Jetë aliene në Afërditë? Befasohen shkencëtarët, zbulohen organizma fluturuese në planetin e pabanueshëm

September 15, 2020 11:38

Jetë aliene në Afërditë? Befasohen shkencëtarët, zbulohen organizma fluturuese në planetin e pabanueshëm

Ka shumë gjasa që organizma të gjalla po fluturojnë në retë e planetit Afërditë. Kjo është ajo që astronomët po shqyrtojnë pasi zbuluan shenja gazi në atmosferë, të cilat nuk mund t’i shpjegojnë.

Gazi është fosfinë, një molekulë e përbërë nga një atom fosfori dhe 3 atome hidrogjeni. Në Tokë, fosfina lidhet me jetën, me mikrobe që jetojnë në zorrët e kafshëve si pinguinët, ose në mjedise me oksigjen të pakët siç janë kënetat.

Sigurisht mund të prodhohet edhe në mënyrë industriale, por nuk ka fabrika në Afërditë dhe natyrisht as pinguinë.

Gazi është verifikuar 50 kilometra mbi sipërfaqen e Afërditës. Prandaj, kjo përforcon hipotezën që planeti, i cili konsiderohej i pabanueshëm, të jetë vendbanim i organizmave fluturuese.

September 15, 2020 11:38
Komento

10 Komente

 1. ? September 15, 13:54

  PO si jo mer ti, Aferdita eshte e mbushur me zogj.

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 September 15, 14:32

  “Sigurisht mund të prodhohet edhe në mënyrë industriale, por nuk ka fabrika në Afërditë dhe natyrisht as pinguinë.”
  fantastikë,kush i shkruan a përkëthen këto idiotësi??
  në kushte specifike,që në tokë krijohen në bark të pinguinëve ose në fabrikë!?
  a ka mundësi të krijohen dhe në afërditë??
  një hale me foto,por mund të na thoni se kush janë këto “shënja gazi fosifinë”??

  Reply to this comment
 3. shqiptari September 16, 10:50

  NASA shkruan brockulla per te justifikuar fondet qe marrin duke dredhur zinxhirin ndersa gazetat tona mbushin faqet.Nese eshte e vertete ,atehere ti nisim sa me pare keta “zogjte e kurvave” qe na morren shpirtin 30 vitet e fundit .(politikane,gjyqtare,pronare mediash etj.)

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 17, 09:03

   lali
   një nga pjestarët e grupit e tha aq shpeshë në një intervistë sa ” të bezdiste”,se nuk flitet për jetë,por për këtë lloj molekule që në kushtet e afërditës dhe mund të krijohet ndryshe nga mënyra që ne njohim!!
   por këta merhumët tanë shkruajnë vetëm atë që kuptojnë,ose më mirë,atë që dëshirojnë ata!!
   me bo sensacion!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim