Jankulloska: Shqiptarët duhen pastruar njëherë e përgjithmonë

May 15, 2015 15:36

Jankulloska: Shqiptarët duhen pastruar njëherë e përgjithmonë

Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë Gordana Jankulloska në një bisedë me shefin e kabinetit të kryeministrit Gruevski, Martin Protuger shprehet se nuk mund të bashkëjetohet me shqiptarët dhe se keta te fundit duhet te pastrohen njëherë e pergjithmonë.

“Nuk ka bashkëjetesë me ata. Duhet që ti pastrojmë njëherë e përgjithmonë”, tha ndërmjet të tjerave Jankulloska, transmeton zhurnal.mk. “Nëse duhet të tregojmë se kush është më i fortë, për një orë mund t’i vrasim shiptarishtat”, dëgjohet zëri i Jankullovskës, duke folur me Protuger.

“Po merrem me këta “shiptarishtat”. Shiptarishtat po më nervozojnë shumë. Si munden të jenë aq budallenj”, thotë Jankullovska, teksa bisedon me bashkëshortin e saj Vllatko Ilievski.

https://www.youtube.com/watch?t=40&v=oHYZh_x1PiE

May 15, 2015 15:36
Komento

28 Komente

 1. elio May 15, 15:50

  Jane si aguridhe keta “maqedonasit”. Mbase dikush duhet t’i kujtoje kesaj thatiqes se kemi mijera vjet ne keto vende dhe nuk na ka crrenjosur dot njeri….doli kjo me ate shtet te qelbur morracak??? nejse…

  Reply to this comment
 2. Arben May 15, 16:34

  TI KE HAK PLUMBIN KOKES MOJ BURBUQE.

  Reply to this comment
 3. KingBardhyl May 15, 16:39

  Keto jane pasojat kur shqiptaret shkojne e votojne spiunin e UDB-se Ali Ahmeti.

  Reply to this comment
 4. Agim Cani May 15, 16:52

  …o picke shtrembet…te kujtohet si iket per lesh para ca vitesh…ju me pushke e ne bicak , ju bejm qe te mos njiheni…ke do pastrosh moj kurve maqedonase , o rrace hibride …o mbeturina…!…me ne do ta kruash , moj naive e rrugeve…

  Reply to this comment
 5. Darius May 15, 17:25

  Kjo ka te drejte se Ali JEVGU NE ORIGJINE,eshte ai qe ndaloi marrjen e aeroportit te Shkupit ne 2000-01,po keta maqedonasit kane te drejte dhe bravo ju qofte kur gjejne shqiptare BQ.

  Reply to this comment
 6. GAMORI May 15, 17:38

  MESONI MIRE HISTORINE E MAQEDONISE SE GJUHEN SHQIPE E FLISNI ME MIRE SE NE ,PASI JEMI NJE FARE E NJE FIS, HIQ CA TURQE E ROMA , BABAJON

  Reply to this comment
 7. GAMORI May 15, 17:38

  MESONI MIRE HISTORINE E MAQEDONISE SE GJUHEN SHQIPE E FLISNI ME MIRE SE NE ,PASI JEMI NJE FARE E NJE FIS, HIQ CA TURQE E ROMA ,

  Reply to this comment
 8. DRENICA E KUQE May 15, 18:36

  Moj Jankunxhovska! Maqedonia eshte toke shqiptare e pushtuar nga bullgaro medhenjte si ti e Gruevski fashist. Juve prej fashizmit tuaj anti shqiptar ju heq vetem plumbi i shqiptareve, dhe ju jeni ata qe duhet hequr me rrenje nga trupi origjinal maqedon i shqiptareve… Kjo esdhte dhe mbetet nje deklarate fashiste dhe anti shqiptare e Jankullovskes qe ja ka enda fort ate te shqiptarit!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 9. Heheheheeeeee May 15, 18:53

  Kurse ti moj e poshter duhet te perdhunohesh nga Shqipetaret,atehere ta marresh vesh mire.

  Reply to this comment
 10. Vëzhguesi F May 15, 19:50

  Kjo , pjelle e satanait, batsarde qe kush dreqin e merr vesh se me sa rrugaç dhe te sa kombesie ka shkuar e ema deri sa ta sillte ne jete, pavarsisht se sa mund ta lexoje apo ndonje perkthyes i saj mund t’ia çoje si haber, e ka nevoje t’i jepet nje resto keshtu shqiptarisht.
  Jo kjo, qe edhe “xhonduri” i nje harixhiu me shtetesi shqiptare, mund ta bente qe te ulerinte, por dhe gjithe fara dhe fisi i saj, gjithe sllavet kudo ku jetojne ne ballkan dhe kane mendesine e saj, mashkuj dhe femra, me e shumta qe mund te bejne ndaj shqiptareve shqiptarisht eshte te marrin nga nje brisk me pese deri me shtate flete dhe te fillojne punen e berberit, per t’u pastruar hallatet per fundejave.
  Keta jone klloune nga ata qe duan te imitojne Adolf Hitlerin, por e thene drejt dhe pa i rene hakut kriminelit te njerzimit, jo vetem nuk jane as sa qimja e bythes se tij, por kane dale aty ku ka dhier ai.
  Pa hë, provoje, moj prove e gjalle qe tregon me fytyren dhe gjithe qenien tende se njeriu e ka prejardhjen nga majmuni, provoje dhe guxo te vesh ne zbatim idete rankoviçiane se do te jete shume me e lehte te hysh andej nga ke dale se sa kur dole dhe jo vetem ti por dhe te gjithe ata qe te frymezojne, pa lene menjane viçet.
  Çuditem se si mund te flase nje femer ne kete fare feje, vetem nese eshte nje histerike e cila pasi e ka provuar kenaqesine dhe orgazmen me ndonje shqiptar, ka jetuar braktisjen e shperfilljes dhe braktisjes qe i ka bere ai.
  Vetem ato lloj bushtrash, mund te lehin, per shkak te terbimit, ne kete menyre.

  Reply to this comment
  • beni May 16, 07:41

   Keshtu je dhe ti langor nga turk na u bere shqiptar dhe kakaris per islamikun enver e veglave te tij!

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F May 16, 12:27

    More “beni” me “b” te vogel, qe me del dhe me hamulis si qeni i Jankulloskes. Qe ta kuptosh pak me qarte dhe ti ate qe i them une kesaj bushtre, qe ti mor kelysh kurve merr ne mbrojtje. Edhe ty do te punesojme si berber me tre turne per te rruajtur halllatet e harixhinjeve. Po nuk te pelqeu ajo pune dhe pretendon diçka tjeter do te perdorim ne vend te pompes per te pastruar halete e tregut te bagetive.

    Reply to this comment
    • beni May 16, 13:48

     Ty ta tregoj njeher serbi,ja u rojti mire atij jasharajt e islaminikve te tjere si puna jote i solli deri tek durrsi jot kete here do tu hedh ne det,ty edhe ndonje islamik tjeter qe kakaris si ty!
     Mysliman te ndershem nuk i trazon,por u jep ate qe ata meritojne kur behen vertet europiane!
     Ti ke ngel islamik i peshtire,bile nga ata qe fut gishtin tek suma deri tek zoret njelloj si ai enveri jot djali i hoxhes!

     Reply to this comment
     • Dordomuz May 16, 14:25

      @ ben-qen serb! Me thuaj se cilen ke me te re dhe me te bukur ne shtepi se ta tregoj une pastaj se ç’u beri serbi jasharajve. O ndyresire, edhe ne gop te sateme te futesh perseri dynjane qelb. O rracedhier, po ti mor qen je me keq se ata islamçallmet e ISiSit mor fis kurvash.
      Serbet europian?! Serbet jane maloke te karpateve mor koqe, andej nga ka zbritur dhe jot eme kur ishte vajze para se ta kalonin ne site shqiptaret. E paske keq me Enverin se te paska pjelle ty mor dobiç, gjysem hoxhe dhe gjysem prift. Dhe e di kur e ka bere ate pune? Kur vinte ne Pogradec per pushime, aty afer fshatit tend o gollo!

     • beni May 16, 14:39

      Ik e shifja njeher sateme e asj bukuroshes se mbase e ka rit pak qimen se keshtu e do kaurri qe te ta fut ty e asj te krevatit tend sallamin se me myslimane u esht ber si pun e fasuleve te ushtrise!
      ha ha ha islamiku kerkon te behet hero si jasharaj?

 11. Edi May 15, 23:08

  Te na haje mune Jan-kurv-llovska. Kur ta ndajne Maqedonine ne dysh shiptarishtat, atehere ta shofi bythen e vicit kjo surrat pordha.

  Reply to this comment
 12. gezim May 16, 01:35

  As nje habi nuk ka per cfare ka deklaruar ajo eshte e sinqerte, pasi kur deputetet tona ju urojne plumb ne goje kundershtarve politik apo ti varrin tek palma e lulishtes se nderteses se qeverise ajo eshte krejte ne rregull. Pra, keto femra qe kane mandate ne parlamentin tone kur nuk kane nje autokontroll per cfare nxjerrin nga goja tyre nuk kane te drejtet morale as pak te bejne sikur habiten e te marrin anen e patrioteve pasi ajo eshte me partnere e tyre nga nje shtet pa identitet, pasi te njejtin urim ndajne per nje pjese te shqiptarve te dyja femrat .

  Reply to this comment
 13. fiku May 16, 02:51

  OJ K…….V TAQIDONSE SHQIPTARET JANE AUTOKTONE NE ATO TREVA TI DHE RROS…….PIJET E TJERA TAQIDONSE JENI TE ARDHUR JENI MYSAFIR NE ATE BORDELLO QE QUHET TAQIDONI.

  Reply to this comment
 14. mirel May 16, 04:35

  nje prove e forte se sllavet presin momentin kur te plotesohen te gjitha rethanat e fqinjeve te perbashket dhe te therrin shqiptaret
  serbet e bene dhe tani presin dhe maqedonet ta bejne
  epo kur jane shqiptashat aq budallenj sa e mbajne ne pushtet kete buce me gjithe ali atehere nuk ka pse ta kemi inatin me te,,po me veten
  mortja po ha djemte e shqipes nga vemje si puna e kesaj!!??
  kjo eshte vertet per te ulerire

  Reply to this comment
 15. skifteri May 16, 04:39

  me moj pilivese me helme ,po sikur te ishe me e madhe ?..

  Reply to this comment
 16. Patriote May 16, 05:19

  Kjo zagarice qe leh , lehjen e ben nepermjet telefonave se ashtu sic eshte sanje kone , nuk ka
  mendere te trembe as qente e lagjes se saj ! Po shqiptaret te drejten dhe forcen duhet ta kerkojne tek vetja dhe tek partite e tyre politike !
  Skenderbeu e la nje amanet para se te vdiste : kur te jemi bashke ska armik qe na mund , kurse vec e vec edhe me te dobtit na marin neper kembe ( shembulli qe mori me tufen e thuprave , nje thuper e theu edhe nje femije, kurse tufen e thuprave nuk e theu dot as me trimi )
  Ne SKENDERBEUN E KEMI HEROIN TONE LEGJENDAR MBAREKOMBETAR !

  Reply to this comment
 17. Beni May 16, 06:34

  Po Kjo eshte Ky more,nuk ka mundesi kjo bastarde krijese duhet te jete travestit,une nuk shoh as nje shenje femerore ne fizionomine e kesaj monstre…

  Reply to this comment
 18. Paci May 16, 07:20

  Te jape llogari dhe te denohet nga gjykata e Hages per genocid ne ushtrimin e postit shtetror dhe te permiresohet gjendja e saje psiqike .

  Reply to this comment
 19. Zani May 16, 10:11

  Ca eshte kjo mi mace apo qen? Sa posht kemi rene me keta politican badakcinje turp

  Reply to this comment
 20. CANI May 16, 11:07

  Sipas mendimit tim ket bushter duhet te mirret e gjal edhe te dergohet ne malet e Kumanoves edhe te ripet persegjalli ti tregojm se kushe jane shqiptaret .

  Reply to this comment
 21. ALEKSANDRI I MADH May 16, 13:10

  Kur kane goje te flasin edhe keta sllave, qe nuk kane identitet, dhe pretendojne qe jane pasardhesit e Aleksandrit te Madh, i cili eshte pellazgo-iliri me i madh i antikitetit, te cilet jane me bullgare se vete bullgaret, atehere ne shqiptaret kot qe e qujame veten si te tille. Te gjithe shqiptaret, duhet qe te bashkohen dhe ti lene pas ndasite e vogla ndermjet tyre, per ta mopshtur gangrenen sllave qe e ka mbytur Ballkanin qe nga shekulli i 6-te. Doli njehere nje profesor “maqedonas” ne nje simposium mbi Ballkanin e lashte, emri i te cilit per momentin nuk po me kujtohet andej nga viti 2005 ose 2006, dhe tha: “Ju shqiptaret jeni pasardhes te ilireve dhe ne, jemi pasardhesit e maqedoneve te lashte”. Nje gazetar nga auditori e pyeti:”Por si ka mundesi qe ju te jeni pasardhesit e tyre, kur ADN-ja, gjuha dhe historia juaj tregojne se jeni sllave te paster?”. Ai u pergjigj:”E vertete, por neve ju mbi vendosem atyre, dhe ne kete menyre jemi pasardhesit e tyre”. Gazetari i tha:”Atehere ju po llogjikoni ne ate menyre, qe edhe turqit, te cilet ju mbivendosen Perandorise Bizantine, mun te pretndojen se jane pasardhesit e bizantineve?”. Dhe ky profesori i dashur nuk foli, dhe qe atehere nuk u degjua me per te. O fare e ndyre sllave meso historine qe te flasesh, se ju nuk keni lidhje fare me ato toka ne te cilat ne shqiptaret, pasradhes te pellazgo-ilireve, te cilet jetonin ne te gjithe Ballkanin, dhe s’mund te na thoni qe ne te zhdukemi pasi ne jetojme ne ato troje qe kur historia filloi, dhe jeni ju o rrace e ndyre endacake qe duhet te zhduket nje ore e me pare.

  Reply to this comment
 22. skifteri May 16, 15:07

  SHqiptaret do te japin hurin ne bythe moje Jankulloska moj bushter .

  Reply to this comment
 23. Gege Kosova May 16, 15:11

  Eshte fatkeesi,kur edhe lideret e qeveritaret e shtetit te Kosoves e Shqiperise, edne pas gjitha ketyre ngjarjeve qe nga 2001, flasin e “kujdesen”, per nje shtet maqedon sovran,te qete e demokratike.Kur dihet e njihet se ky shtet IRJM nuk ka e as kurre nukm ka pasur identitet teritorial,kombetar,shtetror,gjuhesor e fetar.Kesaj sajese perkundr kujdesit e breges te dy qeverive shqiptare, askush e as shqiptaret e skarifikur e te psohtruar nga kjo sajes, e ky popull pa identitet kombetar, nuk mund te “persosin e te shederrojne ne shtet te mirefillet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*