Japin licencë për subjektin e bllokuar nga AKU, në hetim dy inspektorë të ISHSH

May 13, 2016 11:08

Japin licencë për subjektin e bllokuar nga AKU, në hetim dy inspektorë të ISHSH

Policia e Beratit ka nisur procedim penal ndaj dy punonjësve të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor në akuzën e shëprdorimit të detyrës. F.SH, 48 vjeç dhe N. K, 31 vjeç, njëri kryeinspektor dhe tjetri inspektor i ISHSH-së, kanë pajisur me leje higjeno-sanitare subjektin e bllokuar në pronësi të N. Gj, 44 vjeç.

Ky i fundit ka prodhuar artikuj ushqimorë jashtë kushteve teknike, dhe për këtë ky subjekt ishte bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit Berat.

May 13, 2016 11:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*