Java e pritjes së madhe

April 6, 2015 08:55

Java e pritjes së madhe

Kjo javë pritet që t’i japë fund gjithë dilemave për kandidatët e së majtës për zgjedhjet e 21 qershorit.

Mësohet se Rama dhe Meta janë duke i dhënë dorën e fundit listës përfundimtare dhe brenda kësaj jave, do të prezantojnë të gjithë kandidatët e koalicionit të majtë.

Për momentin dilemat janë se kush do të kandidojë në Tiranë, Fier dhe Vlorë.

Në kryeqytet, Veliaj duket se ka fituar terren ndaj Klosit.

Në Fier ndërkohë është ende duke u menduar se kush do të caktohet mes Armando Subashit dhe Ervin koçit.

Ndërsa në Vlorë, më e favorizuar duket prefektja Etjona Hoxha, ndersa nuk perjashtohet as Fate Velaj.

Një tjetër çështje është edhe bashkitë që do u lihen aleatëve të tjerë.

Por, të gjithë këto pikëpyetje pritet që të marrin përgjigje brenda kësaj jave.

April 6, 2015 08:55
Komento

10 Komente

 1. Lul April 6, 08:56

  Fjala e pare simbas zakonit” miresevini te dashur hajdut”

  Reply to this comment
 2. geg hyseni April 6, 09:22

  Shqiperia ka nevoje te RILINDE..Te zgjidhen njerzit e punes…Larg kulisave dhe aleancave pa dobi..Besoj te Rama qe do reflektoi ne perzgjedhjen e kandidaturave duke nxjerre mesime nga listat e deputeteve te kesaj legjislature.

  Reply to this comment
 3. Hëm... April 6, 10:37

  pritja e madhe… keta kane monopolizuar gjithshka dhe populli thirret vetem per ‘vulosur’ ate qe thurret ne prapaskene. Demokracia nuk po funksionon sepse vota eshte ende e pavlere per shkak te ligjit zgjedhor ku druhesh te votosh me te miren sepse te futet ne pushtet me e keqja.

  Reply to this comment
 4. LOVE April 6, 11:21

  DITA , ka mundesi qe kete foton ta vendosni te rubrika “gjeni dicituren” ?
  Rama po pyet se cfare do i sjellin per te ngrene
  Likja i pergjigjet : te kam zemer une ty , asgje nuk eshte si ngjalat e mia 😛

  Reply to this comment
 5. lab April 6, 13:09

  Rama te kete kujdes nga karavidhja, ndryshe e hengri.

  Reply to this comment
 6. Sallakja April 6, 13:56

  Komuniste te derrit.

  Reply to this comment
 7. Shekspir Vlora April 6, 13:57

  Ne nga Vlora i themi “dy kunguj ne nje sqetull”…

  Reply to this comment
 8. Labi April 6, 14:17

  Me emrat qe shkruani eshte large pritshmeris qemundet te ket PSne Vlore.
  Vendosni Arben Breshanin dhe ikeni dhen siguri fitores por dhe zhvillimit te kesaj bashkie te madhe.

  Reply to this comment
 9. Kris 1 April 6, 15:34

  nen tryeze eshte Saliu

  Reply to this comment
 10. lisjena April 9, 21:13

  aman more ku shkoni ke kete etjonen tuaj te lig….aman ore pysni mire per kete

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim