Si e përcolli Zëri i Amerikës konferencën për media të Metës

July 2, 2019 15:54

Si e përcolli Zëri i Amerikës konferencën për media të Metës

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta u shfaq sot përpara publikut duke folur më tone të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ambasadave perëndimore që sipas tij po e mbështesin atë.

Meta tha se më 30 Qershor shqiptarët “evituan një kurth dhe komplot të kurdisur prej kohësh për të ushqyer me çdo kusht dhe çdo cmim përplasjen civile”.

Ai foli për një komplot bazuar sipas tij, në parimet e “Shtetit brenda Shtetit” që synon kapjen e Shtetii “jo vetëm në Shqipëri, por dhe në vendet e tjera që vuajnë nga fenomeni i Shtetit paralel dhe axhendave të nëndheshme që janë një komplot kundër demokracisë dhe sovranitetit të të gjithë qytetarëve që duan një demokraci të vërtetë europiane dhe perëndimore”.

Prapa gjithë kësaj skeme, sipas zotit Meta, qëndron multimiliarderi George Soros dhe familja e tij, ndaj të cilëve ai kishte këtë qëndrim:

“Ilir Meta nuk është i rracës së Gruevskit, është president i Shqipërisë dhe do i dalë për zot Shqipërisë. Eshtë i rracës së Avni Rustemit dhe disa të tjerëve si Mic Sokoli, Vojo Kushi e të tjerë”, shkruan VOA.

Duke ju drejtuar kryeministrit Edi Rama për zgjedhjet e 30 Qershorit, ai foli për një “turp e skandal, as 10 përiqnd nuk ka marrë, le të mbushin kuti tërë ditën me organizatën socialiste në KQZ, me Kolegjin socialist, tregon se çfarë reforme në Drejtësi po bën, nga Reformë e ka bërë Ramaformë. Këto janë gjëra të turpshme e skandaloze që nuk mund të ndodhin në një shtet të së drejtës e që do të anëtarësohet në BE. Për mua demokracia është e panegociueshme, nuk e negocioj me asnjë ambasdadë e asnjë shtet”.

Presidenti i vendit ishte i qartë në pozicionin e tij se zgjedhjet e 30 Qershorit ai nuk i njeh.

“Zgjedhjet janë më 13 tetor. Dekretin e presidentit vetëm Gjykata Kushtetuese mund ta diskutojë. Prandaj gjithë këto pallavra, KQZ-ra, rezoluta të Kuvendit socialist me opozitën e re të skandalit të unazës së re, dhe me Kolegjin socialist, nuk ka njeri që mund të vërë në diskutim këtë gjë, duhet të jemi krejtësisht të qartë dhe do të mbajnë përgjegjësi të gjithë ata që kanë shkelur ligjin”, u shpreh presidenti duke dhënë dhe propozimin e tij për kapërcimin e situatës.

“Më 13 tetor edhe zgjedhje të përgjithshme dhe zgjedhje për presidentin, dhe unë do kandidoj si president, me këto kompetenca dhe Edi Rama dhe Kuvendi socialist që nuk më duan mua, të vënë kandidat kë të dëshirojnë. Kjo është rruga që e zgjidh këtë krizë të tmerrshme të përfaqësimit që të mos na ndodh sërish 2 korriku”.

Zoti Meta nuk dha ndonjë shpjegim se si mund të shkohej te ky propozim i tij, kur të paktën për zgjedhjen e presidentit do të duhet të ndryshohet kushtetuta.

“Ky është propozimi im, nëse dikush tjetër ka ndonjë propozim tjetër, le të vijë. Nëse ka ndonjë propozim ndonjë ambasadë që flet për dialog, por nxit sherr në Shqipëri, ta bëjë, ta dëgjojmë. Asnjë propozim që dhunon parimet e shtetit të së drejtës unë nuk e pranoj. I kërkoj zotit Rama të tregohet serioz e i përgjegjshëm. I ftoj dhe përfaqësuesit e huaj të mos bëhen qesharakë, se jemi vend i NATO-s, kemi 10 vjet, të mos tallen me kushtetutën tonë”.

Ai shkoi dhe më tej kur tha se “kush e do Shqipërinë, një koloni, që të pastrojë lekë, që të jetë bazë operacionale e krimit të organizuar ndërkombëtar, një Kolumbi në Europë, Jo nuk kemi nevojë, boll e kanë aty ku e kanë, apo dhe një vend që të krijojë problem në Ballkan mua më ka kundër si President i Shqipërisë, dhe si qytetari, Ilir Meta. Kjo duhet të jetë e qartë”.

Kreu i Shtetit u duk qartë se e kishte sërish më përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtarë kur u shpreh se “është mirë që të mos e provojë askush kokëfortësinë time për të mbrojtur interesat e vendit tim. Eshtë mirë. Se nuk jam vetëm, se janë shumë shqiptarë që do të bëjnë çdo gjë për të mbrojtur dinjitetin e tyre dhe demokracinë. Rrugë për në Korenë e Veriut, Shqipëria nuk ka për të bërë e kishte 40 e ca vjet”.

Zoti Meta bëri përgjëgjës për krizën kryeministrin Edi Rama “dhe ata që e nxisin në këtë rrugë të konfliktit dhe të instalimit praktikisht të një junte që ka asgjësuar cdo parim të Shtetit të së drejtës, që kërkon të asgjësojë çdo institucion dhe kërkon të nxjerrë Shqipërinë nga rruga e integrimit europian”.

 

b.b/dita

 

 

July 2, 2019 15:54
Komento

52 Komente

 1. Ujku Plak July 2, 16:23

  Ilir Meta do ja q.je Vërromen halabakut te Llastuar EDI RAMA , keni per te pare .
  Une kam qene i pari qe e kam parashikuar qe ne daten 5-6.6.19 qe EDI RAMA duhet te jape Dorheqjen e Parevokueshme .
  Edi RAMA do ta jape shume shpejt Dorheqjen .
  Ju KOMSOMOLAS nuk e imagjinoni se si. eshte Katandidur Taborri drejtues i Partise Socialiste .
  Njesoj si Divizioni Italian ne Grehot te Gjirokastres ne Shtator 1943 kur Ra Duçja dhe erdhi Badoglio
  Te paret qe vrapuan ti çarmatosnin ishin Pulamedhenjte e Ballit Kombetar qe deri para 2 ditesh kishin ngrene ne nje Çanak dhe kishin qene Kallauzet e tyre kunder Populit dhe Partizaneve.
  Tani PS-ja po kerkon ndihmen e “Aleateve”, por atyre nuk u punon Radiua .
  Ballisti modern pasi e shkaterroi PS-ne kerkon ndihmen tek Shalet e Grave qe i beri Ministre .
  Natyrisht qe keshtu do perfundonte kjo Histori .

  Reply to this comment
  • Folni Shqip July 2, 16:44

   Ujku Plak Po te drejtohem ty per te kuptue shume
   komentues qe kur shkruejn koment Te perpiqen te jeni
   te kjarte ne domethenje , Ju ana e jugut apobaltes se
   shqiprise gjuhen e kini si muziken tallava Ski ku i thue
   mashallah veq turp e gjynash Folni more shqip
   Njeriun qe shkruan cka do dhe shkrimin e tij nuk e kuptonfemija i klases se dyte te shkolles fillore mos
   te shkruaj se sjell dam ne gjuhe e ne kulture
   Kerkoj mirkuptim pa idhnim

   Reply to this comment
   • **** July 2, 17:23

    Nuk thuhet folni, por flisni o analfabet.
    E kupton zgjedhimin e foljes, apo ta zgjedhon serbi akoma?

    Reply to this comment
   • kujtesa July 2, 18:32

    “Folni shqip” dhe vetë fletë sërbisht apo s’e di, kinezçe. Ja çfarë shkruan ky rrypi: “Ski ku i thue mashallah veq turp e gjynash…” Në gjithë këtë frazë , po nxjerr fjalët shqip dhe ato të pakuptueshme; Ski-nuk e kuptoj, ku- është shqip ndajfoje vëndi, i- lidhës por mund të jetë dhe në gjuhë të tjera edhe shqip, Thue – s’është shqip, thua po është shqip, mashallah – turqisht, veq- mund të jetë sërbisht, s’e di, turp- shqip, e- lidhëse në disa gjuhë edhe shqip, gjynash, s’është shqip, d.m.th. vetëm në një frazë prej 6 fjalësh, ka vetëm 2 fjalë shqip dhe të tjerat duhen me përkthim. Pse e bëra këtë?: Për të kuptuar se sa poshtë qëndrojnë këta njërëz që duan të japin mësim të tjerëve. Pse mos janë më të mirë si mësuesa Mark Marku apo Nora Malaj me shokë në të gjitha fushat e shkencës e diturisë?! E kuptoni që brezi i ardhshëm i shqiptarëve do flasin me kokë poshtë? Dhe pastaj do themi kemi Shqipëri, kemi shtet, kemi komb, kemi demokraci! Besoni këta njerëz dhe do ta tërhiqni jetën zvarrë si gjarpërinj në shkretëtirë.

    Reply to this comment
   • Raimond vlonjati July 3, 05:53

    Ilir Meta u tregua tamam bos–Burre I vertete, jo lepires bythe si hajduti Rama e co.

    Tamam burre shteti Meta, -Ju tregoi vendin aty gjarperinjve te Ambasadave, qe helmmojne jeten demorkatike te Shqiperise

    Reply to this comment
    • NINA July 3, 09:48

     cfar the ti???? IIR META BURR???? HALABAK, HAJDUT, BYTHGRISUR DJE E SOT ME WC MACESH OK ????? RAMES TI HAJ MUTIN AI.. SE RAMA ESHTE I VETMI QE PO PUNON PER SHQIPERINE.. PA RAMEN SKA SHTET SHQIPTAR.

     Reply to this comment
     • Raimond vlonjati July 4, 14:30

      Ti je gomrare, nuk kupton nga keto pune ,dhe cfare eshte dinjiteti

  • Edi vet direkt July 2, 16:46

   ush-ere Gamor Plak

   vrromat i keni ju ne shtepit tuaja

   kafshe anadollake

   Reply to this comment
   • Lomy July 2, 20:05

    Ka per te t’heq qafe o debil! Ti kujto se meqe i je lepi t’fortve historikisht, di si ti luftosh, por e ke gabim se je dhjaks komplet e s’ke bythe per lufte.
    Mos degjo fugen qe do heronj per erionin po ik shpejt se do te te bejne kurban me verte!
    Psikopat!

    Reply to this comment
  • Usa July 2, 16:46

   Ujku plak qe mban me vehte oturak. O idiot e soj hallsupi, Ilir Meta eshte deshmitar ne gjyqin e ish sekretarit te tij ne NY o palle. Nuk i vuri Anerika shkelmin ne gryje kot o buadalla. Shiko se cdo ngjase dhe futw ne bythe ate arsyetimin idiot qe ben. Tregon sa injorant je dge asgje tjeter.

   Reply to this comment
  • Lir Ujku July 2, 17:10

   Nuk ke pare gje akoma kur te futesh ne burg me pranga ne duar !
   Kur te vjen fundi i kafsheve te pyllit ulurijne me te ze te madh pastaj ngordhin !
   Agje nuk ka per te ndodhur ! Vetem nje hale ujku me pak !

   Reply to this comment
   • sari July 2, 17:41

    ujkut plak pa dhome i paskan keput dhe bishtin,, po pse ore Like floriri kryehajduti qe ben avokatin e shqiperise per te shpetuar bythen e vet nga burgu po i plas per kushtetuten e per edi ramen, frika vetem frika e ka kthyer keshtu se e ka marre vesh ku do shkoj,,,po burgu per burra eshte mbau like djali mbau

    Reply to this comment
  • Epiriiiiii July 2, 17:24

   Ujku Plak pa Dhembe ne Goje, Degjo o Teveqel se u Rrite su Poqe ngele kok lo.qe. Po Vazhdoi keshtu Like Floriri po te ket Fatin e Mir do Pefundoj si Gedaffi plumb dhe ike shpejt e Shpejt ndryshe si Millosheviçi ne Burg po pati mè te keqin do perfundoj ne Litar si Sadami. Me USA&BE ta krruaj Likja se ja tregojne mir vendin ata. Ky teveqel President kujton se po i ben Presion Berishes per Xenin.

   Reply to this comment
  • Presidenti qenka marrosur. July 2, 18:04

   Ky paska ikur per lesh! Qenka marrosur! Ky kerkon te ngreje shqiptaret kunder Rames dhe ambasadave qe po e ndihmojne Shqiperine ne rrugen europiane. Sigurisht qe frika se do te humbase pallatin e Monikes dhe vilen e Lalzit, me banjo edhe per macet dhe qente, qe i ka ndertuar me parate e vjedhura te shqiptareve e ka marrosur! Por nuk i shpeton dot hakmarrjes se popullit! Lere Avni Rustemin e Mic Sokolin, ti esadist, sepse nuk ju afrohesh as ke maja e thoit ti atyre.

   Reply to this comment
  • NINA July 3, 09:44

   ILIR META KRYEHAJDUTI ORDINER DO JA HAJ MUTIN EDI RAMES, BASHKE ME TY O UJKU BAJGA OK????

   Reply to this comment
 2. TONI July 2, 16:32

  I bej thirrje te gjitheve…Ilir Meta eshte shume rrende,si nga gjendja emocionale ashtu dhe ajo psikologjike, arsyet tashme dihen…eshte nje shume maramendese valute qe duhet te ktheje…ijane djegur ne dore kartat me skenare dhune, kryengritje ,demokracia ne rrezik etj…e vetmja gje qe ishte dhe eshte ne rrezik eshte , demaskimi i tij, dorrezimi i gjese se vjedhur… dhe shkermoqja e sistemit shumevjecar te ndertuat nga tipi Sali Ilir Monik.
  POR gjithesesi ne menyre humane ju kerkij…NDIHMOJENI ILIRIN, populli thote, mbi te gjitha shendeti…Te shkuara Ilir.

  Reply to this comment
 3. Niku July 2, 16:39

  Ku u mblodhen te gjithe maskarejte në Shqiperi! Ketij kokpalarit nga Cepani I Skraparit qe ndaloi autobuzi dhe e solli në Tirane, duke u bere Kryeminister, Kryetar Parlamenti dhe President, duhet ti tregoni vilen gjigande te Lalzit qe e ka ndertuar aty ku ka hedhur firmen per firmen “Lura”. Streha e fundit e maskarejve eshte patriotizmi. Avni Rustemi, Mic Sokoli, etj., nuk ishin hajdute si puna jote, prandaj mos i permend me ate gojen e qelbur tenden. Sa shishe uje pive gjate takimit?!

  Reply to this comment
 4. ME EMER July 2, 16:41

  Qe te qetesohet situata ne vend , i pari qe duhet te jape doreheqje duhet te jete Rama . Strukturat ligjore te ngrihen me baze “njeriun e drejtesise “, pra me damar drejtesie , pasi ligjet jane te shkruhara e po te lexohen , nuk harrohen .Me pas te kortruptuarit nuk duhet te shpetojne . Partite politike te shohin problemet e tyre si dhe te distancojne te pa vlefshmit . Duam ndeshje mendimi , programe ekonomike me baze dhe jo tu lepihemi “aleateve” ..!

  Reply to this comment
 5. Dhelpra plakë July 2, 16:44

  O ujku i currufjasur Meta do ti rruaj të gjatin Ramës.

  Reply to this comment
 6. Altini July 2, 16:45

  O Ujku plak qe je tu ngordh dhe nuk ke faj se ne pleqeri rrjedhin si kafshet edhe njerezit, je per gjynaf por besoj se ke sy dhe veshe te degjosh, perderisa shkruan komente.
  1 Sa per ate qe thua Iliri do ti q..je ate e kete… hahahaaa o ujku plak por Iliri vetem nje gje di te beje o lumemadh qe te gjithe e dine di vetem te shenoje ne bllok se nuk ka tru te mbaje mend, pastaj ti je kontradiktor sepse Iliri nuk q…dot gruan e tij e jo me te tjeret, a e shikon Monen si po bredh hu me hu, nje pyetje o ujk a e pe Edin para ca ditesh se kishte dale me tuta per xhiro, eeee, Monikes goja leng eeee, dhe te tjerave ne PD. ate dite me kryekurven Lulin ju mbyll goja gek-mek dhe e di pse…sepse te gjithe e dine cdo te thote te jesh KARDERR dfhe jo BQ.

  Reply to this comment
 7. likefloriri July 2, 16:47

  Ujk, me sa duket te kane rene dhembet dhe nuk mund te kafshosh me. Ilir meta, hajdut dhe kriminel i ketij vendi nuk mund te kercenoje askend ne kete vend, me sa duket pervec teje.

  Reply to this comment
 8. Vera July 2, 16:50

  Klithmat e fundit te nje hajduti me cizme.Te njeriut me te urryer te te gjithe shqipetareve.Njeri dinak i poshter ,mik i kriminelit me te madh te ketyre 30vite .Mik i thenshin ,pasi i lidh vetem shantazhi ndaj njeri tjetrit ,dosjet dhe bemat qe ja dine seicilit.
  Ushofshin keta qe te filloje nje situate normale duke marre ne dore populli situaten.

  Reply to this comment
 9. Genti July 2, 16:54

  O Ujku Plak qe ne te vertete je kelysh i ujkut Sali
  Si nuk e kupton o derezi qe eshte e gjithe Shqiperia kundra krye hajdutit Like e kundra kryekriminelit Sale.
  BE dhe USA tani e kane pare me syte e vet se cfare monstrash jane ,prandaj e perkrahin Ramen.
  Po pi pak uje dhe shko dhe lepiju bythen prap qelbesirave.

  Reply to this comment
  • mirel July 2, 17:26

   Po he mo se u kepute ne bythe duke komentuar 20 here kunder Ujkut Plak.
   E morem vesh qe je i njejti morr

   Reply to this comment
 10. Hasan zyko kamberi July 2, 16:54

  Ne kete tituull ,zeri i amerikes ka perseritur ato cka thene Meta.Cdo thote kane edhe ata pjesen e tyre ne kete situate.
  Amerika njohu 30 qershorin .Keta te zerit te amerikes jane mergata e qyqeve qe akoma vuajne urrejtjen dhe ndihmojne kriminelet.

  Reply to this comment
 11. Gjenovefa July 2, 17:00

  Foli koke-derri

  Reply to this comment
 12. NY. July 2, 17:08

  Hem…. Meta shteti dhe pushteti, shkelqesia e tije ne rrolin e Sheikut te Ballkanit me veladonin e “patriotit”
  Per te mbrojtur sarajet dhe pasurine e tije personale ne emer te “atdheut”
  Ky hajdut i dokumentuar njeson shqiperine me presidentin sikur te jete feude e trashigmtareve te Cepanit qe i dhuruan te drejten e mbreterise mbi kombin Shqipetar per te cilin do na luftoje deri ne vdekje ky donkishot me hordhine e tije.Populli i vuajtur Shqipetar meriton me shume se sa keta sharlatane qe e kane shitur shpirtin per parate e vjedhura per 30 vjet rrjesht.

  Reply to this comment
 13. ALBAN DEGA July 2, 17:16

  GOVORIT LIKE FLORI …VLADIMIR PUTIN !

  Govorit Moskva !

  NYJA GORDIANE DHE NYJA META +

  – Nyjet e veshtira kane zgjidhje te thjeshta

  – Truri komandon dhe shpeton koka!

  – Nuk mund te luftohet semundje pa goditur shkakun, virusin…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kujtoni Nyjen Gordiane.
  Pasi hengri kokat e njerezve me te mencur te Mbretit, qe u kerkoi ta zgjidhnin ate nyje te pazgjidheshme aty u paraqit Gordi, nje njeri shume praktik.
  Sapo i hodhi syte nyjes nxori shpaten dhe e zgjidhi ne sekonde duke e prere ate mes per mes .
  Ndaj edhe sot kujtohet si Nyja e Gordit !
  Asnje semundje, asnje krize, asnje, epidemi njerezore apo shoqerore nuk mund te luftohet, kurohet e aq me pak te sherohet pa goditur shkakun, virusin, rrenjet e saj.
  Ishte truri pjellor praktik qe shpetoi koken e Gordit!
  Ishte po truri i manget qe hengri disa koka para tij per nje nyje!
  Ndaj filozofia popullore
  Edhe Nyja Saleh Gazidede Zingjici, Ilir Meta, e ka zgjidhjen krejt te thjeshte po jo me nje, por me tri goditje duke goditur, luftuar shkakun e saj, pandeshkeshmerine, anti- drejtesine, kthimin e ligjit e shtetit ne antiligj e antishtet, ne nje Garde ne sherbim te SaLikekracise dhe Bandes se Gangstereve te tyre politike, biologjike, oligarkike dhe oturako- mediatike.
  Cila eshte zgjidhja ?

  1- Shkarkim me urgjence nga posti i Presidentit qe e ka sterperdhosur…
  Nuk ka nevoje per humbje kohe me hetimin e tyre.
  Jane 2 dekretet me firmen e tij live, 4 konferencat per shtyp te tij dhe 5 deklaratat e keshilltareve te tij.
  Jane videot me zerin e figuren e tij me bllok 700 mije euro faqja dhe 63 te tjera nga zevendesi i tij ne LSI dhe qeveri Dritan Prifti, drite paste !

  2- Jetesim me “ Veprim me Goditje te Perqendruar “ dhe kurorezim me permbyllje brenda korrikut te Vetingut hapa- breshke, duke e zevendesuar “ avash- avashin e Gomarit te Nastradinit te Anadollit me motoret e Benz- Boeingut, SPAK- BKH-se dhe gjithe hallkave te tjera jetike te Ligjit dhe Drejtesise :
  Gjykata Kushtetuese
  Gjykata e Larte
  Prokuroria e Pergjithshme
  Gjykatat dhe prokurorite perkatese ne Qender e ne baze

  3- Venien ne pranga te cilitdo lideri politik apo kujtdo qe ka kryer krime, vrasje, korrupsion, hajni me e pa cizme ne kornizen kushtetuese te Reformes me Drejtesi dhe Vetingut .

  Ajo dite kur do arrihet kjo fitore historike dhe jetike per popullin shqiptar, te shpallet Festa Kombetare e Shtetit Ligjor Shqiptar, pra Dita e Pavaresise se Dyte te Shqiperise se rilindur dhe Integrimit Evropian !

  Reply to this comment
 14. Zgalem July 2, 17:21

  Ky komunikim i Presidentit eshte nje lathitje , qe nuk e ben as nje njeri I rendomte . jo nje President , per nje ngjarje kaq te madhe sic jane zgjedhjet . Paturpesisht propozon zgjedhje te tjera , pas 3- muajsh . Pse populli yne , ne zgjedhje do t’i kaloi jeta ? Edhe kaq nuk di ? Zgjedhjet jane ngarkese fizike dhe ekonomike, per vendin . Shqiperia I ka pasur Presidentet te pa afte , por sherrxhi dhe te prirura per krim , jane dy . Tjetrin na I permend ne c’do fjalim . Eshte nje karshillek ndaj popullit . Po na permen dhe trimat , pas te cilave shkon pas skrapalliu cinik . Me kete fjalim , Ilir Meta e ka mbushur plot dhe po derdhet, kupa e shkarkimit te tij. E ka mbajtur mbi shpine Shqiperia . Arrin te qesendisi dhe aleatet tone strategjike . Ku e con mushka skrapalliun e pa gdhendur ! Zgalem

  Reply to this comment
 15. Fran July 2, 17:23

  E nderuara Gazeta”DITA” Nepermjet jush desha t’i dretoj kater pyetje Presidentit te Shqiperise z.Meta 1)Jeni President i Republikes apo i opozites? 2)Kujt rrace i perkisni: Aliendes se Kilit,Micit te Tropojes,Avniut te Libohoves apo Vojos se Shkodres? 3)Ku e rendisni vehten tek miliardieret shqiptare qe tallen me shqiptaret? 4)Ke kercenoni me kokfortesime tuaj neve popullin apn shoket tuaj politikane? Pershendetje nga pensionist FRANI Tirane

  Reply to this comment
 16. mirel July 2, 17:27

  Jepi Like, sa te mundesh. Nuk ke ca ben tjeter.

  Reply to this comment
 17. ALBAN DEGA July 2, 17:28

  Emergjence kombetare

  PRESIHORI I SHQIPERISE LIKE FLORIRI
  KA LUAJTUR NGA FIQIRI

  – ILIR META ESHTE CMENDUR !

  Te shkarkohet menjehere dhe te dergohet per kurim te detyruar ne psikiatrine e Elbasanit ose Vlores.
  Perben rrezik seioz shoqeror dhe kercenon sigurine kombetare !
  Shkarkimi dhe izolimi i tij i tij eshte urgjence kombetare !Emergjence kombetare !

  Reply to this comment
 18. Rac Budallai 24 Karat ! July 2, 17:36

  As mos u merzisni fare Per te cmendurit ka spital ! USA dhe Edi Rama do ti gjejne doktorin dhe ilacet ! Nuk eshte rasti i pare kur nje President cmendet !
  Se pari,
  Do te shkoje ne Gjykate Kushtetuese

  Do te shkarkohet ! Nga Presidenca !
  Veprimi i tij do jete Ulurima dhe kercitja e dhembeve !
  Por do te monitorohet situata me sherbimin e sigurise dhe ate te mjeksise !
  Se dyti
  do te shkoje ne Gjykate te Lart
  Do procedohet per gjyq per disa skanfdale fuinanciare
  ber publike nga Dritan Prifti, ne Janar te 2011 ku u vrane 4 vet !

  Reply to this comment
 19. the american July 2, 17:46

  qenka rëndë nga mendja e kokës…
  çojeni në senatorium sa me shpejt
  vetëm vaksina spak, e shpëton…

  Reply to this comment
 20. 19 July 2, 18:01

  Ujku plak nuk eshte burre por monika kurva .

  Reply to this comment
 21. demo July 2, 18:14

  C`dekretimi i zgjedhjeve te 30 qershorit ishte nje gafe antishtet e presidentit.
  Kete Gafe e thelloi duke dekretuar nje date tjeter zgjedhjesh ne prag te 30 Qershorit.
  Ashtu SI PLAKU MERE,tani qe Hyqmi ju kundershtua,dekreti ju be lecke,Zgjedhjet e 30 qershorit u njohen nga Amerika dhe BE,eshte terbuar presidenti,po ben kapricio feminore DUKE KERKUAR ZGJEDHJE PRESIDENCIALE,ne nje vend me kushtetute,ku nuk ekzistojne zgjedhjet Presidenciale.
  Ky President,keto dite mund te leshoje Dekrete Psikiatrike,si Dekret per zgjedhje te pergjithshme parlamentare ne 13 tetor.
  Mund te leshoje dekret per zgjedhje presidenciale.(pa kushtetute).
  Mund te leshoje Dekret per shperndarjen e Parlamentit.
  Praktikisht keto Dekrete jane si pordhet e plakut,sepse nuk ka asnje leve ne dispozicion per t`i realizuar,.
  Pra,NUK KA FUQI.
  Ata rrugace me Molotov,shperndahen me dy bombola ELKA,me Gaz lotsjelles.
  Presidenti eshte terbuar,por nuki ka dhembe te kafshoje..Prandaj nuk e trondit dot shtetin.

  Reply to this comment
 22. kasem gahinji July 2, 18:58

  sic po del prasdenti like floriri ka roitur fare.vjedhjet dhe korrupsioni galopant e kane cuar deri ne nje pike sa nuk gjn dot asnje mundesi shpetimi,si vete dhe baxhella monalike.shpreson ti mbetet te pakten pallati te astiri,se per te tjerat,perfshi ronatne angli apo vila ne serbi,parte ne ofshore rusi e gjetke,ndjen se po ia merr lumi.prandaj ka perqafuar teorine e sali udbashit,pas meje ne kete jete guri mbi gur mos mbete.kujtoj vjershen sulltani te andon zako cajupit.lexojeni dhe perfytyroni nje sulltan me fytyren e like floririt.ka marre fund.

  Reply to this comment
 23. intelektuali July 2, 19:05

  ERDHI DITA QE SOCIALISTET E ENVERIT T’I HANE KOKEN NJERI TJETRIT

  sepse:

  intelektuali sot do t’i shtoje kafese edhe nje dopio raki, jo raki skrapari te Sulo Gradecit qe e ka bere vete, raki ballkazani qe e ka mbajtur per keto raste te vecanta kur shikonte qe enveristet fanatike t’i hanin koken njeri-tjetrit.

  Ilir Meta apo Like Floriri sic te quan populli, ne do te donin t’i besonim te gjithe gjerave qe ke shkruar ne deklaraten famoze kunder Demonit socialisto-enverist, Edi Rama, nipit te Spiro Kolekes sic e the dhe ti boterisht, por qe harrove te shtosh se ky Demon i Demokrasie eshte edhe djali i Kristaq Rames, kriminel i Enverit qe ka firmosur varjen ne litar te nje poeti disident, antikomunist ne vitin 1988 dhe qe ti nuk e ke permenduar asnjehere deri tani, e ke injoruar totalisht sikur te mos ekzistonte, njashtu sic te injoruan ty si President dhe si poshteruan Shqypnine me Institucionin e Presidences nderkombetaret, njashtu si ne Kohen e Qepes te Kongresit te Berlinit, kur kancelari i Gjermanise, Oto fon Bismark i propozoi Fuqive te Medha qe ta shpallnin shqypnine si nje “Shprehje Gjeografike” dhe shqyptaret si nje “Fis talebanesh qe duhet te shpernguleshin ne Anadaoll”, ja keshtu propozoi atehere Bismarku sic vepruan tani nderkombetaret e Sorosit apo te gopit te semes dhe ne shqyptaret i bejme pyetjen vetes:

  PSE KESHTU?

  sepse:

  Nuk e gjejme pergjigjen ne dacibaon tende enveriste me Avni Rustemin, psikopatin dru me pre te paguar nga Moska qe vrau Kryeministrin shqyptar qe kishte shkuar ne Paris per te mos lejuar ndarjen e Shqypnise si “Byreku ne tepsi” nga Fuqite e Medha, njashtu sic kishte propozuar Bismarku, as ne krahasimin me vetes qe i ben hajdutit dhe mikut tend antishqyptar, Gruevski qe kaloi permes Shqypnise pa e vene re kush kur kerkohej nga Interpoli, as edhe kur krahasohesh me Edi Ramen se kush eshte me shume fylloamerikan duke i kujtuar se eshte nipi i Spiro Kolekes, por duke harruar se eshte djali i kriminelit te Enverit, Kristaq Rama qe ka firmosur varjen ne litar te Havzi Neles per te cilin ty o Like Floriri nuk te vjen zeri fare dhe a e di sepse, ja ta thote intelektuali:

  SEPSE TI O LIKE FLORIRI JE NJE MUT ENVERIST SI EDVIN DROGA

  Apo i harrove si i nxorre ne Permet pinonieret e Enverit me shall ne qafe duke bere homazhe me grusht bolshevik tek koka tek varret e Deshmoreve te LANC-it kriminal te Enverit perballe Kishes Shen Meria qe e shkaterrove dhe e bere Pallat Kulture per veteranet vampire te Enverit? Harrove Ben Blushin dhe Pandeli Majkon si gezoheshin dhe te pergezonin per kete sakrilegj satanik me Kishen e Zotit ne Permet?

  prandaj:

  Zoti te denon tani dhe Bota te injoroi totalisht ty si President dhe Institucionin e Presidences sikur te mos ekzistonte fare,

  sepse:

  Zoti dhe Bota te pane me ze dhe figure si vidhje ryshfetin pushtetar me tefter ne dore, nuk kane harruar as sekretarin tend personal, nipin e spiuneve Angoni te Enverit, Almir Rrapo qe e arrestoi FBI-ja ne Tirane dhe ishin amerikanet qe i hodhen gelboqen ne fytyre avokatit tend qe protestonte per kete prangosje te papare dhe te pazakonte per nje vend sovran dhe per te gjitha keto arsye ti duhej te ishe dorehequr me kohe qe kur kjo Bote te shpalli me heshtje “persona non grata” dhe per vite me radhe askush nga Bota nuk te ftoi asnjehere per nje vizite zyrtare dhe ne kete konteks degjoje intelektualin

  dhe:

  Thuaj miliarderes tende Monika Kryemadhi qe ben opozite me proletarin Lul Basha te mos thote kurre me:

  BYE – BYE EDI RAMA!

  sepse:

  DARDHA E KA BISHTIN PRAPA

  Reply to this comment
 24. Bjorg July 2, 19:16

  shume shpejt do kete zhvillime te tjera per te cilat shqiptaret do gezohen..jane ditet e fundit te Metes dhe Lyl kurves

  Reply to this comment
 25. Alban Dega July 2, 19:26

  Mesazh pa kod per Edvin Ramen

  AVASH AVASH AVASH !

  Si me Reformen ne Drejtesi
  Jepni kohe Shtriges Rusi !
  Te livadhise Lugat Sali !
  Nga Zvicra ne Austri …
  Ne pararoje Like Flori !
  Oi… Oi… Oi
  Prisni ujkun qe tu gri me ñep
  Beje enderr Perendi !

  Editorial me pese fjali

  EMERGJENCE KOMBETARE…SHQIPERIA NE RREZIK ! …SOS !

  PRESIHORI I SHQIPERISE LIKE FLORIRI
  KA LUAJTUR NGA FIQIRI

  – ILIR META ESHTE CMENDUR !

  Te shkarkohet menjehere dhe te dergohet per kurim te detyruar ne psikiatrine e Elbasanit ose Vlores.
  Perben rrezik seioz shoqeror dhe kercenon sigurine kombetare !
  Shqiperia ne rrezik…. SOS !
  Shkarkimi dhe izolimi i tij i tij eshte urgjence kombetare !

  Reply to this comment
 26. skrapalliu July 2, 20:13

  E kisha te qearte qysh ne krye te heres , se ideusi i kesaj pseudo krize eshte pikerisht ky hajdut e antishqipetar, qe na e prezanton vehten tash se fundi edhe Avni Rustem e Mic Sokol. Qe po te ishte i tille vetem per nje moment , duhet te vriste vehen si i vetmi tradhetar i ketij kombi. Jane perpelitjet e fundit te ketij maskarai, qe eshte kapur duke vjedhur me bllok ne dore dhe sulmon reformen ne drejtesi sepse e shikon fundin e tije. Atje ne burg do perfundosh o dallkauk , qe te enderrosh per te patur te pakten jeten e maces tende ne gjirin e Lalezit.

  Reply to this comment
 27. Lomy July 2, 20:16

  Do zoti e kane me verte dhe fillojne heqin qafe njeri tjetrin! Jane qe jane, do zoti marin me vete dhe ca komentues ketu se kot rrojne!
  Per vete vej bast qe meta e heq ramen qafe kollaj dhe s’i plas shume se e di se cfar zagari esht rama.
  Ose ndoshta rama ben pazar me meten dhe te dy ia fusin sales qe s’po ndihet….
  Sidoqofte, asnjeri mos shpetofte nga kjo rrumpalle qe bene po vete – sidomos ed idioti (e as ca nga ju kokpalaret e morrit te kuq qe hani duke komentuar ketu..)

  Reply to this comment
  • intelektuali July 2, 20:47

   Kur isha ne burg i lutesha Zotit:

   NDIHMO O ZOT SHQYPNINE QE MEHMET KASAPI TE NXJERRE PATLLAKEN NE BYRONE POLITIKE DHE TE VRASE ENVER MONSTREN!

   njashtu:

   Sic beri gjenerali Zhukov, heroi i Moskes dhe i Berlnit, kur nxorri patllaken e fshehur ne cizme dhe vrau Berjen, spiunin e Stalinit qe po perpiqej te merrte pushtetin dhe kercenoi te ekzekutonte kundershtaret,

   por:

   Zoti atehere nuk e degjoi intelektualin ne burg dhe Enveri e ekzekutoi Mehmetin ne gjumin e nates me nje plumb pas koke me Sulo Gradecin, megjithese Mehmeti i kishte kapur pothuaj te gjitha Institucionet e shtetit me Fecorin dhe Kadriun dhe ishte Enveri ai qe e shpalli Mehmetin POLIAGJENT dhe ARMIK te rrezikshem te Partise dhe Popullit dhe i masakroi gruan dhe familjen me liber shpie duke detyruar djemte e tij te firmosnin per babane se ishte agjent i gjithe Botes.

   prandaj:

   O Lomy le te presim enveristet qe t’i hane koken njeri-tjetrit duke ndare placken e vjedhur,

   sepse:

   SHQYPTARET KETE ESTRADE E KANE PARE EDHE ME PARE NE KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES

   Reply to this comment
 28. Alban Dega July 2, 22:24

  KUSH E KRUAN ME SHTETET E BASHKUARA TE AMERIKES….?

  … e han leshin e Marikes !

  – I nderuat me mosndotjen e emrit te tyre te ndritur sot 9 dite !

  – Per vizat e nje lugati po ia hiqni vizen edhe nje opozite malukate .

  – Nga Alban Dega Nju Jork

  Tash e mesove ore Dritan preshi me K…ryepreshin e Lushnjes ne tru.
  Thuaja Presihorit te Lalezit dhe opozites suaj qe per here te pare ne historine e Shqiperise nuk ftoi ambasadorin e Italise dhe te kryealeatit tone strategjik SHBA ne Tirane ne takimin me ambasadoret e huaj me Tirane.
  Thuaja Krye….k…tarit te Partise tende Salikratike qe ka 10 dite qe nuk permendi asnjehere as emrin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne protesten e 21 qershorit dhe ne asnje deklarate te tij per shtypin.
  Beri 21 thirrje zecjerra e laringshqyera ne ate proteste shetitore te Tiranes
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  Po nuk thirri as edhe nje here te vetme Kryekushtrimin e aspirates mbareshqiptare te viteve 90-te
  -E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Kishte det flamujsh evropiane deri edhe té Maltés e falenderime per Pieter Tiede Gebelsin e Bild-in me hallate perjashta ne ate proteste, po nuk e di a ishin 2 flamuj amerikane apo jo…
  Korit tuaj te qyqeve iu bashkua edhe Presidenti i Opozites e Presihori i Marikes.
  E nderuat SHBA- ne me mosndotjen e mosfelliqjen e emrit te ndritur te Shteteve te Bashkuara te Amerikes me lehjet tuaja prej koneje te Saleh Ramollah Ajatollah Millosh Putaninit !
  Po a e dini ju kokat pa tru te opozites Babale se pa SHBA edhe sot Evropa do te ishte nen kryqin e thyer te mustaqecjapit apo nen Draper Cekanin e mustaqekuqit gjeorgjian !?
  Po a e dini ti dhe qehajai e cifligari i Partise suaj Demosaliste dhe Presihori i Republikes se 95 per qind e shqiptareve jane proamerikane.!?
  Po aq jane properendimore !?
  A e dini ju se simboli i Perendimit eshte pikerisht SHBA- ja!?
  Atehere sa per qind e shqiptareve i mbeten Evropes kur dihet se cdo shqiptar e qenie njerezore kane vetem nje zemer .
  E per cfare !
  Per vizat e nje lugati po ia hiqni vizen edhe kesaj opozite malukate .
  Te pyes ty sepse ke qene student e shkelqyer por dole politikan e shkerdhyer dhe sepse po te pyes Lulush Karabushin 7 x 6= 49 do te pergjigjet 200 per qind!?
  E jo pa te drejte, por per shkak te padrejtedive, racizmit, albanofobise greko-serbo-ruse, per shkak te Shen Stefanít, Berliniit, Londres e per pak edhe te Versajes, Jaltes dhe Parisit … po te mos kishte qene SHBA-ja, Wilsoni, Xhorxh Bushet, Klintonet e Donald Trumpi sot !
  Mos e kruani me Ameriken !?
  A e dini pse !?
  Kush e kruan me Shtetet e Bashkuara te Amerikes … e han leshin e Marikes!
  Eshte nje shprehje e babait tim te nderuar Ram Dega , veteran i Luftes Nacional Clirimtare, ne kohen kur Xhorxh Bushi i ri urdheroi sulmin kunder Al Keidas e Ben Ladenit ne Afganistán!
  Sepse Shtetet e Bekueme te Amerikes, sic i quante gjyshi im, Imami i nderuar Elez Hoxhe Berisha, jane ora mitike e Shqiperise si shtet dhe shqiptareve kudo ne Bote si komb.
  Sepse dashuria e shqiptareve per Shtetet e Bashkuara te Amerikes eshte nje vlere, eshte nje mit, eshte kult i shqiptareve tash e te pakten 106 vjet nga Ismail Qemali dhe 80 vjet me pare nga Wodrow Vilsoni, qe per hir te tyre u perplas edhe me aleatin e tij kryesor te saj ne Evrope Kryeministrin e Britanise se Madhe.
  Deshmi te pakundershtueshme me shkrim…
  Ja cfare ka deklaruar Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora per gazeten italiane “ Il Giornale” me 24 Nentor 1912, pra 4 dite para shpalljes se saj ne Bari te Italise :
  “ Po te behej nje Referendum popullor ne Shqiperi sot Rusvelti ( Presidenti i atehershem i SHBA ) do te fitonte shumicen dermuese te votave per kryetar te saj”
  A nuk flet me mire se cdo koment e tonelata opinionesh e anuslistash te Oturakut mediatik te SaLike Putinist, ky “Dialog gjatë Konferencës së Paqes, Paris 1919” botuar nga gazetari me skrupuloz shqiptar Roland Qafoku me 23 qershor 2019 ne gazeten me te lexuar shqiptare “ Tema” te Mero Bazes:

  “Kryeministri i Britanisë, George Lloyd: Vërtetë sdi çdo bëhet me shqiptarët, përveçse të presin fytet e njëri-tjetrit. Shqipëria do të bëhet si malësitë e Skocisë në shekullin e 15-të.

  Presidenti i SHBA, Thomas Woodrow Wilson: Mister Lloyd, së pari mos fol keq për malet e Skocisë sepse është vendi i orgjinës së familjes sime. Së dyti, SHBA nuk do ti bëjë kurrë padrejtësi shqiptarëve dhe Shqipërisë.

  Mjafton ky dialog për të kuptuar qartë se mentori ynë i pazëvendësueshëm që në ngjizje të shtetit e deri më sot kanë qenë dhe janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës…“ shkruan Qafoku.
  Ishte ky dokument qe u be frymezim i im pet poezine e meposhteme :

  SHBA TE QOFSHIM FALE !
  Te kemi Nene
  e na djale
  Ke shume vepra
  e pak fjale!
  Ca te degjuar
  ca bukeshkale
  Ca skiftere
  e ca si Sale
  Nga fiqiri
  krejt kane dale!
  Nga SPAK BKH
  e Vetingu
  Si qene lehin
  nga veringu
  Si Gebelsi
  si Geringu !
  Cjerrur zeri
  care laringu
  Molotove e
  bomba tymi
  Me Fake news
  Nga Djall Putini !
  Se vetingu me
  drejtesine
  U kane kallur l
  lemerine!
  Tym e flake
  duan Shqiperine!
  Si Likja me Saline
  Te shpetojne
  SaLikekracine!
  Serial vrasjet
  kusarine
  Krime Hage
  mbajne mbi shpine!
  Mina tritol
  nen lirine
  E rrenuan
  demokracine!
  Mbi 15 here
  e zhbene Shqiperine!
  Nene e babe
  e kane Rusine!
  Amerike o nenemadhe
  Fjala jote peshe sa male!
  Veprat tua monumentale!
  E duam Shqiperine
  si Amerika Demokratike !
  Se eshte
  Ora jone mitike !
  Eshte nena e lirise
  Eshte Shpetimi
  I Shqiperise
  Fatbardhesia
  e Shqiptarise !

  Zoti i bekofte Shtetet e Bekueme
  te Amerikes!
  God bless USA !

  From: Alban Dega
  Date: June 23, 2019 at 11:04:42 PM EDT

  Reply to this comment
 29. Alban July 2, 22:37

  PRESIHORI I SHQIPERISE I SHPALL LUFTE DIPLOMATIKE SHBA-SE DHE ITALISE !

  – Ilir Meta Alende rishpalli vetevrasjen e tij politiko- juridike!

  – Presihori i Recit e Salehu i Dreqit !

  – Shtetet e Bashkuara te Amerikes…
  dhe leshi i Marikes ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi, Kryehajduti, presihori turp i Shqiperise Ilir Bllok Floriri perjashtoI sot nga mbledhja e Partise se tij ne seline e Presidences, nga kuvendi i “Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias krejt jashte kontrollit “ dhe SaLike Ramollah Ajatollah Millosh Putaninit aleatin kryesor strategjik te Shqiperise Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Italine shpetimtare nga uria dhe strehen bujare te dhjetera mijera shqiptareve ne 1990- 1993.
  Pritet te nenshkruaje dekretin e luftes me pordhe Cepani e fende Vicidoli pasi te kthehet vellai i tij Siaméz Saleh Karaxhici nga Viena pas nje krize ankthi skizofrenik dhe stresi paratraumatik shkaktuar nga SPAK- BKH-JA .
  A e dini rezultatin e kesaj lufte !?
  Kush e kruan me Shtetet e Bekueme te Amerikes
  ….E ha leshin e Marikes!
  As ti Dashamir Rakia nuk ben perjashtim nga ky rregull ose me mire te themi ligj i pashkruar !
  Po te keni dyshime pyesnI Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevic Putaninin, qe SHBA e beri edhe President edhe Kryeminister kur duhet te ishte duke vuajtur dy burgime te perjeteshme per Katrahuren kombetare 1997 dhe per grushtin fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998 ….. dhe sivjet ia hoqi vizen me kuc e me mac per shkak te krimeve pa fund ndaj Shqiperise dhe shqiptareve dhe per shkak te komploteve antishqiptare e antiamerikane te tij ne bashkepunim e per llogari e ne dobi te armiqeve te tyre te sterbetuar!
  Prisni! Nuk keni pare gje akoma!

  Reply to this comment
 30. Alban Dega July 3, 00:32

  URRA URRA URRA URRA
  ILIR META ME DY BURRA
  SALEH PUTINI E MONA SURA !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Like Floriri me ne fund pohon me zerin e figuren e tij jo nga Cepani as nga Maja e Jezerces, por nga Presidenca e Shqiperise faqe shqiptareve dhe mbare Botes te verteten, vetem te verteten dhe asgje tjeter pervecse se vertetes !
  Monika nuk eshte gruaja ime!
  Ai kurre nuk ka qene burri i Monikes!!
  Krejt e kunderta !
  Mona Cizmja ka qene burri i tij !
  Jo vetem Mona, por edhe Saleh Ramollah Ajotallah Milloshevic Putanini!
  I bashkon Athina, Beogradi dhe
  “ Perandoria e Djallit” Putin e se fundi edhe Salvin Putanini !
  A nuk e ka deklaruar me dhjetra here me ze e me figure deri edhe nga tribuna e Altarit te demokracise shqiptare se
  “ Doktori eshte pika ime e dobet …!?

  Reply to this comment
 31. alphade July 3, 01:58

  Nje presIdent si Ilir Floriri : “Edhe dhi e zgjebosur ‘plot qelb’ ,edhe bishtin perpjete” ! Po e marrim nga fundi fja-
  limin e presidentit ku thote: “Rrugen per ne Korene e Veriut nuk ka per ta bere,e kishte 40 e ca vjet” !? C’fare
  na thua per viziten e Presidentit te SHBA, zotit Trump ne
  Korene e Veriut dje ?! Nje sulm kaq te eger e agresiv
  kunder te gjithe diplomateve perendimor nga nje presi-
  dent i nje shteti,anetare te NATO-s tregon se kete e ka
  zene nje hall i madh. Duke pare trajektoren e bandave mafioze te binomit : Berisha- Meta qe qysh prej dy vjet e ca jane hedhur kunder Reformes ne Drejtesi. Sot pas kaq
  vitesh opozita mjerane mburret se ka votuar Reformen ne
  Drejtesi me 140/ mbi 140 ,kjo u be pasi nderkombetaret:
  SHBA dhe BE ia vune “kembet ne nje kepuce” Bashes- Berishes dhe Metes…! Tash presidentit i ka ardhur laku ne fyt ! Ai eshte i tmerruar nga SPAK-u dhe BKH-ja qe
  se shpejti do te vihet ne veprim dhe ky do te perballohet
  me Drejtesine si njeri nga dy zullumqaret me te medhenj
  te Shqiperise: Filmi me ze e me figure i Dritan Priftit te
  700.000 mije Eurot, pasuria marramendese e ketij zgje-
  baraku qe vodhi me kamione floririn e Thesarit shqiptar?
  Plus pasurite marramendese qe zoteron ky president
  anekand Shqiperise…..! Ky president,njekohesisht bashkekryetar i mafias shqiptare sebashku me Vicidola-
  sin, i kane ditet e numuruara dhe ne grahmat e fundit para se t’i drejtohen RECIT ! Ky eshte fundi i ketyre dy
  banditeve. Berisha le te udhetoje kudo ne bote, sic beri
  keto dite Berisha ne Austri per te “Hapur horizonte te reja” drejt Lindjes se Putinit per te marre “udhezimet e
  reja” te Kremlinit per destabilizimin e Shqiperise dhe te
  marre sigurimet per te ardhmen nese i kercenohet “jeta”
  e tij dhe familjes se Tij. Venja ne nje plan sot e Presiden-
  tit te Republikes te Edi Rames me Doktorrin,Sali per shu-
  mekush eshte e habiteshme ,por kjo me sa duket eshte e
  lidhur me udhetimin e Berishes per ne kryeqytetin Austri-
  ak ne takimet e te cilit me emisaret e Putinit eshte brakti-
  sur e bashkekryetarit te mafias, presidentit aktual. Duke
  humbur cdo shprese, pa asnje perkrahje as nga Lindja
  dhe jo se jo as nga Perendimi, sot Presidenti u tha shqip-
  tareve se ” dy duart per nje koke jane” dhe deklaroi me
  nje ton mburraveci te pa shoq ” trimin dhe patriotin e madh” qe do t’i ” nginte dinjitetin dhe prestigjin e Shqipe-
  rise ne bote” ! Hajde, “Trimi i Xha Jahos, hajde” ! Dite
  me pare do te “sakrifikonte veten” ne emer te stabilitetit
  dhe qetesise” dhe pa kaluar as nje jave beri cdekretizimin
  e zgjedhjeve duke i hedhur benzine zjarrit ,me qe.limin e
  vetem qe populli shqiptar te shkonte drejt nje 97-te dyte
  dhe kur nderkombetaret: SHBA- BE ia vune kembet ketij
  mburraveci ne nje “kepuce” u zbyth duke deklaruar me
  nje hipokrizi e hileqarllek e padegjueshme se gjoja na paskish evituar vellavrasjen ne Shqiperi ?! Keto deklarata
  “nonsens” tregojne desekuilibrin total te nje presidenti drejt shkarkimit te pashmangeshem duke me nje “teze te
  re” te “Zgjedhjes se Presidentit me referendum popullir”,
  kur dihet se Shqiperia eshte nje Republike Parlamentare
  ku presidenti zgjidhet nga Parlamenti. Jane shashkat e
  fundit te nje njeriu te pashprese, ku SHBA dhe BE-ja i ka
  vene ” vizen e zeze dhe te kuqe” Ilir Floririt dhe ky ne vend qe te reflektoje dhe te thellohet vete cuditerisht i ben thirrje Edi Rames qe te “Reflektoje dhe te thellohet”,
  ” hajduti ,therret kapeni hajdutin” ! Skandaloze ! Megjitha-
  te i humburi dhe i mbyturi kapet pas fijes se kashtes. I ti-
  lle eshte edhe Presidenti fiktiv Ilir Meta.

  Reply to this comment
 32. Taraboshi hirerande July 3, 02:38

  A e ke me taman z.President apo eshte perpelitja e funfit per te shpetuar veten??? Nese eshte ajo e para mbrojtja e dinjitetit shqiptar jam ushtar i joti!!! nese eshte e dyta ,jam xhelati jot!!!

  Reply to this comment
 33. Optimisti July 3, 08:40

  Mbasi projektoj natën, bashkë me Salin vijën e sjelljes për zbatim ditën nga Monika dhe Luli për auto krizën, presidenti është marrosur se nuk realizoj synimin kryesor të projektit, riciklimin e figurës së tij totalisht të diskretituar në axhendën politike të ndërkombëtarëve për vëndin tonë. Ai e ka të qartë që edhe ndërkombëtarët mendojnë tashma për të , njëlloj si shqipëtarët, që ai është thjeshtë një hajdut i rrezikshëm profesionist, sikurse është realisht. Ja pse ai në përçartjet e tijtë çekuilibruara nga pikpaja e llogjikës, anatemoj deri në urrejtje patetike ambasadorët dhe politikën amerikane dhe europjane ndaj vëndit tonë. Dije trimi i Skraparit, që nuk është nga balta e përbuzur për të e Myzeqesë, çfaqi realisht që është një hajdut që miljarrdat e vjedhura po i dalin prej hundësh, mallkimi i fukarenjëve shqipëtarë të rjepur prej tij pa skrupull po funksionon. Dije shqiptarët u bindën që pas zhdukjes nga skena të mjeshtrit ogurzi të autokrizave të neveritshme kronike, Sali Berishës, Ilir Meta bëri,para kamerave televizive, vetvrasjen e tij të paralajmëruar duke u shëndrruar në një kufomë psiqike pa integritet mendor.
  Radhën e ka hajduti tjetër i trëmbur deri në vdekje nga bojkoti total i mbi 90% të shqipëtarve të djelën i haleve kronike të neveritshme zgjedhore, që, në heshtje, buçitën së bashku “Të urrejmë Edi Rama së bashku me Damjanët e tërmetet e tua zgjedhore me të cilët ti mburresh haptazi në Vlorë, duke na përbuzur të gjithëve sikur të jemi një popull i tërë vemje pa tru e dinjitet njerzor, që mund të pranojmë gëlbazat kriminale që na hedh në fytyrë një i marrosur”. Dhe me poture mbushur nga frika e megaurrjetjes, nuk vrapoj një ditë më pasë në asnjë vend tjetër por në mes të policëve duke dërguar mesazhin haptas provokativ shqipëtarëve ” Ju popull më urreni, por unë nuk e rruaj fare ……, është policia që më do dhe do t’ më mbroj. Me pranga në dorë policia ime e mirë paguar do tju burgos, do tju shtyp me këmbë si vemje ju popull që më bojkotuat tërmetin zgjedhor të 30 qershorit” Ky gjest kuptimplot i Edi Ramës tregon qart se ne nuk kemi më jo vetëm president por as kryeministër. Ai tashma e dërgoj vetë mesazhin në mes të policëve shqipëtarëve që ai është banditi diktator që, me policë të kthyer në mercenar, do të vazhdoj super vjedhjet dhe me pranga në duart e tij të flliqura do të sundoj.
  Kryeministri e hodhi dje dorashkën e duelit me popullin, të shikojmë , do ta fitoj ai me prangat dhe burgjet e policisë në dorë apo populli që gjer më sot ka ulur kokën para hajdutëve të PD, LSI dhe mender PS.

  Reply to this comment
 34. fredi July 3, 09:05

  Ka filluar disheza per kete njeri ,por zgjedhja qe ka bere eshte e gabuar me kokfortesi vetem sistemi komunist mund tja dale kurse nje politikan i perfolur pas lekut eshte si malli qe nuk shitete por kalbet ne vitrin ,te vetmit qe nuk kerkonin te hiqeshin vizat ishin politikanet shqiptar pasi u dhin duke shitur nota verbale kane bere miliona euro e skandale mbas skandalesh duke cuar prostitutat si sekretare ,politikes shqiptare i ka ardhur fundi zullumi eshte shum i madh ,duke e kuptuar qe po vjen nje brez qe do ti largoj po mendojne si te dalin pa lagur ,por a mund te fshihet vila e gjirit te lazit amund te fshihen vilat e malit te robit a mund te fshihet fafa ,kjo eshte e frikshme dhe i detyron qe nga nje goje e ndyre te dalin emrat e herojve qe dhe pas shum vitesh jane te pavdekshem.Zullumi nuk duhet trashet por ta lere te rrjedh lirshmem ne pikjaten e tij.

  Reply to this comment
 35. Njoftim shtypi nga zyra e Presidences July 3, 15:56

  Po perfundon dalja ne shtyp e romanit “Shkelqimi e renia e Like Floririt” , periudha e botimit shtator-13 tetor. Duke pare pritshmerine e madhe te publikut preferohen prenotimet.
  P.S:çmimi nje monedhe floriri (pa dallim permase e periudhe, sipas parimit sa me i vjeter me i mire)

  Reply to this comment
 36. Kent July 3, 17:58

  Ndigjoni komentusin “ujku plak” se me duket se nuk ha mut kot.Dicka din atje ne stan me dele ku eshte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim