Jahjaga anulon vizitën në Shqipëri (opozita duhet të mendojë diçka tjetër tani)

December 12, 2014 10:01

Jahjaga anulon vizitën në Shqipëri (opozita duhet të mendojë diçka tjetër tani)

Presidentja kosovare, Atifete Jahjaga, ka anuluar vizitën e saj në Shqipëri, e cila ishte parashikuar të ndodhte më 17-18 dhjetor.

Vizita e Jahjagës ishte parashikuar si një truk për të futur opozitën në Kuvend me pretekstin e nderimit të zonjës së Kosovës në limitet e skadimit të afatit 6 mujor të mandateve.

Një ditë më parë opozita pohoi me anë të Fatmir Mediut, se do të ishin në Kuvend, për të nderuar presidenten kosovare.

Edhe Dashamir Shehi pohoi dje se në 18 dhjetor opozita do ishte në Kuvend.

Zyrtarisht shtyrja e vizitës së Jahjagës është justifikuar me detyrimet kushtetuese që ajo ka brenda vendit.

Por, mendohet që vizita e saj të jetë shtyrë në momentet e fundit, pasi truku për të shpëtuar mandatet u bë publik dhe presidentja kosovare ka dashur ta shmangë përdorimin nga ana e politikës në Shqipëri.

December 12, 2014 10:01
Komento

10 Komente

 1. beni December 12, 10:13

  Me mir te thyej qafen atifetja se te vizitoj nacional orjentalistet gege zogiste,qe kan dashur vetem te futin shqiperine ne konflikte nacionale,qe ajo nuk i dashur kurre!

  Reply to this comment
 2. Christ December 12, 10:47

  Hahahahahahahaha !!!!
  Dopjo gjashta i ngeli ne dore,vampirit Berisha!

  Reply to this comment
 3. veterani December 12, 10:53

  Shum mire ka bere presidentja JAHJAGA duhej qe ta kishte refuzuar qe ne fillim kete perdorim te ndyre ,poshteruse per figuren e presidentit te kosoves.Faji qendron tek uloku jone ne shqiperi qe eshte bere bythe e breke me PD qe ne fakt na ben nje dem te madh si komb.Ne duhet te punojme ta lartesojme figuren e presidentit te kosoves,figuren e shtetit te Kosoves te jemi te lumtur se kemi dy shtete te punojme te jen te dy ne BE dhe gjith organizmat nderkombtare dhe jo te perdoren nga nje parti qe ka ngelur nje bande e pa rikuperushme dhe qe duhet te perballet ne gjukate me bemat e saj ndaj kombit tone.

  Reply to this comment
 4. sali-21-janari December 12, 11:21

  atifetja e isaja shkofshin ne djall mos noshta vjen fazlliçi klyshi i kurves dhe vellai i lulit te smerlapit

  Reply to this comment
 5. Toni December 12, 11:49

  ahhahaha o saluk berisha mer FAZLLICIN tani se Jahjaga te tha fuck ose-ose merr mark uk …

  Reply to this comment
 6. fiqo December 12, 14:57

  Uups…

  Reply to this comment
 7. Flamurtari December 12, 15:35

  Habitem si mungoi kjo zonje ne promovimin e librit te Zogut qe u be nga KLAn TV Fevzo-Frangaj-Cili. Madje u be ne Pallatin e Brigadave se ka pasur ftese edhe Jahjaga. U be fjale se do te mbante nje fjalim ne Kuvendin e Shqiperise, por çfare na duhet ne kjo demek presidente qe la Kosoven 6 muaj pa qeverisje. Kete do ti tregonte Kuvendit tone? Megjithate, se mos jane me te mire keta palo deputete qe na kane caktuar.
  Mallkuar qofshin te gjithe politikanet ekzistues ne Shqiperi qe tallen me popullin e tyre!

  Reply to this comment
  • andromeda December 12, 15:47

   Shyqyr që i erdhën mendët kësaj injorantes. S’kishte pse ta ndynte veten në politikën e shkërdhyer shqiptare.

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi December 12, 16:55

    Shpejt sali ? Nëpërmjet jarit sajo që në ditën e skadimit te mandateve jari t’i japë atifetes një dekoratë!? Ja u gjet? Shpejt sali ? Tung sali!

    Reply to this comment
 8. Populli i thjeshte December 12, 17:16

  Hahahahahahaha! Dhe populli qeshet dhe bota tallet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim