Mos i humbni këto foto!

July 3, 2016 10:32

Mos i humbni këto foto!

National Geographic Travel ka vlerësuar fotot më të mira të vitit 2016, ku fitues është shpallur Anthony Lau.

Në fotografinë e tij shohim një kalorës mongol në stinën e dimrit ku temperatura ka qenë më e ulët se -20 gradë celsius.

“Dimri në Mongoli është shumë i ashpër.  Në temperaturën -20 gradë celsius dhe me dëborën që frynte nga të gjitha anët ishte shumë e veshtirë të bindja veten të dilte nga makina dhe të shkrepja fotografinë”, është shprehur Anthony Lau.

Ja disa nga fotot më të mira të vitit.

nat-geo-winners2-RESTRICTED-largenat-geo-winners4-RESTRICTED-largenat-geo-winners5-RESTRICTED-largenat-geo-winners6-RESTRICTED-largenat-geo-winners7-RESTRICTED-largenat-geo-winners8-RESTRICTED-largenat-geo-winners9-RESTRICTED-largenat-geo-winners10-RESTRICTE-largenat-geo-winners12-RESTRICTED-TRAVEL-largenat-geo-winners11-RESTRICTED-TRAVEL-xlargenat-geo-winners3-RESTRICTED-TRAVEL-large

 

July 3, 2016 10:32
Komento

1 Koment

  1. Mark uk July 4, 09:55

    Fotografia e bler e Edi Rames me Obamen do kishte zene vendin e pare te ishte bere e ditur ma pare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*