Jeni në plazh? Ja parashikimi i motit për këtë javë

July 17, 2017 09:22

Jeni në plazh? Ja parashikimi i motit për këtë javë

 

Mezi prisnim pak freskim të motit, por ata që janë me pushime po i mbajnë sytë nga qielli për të ditur se si do u mbajë koha.

Meteoalb parashikon se kjo jave që sapo nisi do të jetë me vranësira, madje edhe reshje shiu.

Sa për temperaturat, ato do të rriten nga e mërkura.

Parashikimi i Meteoalb

JAVA (17 – 23 korrik 2017): paraqitet me mot kryesisht te kthjellet por vranesira kalimtare do kete ne zonat malore duke rrezikuar shira te paket, kryesisht zonat malore veriore dhe lindore.

Temperaturat te henen dhe te marten mbeten thuajse konstante ndersa pritet rritje te lehte e graduale nga e merkura dhe ne vijim duke bere qe fundjaven e ardhshme, termometri te ngjitet mbi 35 grade C.

Era dhe dallgezimi mbeten problematike diten e hene deri ne mbremje kur parashikohet dobesim i ndjeshem i eres deri ne 28 km/h duke bere qe ne brigjet detare te kete dallgezim deri 2 balle, ne te njejtat parametra mbetet era dhe dallgezimi deri ne fundjave.

July 17, 2017 09:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*