“Jo, jo, lëre fare”, Berisha “shkarkon” Grida Dumën si zëdhënëse

October 12, 2017 19:23

“Jo, jo, lëre fare”, Berisha “shkarkon” Grida Dumën si zëdhënëse

Gjatë seancës së tensionuar parlamentare ka ndodhur edhe një incident kurioz mos demokratëve.

Të ngujuar në sallën e seancave plenare, demokratët informoheshin në kohë reale për çdo lëvizje nga kundërshtari politik.

Dalja për media e Taulant Ballës, që mohonte përdorimin e fjalorit fyes të Edi Ramës ndaj Sali Berishës vuri në lëvizje demokratët.

Në mbledhjen e ngushtë u propozua që Enkelejd Alibeaj, nënkryetari i grupit të dilte e t’u përgjigjej akuzave të Ballës publikisht.

Propozimi mori “pëlqimin” e heshtur të ish-kryeministrit Berisha.

Por Lulzim Basha kishte një tjetër emër në mëndje.

Ai thirri zëdhënësen e grupit Grida Duma, të afrohet.

Emri i Grida Dumës nuk ka lënë indiferent Sali Berishën, i cili i është drejtuar Bashës me fjalët: “Jo, jo, lëre fare”, duke lënë të kuptohet se nuk është dakord që Grida të flasë për mediat.

Zëdhënësja e grupit i është përgjigjur menjëherë thirrjes së kryetarit dhe është afruar, por nuk i ka komunikuar asgjë dhe është kthyer mbrapsht sërish, ndërsa Sali Berisha është çuar nga vendi i tij.

Lulzim Basha i gjendur në “vështirësi” është detyruar të gjejë një zgjidhje që të mos mërzisë askënd, duke dalë vetë për mediat.

October 12, 2017 19:23
Komento

3 Komente

 1. e pabesueshme October 12, 19:31

  edhe me berishisti ne shqiperi
  nuk besonte ne 21 janar 2011
  qe vrasesit 2B
  do te shurronin
  mbi jetimet
  e te vrareve
  dhe mbi gjakun
  e tyre
  me koqet
  e edi rames
  dhe donald
  arvizu luse.
  .
  .
  e perseris
  shqiptaret normale
  kur shohin kete surrta lugati
  kane kthyer
  koken mbrapa
  nga enverhoxha..

  thjesht
  tolerimi kriminal i donald luluve dhe ato qe jane pas tij
  eshe kthim i enverit ne legjende..

  Reply to this comment
 2. Arber Iliri October 13, 03:34

  Thjesht fare, drejton Berisha ala.

  Reply to this comment
 3. alkeu October 14, 03:20

  Epo i lumte atij malokut qe i drejton te gjithe, edhe ambasadoret edhe Edi Ramen. Per Gramoz Rucin as qe do t’ia dije fare…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim