Ja cilit biznesmen ju vu eksplozivi tek “Kristali”

February 9, 2016 13:32

Ja cilit biznesmen ju vu eksplozivi tek “Kristali”

Detaje të reja kanë dalë nga vendosja e eksplozivit në një automjet tek qendra tregtare “Kristal”, i cili fatmirësisht nuk ka shpërthyer.

Bëhet fjalë për biznesmenin Nuredin Suli, i cili ka aktivitetet e tij kryesisht në Fier, ku merret me ndërtime dhe tregtimin e karburanteve.

Policia ka vendosur si pistë kryesore të hetimit konfliktet e vjetra që ka personi në fjalë. Në vitin 2012, atij iu vra vëllai i tij Neim Suli.Neim Suli, 47 vjeç, u vra nga fqinji i tij për konflikt pronësie te një garazh.

Gëzim Sulo dhe dy djemtë e tij, Endri dhe Ervis Sulo, janë në burg për këtë vrasje. /Dita/

 

 

 

February 9, 2016 13:32
Komento

3 Komente

  1. adeci February 9, 15:42

    E cfare mut biznesmeni qenka ky. Po qene tere biznesmenet si ky plehra, vaj halli.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*