Jahjaga dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me Urdhrin e Pavarësisë

September 11, 2015 19:25

Jahjaga dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me Urdhrin e Pavarësisë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, dekoron me Urdhrin e Pavarësisë shkrimtarin e madh të letrave shqipe e jo vetëm, Ismail Kadare.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Presidentja e Kosovës përmes faqes së saj zyrtare në fb.

“Pata nderin që në kuadër të vizitës zyrtare në Shqipëri të takoj shkrimtarin Ismail Kadare, të cilin e dekorova me Urdhrin e Pavarësisë për kontributin e jashtëzakonshëm për afirmimin e kulturës dhe letërsisë shqipe dhe për kontributin e madh në përpjekjet e Kosovës për liri, pavarësi dhe shtet sovran”.

September 11, 2015 19:25
Komento

17 Komente

 1. emigranti September 11, 20:14

  Per cfar kete dekorim ,qe i ka thurur lavdi Diktatorit.Urime pra o Emigrant Politik.

  Reply to this comment
 2. mali September 11, 21:01

  Pse nuk dekuron akademikun dhe shqiptarin e madh prof. Rexhep Qosja qe eshte i drejte perdrejte per çdo çeshtje shqiptare dhe vete realiteti Shqiptar .

  Reply to this comment
 3. tom September 12, 10:49

  He mor cmirexhinj me lart!
  Nuk behet Shqiperia me injorante!
  Nje dite keto figura skane per te qene me,por kush do te mbetet?
  Ju?

  Reply to this comment
 4. La nom ky kurva Plak September 12, 10:52

  Te pakten taborit idiot Gjitari Partis , s’paguan asnji 10Miii €, si bo me gazetaret e huj, ne shkrimet qi bojn per smojlin, me i bo pak Make-Up para opinionit, me e paraqit mo sexi ‘

  Reply to this comment
 5. Ha-ha-ha-haaaaaaaaa September 12, 11:40

  Po ku mo “urdhri pavarasis” nga e ka prejardhjen prej turrqie !!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. nostradamus September 12, 11:43

  Konstanti i nderuar R.Qosja …krenaria e shqiptareve patriote …!!!!

  Reply to this comment
  • ben tirona September 12, 13:09

   Ti mor mjeshter se ke hallin tek Qosja!
   Halli yt eshte Kadare.
   Halldupet….,qe hiqen si patriote,por mbeten …stan (prapashtese) ne mendime.
   Po cte keqe te gjen ty nga Kadare,psh?
   Po I ha buken ndokujt,apo buken tende?
   Gjithe brezi I atyre qe kane pak mend dhe dine te shkruajne,eshte fale Kadarese,Agollit dhe ca pak te talentuarve te tjere qe gjenden perreth.Keta gazetare qe shkruajne sot neper keto gazeta e dine sa I vlefshem eshte Kadare dhe ca te tjere.
   Cfare pune te prish ty, se Kadare mori kete cmim?
   Cfare ke bere ti per kete vend ,psh?
   Ke vene ndonje “tulle” si me thene per ta bere kete vend me te mire?
   Apo kjo eshte miresia jote,duke pergojuar kedo qe eshte me I vlefshem se ty?!

   Reply to this comment
 7. sk September 12, 11:58

  Me mire te jesh njeri persembari se nje shkrues me nje dhunti nga natyra.

  Reply to this comment
 8. dikush September 12, 12:21

  O Zot i madh, ç’po na degjojne veshet e po na shohin syte ….diskutojne Kadarene , ca plehra rrugesh me tre klase shkolle , qe kurre ne jeten e tyre nuk kane lexuar nje liber . Ehhhhh , sa shume kohe do te duhet qe edhe shqiptaret , te behen njerez …., madje mendoj se kurre nuk kane per t’u bere , turq do te mbeten , per te pakten edhe 400 vjet , se vetem 100 kane kaluar qe nga 1912-ta .

  Reply to this comment
  • Ha-ha-ha-haaaaaaaaa September 12, 12:53

   Or tej, nqs ti je nji plehr e diplomur, kjo s’te jep te drejten ty te ofendosh asnji , sepse sipas nji fjale te urt thuhet ;
   Nga goja e plehrave , qelbin vetem plehra .
   Pra thon ne shqyp ,ksaj i thone dikush qe prodho plehra, te dhifsha Diplomen , plehrat mbeten plehra dhe mbulojn po plehra

   Reply to this comment
 9. Gogolli September 12, 13:35

  Po mua , kur do ma japesh moje Aqife?
  Un kam qene, nji nga bashklepirsit e ngushte, te bythes Partis , ne kadaren , si ne komunizem edhe maloqizemin demokratik , qi thua ti

  Reply to this comment
 10. @@@@ September 12, 13:42

  o Ben tirona pse lodh frymen kot mer daj,keto vemjet shyqyr qe ju dha rasti ti fusin noj koment te shkretet,ti do me i sqaru,leji lale se nuk ka dermon kjo lloj fare e te pa aftesh,mosmirenjohesish e injorantesh,hajt ma kalo mire!

  Reply to this comment
 11. E---va September 12, 15:14

  shkrimtarii madh mbetet i madh,dhe flet me letersi.
  kush lexon letersi ks llogjike te gjykoje vlerat e veprave te tij.
  te tjeret bejne rolin e qenit qe leh,qofte edhe kur nuk te ke hyre ne pronen apo te ka nderhyr nepunen tende………………….
  krenari mbetet kadare,te gjthe qe punojne gabojne, vetem ata qe kritikojne kur s’punojne

  Reply to this comment
 12. E---va September 12, 15:15

  shkrimtarii madh mbetet i madh,dhe flet me letersi.
  kush lexon letersi ka llogjike te gjykoje vlerat e veprave te tij.
  te tjeret bejne rolin e qenit qe leh,qofte edhe kur nuk te ke hyre ne pronen apo te ka nderhyr nepunen tende………………….
  krenari mbetet kadare,te gjthe qe punojne gabojne, vetem ata qe kritikojne kur s’punojne

  Reply to this comment
 13. E---va September 12, 15:16

  shkrimtarii madh mbetet i madh,dhe flet me letersi.
  kush lexon letersi ka llogjike te gjykoje vlerat e veprave te tij.
  te tjeret bejne rolin e qenit qe leh,qofte edhe kur nuk te ka hyre ne pronen apo te ka nderhyr ne punen tende………………….
  krenari mbetet kadare,te gjthe qe punojne gabojne, vetem ata qe kritikojne kur s’punojne

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim