Ja mjetet me të cilat policia kërkon të shpërndajë protestuesit

February 26, 2019 19:32

Ja mjetet me të cilat policia kërkon të shpërndajë protestuesit

Policia ka nisur të përdorë një sërë metodash për të shpërndarë protestuesit para Parlamentit.

Fillimisht përdori gazin lotsjellës dhe më pas ndërpreu ndriçimin ndriçimi publik përpara parlamentit.

Ndërkohë makina e hedhjes së ujit është afruar pranë zonës së protestës për të shpërndarë turmën e protestuesve që janë afruar sërish në zonën e protestës bashkë me liderët opozitarë.

Garda e Republikës bën thirrje për ruajtje të rëndit dhe sigurisë.

v.l/ Dita

February 26, 2019 19:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*