Jo partneri që bën gjestin, por ajo që mendojnë të tjerët!

April 12, 2019 16:45

Jo partneri që bën gjestin, por ajo që mendojnë të tjerët!

Të publikosh foto me partnerin në rrjete sociale është trend në rritje. “Janë pafund të lumtur” , ose të paktën kështu mendojmë ne.

Në fakt mendojmë gabim. Shpesh këta njerëz kërkojnë aprovim për lidhjen e tyre nga miqtë në rrjete sociale. Pëlqimet dhe komentet mund të jenë një miratim shumë i mirë kur dikush ka probleme, dhe kjo i bën të ndihen më mirë. Jo partneri që bën gjestin, por ajo që mendojnë njerëzit e tjerë,”- thotë  Goldstein.

Mund të jetë shenjë posesiviteti dhe kontrolli tek partneri,  mund të jetë mungesë vetbesimi, por vetëm lumturi, jo!

e.t./dita

April 12, 2019 16:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin