Ja sa gjatë mbijetojnë grimcat e gripit në objekte

February 12, 2018 18:14

Ja sa gjatë mbijetojnë grimcat e gripit në objekte

Gjatë periudhës së gripit duhet të kujdeseni më shumë për pastrimin. Kjo pasi grimcat e gripit në sipërfaqet e objekteve që përdorim më shpesh gjatë përditshmërisë, mund të mbijetojnë për orë të tëra, duke u kthyer në rrezik për marrjen e virusit.

Sipas bluzave të bardha të QSUT-së, duhet të dini se grimcat e gripit mund të mbijetojnë përreth 8 deri në 12 orë në sipërfaqet e objekteve. Ndaj duhet të bëni kujdes me përdorimin e telefonit, pultit të televizorit, si dhe sendeve të tjera.

p.k/dita 

February 12, 2018 18:14
Komento

1 Koment

  1. dog April 29, 19:18

    Hi there it’s me, I am also visiting this web site regularly, this web site is actually nice and the
    viewers are in fact sharing nice thoughts.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*