Nëse në qershor nuk hapen negociatat

April 17, 2018 21:42

Nëse në qershor nuk hapen negociatat

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu sqaroi skenarin e radhës nëse në qeshor nuk hapen negociatat për Shqipërinë. E ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Bregu tha se dhjetori do të jetë skenari i radhës për Shqipërinë.

Ish-ministrja theksoi se nëse nuk ndodh hapja e negociatave as në qershor dhe as në dhjetor, rruga bëhet edhe më e vështirë, për shkak se vitin tjetër BE do të përqëndrohet në të tjera çështje.

Skenari i radhës është dhjetori, sepse Këshilli mblidhet dy herë në vit në krye të 6 muajve.

Në rast se nuk është qershori duhet të jetë dhjetori.

Unë do ta thosha larg qoftë nëse nuk ndodh edhe dhjetori sepse vitin tjetër ka dy ngjarja të tjera madhore që do të tërheqë vëmendjen e BE. Konkretizohet dalja e Britanisë së Madhe dhe nga ana tjetër janë zgjedhjet për në Parlamentin Europian, KE, zgjidhen strukturat e reja dhe askush nuk e di se çfarë do të ndodhet me politikën në rang botëror.

Pra askush nuk e di se çfarë do të ndodhë me konfliktet e reja që po ndodhin, askush nuk e di se çfarë po ndodh me konfigurimin e kontinenteve të reja. Gjeopolitika lëviz shumë më shpejt sesa burokratët”, deklaroi Bregu. e.r/dita

April 17, 2018 21:42
Komento

4 Komente

 1. spata April 17, 22:05

  Cdo gje mund te ndodhi por rrezja e drites per te shpetuar shqiptaret do mbrij se drejtimin e ka marr.Komentet neper studjotTv nga deputet te Pd jan nje marrzi .Vjellin barkun e mbushur me helm.Po degjoj ne keto caste Ali Beun.Turp qe shqiptari i shkolluar ne bangat Evropjane transformohet ne nje tellall as si ata te kohes se Zogut.
  Zoterinj politikan boll po perdhosni vendin dhe shqiptaret per mustaqet e tradhtarve,kriminelve e hajdutve qe qellojne me cizme floriri.Evropa jep shenjen pozitive tellallet e Pd ngaterrojn tekstin.

  Reply to this comment
 2. alphade April 17, 23:15

  Pyetni Bumcen dhe Balliun se cdo te ndodhe deri ne Qer-
  shor ? Keta dy monstra te vogla,pjella te Monstres se Vi-
  cidolit …….!
  E pate mbreme intervisten e ketyre dy personave : Bumci
  dhe Balliu qe u hodhen hapur kunder propozimit te BE per hapjen e Negociatave.

  Reply to this comment
 3. Fat man April 18, 00:51

  Bumci rrjedh nga nje familje bythe-qiresh dhe burgaxhinj te vjeter, ja u kane hapur verren ne dush duke kapur sapunin sa me burgaxhinte e tjere po aq edhe me kaptera e burgu qe kane qene nga fshatrat e Skraparit kusherinjte e Like Kokekatrorit.
  Per Karin Balliun cfare te flasesh te humbasesh kohen kot, shiko gjytyrimin dhe Shvejkun Fahri dhe fol per gamarin djalin e tij.
  Me keta rrota k…. qe ka SHQUP-i, edi Rama eshte i “denuar” te jete kryeminister edhe per 10 vitet e ardheshme.

  Reply to this comment
 4. demo April 18, 03:48

  Nuk i hapen dje negociatat,apo ishte lajm per 1 prill?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim