Ja kush janë kandidatët për kreun e ri të AMA-s

October 13, 2014 09:51

Ja kush janë kandidatët për kreun e ri të AMA-s

Autoriteti i Mediave Audivizive pritet shumë shpejt që të zgjedhë kryetarin e ri.

Tashmë që ai është plotësuar me anëtarët e rinj, ka mbetur që të zgjidhet edhe kryetari, që do të zërë vendin e Endira Bushatit.

Kandidatët për kreun e AMA-s janë tetë persona, që vijnë nga fusha e gazetarisë dhe drejtësisë.

Më poshtë lista e kandidatëve:

Gentian Sala – jurist

Gentian Skënderaj – ekonomist

Anila Basha – gazetare

Zylyftar Bregu – gazetar

Raif Gorana – ekonomist

En Muci –ekonomi-biznes

Bers Hodo –jurist

Sokol Hasani – jurist

October 13, 2014 09:51
Komento

6 Komente

 1. Pëllumb zaimi October 13, 10:52

  Po të ishte për mua për kryetar të A M A-s do të vija të konkuronin përballë njëri-tjetrit Adrian Thano dhe Mero Baze? Gjithë të tjerët në një formë a tjetrën kanë varësi partiake!? Mendoj se prapë T V publik do të aderojë në linjat partiake dhe nuk do të bëhet i publikut??? Ndoshta jo si në kohën e sali zaptuesit por prapëseprapë i publikut nuk do të jetë!? Eshtë e pamundur me mendësinë e sotme politike!? Eshtë e pamundur në kushtet e mungesës së integritetit gazetaresk. Eshtë e pamundur në kushtet e presionit të grupeve mafioze e të interesit. Eshtë e pamundur në kushtet e reagimit të dobët të publikut shqiptar… “Dita” do të ketë rastin t’i shohë të sendërtuara këto që thashë. “Dita” do të ketë shumë raste të gjejë aty “subjektet e deformimit të realitetit si “mall” për lexuesin e saj” përgjithësisht më me nerv qytetar se të tjerët? “Dita” është media e rilindur ndërsa të tjerat kanë ende shumë punë! Shifrat e lexuesve flasin qartë në dobi të pohimit që sapo thashë? Tung!

  Reply to this comment
  • info analitike October 13, 13:15

   Z. Zaimi

   Mero eshte personi me pak i pershtatshem sepse e ka treguar me fakte se eshte pazarxhi dhe interesaxhi i tmerrshem. Edhe prishja me Berishen erdhi per ceshtje perfitimesh te majme.
   Sa per partiake, Thano dhe linja e Gazetes Dita jane pozicionuar qartazi majtas dhe deri me sot nuk kane pasur asnje reagim ndaj politikave te qeverise qe godasin shtresat me ne nevoje. Nuk e di se cilen “shoqeri civile” perfaqeson Thano por deri me tani vazhdon akoma te merret me Berishen duke i bere opozite opozites ndersa detyra e gazetarit eshte ajo e kritikes ndaj partive ne pushtet.

   Reply to this comment
 2. tvsh October 13, 11:57

  me te peshtire se Endira Bushati nuk do te kete drejtor te AMA/s

  Reply to this comment
 3. ALTINI October 13, 14:55

  Nuk hoqet dore nga militantet partiak ,ka plot specialist ne institucionin e A..M.A.vlersoni kontributet e punonjesve,,vlersoni ata punonjes qe u pushuan nga ENDYRA vlersoni opinionin e kolektivit ,dhe hapni konkurs me juri profesionistesh ,

  Reply to this comment
 4. arif October 13, 15:57

  Po Merua ku eshte. Beri doreqe Merua

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim