Ja si e imagjinon artisti gjerman hartën e Evropës. Në listë dhe Shqipëria (Foto)

August 7, 2019 12:13

Ja si e imagjinon artisti gjerman hartën e Evropës. Në listë dhe Shqipëria (Foto)

Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të  formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh hartat në vende të tjera të Evropës.

Rezultati është i çuditshëm dhe ne po ju prezantojmë listën me forma të veçanta, ku nuk mungon as Shqipëria, që duhet thënë se imagjinata e krijuesit ka qenë pak e shfrenuar, shkruan TCH.

Kjo është ajo që youtube-i gjerman Zackabier,  i shndërron vendet evropiane në modele krijuese dhe shpesh argëtuese.

Disa transformime janë të thjeshta, por të tjerat janë më komplekse dhe imagjinative. Cila është e preferuara juaj?

SHQIPERIA

QIPRO

GJEORGJIA

DANIMARKA

ESTONIA

FRANCA

GJERMANIA

BRITANIA E MADHE

GREQI

ITALIA

KAZAKISTAN

LITUANIA

ARMENIA

MOLDAVIA

MALI I ZI

NORVEGJIA

POLONIA

RUMANIA

RUSIA

SERBIA

UKRAINA

FINLANDA

BJELLORUSIA

BELGJIKA

BULLGARIA

 

 

b.b/dita

 

August 7, 2019 12:13
Komento

3 Komente

 1. intelektuali August 7, 13:38

  SHQYPNIA SI PREZERVATIV, KULLUF GOME OSE CONDOM PER SEX TE SIGURT?

  Mire e kishte bejtexhiu i Enverit kur shkruante bejtet e tij famoze qe:

  DIKTATORI E KISHTE HALLATIN
  SA BLENDI FEVZIU SHTATIN

  Reply to this comment
 2. lalai August 7, 14:21

  Hahahahhaha harta të verteta duhet të ishin jp thjesht fantazi…

  Reply to this comment
 3. mirel August 7, 16:32

  E paska vulosur ky, shqipkare tamam

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim