Ja cilët janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër

November 8, 2018 22:22

Ja cilët janë 12 personat e ndaluar në Gjirokastër

Në një lidhje direkte me emisionin “Open” në Top Channel, gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha raportoi nga Gjirokastra se çfarë po ndodh pas ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

Gazetarja ka mësuar në rrugë jo zyrtare se në mbrëmje janë ndaluar 12 persona, 6 nga të cilët janë shtetas grekë, ndërsa 6 të tjerë janë minoritarë.

 

Emrat e personave të ndaluar:

 1. Andrea Panajot Kuri.
 2. Thoma Filip Stefo
 3. Kristo Anastas Duci
 4. Haralamb Nikolla Karathano
 5. Thanas Vangjel Papas
 6. Pirro Kosta Panajoti
 7. Dhimiter Nasipa Kostandinos
 8. Nina Dhionis Dinos
 9. Kostantandinos Grigoris Gizolis
 10. Anestis Kostaqis Panajotis
 11. Jorgos Dhimitris Varelas
 12. Athanasis Jorgos Papas

Nga forcat anti terror Fier, janë ndaluar Apostol Jorgo Thoma dhe Theodhor Nikolla Petropulos.

v.l/ Dita

November 8, 2018 22:22
Komento

5 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku November 8, 23:43

  Po mire mer vlla, minoritaret, po greket ç’piçken e miteras duan qe marrin pjese ne kete varrim? A e kishin gje kusheri, a shok , a mik ate Koçifosin qe e vrane se qelloi policine? Ne çdo vend te botes po qellove me arme policine te vrasin pa nje pa dy.

  Reply to this comment
 2. demo November 9, 01:35

  Ndaloni,ndaloni se me shume i trimeroni.Neser do dalin si heronj ne Bularat.RRAFSHONI VARREZAT GREKE,KJO ESHTE ZGJIDHJA. ATO I LEJUAT SI GOZHDA NASTRADINIT.

  Reply to this comment
 3. demo November 9, 02:39

  Ate Karathanon mor aman!Keni ndonje polic nga Lazarati aty?Ne mos keni polic nga Lazarati,derman Karatrhanon futeni ne nje biruce me “fermeret” e Lazaratit.
  Lazarati di e ben Jatri me te terbuarit nga Grekeria.Kane 200 vjet qe ja kane marre doren.
  Po grekeria tmerron Edi Ramen dhe qeverine dhe policine qe eshte zhdukur ne drejtim te paditur!?
  Perballja me Grekerine eshte si perballja me gjarperinjte.Nga gjarperinjte tmerrohet Luani,ujku,ariu,por ben derman MACOKU.Eshte usta per ate pune.

  Reply to this comment
 4. Jimi November 9, 13:01

  Shakara te politikes shqiptare, jo te policise! Neser do ti nxjerrin dhe do tu thone! Na falni per shqetesimin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*