Ja pse e saboton “vetingun” Edi Rama!

October 2, 2017 12:44

Ja pse e saboton “vetingun” Edi Rama!

 

Për “vetingun”-Luli,

është i paduruar,

po mafiozi Rama,

krejt e ka bllokuar!

 

Janë të vërteta,

s’janë thashetheme,

se me drejtësinë,

Rama ka probleme!

 

Rama figuron,

në defteret tona,

në “Rrugën e Kombit”,

vodhi miliona!

 

Vodhi miliona,

euro-jo shaka,

shifër më të madhe,

nga ajo nuk ka!

 

Po me drejtësinë,

s’u tregua burrë,

i mbylli hetimet,

me një procedurë!

 

Me një procedurë,

çdo gjë mbylli horri,

se tri ditë raport,

i kish dhënë doktori!

 

Mund të dalë ndonjë,

dhe rihap hetimin,

dhe në burg-për vjedhjen,

e tendos Edvinin!

 

Ato miliarda,

nuk ka si i mbron,

ndaj “vetingun”-Rama,

po e saboton!

 

Nuk ka vetëm vjedhjen,

që e shtyn në ngasje,

një ditë Janari,

ka bërë edhe vrasje!

 

Katër jetë shqiptarësh,

i mori dhe pikë,

kur ishte ministër,

i Rendit Publik!

 

Gjer tani hatanë,

ka bërë drejtësia,

kur thotë-u bënë vrasjet,

nga pakujdesia!

 

Ministri i Rendit,

nuk është zënë në gojë,

ndaj s’ka si “vetingun”,

të mos e pengojë!

 

Ndaj Rama “vetingun”,

po e tërheq zvarrë,

sepse si ministër,

dhe njerëz ka vrarë!

 

Luli për “vetingun”,

sot me lot po qan,

se është Edi Rama,

që pezull e mban!

 

A. Duka

October 2, 2017 12:44
Komento

3 Komente

 1. pelivan October 2, 13:09

  Madje,Edvin Rama
  Ka edhe nje barre
  qe kur shiti detin
  doli tradhetar…

  Dhe si tradhetar
  ky horr prap ja hodhi
  Ashtu si dikur
  Dhe Ahmet Zogolli…

  Por tash erdhi koha
  per gjithçka ka bere
  t’i kendohet kenga:
  “Atje te guri me vêrë!…

  Reply to this comment
 2. pelivan October 3, 00:31

  Madje Edvin Rama
  eshte dhe tradhetar.
  Sepse,shiti detin
  Ka tre krime, barre…

  Reply to this comment
 3. shoku " Shpati " October 3, 08:54

  Te lumte shoku Arben . Je mbeshtetur plotesisht ne frymen e konferences se shtate te partise ne lidhje me luften kunder armikut te kllases …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*