Ja si do të jetë fleta e votimit për Bashkinë e Tiranës

May 20, 2015 19:30

Ja si do të jetë fleta e votimit për Bashkinë e Tiranës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë gati modelin e fletës së votimit për kandidatët për Bashkinë e Tiranës.

Në vendet e parë të fletës së votimit renditen kandidatët Gjergj Bojaxhi dhe Sazan Guri, ndërsa kandidati i PD-së Halim Kosova renditet i treti. Më pas, në vend të katërt renditet kandidati i Partisë Kristian Demokrate Dhimitër Muslia dhe në vend të pestë Arben Tafaj, ndërsa kandidati i mazhorancës, Erion Veliaj, paraqitet në fund të fletës së votimit.

flete votimi2

May 20, 2015 19:30
Komento

3 Komente

 1. Pëllumb zaimi May 20, 22:49

  Pse nuk respektohet renditja e kandidatëve sipas rendit alfabetik? Nuk e di ç’kritere janë marë parasysh? Tung!

  Reply to this comment
  • Lagunari May 21, 10:37

   Votojme per numrin 6 ne menyre qe kryeqyteti te rikthehet ne identitet pas braktisjes qe i eshte bere nga kryebashkiaku aktual i cili nuk ka kryer thuajse asnje investim ne qytet. Ka ardhur momenti qe Tirana te shkoje ne drejtimin e duhur.

   Reply to this comment
 2. Xhomi May 21, 10:52

  Une do te votoja per te gjithe kandidatet

  Cti besh qe eshte pak e vogel ajo dhoma e fshehte se po te ishte pak me e madhe do ti fusja nje te dhjere te fuqishme ne nje siperfaqe mbi flete qe fillon nga Gjekja e mbaron ne Erjonka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin