Jeton në çadër pas tërmetit, banori: Në daç ma bëni shtëpinë, në daç jo! Më ka ardhur kryeministri këtu

December 25, 2019 15:19

Jeton në çadër pas tërmetit, banori: Në daç ma bëni shtëpinë, në daç jo! Më ka ardhur kryeministri këtu

Teksa ka vizituar familjen e prekur nga tërmeti në ditën e Krishtlindjeve, në Gjorm të Laçit, kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer edhe disa batuta me kryefamiljarin.

Pjesë nga biseda:

Rama: U goditët keq.

Kryefamiljari: Na goditi

Rama: Sa më pëlqën që i shërben grave

Kryefamiljari: Sa të jesh ti, se kur të ikësh ti pastaj ndryshon puna (qesh).

Kryefamiljari: Në daç, ma bëni shtëpinë, në daç jo, mua më ka rënë telebingo se më ka ardhur kryeministri në shtëpi, se shtëpinë ma ka prish Zoti, jo ti. Mua më kanë respektuar këta të bashkisë, nuk ia humb kot.

j.l./ dita

December 25, 2019 15:19
Komento

13 Komente

 1. Arben December 25, 15:28

  Rrofte injoranca.

  Ka hak vuajtjen

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro December 25, 15:48

  Shyqyr qe nuk i tha : Marsh nga ditet tona !!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. mirel December 25, 16:22

  E ky gjen hallexhinj te mjere qe e kane ne gjak miresjelljen dhe..tall bythen

  Reply to this comment
 4. Berati December 25, 16:37

  Me ne fund nje shqiptar ia arriti qellimit te tij ne jete.

  Reply to this comment
 5. Zigur Qarri December 25, 16:41

  Rama:Njerëzit kujtojnë se bëj qejf unë.Kjo punë s’është për qejf.
  Kryefamiljari:Kush eshte ai pis,kush eshte ai mashtrues,kush eshte ai maskara qe te akuzon ty,se puna e Kryeministrit
  s’eshte vuajtje,vuajtje pa fund?Qejf ishte ku rrije ne France per nje pjate makarona,megjithese shisje ikona.O Zot,ndihmoje
  Kryeministrin tone,qe te marrin fund vuajtjet e tij!
  Rama:Mbase kur të iki dhe të mos jem më do më kujtojnë.
  Kryefamiljari:Ju thafte goja atij qe e mendon.Por edhe nese fikesh,do te kujtojm patjeter perderia po t’kujtojm ne t’gjalle.
  Rama:Ashtu te lumt,mjalte nxirrka nga goja.Do ta bëjm Shtëpinë, më të madhe sa e ke pasur,edhe një Stallë bagëtish,vendin
  se ku,mendoje vete.
  Kryefamiljari:Te na rruash sa Malet.
  Rama:Të na rruani Ju.

  Reply to this comment
 6. A December 25, 18:27

  Ka rendesi qe me ka ardhur krieministri karagjoz EDI KRISTAQ ANETA RAMA per vizite.
  Tani, me fali edhe foton e tij me mbishkrim, UNE nuk e dua me shtepine.
  Se une do te bej si do te bej. Te kemi mire udheheqjen, te tjerave qe q. teme.

  Reply to this comment
 7. Nik December 25, 19:32

  Ja gju me gju me popullin aq magjeps prania tij sa nuk do me shpi tjetri ore kot kam menduar mos ju japin ndonje pije tip lcd ose crack a ndonje lloj droge halucinante ketyre qe i presin gjoja i pergatisin para pin ndonje caj sa te vi i madhi ka ber efekt edhe kta hallakaten fare ne delire ska mundesi i drogojn perpara cdo takime se eshte sjellje cuditshrshme e pa shpjegushme kjo dhe pa shpi dhe ne delir se takoi kryeministrin

  Reply to this comment
 8. Baca December 25, 23:50

  Ishalla i ka lene ndonje fotografi ta vari ke cadra hallegjiu.

  Reply to this comment
 9. Salbeu December 26, 01:02

  Nuk lëpihet . Është burrë zakoni. Jo langaraq.. Hallall ja boft zoti. Di të respektoj personalitete .

  Reply to this comment
 10. kris 1 December 26, 01:16

  Le te rrije ne cader se shpejt I shkon per ti marre refimin prifti ose hoxha

  Reply to this comment
  • Mondi December 26, 03:53

   Qaja hallin se ne cader do rri o Kris bytha.Po plas nga inati se ju ka nxjerre rrugeve dhe lihni ku tju tju japin mundesi.si zagar qe jeni .Keshtu ju pafahim.Helm nga goja e zemren helm.Zagaret ham ham,ksrvani vetem perpara.Rama si ju I nxjerr cdo dite ne w.c.

   Reply to this comment
 11. Adih December 26, 15:18

  Le nom ,o mashtuesi Rama , ja ke kaluar edhe babait tend shpirtror diktatorit Enver.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim