Jep dorëheqjen kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri

January 2, 2018 15:41

Jep dorëheqjen kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri

Visar Ymeri ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje. Përmes një deklarate për mediat, Ymeri ka deklaruar se ka hequr dorë edhe nga të gjitha funksionet në parti.

Kam vendosur që të jap dorëheqjen e  parevokueshëm nga gjitha pozitat në Lëvizjen Vetëvendosje.  Është një prej vendimeve më të vështira që e kam marrë në jetë. Ka një kohë të gjatë që për më shumë se 1 vit që jemi duke u përballur me një problem që nuk e kam dëshiruar” deklaroi ai.

Mediat në Kosovë flasin për një përçarje brenda radhëve të Vetëvendosjes që kulmoi me dorëheqjen e sotme.

Pas dorëheqjes, Lëvizja Vetëvendosje është duke përgatitur procesin zgjedhor për pasuesin e Ymerit, ndërsa deri tani vetëm Albin Kurti ka konfirmuar kandidaturën.

January 2, 2018 15:41
Komento

1 Koment

  1. Ilir January 2, 19:27

    Jeni e vetmja force serioze shqiptare, politikisht e qarte, kurajoze dhe frymezuaese per te rrinjte .
    – Atehere perse po vetshkaterroheni ?
    Kjo nuk duhet te ndodhe !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim