Pasuria e Ministres së Financave

December 29, 2018 19:02

Pasuria e Ministres së Financave

Detyrën e ministres së Financave dhe Ekonomisë, në vend të Arben Ahmetajt, tanimë do ta ushtrojë Anila Denaj.

Deri dje ajo mbante postin e Drejtoreshës së Përgjithshme të Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor.

Po ashtu, Anila Denaj ka qenë edhe anëtare e bordit të AKEP, ndërsa ka mbajtur pozicionin e zv/ drejtoreshës në një bankë tregtare për periudhën 2007-2013.

Nga viti 2013 deri në vitin 2015 ka mbajtur pozicion drejtues në Ministrinë e Financave, por nuk është një figurë e njohur politike.

DITA zbardh pasurinë e saj dhe të bashkëshortit të saj.

 

Pasuria e ministres

Apartament banimi, blerë me kursime nga rroga, 46 000 dollarë.

Vend-parkimi për makinën, blerë me kursime nga rroga, vlera 1 000 000 lekë.

Tokë arë me sipërfaqe 859.77 m2, marrë me kursime.

Godinë në proces ndërtimi, blerë me kursime dhe kredi, vlera 80 000 euro.

‘Toyota’, vlera 15 000 euro.

Bashkëshorti, biznesi privat, ‘Artist Longue caffee’, me kapital 13 000 000 lekë.

Bashkëshorti, biznesi privat me kapital 1 400 000 lekë.

Llogari bankare, 20 000 euro, 3 469 lekë, 9 963 euro.

Detyrim në një bankë, 6 019 113 lekë.

Bashkëshorti, detyrim në një, 1 461 847.89 lekë.

Aksionere me 100 % e kompanisë IPC vlera 105 000 euro.

Të ardhura nga Fefad Bank 38 552 514 lekë.

Të ardhura nga IPC, 136 000 euro.

Të ardhura nga ProCredit Holding 48 260 euro.

Bonus 1, investuar në IPC Invest, 10 000 euro.

Bonus 2, investuar në IPC Invest, 50 000 euro.

Bonus 3, investuar 12 000 euro.

Settlement Agreement ProCredit Holding, 60 000 euro.

Bashkëshorti, fitim i akumuluar, 1 500 000 lekë.

Të ardhura nga rroga AKEP, 1 859 270 lekë.

Të ardhura neto nga pjesëmarrja në Shkollën Rajonale të Administratës, 2 125 euro.

Të ardhura nga mësimdhënia 6 918.66 euro.

Të ardhura neto nga mësimdhënia në Shkollën e Administratës Publike, 56 100 lekë.

Të ardhura nga investimi në bono thesari, 138 750 lekë.

Bashkëshorti, rroga mujore, 360 000 lekë.

Gjendja e llogarisë 245 614 lekë, 3 482 euro, 4 272.64 lekë, 1 299.75 euro.

Kredi bankare 7 000 000, 4 670 905 lekë.

Detyrim për përfundimin e murit rrethues të banesës, 600 000 lekë.

Likuidim detyrimi, 4 800 euro.

Kredi e përbashkët, 38 000 euro

Bashkëshorti, kapitali i subjektit privat shtuar me 5 900 000

Bashkëshorti, gjendja e llogarisë 36 752.73 lekë, 0.6 euro.

Bashkëshorti, kredi bankare 5 000 000, 3 176 310.9 lekë.

Bashkëshorti, kredi bankare 5 000 000 lekë, detyrimi 3 187 456 lekë.

Gjendja e llogarisë shtesë 4 491 euro.

Gjendja e llogarisë së kursimit 3 771.91 euro.

Gjendja e llogarisë rrjedhëse, shtesë 2 499 890 lekë.

Gjendja e llogarisë rrjedhëse, 17 857.63 euro.

Gjendja e llogarisë depozitë shtesë 103 000 euro.

Gjendja e llogarisë, 1.44 euro.

Gjendja e llogarisë rrjedhëse, 26 721 euro.

Të ardhura nga shitja e aksioneve në IPC 2, 159 732.85 euro.

Detyrime ndaj një shoqërie për, 39 100 euro.

Bashkëshorti, aktivitet privat, bar-restorant-pastiçeri, shtesë 997 802 lekë.

Bashkëshorti, pronar i një restoranti në rrugën e ambasadave.

 

v.l/ Dita

December 29, 2018 19:02
Komento

29 Komente

 1. intelektuali December 29, 18:59

  CA PRONA ME EURO, CA ME DOLLARE
  TE TJERAT ME LEKA PER KATUNARE
  SA PASURI KA ZONJA O SHQYPTARE
  QE FILOQYLSIT AHMETAJ I VU ZJARRE?

  Reply to this comment
 2. IVONI December 29, 19:05

  .. pra Rama “ik” nje ore e me pare ..!

  Reply to this comment
 3. Predator December 29, 19:21

  I dum t pasur kta ministrat e majte ne 🙂

  Reply to this comment
 4. KORÇARI December 29, 19:52

  Unë nuk arrij të kuptoj se përse duhet të bësh Ministër të Financave një TË KRIMBUR NË PARA dhe JO NJË TË SHKOLLUAR NGA SHTRESA E MESME ?????

  Reply to this comment
  • Farmacia 5 December 30, 09:31

   Ajo ka me teper vite shkolle, se sa faqe libri ke shfletuar ti o injorant.

   Reply to this comment
   • KORÇARI December 30, 15:31

    Ti “Farmacia 5” nqs nuk arrin të kuptosh domethënien e atyre që kam shkruajtur , mundesh të më pyesësh . Mëso të kuptosh ato që shkruhen dhe jo vetëm të lexosh ,KASTRAVEC / KË.
    Por që të kuptojë dikush domethënien e asaj që lexon presupozon që të ketë Tru dhe jo Fara Kungulli.

    Reply to this comment
 5. Liku December 29, 20:06

  Po per te ngrene nuk ka harxhuar kjo?
  E gjithe Byroja Politike nuk kishte sa kjo!

  Reply to this comment
 6. Lavanteria dollarit December 29, 20:43

  Mire zbardhjen e pasurise, por a mundet dita t’ja publikoje pak CV dhe t’i na shpjegoje se…

  – nga na doli papritmas kjo sheike?
  – sa vjec eshte?
  – sa vite pune ka?
  – me cfare pune i ka fituar parate?
  – sa eshte shuma totale e taksave qe i ka paguar shtetit?

  Reply to this comment
  • Albi December 29, 21:59

   Nuk ka nevoj per cv kjo eshte e lexuar .Grykese qe i buron nga skamja .Shkolluar ne Universitetin e Vlores qe eshte djepi i kultures dhe ka nxjer koka te shquara si e kesaj qe cfare ti dal perpara e perlan .Edhe thone pse ikin shqiptaret .

   Reply to this comment
 7. mirel December 29, 20:53

  Si i korrin parate nga te kater anet
  Shume te justifikueshme me ligjet shqiptare qe behen per te vjedhur me nder

  Reply to this comment
 8. Lili December 29, 21:26

  Tregim i paster se kjo nuk eshte e ndershme,po vjedhese se te tjeret…

  Reply to this comment
 9. Beni December 29, 21:30

  Shume e pasur qenka, ne are I korrin keto para xhanem?

  Reply to this comment
 10. uskania December 29, 21:51

  E doni ministrin brekgrisur?

  Reply to this comment
 11. I çudituri December 29, 22:27

  Nga eshte kjo? U bè ministre? Ore une jetoj jashte shtetit kam nje pune tè kualifikuar. Di rrogat e aktivitetet e shefave tè mi qè kanè mbaruar universitete. jane 60 vjeç e kete pasuri qè ka kjo shoqa siper duan 100 vite punè tè rregullt ta arrijne. Dmth shqiperia eshte rrumpallè. Nga gjithe kjo pasuri qè ka kjo menjehere duhet tè paguaj 44 % taksa. Po kjo vetem emrin ka shqiptare e gjuhen kushedi kush e financon per tè shkaterruar akoma Shqiperine. Missioni i Edi Rames eshte tè nedrtoj feudal spiun falas.

  Reply to this comment
 12. Martini December 29, 23:02

  Si mundet kjo te ulet ngjitur me.Bracen.Le tja jape rogen ndonje fukarai qe te.behet direkt socialiste se vete ska nevoje.

  Reply to this comment
 13. sulo Permeti December 30, 00:22

  I lutemi znj. ministre te re ,te na “mesoje” edhe ne, si mund te behen gjithe ato miliona euro,lek,e dollar ,me kursime……

  Reply to this comment
 14. Vetingashi December 30, 00:37

  Ja pse Rama nuk ka bythe te vettingoje veten, ministrat dhe Deputet e zhytur ne korrupsion.
  Por na tregon “arritjet” e pseudoreformes ne drejtesi, synimi i vetem i se ciles ishte te largonte ata gjyqtare dhe prokurore qe nuk i binden krimit ne pushtet, e qe vete te jete mbi zot edhe mbi ligjin.
  Ha pershesh o popull, se se shpejti do ngeleni edhe pa te

  Reply to this comment
 15. anda December 30, 02:02

  Minister Financave duhej bere Shkelqim Cani njeri i kompletuar me te gjitha,i afte e i ndershem…por nuk i shkon sipas avazit Ed rumpalles keshtu qe fshihet..sa njeres te tjere ka si puna e Cimit ne ate vend te afte e te ndershem por jane lene menjane,braktisur vetem e vetem se shihen interesat e vogla qofte per politike apo per dallavere..shqiptaret nuk duhet te ikin po tu versulen ketyre kucedrave qe gllaberuan ate vend e tu kerkojne llogari sa ata duhet te jene sherbetore te popullit jo agallare,perndryshe ai vend do shkoje keq e me keq, do shdukemi si komb do egzistojne vetem nje grusht qe plackiten cdo gje ne menyre me te paskrupullt dhe po ne te njejten menyre duan ta qindfishojne…ose pastaj do dale nje organicate si Kamora dhe gjerat do zghidhen jo me ligj po rruge tjeter ti i vodhe keto miliona per pasojat nuk pyete shkofsh ne hale…nje nga nje, ku ska shtet e drejtesi ka rruge te tjera per te mbijetuar perndryshe merrni disa anije futeni ate komb ne to dhe nisini neper bote e ne Shqiperi sillni skllever nga Afrika dhe i ndryshoni emrin atij vendi…

  Reply to this comment
 16. Malsori December 30, 02:20

  More po eshte cmenduri kjo zonja qe u be Ministre e financave me kete pasuri maramendse.Kesaj duhet bere urgjent VETINGU.ku i gjeti gjithe keto pasuri dhe gjithe keto para?.Une kam 21 vjet qe jetoj ne Boston me nje rroge nenpunesi shume te mire dhe mezi bleva nje KONDOMINIUM(apartment dy dhoma e nje guzhine)Hajdutet ne Shqiperi jane si lukunia ujqerve.Mendoj VETINGU dote jet shpetimi i shqiptareve prandaj te rroj Amerika,Malsori Boston

  Reply to this comment
 17. Shqip December 30, 05:00

  O njerez Po Pse nuk ju bejne pershtypje Edhe pronat e lulshit bashuqit te pa shkolluar, sali ram berishacicit e shkerdhqenit , grifsha sumes etje etj qe kur hynte né pollitike ishin me nder pa bre……
  Nuk Jane te vetmit keta ps istet.

  Reply to this comment
 18. Shqip December 30, 05:01

  O njerez Po Pse nuk ju bejne pershtypje Edhe pronat e lulshit bashuqit te pa shkolluar, sali ram berishacicit e shkerdhqenit , grifsha sumes etje etj qe kur hynte né pollitike ishin me nder pa bre……
  Nuk Jane te vetmit keta ps istet.

  Reply to this comment
 19. C'a bohet kshtu December 30, 06:24

  Qenka e verfer si familje, urgjent Lali Era t’i jape shtepi si e pastrehe nga Bashikia dhe qeveria te interesohet per kredi me interes zero, me afat shlyerje …..lesht.

  Reply to this comment
 20. Perkthyesi December 30, 09:54

  E krimbur ne para! Une qe kam punuar me te huajt qe nga viti 1996, me nje page shume te mire, qe nuk abuzoj me alkolin dhe cigaren (nuk i perdor fare), nuk kam asnje kacidhe, pasi jane harxhuar per te ngrene dhe shpenzime e tjera qe i detyrohemi shtetit (drita, uje, etj etj). Pse nuk skanohet pasuria e saj, dhe te konkludohet ne se ka apo jo korrupsion ne kete ceshtje! Perfundimisht, e pamundur te behemi shtet!

  Reply to this comment
 21. alphade December 30, 11:52

  Ky kryeminister qenka i paturpshem. Zhgenim i madh !
  C’eshte kjo ministre qe paskish kaq pasuri. Hygoi: “Prapa
  cdo pasurie ka nje krim” ! Kriminele- HAJNA !

  Reply to this comment
 22. Buzuku December 30, 12:27

  Mos nuk i Ka, qe ne fund te dale ek-a-ek…?

  Reply to this comment
 23. A December 30, 12:58

  Ministra te Financave duhet te jene SHKELQIM CANI ose ZEF PRECI. Por keto nuk i deshiron mender barboni, leckamani, zhulaxhiu i Parist dhe karakatura, kllouni, mashtruesi EDI RAMA.
  Sepse nuk i shkojne sipas avazit te ketij derdimeni.

  Reply to this comment
 24. AAA December 30, 13:43

  Keta duan te gjithe plumbin ballit.
  KUR TE SHFAROSET KJO RRACE E NDYRE KRIMINELESH DHE HAJDUTESH ATEHERE DO TE BEHET SHQIPERIA.

  Reply to this comment
 25. xhelilh50 December 30, 15:01

  Kjo zonje qenka me e pasur se presidenti Tramp. bravo Z Rama,ju fshini dicka tjeter me keto levizje ne qeveri.?????.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim