“Jeta nuk është vetëm seks”. Aktori tregon si vajzat që takon nuk njohin Kadarenë, por dinë gjithë tallavatë përmendsh

January 12, 2020 15:53

“Jeta nuk është vetëm seks”. Aktori tregon si vajzat që takon nuk njohin Kadarenë, por dinë gjithë tallavatë përmendsh

Ledio Lako, aktori i njohur i “Portokalli” me rolin e tij të Kapos ka treguar se është ndarë nga e dashura e tij, pasi kjo e fundit nuk lexonte.

I ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”, Lako tha se jeta nuk është vetëm seks dhe s’e njeriu ndonjëherë duhet edhe të komunikojë.

Ai tregoi edhe për takimin që kishte pasur me një vajzë , ku ai e kishte pyetur për autorë të letërsisë Shqiptare, si përshembull Ismail Kadarenë dhe vajza në fjalë nuk e kishte njohur.

“Doli Ismail Kadare në televizor dhe e pyeta se kush është, më tha nuk e njoh. Por dinte të gjitha këngët tallava përmendësh. Thashë ku po shkon kjo botë. Nuk është vetëm marrëdhënie seksuale jeta, edhe do flasësh diçka,” – tregoi Lako në emision.

n.s. / dita

January 12, 2020 15:53
Komento

11 Komente

 1. Albania Fully shit January 12, 17:06

  Ne kohen e mutit Morali nuk ka vler keshtu qe kjo tingellon si pordh me rigon tani kur thua qe “Vajzat nuk njohin Kadarene” dhe pse duhet ta njohin ? Ju keni kontribuar shume per njohjen e Kadarese ?

  Reply to this comment
 2. katarakti January 12, 17:33

  Interesant. I paska dy fije mend ne koke ky kengetari. Më duket çudi e madhe! Jo per kete personalisht, se nuk e njoh, por per sojin e ketyre VIP-ave te ekranit te sotem.

  Reply to this comment
 3. Gzim Kulufi January 12, 17:44

  Per dy komentuesit e mesiperm: ketu nuk eshte problemi vetem per Ismail Kadarene, por per te gjithe kulturen e vendit nga rrjedh vajza dhe familja e saj! Brezi i ri i sot, nje pjese e tij, eshte i shkeputur teresisht nga rrenja. Kjo eshte ne dem te ketij brezi, cfare konkretisht do te thote, se ata mund ta shohin veten nje dite skllever te te huajve! Dhe kjo pa lufte fare!

  Reply to this comment
 4. Ji January 12, 17:46

  Me ate shtesen pa leje si vajti?

  Reply to this comment
 5. nuk njohin kadaren -cdo te thot kjo shprehje idiote ,un s'arrij ta kuptoj January 12, 21:49

  logo idiotesh ne shqiperi

  cfar eshte ky kadareja mer tej ?

  – Institucioni Kultures

  i Patriotizmit

  i Moralit apo

  i Shpirtit te Qenit – nji krimiel komunist

  qe per lavdi e para

  shkel mbi jeten e nji populli te ter !

  C’bote injorante e pabesushme se c’tru qarkullon ne

  xhiro sot shqiperise !!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. gjermani i fundit January 12, 22:27

  Kadarene s’è njohu dot Enver Hoxha, hahahaaa a, dashke ta njohe nje cupeline. Hahahaaa.

  Reply to this comment
 7. Eri January 13, 05:36

  Mu kujtua ai filmi…me ata te rinjte me skenar te Bashkim Hoxhes..- Perse u ndate o Fotaq.? ..Fotaqi ia kthen per ca çeshtje parimore, ajo nuk njihte Danten..hhhhaaaaaaaaaa…edhe ky tani…po provo i tha ai te dashurosj prape..

  Reply to this comment
 8. asd January 13, 10:24

  Po te ishte shume e mire ne seks… nuk do te binte ne mend ta pyesje per libra 😉

  Reply to this comment
 9. Pazesco nooo ! January 13, 11:29

  Si mundesh me e len nji te dashur
  duke zgjedhur midis

  sexit dhe leximin -kte te funit ej !

  Fajin e ka vet karagjozi .

  i ka qit foton e nji koqefishkuri si kadare perpara

  qiti mer B.Pitt ose Di Caprio ose Tayson me ja mbush syni te dashures nqs do , heh i ka qit kadarenn hejj !

  Reply to this comment
 10. PARTIZANI MEKE January 13, 12:19

  Ku e gjete kete, aman! Si more, nuk paska njohur Kadarene, etj?
  Ne parim, mire e ke ti xhanem; po mire, na thuaj ti ne, ku u njohet ju, se te them te drejten, njerezit qe kame prane une “i dine dy apo tre gjera”! Apo ne pergjithesi: njerezit rrine, shoqerohen me njerez, ne kontakt me te cilet atyre nuk u mungon gje. Aq me keq kur ndaje edhe intimitete.
  Megjithate mos u cudit: hataja e madhe, qe coi ne renien e nivelit kulturor ishte dhe mbetet shperberja/renie e pushtetit popullor! Kjo me pas e deri me sot u pasua nga formate emisionesh televizive si ky, pjese e te cilit je dhe vete ti: portokalli

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim