Jetonte prej 17 vitesh në SHBA, deportohet për Shqipëri babai i tre fëmijëve

April 4, 2018 22:30

Jetonte prej 17 vitesh në SHBA, deportohet për Shqipëri babai i tre fëmijëve

Kjo është historia e Vitor Pukrit. Ai është baba i tre fëmijëve dhe banon në Clifton të New Jersey-t. Edhe pse kishte 17 vite që jetonte në SHBA ai është deportuar drejt Shqipërisë pasi bën pjesë në grupin e emigrantëve të paligjshëm. Madje ai ndodhej në burg që prej kohës që pranoi të takohej me oficerët e emigracionit duke menduar se po e intervistonin për të rregulluar statusin e tij në SHBA.

Avokati i tij tha se Bordi i Apelit ia refuzoi kërkesën për të ndaluar deportimin dhe brenda pak orësh e hipën në avion.

“Është e pabesueshme që ndodhi në kohë rekord. Nuk kam parë ndonjë rast që ta dëbojnë brenda 24 orëve”, tha avokati.

Një zëdhënës për emigracionin tha se bashkëshortja e tij, Neta Pukri dhe një nga djemtë, Mikel Pukri u arrestuan sepse u përpoqën të pengonin me forcë deportimin duke sulmuar në aeroport oficerët e emigracionit. Avokati tha se do të kërkonte lirimin e Neta Pukrit për arsye humanitare, sepse ka një vajzë 11-vjeçare që ka nevojë për praninë e një prindi.

Përveç Mikelit, 21-vjeçar, familja Pukri ka edhe një djalë tjetër 26-vjeçarin, Bepin. Nuk dihet se cili do të jetë tani fati i tyre.

o.j/dita

April 4, 2018 22:30
Komento

8 Komente

 1. E tmerreshme djalli ndjek nga pas shqiptaret ! April 4, 22:36

  Duan kineze afrikane e arabik ne amerik ,
  jo shqiptare .
  Shteti trapit mo !

  Reply to this comment
 2. demo April 5, 06:02

  Emigrantet ekonomik shqiptare para 1944 kane qene te mikpritur ne Amerike.Ne ate kohe problem kane qene MAFIOZET ITALIANE.Ata ishin subversive,vidhnin djersen dhe mundin e punetoreve Amerikane.Emigrantet Politike shqiptare,pas 1944,qe arratiseshin nga persekutimi i turmes kanibale te llumit te proletariatit,perseri ishin te mirepritur ne SHBA,sepse ishin intelektuale si Arshi Pipa,Isuf Luzaj,BABA REXHEPI i ndritte shpirti),Mithad Frasheri,Xhaferr Deva.Keta me sjelljen e tyre e nderuan figuren e shqiptarit ne Amerike.Por kur u cliruan kafshet kanibale nga zinxhiri,,ata qe edukoi enver hoxha me urrejtjen klasore,kur pas 1991 mberriten llumi proletariatit atehere Amerika dhe Evropa mbyllen dyert mos ndoteshin nga kafshet e enver hoxhes,femijet dhe nipat e kapterrave kanibale qe burgosen fisnikerine shqiptarte,.Pasi e shane dhe mallkuan 50 vjet boten demokratike perendimore,duan ti pranojne me zor atje,qe te vjedhin,te grabisin,te drogojne femijet e tyre,ashtu si benin mafiozet italiane ne vitet 30.
  Bijte dhe nip sternipat e partizaneve te enver hoxhes dhe miladinit i duheshin serbeve dhe grekeve per te terrorizuar si kafshe kanibale inteligjencen kombetare,per te vjedhur dhe grabitur tokat dhe pronat e bejlereve,por bota demokratike perendimore i konsideron si minj qe perhapin murtajen e droges,korrupsionit,degjenerimit,krimit,prandaj i perzejne si kafshe zgjebarake.

  Reply to this comment
  • Xxx April 5, 08:53

   Po cthua mo Demo fashisti!?
   Ce keni kete urrejtje kender popullit?
   U nderoka populli shqiptar me kriminelin Xhafer Deva!
   Po Amerika u ka borxh luftetareve te lirise se partizanet bene luften dhe ne fund sla bir kurve fashisti e nazisti pa mbledhur ne Amerike.

   Reply to this comment
  • demo thot amerika do kriminelat islamist me shume se njerzit e civilizuar ! April 5, 08:59

   qenke keq shume o demo mavria .

   te gjithe emrat qe permend zotrote jane jashteshqitja e kombit Shqiptare .
   pasardhesit e tyre sot e kann shndruar Shqiperine ne Aganistan . Islamist te peshtire qe vetem shkretetira
   ju pershtatet .

   Reply to this comment
 3. Kaçi i zi April 5, 08:49

  Ky eshte Trump qe shume shqiptare u egzalruan nga “madheshtia e tij”
  Per interesat e shqiptareve zgjedhja e nje nacionalosti te tille nuk ishte zgjedhje e mire.

  Reply to this comment
 4. lalai April 5, 12:50

  o Demo
  Mos harro te besh turnin e dyte te punes se te pret i treti pastaj.
  Ik laj ndonje gje andej dhe rriji bythes mbi te,ha buke fli gjume se neser je prap per pune,leri historite me dele dhe ujq se dukesh qe sja ke haberin nga lidhet gomari,se te duhen paret per te pagu insurancat se te lene te dera e spitalit pastaj si ata qente e bashkise se Lali Erit.

  Reply to this comment
 5. lexuesi i DITES April 5, 17:23

  Po cfare thua, more demo ziu?! Qenke bere per te q.re hallin. Mundohu t’a kuptosh, sa poshte je me keto brockulla, qe i thua miletit. Ti je xhaferdevist, isufluzist, babarexhepist, arshipipist, mithatist, ballist apo fashist?
  Paske qene me fat te madh, se duhesh per ekzemplar, per te mbajtur gjalle urrejtjen mbarepopullore ndaj tere rraces tuaj te shpifur, bashkepunetore te felliqesirave antishqiptare, qe e dogjen, e vrane, e masakruan dhe e shkaterruan kete vend. Beje mire detyren e felliqesit, felliqesire, se per kete je i denje, o lanet!

  Reply to this comment
 6. demo April 5, 17:30

  O Lalai prej skrapari,siguroi mire dritaret,se te fluturon gjeli i Marices,jarani gomarices.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*