Ja oraret kur mund të gjeni biletat më të lira të avionëve

July 7, 2016 11:04

Ja oraret kur mund të gjeni biletat më të lira të avionëve

Shpesh herë mund të keni ndeshur me artikuj që ju sygjerojnë se cili moment është më e përshtatshme për të blerë bileta të fluturimeve online, e cili jo.

Revistës “Time”, sjell një analizë të fundit të bërë nga kompania “Hopper”, ku përllogaritjen të dhënat për rreth 20 milion fluturime në 4 muaj.

Sipas kërkimit ka rezultuar se orari më i përshtatshëm për të gjetur biletat më të lira është, dita e martë rreth mesnatës.

“Hopper” ka zbuluar se ata që prenotojnë biletat e tyre ditën e martë rreth orës 12.00 të natës, kursejnë rreth 7 %, duke e bërë ketë orar më të lirë për të gjendur bileta.

Gjithashtu, sipas kërkimit ka rezultuar se në orën 24.00, nga e hëna në të mërkurë, rezervimi i udhëtimeve kushton më lirë.

Të dhënat kanë treguar gjithashtu dhe se cili është orari më i shtrenjtë kur prenotonini online, që përkon me ditës së premte në orën 15.00.

Në këtë kohë sipas “Hopper”, ju paguani 3% më shumë të vlerës së biletave, kjo e lidhur dhe me afrimin e fundjavës dhe menaxhimin e shitjeve nga ana e kompanive të fluturimit

July 7, 2016 11:04
Komento

1 Koment

  1. DinPak July 7, 13:35

    I dashur perkthyes i lajmit ne shqip, a ka mundesi te na sqarosh se per cilen ore behet fjale, per ate te Shqiperise, apo te ndonje vendi tjeter, sepse une jam ketu ne Sri Lanka dhe dua te pres nje bilete te lire per ne Europe. Faleminderit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?