Ja sa kushton parkimi në qytetet evropiane

September 14, 2016 16:12

Ja sa kushton parkimi në qytetet evropiane

Sipas portalit Ubeeko, i specializuar për aksidente automobilistike dhe udhëtime, parkingjet më të shtrenjta janë në Londër.

Në Londër, 1 orë parkim mesatarisht kushton 10,40 euro. Ndërsa në Stokholm, Athinë, Oslo dhe Milano, kushton nga 5 – 8 euro.

Kjo i bën këto qytete shumë të shtrenjta për turistët. Pak më lirë është në Amsterdam, Paris, Mynih dhe Romë, ku për parkim paguani 4,20 deri 4.70 euro për orë.

Më lirë është në Budapest – 1,60 euro për orë, Pragë – 1,30 dhe Varshavë 1 euro.

Ndërsa Beogradi është gati më i liri në Ballkan ku një orë mesatarisht kushton 50 cent.

 

September 14, 2016 16:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*