“Jemi miq! Athina mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë”

June 12, 2018 12:48

“Jemi miq! Athina mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë”

 

“Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian”, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një intervistë për televizionin grek Kontra, sipas faqes së internetit të këtij televizioni, kontranews.gr.

”Në samitin e qershorit, ne do të japim miratimin tonë për rrugën europiane të Shqipërisë. Kemi zgjidhur tashmë të gjitha problemet, ne duhet të ndihmojmë dhe të mbështesim Shqipërinë në rrugën e saj europiane”, deklaroi Kotzias.

”E para sepse jemi miq dhe nuk duam t’ua vështirësojmë gjërat dhe e dyta sepse ne duhet të formojmë një rrugë të përbashkët në mënyrë që vendet e Ballkanit të jenë në Bashkimin Europian”, shtoi ai.

Në këtë intervistë Kotzias përmendi edhe marrëdhëniet mes Athinës dhe Shkupit.

”Problemi me kushtetutën e Maqedonisë është zgjidhur, madje edhe problemi i emrit të Kishës së Shkupit”, deklaroi Kotzias, sipas agjencisë greke të lajmeve, ANA, që i referohet këtij televizioni.

“Ne nuk duhet t’i frikësohemi asgjëje”, shtoi ai.

a.s/dita

June 12, 2018 12:48
Komento

17 Komente

 1. anticensurë25642654 June 12, 13:04

  më duket se e paskemi ngrënë bërrylin!!
  çfarë kanë dhënë që e paskan bërë mik gërkun??

  Reply to this comment
 2. Kush do te behet “Qirje grek “ me 299 euro ne muaj te shkoj te jonulla te mbush format June 12, 13:37

  Ju “greket” ne radhe te par jeni jabanxhinj pastaj jemi “ miq”

  Reply to this comment
 3. Pellazgos June 12, 14:38

  Ajo eshte e vertete zoti anticensura,se emri Saranda si qytet ka qene dyzet hajdute por se si na e “futen”greket,nuk e moren vesh Pashallaret,Bej leret,turkoallvanosat.
  Eshte “dinak” Greku.

  Reply to this comment
 4. Atdheu ne rezik June 12, 15:01

  Greket jane mjeshtra te hipokrizise qe nga lashtesia.
  Tani qe e dine se negociatat nuk do te hapen dalin ne mbeshtetje te hapjes se negociatave.
  Mire, hipokrizia greke eshte e famshme, por kaq te trashe jane politikanet “pe lecke” qe ka prodhuar Shqiperia keto tridhjete vjet sa ta besojne mbeshtetjen e Athines?
  Prit kur te bejne ndonje leshim tjeter antishqiptar per kete “mbeshtetje” qe po na jep kjo Greqi, kjo koloni financiare e Gjermanise.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 12, 16:42

   “Mire, hipokrizia greke eshte e famshme”
   unë do të thosha DINAKRIA dhe jo hipokrizia,greke!!hipokritë nuk janë!!
   “por kaq te trashe jane politikanet “pe lecke” qe ka prodhuar Shqiperia keto tridhjete vjet sa ta besojne mbeshtetjen e Athines?”
   jo lal jo,nuk janë pe lecke politikanët tanë!!
   jemi ne një popull halabak,popull pe lecke!një popull dembel gjumash harbut!!
   një popull që jo vetëm jemi mësuar ta hamë,por dhe ja kemi ndjerë lezetin!!
   na pëlqen të nai fusin!!
   kësaj rradhe as kos nuk i vunë,për të na prishur mëndjen!!

   Reply to this comment
 5. Atdheu ne rezik June 12, 15:01

  Greket jane mjeshtra te hipokrizise qe nga lashtesia.
  Tani qe e dine se negociatat nuk do te hapen dalin ne mbeshtetje te hapjes se negociatave per BE.
  Mire, hipokrizia greke eshte e famshme, por kaq te trashe jane politikanet “pe lecke” qe ka prodhuar Shqiperia keto tridhjete vjet sa ta besojne mbeshtetjen e Athines?
  Prit kur te bejne ndonje leshim tjeter antishqiptar per kete “mbeshtetje” qe po na jep kjo Greqi, kjo koloni financiare e Gjermanise.

  Reply to this comment
 6. KAVAJOTI June 12, 15:07

  Cfar problemi kane zgjidhur?Cfar pazare behet me historine dhe tokat shqiptare!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 12, 16:38

   mos pyet gërkun!
   pyet shqiptarin!!
   qeveria dhe fasadisti,bojaxhiu i saj rreklamojnë pa pushim sheshe 100 m2,rrugë fshatrash,punësime brënda ditës të të papunëve,dhe nuk thonë asnjë fjalë për këtë “MIQSI TË MADHE ME GËRKUN”!!
   PËËËËËRSE??
   përse këta nuk janë kaq të lumtur si gërku??
   përse nuk e hapin gojën që të festojmë të gjithë??

   Reply to this comment
 7. Shqiptar si ju June 12, 18:01

  nuk festojne bashke o 25642654 sepse duhet te regullosh targen ta besh SB25642654LB Domethene laj bythen ti bashke me sali nbythen e lul bythen o u befshi mut e ju engshin pulat

  Reply to this comment
 8. Arben June 12, 19:13

  Miq miq DHE gishtin aty poshte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim