjes me kriminale te Shqiperise.Ne 1991,diten e formimit te shoqates se perndjekurve politike,disa te burgosur pyesin nje plak nga Tropoja:-Ore e njeh kete Sali Berishen?Plaku pergjigjet.:-Berisha dogji malsine, Berisha do djegi Shqiprine! Nuk i vune veshin profecise se plakut,qe i referohej sherreve,qe kish hapur ne malsine e Pukes dhe Tropojes,xhaxhai,i ati dhe gjyshi i Sali Berishes.Fakti,qe ne shperthimet dhe vrasjet e Berishes,kane marre pjese edhe komandot e Nexhmijes flet shume.Shpresoj qe Izet Haxhine ta fale edhe zoti,sepse ka bere dy akte patriotike:Ka qelluer me majen e kepuces ne kerci (Sa te percellon!),nje maskara me 700 fetyra me emer Alfred Serreqi dhe ka rrahur Nikolle Lessi !

  Reply to this comment
 60. pashku September 16, 07:11

  Po ta gjykosh Izetin e 90-es me mendimet qe kemi sot,normal qe i gjen gabime sa te duash,siç ai i gjen vet edhe ne per nje diçka qe kemi bere para nje viti po ta studjojme tani del se ka patur vend per ta bere me mire.Imagjino Izetin ne vitet 90 nje i ri inteligjent,krenar por i rrembyer tek degjon agjentin e regjur sali qe i thote:edi rama ky imoral qe ka akuzuar babain per atesin e djalit,ky spiun i grekeve qe sapo u kthye nga greqia,skender gjinushi ky minister i enverit,nikoll lesi qe po i ve flaken shqiperise spiun i vatikanit etj,etj dhe kur i thote idoli keto jane te verteta(idoli nuk genjen)dalngadale Izeti(ose izetet)shohin xenin 18 vjeçar duke u vene gjoba te tjereve per dajen qe vjedh e ben pallate!Izeti shkon te idhulli dhe i thote:doktor agim rama po ben pislliqe me shtepia po ta njollos emrin,sala i pergjigjet:kush te tha ty,ku e di ti,ke nevoje ti apo njerezit e tu per shtepi etj.jo i thote Izeti nuk kemi nevoje faleminderit(kjo nuk eshte antena tek tema,megjithese edhe ato 80%jane afer te vertetes mund te pyesni h.gjeçin)dhe sa te tjera por Izeti(izeterit)mendojne se ndoshta gabojne njerezit rreth e rrotull e jo idhulli(a nuk tha Izeti qe ne rame ne gabimet e te kaluares qe kundershtari politik ishte armik)vjen 97-ta njerezit e aferm i thone eja Izet ky nuk e meriton ta mbrosh,jo thote Izeti tani qe ka rreshqitur nuk e leshoj(por ai nuk ka rreshqitur mor Izet,97 e ka bere ai ne kooperim me lideret e ps-es dhe agjenturat serbo-greko-sllave)i ndjeri Safet Zhulali pati thene se 97 a eshte nje dosje e zeze qe nuk do hapet kurre!!per mos u zgjatur fshatari i tij qe jane rritur bashke,kane qene ne shkolle tetvjeçare e te mesme bashke i thote Izet sala duhet hequr qafe se nuk te do ai eshte i pabese,ai dyshon se ti ke pune me Lirien e Izeti kujton se nuk jane te verteta ben ç’eshte e mundur qe mos ta vrasin me shume per burreri,shkojne i thone Izetit kane marre vendim,sala,majko,meta,klosi,poçi etj.te ju heqin qafe(nga disa burime)e ketu ndryshon puna po iki per ca muaj qe ta shoh situaten!situata behet me e ashper e me kriminale….vjen 2005 fiton sala! Izeti i sulmuar politikisht si benjamin i sales(megjithese politikanet shqiptar naten jane bashke,diten shahen)mendon se sala do ta mbroje!!shoket e te afermit i thone:Izet tani beje me shume kujdes se sala ose do mundohet te te eleminoje ose te e pakta te arrestoje,socialistet ja arriten qellimit te tyre qe t’ju implikojne dhe deri aty e kishin nuk ju ka interesuar me teper duke menduar se bolli goditem ti leme ne punen e tyre!!!!Izeti thote beje zot enderr!!ka pak nje fije shprese dhe pas disa muajsh qe sala ka ardhe ne pushtet e arreston Izetin ne Turqi(per te thene unè nuk jam i implikuar me Izetin e shihni e arrestova)por kurre nuk ja mbajti ta ekstradonte edhe pse Izeti ju thote autoriteteve turke ose me ekstradoni ose me lini te lire sepse ju po me mbani peng por nuk ndodhe asnjera.Izeti tani mendon qe t’ja çjerri masken sales me te vertetat qe di por nuk ka besim tek drejtesia e di qe Edi nuk e do salen por e di qe Edi eshte nga te paret me pardesy te bardhe!!!megjithate kur gazetarja guximtare(per mua e paarritshme deri tani ne median shqiptare)i kerkon interviste pas shume dilemash nuk do te rrezikoje familjen izeti vendos te behet çfare te behet por do te flase!a ka folur per te gjitha?!jam i sigurte qe jo!po pret reagimin e sales dhe ma thote mendja qe do ja zhysi dhe me thelle!!te presim….

  Reply to this comment
 61. orli September 16, 08:18

  Ani!bej be qe nuk je sala?!!

  Reply to this comment
 62. info-analitike September 16, 08:48

  Sot vendin e Izet Haxhise e kane zene cuba te tjere qe vene tritol, vrasin e zhduken pa lene gjurme edhe ne zemer te bllokut para hundes se policise “se suksesshme” te Tahirit.
  Intervista e dhene ne nje moment te tille duket sikur behet per te terhequr vemendjen e opinionit publik nga maskaralleqet qe po kurdisen ne kurriz te tij nga keta qe u hoqen si “shpetimtare”, “rilindes” por qe po dalin kusare edhe me keq se paraardhesit. Njerezit po shtrengojne rripin ndersa qeveritaret po bejne dasma luksoze si per tu tallur.
  Izet haxhia tregon pak a shume fakte te ditura dhe sigurisht te qenit shpeshhere personazh aktiv i atyre benmave te turpshme nuk e ben ate nje deshmitar te besueshem sot. Zakonisht kur degjohen deshmi te tilla, nga gjykatesit perdoret edhe ballafaqimi (probator) ne menyre qe te verifikohet vertetesia e tyre.

  Reply to this comment
 63. VW September 16, 09:40

  Hahaha, qenka pendu Izeti. Me ben pershtypje qe disa frymemarres ketu qe i thone burre ketij muti. Ky ka qene plehre, eshte plehre dhe plehre do ngordhi. Po ta vini re, te gjithe ata qe ky cileson si autoret e krimeve kane vdek dhe nuk kane asnje motiv per ti lidhur me krimet. Ky mut burri kerkon me nxjerr veten te lare por ne nje menyre apo tjeter ka qene prezent ne gjithe krimet me mizore ne historine post-komuniste. Keto kane qene gorrilat e Sales qe me nje fishkellime te tij te thyenin kockat e te hidhnin ne kanal, e qe Sala i perdori sa deshi, e me pas fshiu bythen me ta, atyre qe sja mbathen u shkretoi dhe varret. E meritojne te jetojne ashtu larg, vetem, me krimet e tyre e mos gjetshin kurre nje dite paqe derisa ti lehtesohen ketij dheu.

  Reply to this comment
 64. nen toger September 16, 10:53

  Zoti haxhia me pelqeu intervisa jote te gazetarja e dites por ta them me sinqeritet ke len shume gjera pa then te me falesh qe te them neqoftese je malsor jepi dhe nje intervist tjeter dhe hape barkun tregoi te gjitha bemat e qoftelargut sali ky eshte nje nder qe i ben vetes gjithashtu edhe bashkekmbesve te tu me respekt

  Reply to this comment
  • kolonel September 16, 14:35

   U bere nje here Ballaban Pasha the tradhetove familjen dhe kombin tate, I bere aq te keqija ketij kombi sa UDB-ja te ka zili e te ka pregatit medaljen HEROI I POPULLIT SERB pa pase ata nevoje te trajnojne. Behu shqiptar nga serbo-malok, behu si Moisiu I Dibres qe mbas tradhetis u kthye e dha jeten per kombin e vet, te pakten pagoj dicka, se tradhetia nuk ju la, dhe as lahet dot as me gjak.

   Reply to this comment
 65. orli September 16, 11:11

  vw=wc ti qe je kaq i”sinqerte”perse nuk e ve emrin tend dhe te ballafaqohesh me Izetin?!por ti je…te te thuash mute eshte pak!ti je nje kurve muti qe normal nuk duhej te merrje fryme ne kete bote…..

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... September 16, 12:34

   Oril
   Ke ngelur ne vitet 90, atehere te shanin saline tani po te shajne kzetin…. mer legenin skafandren dhe hjrin e oburro andej nga sheshi se ka pleq e plaka sa te duash…. behua kurrizin me te bute ga barku… se ti oril vetem ate lloj ko tributi nje dhe di te japesh per shqiperine… ah po kur te mbarosh mos harro te shkosh e te lutesh zotit qe sala te kthehet president.

   Reply to this comment
  • toni September 16, 19:08

   izeti me pushtet ishte i forte .
   tani qan qan …….nga frika ka fillu me u bo edhe besimtar
   e kam pare ne burg se sa trim ishte ……

   Reply to this comment
 66. Delli USA September 16, 11:44

  Tani po qartesohemi me mire per te kuptuar sketerren ku na kishte futur Saliu,duhet te falenderojme Zotin qe jemi gjalle.

  Reply to this comment
 67. nje fjale September 16, 15:22

  deri sa sala eshte gjall dhe gjith kta qe e kan ngren nga ai e paskan pas hak se qekan te gjithe….kokrra e legenit. tung dhe shifni punen boll me izetin.

  Reply to this comment
 68. Rita September 16, 19:02

  Dua te kujtoj nje hollesi qe shume komentues ose e harrojne ose nuk e dijne se i ndjeri Fatmir H; kishte ardhur per te takur te ndjerin tashme Azem H e jo Sali B, Pas takimit qe kishte bere i jati i djemve Haklaj me Azemin ,tregon qe biseda kishte mbetur pergjysme e pa zgjidhur !!! Per kete kishin ardhur me makine ,me targa te Vlores ,e te armatosur ,,pikerisht per te takur e sqaruar mire me Azemin !! E sqarimi sic e dime u be si u be me viktima te shumte e sot deshmimtare nuk ka aq sa do te deshironim por njerez te inkriminuar ne shume raste flagarante apo kalimtare sic jane i burgosuri Jaho e i “arratisuri Izet Haxhia !! Me kujtoi bomben e Vefes e pikerisht ,te nesermen e asaj dite une personalisht kame shuqeruar dy tropojane ( te rinj deri me 30 vjec ) ne zyrat e punes se Greqise per te siguruar nje dokument se ata ishin me kohe ne Greqi ,kur mikja ( tropojane ) qe m”i adresoj me tha se sapo kane ardhur nga Shqiperia !!! Ngulmimi i tyre per te nxjerre at dokument ( gja qe e bera se nje formalitet ishte ) e lajmi i se mbremjes per bomben ne zzyrat e Vefes me kane dhene dyshimin se ata dy djem kishin lidhje ne mos direkte ,te pakten indirekte me bomben ne Tirane !!! Kane kaluar shume vite e ate ngjarje s”e harroj ,,por personat e qarte qe nuk i mbaj mend dhe pse me ore kemi ndenjur bashke ,duke i shoqeruar ne (O A E D ) zyrat e punes ne Greqi !!!!

  Reply to this comment
 69. toni September 16, 19:06

  po ky i rrifte njerezit .
  dhe sot del e qan si legen

  Reply to this comment
 70. T R September 16, 21:28

  Bishti I qenit po bisht qeni mbetet. Ha njeriu diku nje luge corbe te prishur dhe vjell tere jeten. Vetem ne Shqiperi bodyguard-et behen businessman dhe politikan. Ky monstra ka shkuar ne Vatikan me pistolet ne brez dhe e tregon si ndonje gje qesharake. E kuptoni c’far llogjike ka ky shtaz. Ky bagetia i paska grisur kemishen atij tjetrit qe ka qene duke shkuar ne pune dhe e tregon sikur ka bere ndonje trimeri te madhe dhe nuk I kerkon falje sepse sipas llogjikes se ketij derri , ai na qenka bere kryeminister dhe po ti kerkoj falje, atij do ti rritet mendja. E kuptoni sa i vogel ne shpirt eshte ky miu me trup njeriu. Ose me mire te te drejtohem ty personalisht o moster, se jame i sigurt qe je duke i lexuar te gjitha komentet me shprese se ndonje monster tjeter si ty do shkruaj me kode ose me gjuhen e urryer te kanunit. Si do te vinte ty o monster sikur keto qe ti I ke bere te tjereve t’ja u bejne femijeve te tu.

  Reply to this comment
 71. Gjergji September 16, 21:38

  Gjithe intervista ishte shume interesante.Me beri shume pershtypje , kur gazetarja i beri pyetjen se:A ju mungone Shqiperia ,dhe Ai u perlot. Ishte nje moment shume emocionues,qe per momentin harrova intervisten dhe me erdhi shume keq,pamvarsisht se nuk kame simpati per te ,dhe per ish shefin e tije, kriminelin Sali Berisha.

  Reply to this comment
 72. cimsuci September 16, 22:20

  o izet shume mire qe je pendu dhe qe e kthe veten nga besimi .po qe se do te jesh i besueshem duhet ter flasesh dhe per gjera ordinere qe ke bere.psh une di qe ju keni pas hasmeri me nje familje nga mati po qe se ke burreri pranoje dhe kerko ndjese dhe per kete gje.ti po qe se do te jesh i paster na trego me emra dhe ato qe ke rraf se puna eshte se ti ke dale nga skena por ata na shesin mend akoma neper tv.ka dicka qe nuk shkon ti e ke inatin me berishen puna eshte si t,ja bejme qe une e kam inatin me te dy ju

  Reply to this comment
 73. mira September 17, 11:20

  Histoire d’un assassin

  Reply to this comment
 74. PalokCuca October 30, 20:06

  O hajvane qe ju paska mallengjyer ky kriminel ordiner! Kjo specie kafshesh ka qene e mbetet nje kriminel e nje mercenar i grades me te ulet. Eshte kryeveper ta ngryse jeten e tij mjerane sokaqeve te turqise. Keto pendime e lot krokodili te ketij mostre nuk mund ti besoje njeri normal. Mire eshte qe kete kriminel turqit ta internojne andej nga Zelada e RE.

  Reply to this comment
 75. alfade November 3, 01:52

  Te gjithe tropojanet qe i kane sherbyer shqipfolsit Berishovic , te izolohen perjetesisht ne
  Vicidol, sebashku me kapobanden ….!!!

  Reply to this comment
 76. moderni May 15, 13:55

  po pyete moj gazetare per motivet, pse u vu bumja te vefa, pse u vra kaloshi? kush ishte derguesi etj.

  Reply to this comment
 77. era May 15, 15:13

  Cdo bajge e sales ne plehra e ka vendin bashke me salen ne krye

  Reply to this comment
 78. Kola i Mokres May 15, 16:29

  Interviste kurajoze. Komentuesi “Peco” i sakte sipas meje.
  Pembajtja e kesaj interviste eshte e thelle, eshte me shume se nje kronologji ngjarjesh e personazhesh. Ate e kuptojne ata qe duan ta kuptojne vertet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim