Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

VOA August 4, 2014 10:27

Izraeli shpall armëpushim 7-orësh

Izraeli thotë se do të ndalë zjarrin në pjesën më të madhe Rripin e Gazës për shtatë orë të hënën, për të lejuar palestinezët të marrin ndihmë humanitare, dhe për civilët e zhvendosur të kthehen në shtëpitë e tyre.

Armëpushimi u njoftua vetëm disa orë pas një sulmi ajror izraelit në qytetin Rafah ku u vranë të paktën 10 civilë të cilët ishin strehuar në një shkollë të Kombeve të Bashkuara. Të paktën 35 të tjerë thuhet se janë plagosur. Departamenti amerikan i Shtetit e quajti sulmin të turpshëm dhe tmerrshëm.

VOA August 4, 2014 10:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*