Ja si duhet veproni kur celulari juaj bie në ujë

August 7, 2014 18:13

Ja si duhet veproni kur celulari juaj bie në ujë

Nëse gjendeni në një situatë të këtillë, në fillim ajo çfarë duhet të bëni është që të mbyllni telefonin dhe të hiqni baterinë dhe më pas duhet të siguroheni që ta thani dhe t’i largoni lagështinë celularit. Për ta bërë këtë gjë, mënyra më e mirë është ta fusni në një kavanoz të vogël me oriz. Mund t’ju duket qesharake, por orizi është mënyra më e mirë për të tërhequr lagështinë nga celulari. Pasi të jeni siguruar që telefoni juaj është tharë plotësisht dhe nuk ka më lagështi, mos shpejtoni, prisni edhe disa ditë dhe më pas hapni celularin. Mos tentoni ta thani celularin me tharëse flokësh ose me mikrovalë, kjo pasi që ajri i nxehtë dëmton pjesët elektronike.

telegrafi.com

August 7, 2014 18:13
Komento

2 Komente

  1. vlora August 8, 12:55

    Blini Samsung S5 dhe shpetoni

    Reply to this comment
  2. Carlos August 8, 16:17

    …eshte nje program qe instalohet dhe pasi e ke bere celulari juaj di te pakten 3 stile noti,dhe nuk mbytet

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*