Janinë, sekuestrohen 530 kg kanabis, 2 në pranga

March 20, 2017 15:01

Janinë, sekuestrohen 530 kg kanabis, 2 në pranga

 

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës.

Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me targa greke, e marrë me qera nga dy shtetas shqiptarë të moshave 53 dhe 26 vjeç, të cilët u vunë menjëherë në pranga.

Autoritetet greke thanë se droga ishte fshehur në brendësi të rulotës dhe ishte ndarë në 180 pako.

Mësohet se dy të arrestuarit do ta dërgonin lëndën narkotike në Athinë, ku dhe do të shpërndahej më pas në tregun lokal.

March 20, 2017 15:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*