Vuajtjet e përditshme në jetën e emigrantëve (Foto)

April 8, 2016 13:38

Vuajtjet e përditshme në jetën e emigrantëve (Foto)

Një fotograf britanik, përfshirë në projektin #RefugeeCameras, vitin e kaluar u ka shpërndarë 15 kamera emigrantëve për të pasqyruar jetën e tyre të përditshme.

Kevin McElvaney, mori mbrapsht vetëm 8 prej tyre dhe ato përfshijnë foto nga Kroacia, Maqedonia, Sllovakia, dhe Gjermania.

Foto shfaqin grupe emigrantësh rreth zjarrit, familje që presin trenin dhe të tjerë që ecin.

32F6D03200000578-3529663-image-a-1_1460107406391

32F6D22C00000578-3529663-image-a-13_1460107476717

32F6D28800000578-3529663-image-a-9_1460107468576

32F6D65400000578-3529663-image-a-3_1460107414382

32F755EC00000578-3529663-image-a-69_1460110358340

April 8, 2016 13:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*