Jep dorëheqjen dy javë pas emërimit drejtoresha e re e ARRSH

October 3, 2019 17:43

Jep dorëheqjen dy javë pas emërimit drejtoresha e re e ARRSH

Vetëm dy javë pas emërimit në krye të Autoritetit Rrugor Shqiptar, drejtoresha e këtij institucioni, Vasilika Vjero, është dorëhequr.

Në dorëheqjen e saj, Vasilika Vjero ka shkruar se e ka ndërmarrë këtë hap për arsye personale.

Vasilika Vjero erdhi në këtë post pasi ish drejtoresha, Sonila Qato u dorëhoq më 19 shtator.

Edhe Qato kishte vetëm disa muaj në këtë detyrë.

e.ll./dita

October 3, 2019 17:43
Komento

10 Komente

 1. Operacioni Zjarri October 3, 17:46

  I kane thene qe do tia japesh tenderin kesaj firme dhe kjo e ka kuptuar qe po ta beje shkon ne burg.

  Reply to this comment
 2. Populli October 3, 18:11

  Eshte e veshtire, eshte gremine e pafund ARRSH-ja, ku pershihet PD, PS dhe LSI

  Reply to this comment
 3. specialisti October 3, 18:37

  Eshte e vertete. Nuk drejtohet ARRSH me goca qe kane frike nga punet e medha e veshtiresite.
  ARRSH eshte nje nga institucionet me te medha publike.
  Ka ne inventar rreth 4 mije kilometer rruge, ura, autostrada, tunele, nen kalime e mbikalime.
  Per mendimin tim , aty drejtues duhet te jete nje inxhinjer i zoti, profesionist e menaxher.
  Dikur, ARRSH i ka patur ne drejtim keto personaqlitete, por u hoqen sepse nuk ishin te politizuar. Po u fut politika e miku (ndermjetesi) ne punet e ARRSH, gjithnje njerezit e ndershem ose te pazote, do te japin doreheqjen. Nuk te lejne te punosh. Drejtuesit e kompanive te medha, te interesuara per te fituar tendera, gjithnje jane me te forte se drejtori i pergjithshem.
  Atehere drejtoret ikin.
  Vjen nje tjeter me i pa afte (gjithnje per ARRSH), e iken edhe ai. Rreth vicioz.

  Reply to this comment
 4. A October 3, 18:47

  Si SONILA QATO dhe VASILIKA VJERO e kuptuan qe ne Autoritetin Rrugor Shqiptar ka vetem pisllik dhe te vendosish firma sipas kerkesave te legenit EDI RAMA.
  Me keto pislliqe EDI RAMA beri vilen ne Surrel ne rreze te malit te Dajtit ne Tirane dhe ka depozituar mbi NJEMIJELIARD DOLLAR ne Bankat ofshore te ishujve te Karaibeve.
  Pare te medha behen ne kete forme dhe jo me pune te ndershme dhe emigracion.
  EDI RAMA duhet te ishte ne kokerr te burgut se e ka mendjen per te vjedhur dhe grabitur.
  Tani kerkon kush ka nje banese per te banuar te kete TRE LLOJ TAKSASH, 1) Takse shtepie, 2) Takse trualli dhe 3) Takse siguracioni shtepie.
  Ne nje kohe kush eshte ne pozite, ne qeveri nuk ka asnje te drejte te vendose te tilla taksash sepse qenefria nuk ka asnje kontribut financiare per shtepine time.
  Nder shtetet qe nuk ka taksa shtepie eshte SUEDIA.

  Reply to this comment
 5. Diana October 3, 18:47

  Qato i di mire ato pune. Ua ka marre doren tenderave.

  Reply to this comment
 6. Drino October 3, 19:37

  Jane disa krijesa si kjo ARSH apo Enti Kombetar i Banesave qe megjithwse kane nje aktivitet si Shoqeri Tregetare nuk drejtohen si te tilla, megjithese jane perdorues te nje pjese te madhe te fondeve publike.Dhe duke qene te tilla nuk mund te arrijne qe te kene struktura drejtuese me specialiste te afte qe te drejtojne,te kontrollojne projektet, planifikimin dhe ndertimin e veprave, kontrollin e zbatimit te projekteve etj.Nga ana tjeter per nje mungese te çuditeshme te nje ligji PER PUNET PUBLIKE qe do tu ndalonte politikaneve te futnin duart ne keto pune pa marre parasysh vendimin e institucioneve te specializuara per projektet kostot apo radhen e kryerjes se objekteve, do te kemi ende “rruge te mbetura rrugeve” edhe pas 6 viteve te Rilindjes, dhe qe u shtohen atyre te gjetura ne 2013-en. Paradoksale eshte mbikqyerja e punimeve ku Mbikqyresin e “cakton” vete sipermarresi dhe ARRSH nuk kryen asnje kontroll megjithese i ka edhe laboratoret e kompletuar por nuk ka specialistet per to.

  Reply to this comment
 7. E èma e Zeqos October 3, 19:56

  Ata qè nuk kanè diploma KRISTALI, e kuptojnè shpejt se SPAK, nuk èshtè Ed iRama apo Kèllèf Basha. Para tyre, nuk mund tè presèsh mbrojtjen e KÈLLÈFÈVE.
  Ndaj, mè mirè tèrhiqen. Mirè e bèjnè.

  Reply to this comment
 8. Arben October 3, 20:06

  Rrofshin hajdutat

  Reply to this comment
 9. Fidel Kastro October 3, 20:10

  Drejtoreshen e dorehequr nuk e njoh , por fizionomia e saj me thote , per fisnikeri e pergjegjesi. Hajduteria e maskaralleku tek ARRSH -ja eshte ne permasa te llahtarshme, prandaj per nje njeri fisnik e te pergjegjshem ajo pune nuk shkon, Rame timoni te gjeje ndonje si vetja, se askush me pak mend ne koke nuk mund te behet PIS per interesate te tij e familjes kriminale te rilindjes.

  Reply to this comment
 10. Baca October 3, 22:20

  Me duket se i jane mbaruar hajdudat edi rames dhe spo gjen dike qe te vjedhe fondet dhe pastaj ti ndajn bashke, dhe dihet se kush e merr pjesen e luanit. Por ne burg dijet se kush shkon jo ai qe merr pjesen e luanit por ai qe leshon firmen. Kete me sa duket po e kuptojn drejtoreshat qe rama mundohet ti perdore si kukulla.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim