Ja sa para fiton FSHF në rast se kombëtarja shkon në Euro 2016

October 10, 2015 15:13

Ja sa para fiton FSHF në rast se kombëtarja shkon në Euro 2016

Përveç aspektit sportiv fitorja me Armeninë mund të sjellë edhe shumë miliona në arkat e FSHF-së.

Kualifikimi do të na çonte për herë të parë në një kampionat Europian, por do t’I sillte federatës sonë edhe 12 milionë euro.

Kjo është shuma me të cilën do të shpërblehen kombëtarët që kualifikohen për në Euro 2016 që zhvillohet në Francë.

UEFA ka rritur premiot krahasuar me edicionin e kaluar dhe Shqipëria në rast kualifikimi do të marrë katër milionë më tepër se sa kanë marrë kombëtaret që u kualifikuan në Euro 2012.

October 10, 2015 15:13
Komento

4 Komente

 1. xxx October 10, 17:25

  eh sa e mire eshte per duken kjo premjo

  Reply to this comment
 2. LELEGU October 10, 17:55

  Duka kriminel qe shet ndeshje. Ngordhsh bashke meRAM SKIZOFRENIN

  Reply to this comment
 3. Librazhd October 11, 00:34

  Ky qelbesira nuk iken me ishalla nuk fitojm ka gjase qe ja lane vete Serbit

  Reply to this comment
 4. D October 11, 00:36

  Jo sa Pare do marre FSH-Q,federata shqip e qeneve,po sa pare do marre klani Koka,Digitalb,dhe ndonje lek te vogel per Moniken e Likes,se shef endrra kesaj rradhe ajo me varese 700.000€ .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim