Jeta e banorëve të “harruar” nga koha (Foto)

April 24, 2016 13:05

Jeta e banorëve të “harruar” nga koha (Foto)

Jeta nuk ka ndryshuar aspak për banorët e ishujve Solomonë, pavarësisht zhvillimit të shpejtë të teknologjise. Banorët ende bëjnë të njëjtin sil jetese si dekada më parë.

Ata ende përdorin hënën si calendar dhe pajisjet elektronike ende nuk kanë depërtuar në jeten e tyre te përditshme.

Francezi Fabien Astre ka fotografuar jetën e përditshme të banorëve të këtyre ishujve.

Jeta e tyre është sa e thjeshtë aq edhe mahnitëse.

3367C5B200000578-3553469-The_talented_photographer_captured_this_heart_warming_image_of_m-a-6_1461481135032

3367C5D200000578-0-image-a-1_1461315248091

3367C50F00000578-3553469-Astre_said_The_Solomon_Islands_saw_a_lot_of_action_between_Japan-a-1_1461481134387

3367C52A00000578-0-image-a-5_1461315269915

3367C53E00000578-3553469-Pictured_is_a_Melanesian_young_girl_This_term_is_given_to_the_do-a-5_1461481135004

3367C59C00000578-3553469-_The_islanders_use_the_moon_as_a_calendar_in_rural_areas_said_As-a-4_1461481134417

3367C51800000578-3553469-Game_time_When_living_in_Solomon_there_is_plenty_of_time_to_kill-a-9_1461481135364

3367C58600000578-3553469-Playful_teenagers_keep_cool_in_the_water_and_enjoy_their_homemad-a-14_1461481135628

 

 

April 24, 2016 13:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*