“Jam kundër bashkëqeverisjes Rama-Basha”… “Po prandaj nuk je në listë”

June 2, 2017 11:29

“Jam kundër bashkëqeverisjes Rama-Basha”… “Po prandaj nuk je në listë”

Jozefina Topalli e cila nuk gjendet në listat e kandidatëve për deputetë të PD tha dje në një intervistë televizive që PD e drejtuar nga Basha po braktiset.
“Takimet janë të braktisura nga qytetarë nga strukturat e Partisë Demokratik. Ka braktisje sot në Shkodër, braktisje totale. Zotit Basha i kam qenë në zyrë pak herë dhe i kam thënë bëj kujdes, sepse po zhbëhen struktuturat dhe i kam thënë përpiqu të gjesh personalite në komunitet.
Unë i kam thënë hapur, dhe pastër, dhe Berishës i kam thënë çfarë mendoj për z. Basha” – tha Topalli gjatë një interviste televizive në News 24.
Ish-kryeparlamentarja u ironizua nga analistët në studio kur shtoi se ishte kundër bashkëqeverisjes Rama-Basha.
 
Topalli: Unë jam kundër çdo bashkëqeverisje midis Bashës dhe Ramës, po të isha në parlament s’do e votoja kurrë.
 
Bushati: Kjo është një nga arsyet pse nuk jeni në listë
 
Topalli: Unë do të vazhdoj të jem në politikë, do vazhdojë të flas.
June 2, 2017 11:29
Komento

9 Komente

 1. anticensurë25642654 June 2, 12:25

  “Bushati: Kjo është një nga arsyet pse nuk jeni në listë”
  me nja dy fjalë përmblidhet mendtaliteti shqiptar!!
  mentalitet që nuk pranon një mendim ndryshe nga NJËSHI!!
  bushati në vënd që të bëjë të kundërtën,nuk është se ai vendos,pra të shprehë një mendim që pranon mendimin ndryshe nga NJËSHI,ai ka rënë në batakun që shpesh vetë e kritikon!!ai në vënd të mbështesë kandidaturën e topallit në PDa!?bën të kundërtën,i thotë “e sheh kur del kundër NJËSHIT!!
  ne si popull duhet të mësohemi se ka shumë mendime dhe jo një!!se dhe po qe se dikush ka një mendim të ndryshëm nga yni nuk do të thot se është armik!!nuk do të thotë se është kundërshtar!!
  po qe se ky mentalitet nuk zë bazë në popull?¨të mos shpresojmë që të kemi politikanë me hapsirë mendore!!politikanë tolerantë!politikanë që nxisin debatin!!
  për se kohë të ndjekim vetëm NJËSHIN,për aq kohë do të jemi në batakun e sotëm!!
  shumë kohë do të shkojë para se të ndryshojë diçka!!

  Reply to this comment
 2. Gezimi June 2, 12:27

  Topalli nuk eshte ne liste se do prap Berishen kryetar te PD qe ky pastaj ta beje deputete dhe kur te vdese t’ja lere Topallit fronin. Vete kjo pranon se nuk garon per kryetare, kerkon qe kryetare ta beje Saliu pas vdekjes.
  Prapa kesaj qendron Berisha. E ka pare njeri Saliun pas daljes Topallit e Imamit? E ka pyetur ndonje gazetar Salen se c’mendon per deklarimet e Topallit? JO. Pse? Kjo tregon se Sala nuk do te flase per kete gje, ndonese flet e perflet per gjithcka. Kjo tregon se prapa Topallit e Imamit eshte Sala. Nuk e ndien vehten mire pa garnituren Topall-Imam, Selam neser ne parlament se del si gjyshi me nipa e mbesa ne grupin parlamentar te Bashes.

  Reply to this comment
 3. DREJTESI do te behet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash dhe avoketer te djallit. June 2, 13:40

  Me daljen nga lista e kandidateve per deputet e shoeqeszonje jozefina topalli, do te thote nje moster me pak ne parlament.Por dhe nje fatkeqesi per popullin sepse kjo dhe per pake kohe topallesha do te kerkoje te kontribuoje ne bandat blu-roze ne politiken e dhjere shqiptare ne dite e vite,aqe sa ti sekuhestrohen pasurite e grabitura nga fuqia e pushteteve.Pritni dhe do te shikoni se si “dizenjatorja”topalli,do te katandiset sikurse viktimat e paudhesive te seje,por me nje ndyshim ato me moral kurse kjo si pjese e jashteqitjes shqiptare ne dite e vite.

  Reply to this comment
 4. lejlek June 2, 14:28

  Tek ne te gjithe duan te merren me politike edhe pa ja ditur as penxheren jo me deren por, deri me sot nuk ka dale asnje prej ketyre “lidreve “me nje eksperience mbi 20 vjecare me nje studim shkencor ne pien me te dobet per ne shqiptaret “ekonomia”pabarazia ekonomike shtresat injorante te popullsise qe shtohen edhe nepermjet lindjes natyrale ne kushte krejt te pakontrolluara nga shteti e mjekesia per te gjetur rruge efektive per civilizimin e 3milion shqiptareve .
  Prandaj zLuli ka te drejte ne rrugen dhe idete e tij ndaj ishdeputeteve po humbes te kesaj partie.

  Reply to this comment
 5. Adih June 2, 14:42

  Ju dhe Imami moj z Topalli ,mos e mbuloni diellin me shoshe .Dizinjatoret i ka provuar historia i duan ,i perkedhelin dhe kur i shtrydhin mire per qellimet e tyre ,dhe per mos u deskritituar (eshte fjala per lulin e Saliun te dy bashke) i flakin per interesat e tyre e te mos diskriminimit ne rastin ne fjale ., ne opinionin perendimor , se ne opinionin e brendshem , te kishin lene akoma deputete . Mos luani me teater majmunesh me , me kete popull te mjere ,te neperkembur e te varfer .. Beni mire ti anashkaloni ne heshtje keto pislleqe te thjeshte , lexuara lehtesisht nga populli….

  Reply to this comment
 6. Adih June 2, 15:37

  Flm

  Reply to this comment
 7. intelektuali June 2, 16:56

  BERISHA ESHTE YLL, BASHA ESHTE DJALL!

  Keshtu foli Jozefina ne studion e Rakipit qe kishte ardhur ne emision me shume per te treguar LUKUN fotogjenik te saj sesa per te thene gjera te mencme si politikane e regjur ne kudhren e Partise.

  prandaj:

  Edhe teleshikuesit e emisionit famoz te Rakipit “Te paekspozuarit” nuk degjuan kurgje nga Jozefina se:

  KUSH E KA FAJIN PER KETE GJENDJE TE MJERUAR TE OPOZITES BERISHISTE SHQYPTARE?

  Vetem te gjithe pane dhe degjuan derdellitjet e Jozefines se Forte si klishe te llafoqylit politik se Basha kishte shitur tek Rama idealin e saj per PD pa lejen e Sali Berishes qe ishte, eshte dhe do te jete nje YLL i Jozefines, njashtu sic ishte kur permbyti Shkodren me fenomene jashtetokesore qe Jozefina i shpjegoi me rritjen e volumit te akullit kur behet uje dhe askush nuk morri mundimin t’i thote:

  PO C’A THU MOJ BUDALLAQE?

  Reply to this comment
 8. demo June 2, 17:02

  Lija,Dija,xhija.Ato ishin tre gra qe kapeshin perkrahu dhe terrorizonin qytetin neper gjyqet e “Armiqve te Popullit”:-Kriminelet ne litar!Kur dilnin Lija,Dija,Xhija ne rruge,grate mbyllnin dyert,tregtaret ulnin qepenat.Keto gra kriminele ja lane stafeten ne dore Josefines..Armiqte e brendshem dhe te jashtem te Berishes ishin edhe armiqte e Josefines.Kete e leshonte si zagaren e vet,si leshonte fronti popullor Lijen,Dijen,Xhijen.Kjo eshte politika qe di te beje Josefina.

  Reply to this comment
 9. MH June 2, 17:11

  Ne pluralizem nuk thuhet kurr.
  Nese ti moje zonje nuk arrin numrin te bash qeveri.Do te detyrihesh te besh koalicion me nji tjeter apo grup partish qe te arrish numrin.Dhe nese edhe ne kete radhe nuk arrin atehere je e detyruar te bash koalicion me partine e padeshiruar ose ti rifuteni perseri votimit te gjedhjeve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*