“Jam edhe unë me ty në atë qeli…”, fjalët e të dashurës për Izet Haxhinë

May 9, 2018 11:02

“Jam edhe unë me ty në atë qeli…”, fjalët e të dashurës për Izet Haxhinë

“Jam edhe unë me ty, në atë qeli…”, fjalët plot forcë për Izet Haxhinë

Izet Haxhia ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Pas disa javësh procedurash, ish-truproja i Sali Berishës u ekstradua nga Turqia dhe tani do të përballet me autoritetet shqiptare, pasi është dënuar në mungesë me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit.

Haxhia mbërriti në aeroportin e Rinasit rreth orës 20:10 me një linjë ajrore turke dhe aty u prit nga policia dhe një grup special shoqërimi i Drejtorisë së Burgjeve. Në avion ai shoqërohej nga 4 policë të Interpol-it, ndërsa më pas u transportua me dy furgona të policisë në burgun 302 në kryeqytet, ku do të mbahet derisa të zhvillohen të gjitha procedurat ligjore.

Ndërkohë në Facebook, e dashura e tij e cila tashmë ka dhe të drejtën e përdorimit vijon ta mbështesë dhe t’i japë kurajo:

Postimi i plotë:

Ti je forca ime, ti je shkembi im, ti je i miri im, Izet Haxhia!

Jam edhe une me ty, ne ate qeli… Dhe do te jem, kudo qe te jesh!

Zoti eshte me ty, sepse ti je me Te Verteten! Qe zhytet, por nuk mbytet kurre!!

Mire se u ktheve ne Atdheun tend, tonin, Dashuria ime e pamposhtur!

Nuk je vetem♥️

May 9, 2018 11:02
Komento

11 Komente

 1. vasili May 9, 11:15

  Nje dashuri,qe na con ne kohet e medha dhe te harruara te ndjenjave te thella njerzore.
  Faleminderit,qe na e bere te pranishme,ate qe ndjenja te tilla,jo te gjitha kane cofur,por ndonje diku dremit,per tu rizgjuar si nje vullkan,mbi nje batak,qe qelbet ere,nga shpirtra te vdekur..

  Reply to this comment
 2. N.VJOSA May 9, 11:39

  Kjo Vajzë trime dhe teper intelegjente,
  që i gjendet ne krah shokut te vet te Jetës,
  meriton vlerësimin më të lartë per besnikerinë e saj!
  Izet Haxhia nuk është dokushdo!
  Ai eshtë Deshmitari P O T E N C I A L,
  Si askush tjeter, që mund ta fundos perfundimisht Kryekriminelin me të madh që ka patur ndonjehere Shqiperia!…
  Sepse ai i di Saliut te gjitha poshtersit!
  Bile edhe sa herë ka shkuar në Nevojtore, sepse e ka ndjekur hap pas hapi…Askush nuk mund të jete më i besueshem se Izeti, truproja e Sali MONSTRËS…
  Dhe nga ana tjeter Izeti lufton per Nderin e Tij,
  te Malesise se Gjakovës,
  por dhe të krejt Shqiperise!
  Izet, ti je Avni Rustemi i diteve tona!
  Se Fjala,
  E Verteta,
  Vret

  Shumë
  Se
  Plumbi…!
  Ka ardhur Ora e të Vërtetës!…

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN May 9, 12:50

   ahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahaa
   nuk di te qesh me kte “zhulieten’, lokja-loku ne shqip, te qesh me ate trapin para teje, po ama kur lexova dhe emrin tend me kete elegjine per izet e saline, u gajasa;
   Izeti do veje ne biruce, do veje Xhevua sa here qe ti duhet ndonje flleterrufe te nxije gazeten, qe te bleje dhe cigare Izeti dmth, Saliu dhe nja 3 legjislacione do ju thote ne parlament ‘dilni prape se jua bej si ne 21 janar’ , ti po ktu do shkruash komente per loken dhe lokun dhe une do iki te gjej ndonje loku, se kur gjeti dhe ky qe nuk ka lesh ne koke, imagjino mua qe i kam akoma te gjitha 😛
   sidoqofte une do gjej nje loku pej kuksi, se ata i ngriten traun dhe Edi Rames 😛

   Neti mblidh mendjen e kokes, mos te gjej me ne keto faqe une ahahahahahahahahahahahhhaaa

   Reply to this comment
   • N.VJOSA May 9, 14:08

    BLACK,
    Nuk po të mar vesh fare!
    Te vjen keq per Sali Kapsollen, shpreson se nuk do denohet?!
    Apo…?
    Me hahahahahaha…
    e nis…
    Me hahahahahaha…
    e mbaron…!
    (Mos merr gje miell me hundë… që qesh
    kaq shumë?…)
    Avokati Izetit thotë do gjykohet nga e para vrasja e Azemit…
    Kë të besoj unë?…
    Ty apo Drejtesine dhe Avokatin?!…
    (Vero, komenti yt më i dobët deri tani….!)
    Të pershendes,
    Kujdes në kthesë….!

    Reply to this comment
    • lola May 9, 14:27

     Ke degjuar te qeshe njeriu nga halli?Do ta shikosh me shpesh kete te ziun te gajaset deri sa te plase nga marazi.E si mund ta duroje nje shpellar ti poshterohet idhulli i tij per se gjalli.

     Reply to this comment
     • BLACK SWAN May 9, 16:05

      mir mir Neti, nuk do qesh me , se mos qan Lola,
      miellin e kam filluar, mora shembull nga kryeministri 😛

      po te gjykohet nga e para nuk dmth qe do denohet Saliu, e shumta do i ulin disa vite qe te rrije me loken Izeti , do i bejne ndonje film si ato telenovelat , vetem se do jete film ne gazete , tani po iki se do gajasem prape ….

      Lolke, ti mos qaj, se ktu do jemi, Neti eshte mesuar qe une i them te verteten, po ka inat ta pranoje me te paren,
      Lolke, shpellarin e pruret ju, e ruajtet ju, dhe kur u flaku si lecke filluat ti drejtonit gishtin…
      e sidoqofte Lolke, shpellar eshte dhe ky ktu me siper…!

   • VFLP May 9, 16:38

    HAJVAN

    Reply to this comment
   • lexuesi May 9, 18:52

    Penis Black, je nje tutkun qe nuk e ke shokun, si gjithe spiunat e Sali Qenit.

    Reply to this comment
 3. tomsojeri May 9, 14:05

  Mirse vjen Izet ne Atdheun tend pas cka hoqe e shpetove nga dor e xhahilit qe vret e djeg pa meshir kur ka pushtet e forc ! Ky Djall qe vazhdon te hedh zjarr ( se vetem kte di te bej) duhet diskretituar pa hezitim ,pa keqardhje ,ete xhvishet para shqiptareve qe te ndigjojn e te shohin nga dor e par, ftyren e vertet e aq te frikshme te ktij gjeniu te se keqes se Shqiperis e ter shqiptareve !
  Nuk po nxitohem te festoj ate cka do te doja te shof ,sepse akoma neper koridoret e sistemit te kalbur Drejtesi ,levizin bakteret e hedhura nga jarqet e ksaj monstre, qe ben aq me gaz tipa si Black e pshurret nga qefi e xhelozia me gjith se sic thot, i ka akoma te gjitha !
  Neti vella, ti vazhdo e shkruaj e mos u tut, se ben pjes tek ata shum e shum qe do ju vi dita te qeshin njeher e mir ……

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA May 9, 14:10

  BLACK,
  Nuk po të mar vesh fare!
  Te vjen keq per Sali Kapsollen, shpreson se nuk do denohet?!
  Apo…?
  Me hahahahahaha…
  e nis…
  Me hahahahahaha…
  e mbaron…!
  (Mos merr gje miell me hundë… që qesh
  kaq shumë?…)
  Avokati Izetit thotë do gjykohet nga e para vrasja e Azemit…
  Kë të besoj unë?…
  Ty apo Drejtesine dhe Avokatin?!…
  (Vero, komenti yt më i dobët deri tani….!)
  Të pershendes,
  Kujdes në kthesë….!

  Reply to this comment
 5. Qytetari durrsak May 9, 18:50

  Z. Izet,
  mireserdhe ne Shqiperi. Misioni yt eshte padyshim fitimi i te drejtes tende te mohuar dhe manipuluar padrejtesisht nga Sali Berisha dhe lakejte e tij te felliqur. Ti do ta fitosh te drejten tende per te qene i lire dhe i pafajshem. Njekohesisht, do t’i besh sherbim te madh Shqiperise dhe demokracise ligjore. Me ty jemi te gjithe ne shqiptaret e ndershem dhe qe kerkojme vendosjen e ndeshkueshmerise per kriminelet dhe pushtetaret e korruptuar te Sali Berishes, qe jane tallur me kete popull barbarisht. Jemi me ty dhe suksese te urojme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim